Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GoodSpeed

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz makoss #6600 üzenetére

    "ha ilyen beállítás/eszköz van akkor van értelme külön routernek?"

    Értelme az van mert DIGI internet - PROHARDVER! Hozzászólások:

    '- a szolgáltató bármikor resetelheti a routerként használt ONT-t (pl. firmware frissítés)
    - sok eszközöm lóg a hálón, IPv6-on is jól működő belső névfeloldást nem tudom megcsinálni ONT-n, IP(v4/v6) címekkel nem szeretnék vacakolni (+ hairpin NAT helyett cname rekordokat használok)
    - androidos eszközök DNS eltérítése tűzfalból
    - tetszőleges DDNS használata
    - kifele titkosított DNS
    - vpn
    - bővíthetőség (openwrt-t használok, van ~pár érdekes csomag :))
    - az ONT után lényegében teljesen szolgáltatófüggetlen a hálózatom, esetleges ISP csere esetén nincs teendőm (már persze azon kívül, hogy beállítom a WAN kapcsolatot)'


    Viszont 2000.es nethez, saját routernél olyan kell aminek legalább a WAN portja 2 Gbps-os, általában 2,5 szokott lenni, és az is jó lenne ha a LAN portjai is azok lennének. Egy ilyen router 80-90 E Ft körül van.

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • KROK640

    veterán

    válasz makoss #6600 üzenetére

    Mobilnet és rádiós szerintem nem is összefésülhető. Fura, hogy stabil, eddig bármilyen rádiós nethez volt szerencsém, olyan volt mint amilyennek a Tisser kft netjét írod le. Talán Cipruson volt stabil csak, de ott is ha fellebbent a szél, vagy elekdzett esni az eső akkor azonnal vége volt. De tulajdonképp szlovákiában is ilyet szolgáltattunk, ha pl esett a hó, akkor egy idő után nem is telefonáltak az emberek, csak takarították az antennát, és elfogadták, hogy annyi net van amennyi sikerül.

    Jobb lenne a hasonlatod, ha a Mosler féle twin star Cadillacel jönnél (a csomagtartóban volt a második motor egy némileg nyújtott kasztniban), az sokkal pontosabban takarja ezt a net összefűzés dolgot!
    (ha úgy nézzük nekem volt ilyen netem pl az ISDNel).

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák