Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz MageRG #21235 üzenetére

    Nem gondolom, hogy a napi politikai bulvárt is be kellene vetni. Amikor a mai médiahírek 90% elfogult és tudatosan csúsztat, nem hinném, hogy ezekkel kellene példálózni.
    Amikor a politika kihasználja a kereszténységet pont nem arról van szó, hogy politikailag aktív tényező lenne.
    Nem létezik olyan politikai értelemben, hogy egyház. Vannak keresztény felekezetek, akik a legfontosabb teológiai kérdésekben egyetértenek, és területileg és felekezetileg szétszórtan a gyülekezeteikben élnek a keresztények.
    A politika és az egyszerű gondolkodás szeret egyen masszaként rátekinteni, de ezzel pont e lényeg vész el.
    József Attila peréről csak annyit, hogy ezt a világi hatalom vitte végig, nem olvastam arról, hogy egyházi ügynek tekintették volna...
    Egyébként az inkriminált vers nem rossz. Szerintem a bürokrácia volt, amely igazolni akarta létét... és erre bármit felhasznál, bármikor.. Tudom, mert ma sincs másképp....

    Vagyis egy igazi hívő nem meggyőzhető.
    Ez a mondatod könnyen értelmezhető bántóként. Ebben az esetben az az érzésem, hogy kiforgatod a szavam, általánosítasz rosszhiszeműen egyetlen, kiragadott gondolat alapján.
    A keresztény ember meggyőzhető, de nem mindenről... pont úgy, mint ahogy bármely más ember.
    Ha te nem vagy meggyőzhető arról, hogy nem létezett az édesanyád, akkor rád is rád lehet sütni, hogy nem vagy meggyőzhető ember?

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák