Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz MageRG #20829 üzenetére

    A fejlett világ sem egységes. Ezt elfogadom, csak egyszerűsítettem, de ettől még igaz, hogy a technikai, társadalmi fejlettség nem jár együtt a morális fejlettséggel.

    Környezetvédelmi szempontból teljesen mindegy hogy ki eszi meg a marhát, viszont nem mindegy hogy megéri-e erdőt égetni. Nem mindegy, ki eszi a marhát... az, aki egyébként is már elég sok marhát eszik, vagy az, aki első körben érzi meg a fakivágások hatását...
    Ez olyan lenne, mintha mindegy lenne hogy ki szemetel az udvaromon. Ha vadidegen ember, akkor azt mondja, hogy "csókolom", és hazamegy a tisztaságba, ha én, akkor én ülök a szemétbe... környezetvédelmi szempontból sem mindegy, de alapvetően én etikai oldalról nézem, és akkor nagyon nem mindegy...

    Vagy ott van a nők szerepvállalása. Bár biztos ki lehet magyarázni...
    Nincs szándékom kimagyarázni, mert nekem nem kell a biblia Istenét védenem... de a kiragadott példád egy ókori társadalomból kiragadott példa, és még a 17 században sem igen értették volna a felvetésed...
    A női szerepvállalás változásához kellettek például a korszerű fogamzásgátló eszközök, a menstruációs higiéné változása... a korszerű egészségügy... csak hogy három nélkülözhetetlen dolgot kiemeljek, ami nem kimagyarázás...

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák