Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsiga68

    senior tag

    válasz janos666 #3984 üzenetére

    Azért ajánlott lenne a routert visszaállítani gyári beállításra. Frissíteni a firmware-t. Nem írtad a router milyen tipusú, Milyen netet fizetsz elő. Milyen CAT tipusú utp kábeled van.
    Egyes problémák lehetnek belső hálózatra utalók is.
    Javaslom hogy ide írj: [link]
    UI: Ha több osztó is van a koaxon az is lehet gond. Ellenőrizni kellene a jeszinteket.

    [ Szerkesztve ]

  • zsiga68

    senior tag

    válasz janos666 #3986 üzenetére

    Én azt javaslom hogy szerezz be egy "hagyományos" routert aminek giga portjai vannak. /ezért kérdeztem a sebességet/ A pc-ből pedig egy NAS-t építenék.
    Persze ez csak az én véleményem. Ha van az ismerőseid között valaki akinek van hagyományos routere elfekvőben akkor kölcsön kérném hogy le legyen tesztelve a modem és a hálózat. Lehet hogy valamivel nem kompatibilis a mostani pc-d. /Esetleg a lan port sebessége vagy maga az oprendszer../ Az nem lehet hogy van energiatakarékos módja és kikapcsolja? Vagy a lankártyát zárja le?

    [ Szerkesztve ]

  • richard_d85

    csendes tag

    válasz janos666 #3988 üzenetére

    Szia, próbáltad laptop/másik pc-t direktbe a modemre kötni és úgy tesztelni? Én is használtam épített routerrel, de nekem nem volt gondom vele(pfsense,opnsense), most xiaomi ax3600-on van még nem hivatalos openwrt(robimarko), amivel szintén nincs gondom.

    [ Szerkesztve ]

  • richard_d85

    csendes tag

    válasz janos666 #3995 üzenetére

    Szia! Ezt mutasd meg a kiérkező technikusoknak is, nálam olyan hibát generált pár utcával arrébb lévő kábelszakadás, hogy random időközönként vissza esett a feltöltésem 0.01-0.1Mbits-re.(úgy tűnt fel, hogy homokórázott a youtube kábelről, na mondom mérek egyet és ment a telefonálgatás kijöttek kábelvéget cseréltek, jelszinteztek, mire kiderült, hogy messzebb van a kábelszakadás, mert másnak is szórakozott, akinek állitottam be routert a pr-hez)

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz janos666 #4010 üzenetére

    Akkor sajnos ez szerintem így marad, mondanám hogy esetleg resetelni kellene a modemet, hátha nem a legfrissebb FW van rajta, de telepítéskor elméletileg telepíti a szolgáltató TFTP szerverén lévő legújabb FW-t, beüzemeléskor kell is vagy 5-10 perc mire használható lesz, illetve esetleg még ami probléma szokott lenni, hogy a gyári adaptere szar és ilyenkor ha cserélik is a modemet, sajnos ugyan azt az adaptert hagyják ott és ha jól emlékszem, a TG2482B az külső tápos, tehát lehet neki erősebb saját tápegységet adni.
    Amúgy mondtam volna még, hogy igen, meg lehetne próbálni esetleg egy routert rárakni, mert inkompatibilitási problémák szoktak lenni bizonyos eszközök portjai között, a gond csak az, hogy az Arris is Intel chipset-es és ahogy néztem, főként Intel vezérlőid vannak, így házon belüli inkompatibilitásnak nem szabadna lennie, illetve ahhoz nem lenne szabad bontania a kapcsolatot a CMTS-el, ha csak annyira meg nem hülyül az Arris Intel Puma 6 chipsete, ami amúgy szó szerint hírhedt, ugyanis a kezdetektől fogva nagyon sok probléma van vele, ugyanis hardveresen egy kalap szar, ezek a hülye PR-ék meg pont ebből vásároltak be, mert ugye itt is ez volt az olcsóbb, mint kábelfektetésnél a félméter, meg 1 méter, szóval vicc ez a szolgáltató ilyen szempontból és tényleg, hardveresen szar és szoftveresen van csak stabillá tákolva, általában router módban még instabilabb, mint bridge módban, na de ez is függ a rátelepített szoftvertől, mondanám amúgy hogy ki kellene próbálni egy normális Mikrotik routerral, de 500-as neted van és ha ki szeretnéd használni, akkor az újonnan vagy 30 ezredbe fájna, ha olyan routert kellene venned, ami tényleg meg is éri és itt HA-n is használt routereket látok gyakorlatilag újonnani áron, vagy még drágábban, nekem pl. a Cisco mögött egy RB3011 van, most HA-n 100 fölött látok használtan egyet garancia nélkül, újonnan olcsóbban megveszed garanciával, szóval vicc ez az ország már, meg ez a fórum is, mikor feljönnek kioktatni, hogy ugyan már, nem a szolgáltató a hibás azért, mert 20 évvel ezelőtt jól elbaszott valamit, meg most is ezzel a modembeszerzéssel, meg hogy egy hálózatot nem tudnak normálisra szintezni, ezért alternatív megoldásokat kell keresnie az ügyfélnek, szóval hihetetlen.
    Mindenesetre a reset-et, illetve a külön tápos dolgot megpróbálhatod, nálam pl. a Cisco egy laptop tápról megy, mert anno még egy vacak 1A-es kínait adtak, amivel nagyobb terhelésnél vagy behalt és akadozott a kapcsolat, vagy újra is indult, pár év után sikerült rájönniük, hogy nem éri meg azzal a gagyi táppal adni, azóta már normálisabb 1,5 A-es táppal viszik ki az előfizetőkhöz, de ehhez is kellett nekik pár év, mire leesett, lehet az Arris is szar táppal került ki hozzád, mert ezek a szerencsétlenek is ha cserélnek, általában csak modemet cserélnek, tápot nem, ez tapasztalat és néha pont az a probléma, már nem egy ügyfélnek mondtam, hogy cseréltesse ilyenkor táppal együtt a modemet, mert sajnos ezek a szerelők nagyon egyszerű emberek és a problémamegoldó képességük nem valami nagy.

