Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz MageRG #21217 üzenetére

    Az általad megfogalmazott értelemben 'egyház" nem létezik. Pont a felekezetiség miatt. Népszerű hollywood-i fordulat, hogy az egyház igyekszik lassítani hatalmának elvesztését. Valójában régóta nem hatalmi tényező, csak etikátlan a halott rugdosása, így eljátsszák, hogy él...
    Mert soha, még a középkorban sem volt globális hatalmi tényező. Mert akkor nem létezett volna egy időben pld 3 pápa, három különböző politikai érdekből. És a reformáció után meg főleg nem beszélhetünk egységesen az egyházról politikai értelemben...
    Azt pedig nem nagyon lehet vitatni, hogyha valaki mást vall, mint a kereszténység, akkor az más vallás. De pld a paprikás krumpli sem paprikás krumpli, ha csülköt főzök bele... pedig a szakácsművészet sokkal megengedőbb...
    Bár a kérdésed nem rám vonatkozik, de engem Isten már meggyőzött. A személyes kapcsolatom vele meghatározó. Nehezen tudna meggyőzni engem bárki, bár szélsőséges esetben nem lehetetlen, hogy pld nincs feleségem....mert kapcsolatban vagyok vele.. ezért a kérdés felvetése minimum furcsának hatna...

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák