Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nuke7

    veterán

    hát őszintén az első robbanásos kép a dragon age 2-ből egléggé gyengusnak tűnik nekem, még talán az 1nél is rosszabb grafikával... :U csak nekem van ilyen érzésem?
    Morden24: :R +1 nekem se igazán jön be a 2. rész eddig... szerintem érte kritika a tul kevés kasztot, és azon pl. nem változtattak...
    Azon meg kicsit ki vagyok akadva, hogy konkrét főszereplő lesz! :Y nagyon-nagyon mass effect felé kezd elmenni ez a játék és szerintem - mindkettő nagyon jó - az volt eddig a legjobb, hogy mind2 teljesen más volt, most meg elindultak egymás felé.. :F

    [ Szerkesztve ]

    https://youtube.com/user/nuke7

  • nuke7

    veterán

    válasz Gothmog #20 üzenetére

    Egyet is értek veled, meg nem is. az NWN rendszere igazi AD&D volt, csak lemaradt már a grafikai fejlesztésben és kicsit kinőttem belőle - valljuk be, a DA:O igencsak felnőttes tartalommal bír, ezután nehezen mennék vissza végigjátszani a legújabb NWN kiegészítőt, csak ha nagyon sok időm lenne :)
    az igaz, hogy a tömegigény elment egy kicsit a casual gamer-ek felé pl. a civ5 is "egyszerűbb" mint a civ4 öcsém szerint...
    DE lehetne ettől még jó játékokat csinálni!!! én Pl. ha megunom a parti menedzselést - mert ilyen is van - akkor ott a Witcher, és remélem gyorsan jön a Witcher 2! Ami szerintem egy nagyon-nagyon jol sikerült rpg és eddig szerintem a mass effect és a DA:O között van/volt...
    igaz, hogy fix a fő karakter de nem kellett partit menedzselni és a hangulata meg a játékmenet valami iszonyat jól el volt találva.
    Az oblivion elvileg jo játék, a fallout 3-mal meg nem tudtam játszani, mindig meghaltam :DDD
    (de az oblivion-t még ki akarom probálni :) )
    szoval igen, van egy casual gamer-ek felé tendáló játékipar, remélem a witcher nem lesz ilyen :D (szerintem egyébként ebben közrejátszik a laptop-ok és konzolok térnyerése :U )

    az meg, hogy ki olvassa el a hosszú cikkeket igen érdekes dolog. Először is nyilván az, akit érdekel, hogy miről szól. Másodszor viszont ki van mutatva - jó magyarosan mondtam - hogy azok akik sokat neteznek, azzal fejlesztik az agyuk egy részét, viszont a hosszantartó koncentrációjuk és az információ- és szövégértsük romlik, ergó egy hosszú cikkből már nem biztos, hogy ki tudják szűrni a lényeget...

    https://youtube.com/user/nuke7

  • nuke7

    veterán

    válasz Gothmog #27 üzenetére

    jah, szerintem ha papíros rpg érdekel - magyar - a M.A.G.U.S. új törvénykönyve eléggé jó lett, én mostanában azzal játszom pár sráccal, és nagyon tetszik ahogy felújították a tizen-egynéhány éves rendszert, úgy, hogy a harcrendszer keveset változott, és szerintem az egyik legjátszhatóbb.

    https://youtube.com/user/nuke7

  • nuke7

    veterán

    válasz Gothmog #34 üzenetére

    ezzel vitatkoznék kicsit, ugyanis hiába van számítogépen A dolog, még mindig SZEREP és JÁTÉK...
    tehát az összes dolog ami zavar téged csak felfogás kérdése.
    hogy ott van mellette x cm-re az csak egy ábrázolás, hogy jobban el tudd képzelni, de pl. nem tudod h mekkora a parti telephelye... vagy hogy tudsz mást választani, lehet, hogy csak annyi az egész, hogy ők is ott vannak, csak épp alszanak, esznek, vásárolnak, stb. ezért simán tudsz szonlni neki, hogy gyere már.
    minden amit mondtál szerintem csak szőrszálhasogatás és egy szerepjátékos ezen nem akad fenn...

