Új hozzászólás Aktív témák

  • boszizsu

    tag

    válasz lao ce #1327 üzenetére

    Én keresztény vagyok ugyan, de mire elértem idáig, nagyon sok dologgal találkoztam, olvastam és érdekelt: úgymint ezoterika, krisna hit, taoizmus, ezer dolgot olvastam a különböző guruktól és szellemi mesterektől. Ezek közül néhányat kinőttem (pl: Müller Péter), másokat megtartok még egy darabig (Popper)

    Nekem a kereszténységgel nincs bajom, bár én azt a saját gyülekezetem, lelkészem, barátam előtt is felvállalom, hogy nem tudom azt mondani, hogy másnak nem lehet más útja az üdvösséghez. (Ami mint tudjuk kegyelemből van) Én is sok dolgon kellett, hogy átmenjek, mire elértem idáig. Az is igaz, hogy Krisztus mondja: Én vagyok az út, az igazság és az élet, és senki nem mehet az atyához csakis énáltalam. Éppen ezért Krisztus az alapom. Csakhogy például már a levelezésekben nem értek mindennel egyet. Legfőként Pálnak az érezhető férfisovinizmusával nem. Dehát Krisztus óta minden csak magyarázat emberi értelmezésen keresztül, ez pedig sokszor téves. Az enyém is. És a végére még egy bibliai idézet: Mostan tükör által homályosan látunk

    Jó, ha ezzel számol, ki belép a körbe: lesz kölyök-órjásból komoly felnőtt törpe.

Új hozzászólás Aktív témák