Új hozzászólás Aktív témák

  • agyarka

    aktív tag

    Régebben vki keresett traktorra és motorra is töltőt.
    A Forex T1232 elég jónak tűnik, (1-32A, kikpcsolható hőmérséklet kompenzáció, többféle feszültségkorlát, csepptöltés ... ).
    A lépcsős karakterisztika érdekes megoldás, önmagában nem sok értelmét létom az IU-hoz képest, valószínűleg azért fejlesztették ki, mert ezzel tudták viszonylag egyszerűen megoldani az akku regeneráló töltés-kisütés közben mód áramerősség/ feszültség vezérlését. Erről a töltés közbeni sönt rásütésről még csak a hobbyelektronika fórumon olvastam (de én csak műkedvelő vagyok), üzletszerűen előállított termékkel nem találkoztam.
    A szulfátalanítójukhoz képest akkukimélőnek tűnik. Kiváncsi lennék, vajon melyik hatásosabb szulfátoldó.
    Az ára sajnos húzós, főleg otthoni tesztelgetéshez, és mivel a gari is rövid (de legalább javítható) a korábban javasolt 2db Ctek jobb megoldás volt a motor-traktor akku problémákra.

    A Conrados Megapulse-t mérte végül itt vki? A neten eléggé reklámszagú írásokat olvastam róla, kivétel talán a Bécsi Műegyetemé (ahol nincs nyilvántartási szám, Megapuls ról van szó az url-ben viszont Megapulse). Volt olyan teszt is, ahol elhalálozott az akku. Utóbbi nálam is többször előfordult a forexes cuccal, a gyengélkedő akku 1-2 kezelés után egyértelműen cellazárlatos lett.

    A panelektronos kis dobozt használom több családi autón, azt nem állítom, hogy öreg akkut szulfátalanít, de nekem úgy tűnik, az az akku amelyikre új korában rátettem elég sokáig bírja.(Az eszköz viszont kevésbé, a 3 hét - 4év között sorba mind kipurcant.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák