Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz emitter #837 üzenetére

    Olvastam. Én nem fogom követni a srác példáját :) Engem ugyanis meggyőztek a bizonyítékok. Amerikában sem jártam még, mégis tudom, hogy létezik. Pedig a fotók, videók akár mind hamisak is lehetnek.

    Egyébként kétféle hitről berszélsz. Az egyik az Istenben való hit, ezt nem lehet bizonyítékokkal belátni, alátámasztani, sem cáfolni. A tudományos ''hit'' pedig igazolható. Például hihettem, hogy az ember feje belül üres, egészen addig, amig meg nem néztem egy igazi emberi agyat, ami benne van a koponyában. Meg olyat is, ami már nincs benne. Egyébként nagyon érdekes az emberi agy, szerkezetileg és működésében is. Ha egy kutatási eredményt nem hiszed el, kis vagy nagyerőfeszítés árán akár magad is elvégezheted a kísérletet, vagy láthatod a leletet. Amit pedig a fizika törvényszerűségeivel igazolnak, az megint nem hit kérdése. Ez ugyanaz, mint hogy 2+2=4. Nem azért ennyi, mert elhittem a matektanárnéninek. Azért ennyi, mert nem lehet más, ha más lenne, az egész világunk nem ilyen lenne. Tehát ha egy bizonyított tudományos eredménybe belekötsz, az az egész világra kihatással van. Magyarul akkor mások lennének a fizika törvényei.

    Az agy például egy tipikusan olyan szerv, amin látszanak az evolúció nyomai. Az agy embrionális fejlődése valóban leköveti az evolúciós fejlődést.

    Hitet ne moss össze tudománnyal. Ebből az következne, hgogy tudományosan bizonyítható Isten léte/nemléte, vagy az következne, hogy semmi sem biztos, az sem, hogy élünk, és hogy létezik ez a világ. Mert csak elhiszed, hogy a szemed által közvetített kép valódi. Akár a mátrix is igaz lehetne.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Új hozzászólás Aktív témák