    https://youtube.com/user/nuke7

  • nuke7

    veterán

    válasz HaaS #38 üzenetére

    "Egy igazi szerepjátékos nem más szerepét játssza el, hanem önmagát próbálja megvalósítani a játékban." -> pont nem. egy igazi szerepjátékos szerepet játszik. pont. ha ezzel Te nem értessz egyet, nem mozgunk egy vonalon ha a szerepjátékról van szó, felesleges erről beszélni.
    Dragon Age-ben pedig teljesen reális, hogyha egy illető jobban szeret téged, szívesebben megy érted a csatába, nem csak kötelességből... Szerintem Teljesen a helyénvaló ami ott történik "tápolás" néven, nézd csak meg, hogy a való életben hogy van.
    Egyébként lehet, hogy nem jutottál el odáig, de választani kell a két csaj között, kérdőre is vonnak, ha mind2-t megprobálod... ha sten-t akarod tápolni, alistar nem lesz a barátod, stb, stb.
    Itt igazából a VÁLASZTÁS-on van a hangsúly és a lehetőségeken.
    "A játék megjutalmaz azért, hogy így csináld, hiszen megéri, erősebb lesz a parti. Ez a lényeg, amit a játék kínál." -> a való élet is megjutalmaz érte, nemtudom, hogy Te hány éves vagy de így van.
    "hogy kényelmesen hanyatt tudja vágni a világ megmentésére induló kis csapat egyik tagját, akkor gratulálok, hajrá, így tovább." -> hogy ezzel mi a gondod, azt végképp nem értem, nekem tuti szukségem lenne ilyesmire ha grey warden lennék véletlenül, nagyon jo opció.
    "aki felül tud emelkedni a játék iránymutatásán" -> ilyen konkrétan nincs a dragon age-ben, pont erre büszkék a készítők is, csak választások vannak, nincsen jó vagy rossz opció, ugyanúgy, mint a valóságban, minden szürke.
    "Na meg a csodálatos divatmelegség" -> igen, ez vicces szerintem is :DDD

    végezetül pedig nem tudom, hogy mennyi idős vagy, szoktál-e papíron is, esetleg emberekkel szerepjátszani; és esetleg mennyit tapasztál már meg a "valóság"-ból, de a hozzászólásod alapján vagy nem vagy még elég idős hogy értékeld a választás lehetőségét egy ilyen jellegű rpg-ben, vagy a való élettel van bajod, és nem akarod, hogy az tükröződjön a fantasy játékokban, vagy egyszerűen nem jön be neked a dark-os hangulat és van egy konkrét, szűk elképzelésed, hogy mi az a nagybetűs RPG és más nem lehet szerinted az. :R

    https://youtube.com/user/nuke7

  • nuke7

    veterán

    válasz Gothmog #41 üzenetére

    "Csak mert a DAO olyan fene reális ebből a szempontból, hogy ott soha nincs ilyen gáz... s ha mégis lenne, hát az ajándék mindent rögtön megold" :U ööö, de van. ha az egyiknek kedvezel, a másik megharagszik rá, és/vagy el is megy. azt mondod, hogy játszottál vele, ezért nem értelek.
    én pont ezért 2 karaktert csinálok párhuzamosan, az egyik kicsit sötétebb, a parti azon részével van jóban, a másik meg morálisan inkább a "jók"-hoz húz...
    az ajándék meg nem old meg mindent, ha arra gondolsz, hogy végigcsinálod-e egyik-másik kísérőd sztoriját, az más... mert ha mondjuk Te rossz arc lennél velem folyton, mert gyerekeket vágsz fel, de segítesz megölni azt aki tönkretette az életemet... háát, nem biztos, hogy ugyanannyira haragudnék rád.

    https://youtube.com/user/nuke7

Új hozzászólás Aktív témák