    [ Szerkesztve ]

  • zsiga68

    senior tag

    válasz janos666 #4014 üzenetére

    Szerintem eleve rossz a bekötés. Mit keres egy switch /esetleg több/ a modem és router között??

    [ Szerkesztve ]

  • zsiga68

    senior tag

    válasz janos666 #4016 üzenetére

    Szerintem napokig lehet tárgyalni ezt az egészet. Egy megoldás van. Kikötöd a mostani pc-s routert,bekötsz egy valódi routert. Bekonfigurálod és teszeteled a netkapcsolatot mondjuk egy hétig. Ajánlott másik utp kábellel összekötni a modemmel. De ha van kábeltesztelőd akkor ellenőrizd vele. A modem tápja ne legyen hosszabbítóban.
    Ha nem igy próbálsz tesztelni akkor soha az életben nem tudod meg hogy mi a gond.
    Ennél többet nem lehet javasolni.

    [ Szerkesztve ]

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #4018 üzenetére

    Bocs az OFF-ért, de szerinted milyen "rendes" router-t kötöttünk a soros portos betárcsázós telefonmodemek, vagy a régi DOCSIS 2.0-ás kábelmodemek, és a PC-k közé, mikor egy átlagos háztartásban legfeljebb egy PC volt, és az átlag ember azt sem tudta, hogy mi az a helyi hálózat. Ez, hogy van a háztartásokban router, csak azóta divat, hogy megjelent a laptop-okban, majd telefonokban a WiFi (és sokáig akkor is csak 1 PC és 1-1 laptop, telefon volt rákötve egy router-re, nem 10-20 b|zb@sz IP kamerákkal, "okoseszközökkel").

    10 évvel ezelőtt, ha valami baj volt az internettel, akkor pont az volt az első javaslat, hogy iktasd ki a router-t, és dugd be közvetlenül egy PC-be, akkor kiderül, hogy a router a rossz, vagy a modem (vagy akármi).
    Eltelik 10 év, és még ezek a 30 éve szakmában lévő szerelők se akarják elsőre felfogni, hogy nincs dedikált router (pedig régen ha volt, akkor még az ASZF-re is hivatkoztak, hogy nem is szabadna lennie). 10 éve ők köttették volna ki velem, ha volt.

    Elhiszem, hogy mióta a kávéfőző is WiFi-s, nem csak a karóra, azóta sokan a router-ük felé fordított szőnyegen imádkoznak esténként, de alapvetően egyáltalán nem esszenciális dolog egy dedikált router sehova (se kicsi kicsi, se nagy, se lassú, se gyors hálózatba). Sőt, a legtöbb megfizethető, otthonra szánt dedikált router egy szutyok, főleg szoftveresen (főképp, hogy pár év után sokszor nem is frissül tovább a gyári firmware).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz janos666 #4012 üzenetére

    Akkor legalább valószínű, hogy a táppal nincs probléma, bár azért ha lehet, én kipróbálnék egy kicsit erősebb tápot, ha van kéznél, ha nincs, az sem gond, a táp igazából csak egy olyan dolog, amit még megpróbáltam felvenni a hibafelderítésbe, de igazából felesleges volt, mert valószínűleg nem azzal van a probléma, hacsak nem vagy olyan balszerencsés, hogy mindkét modemnek hibás a tápja amit adtak hozzák.

    Egyébként a kábeleket cserélni felesleges volt, mondom én hogy sajnos ezeket sem az eszükért fizetik, de mindegy is.

    "először bizonygatták, hogy ez így teljesen normális, hogy újraregisztrál a hálózatra, aztán feladták, mikor nem fogadtam el"

    Nem akarom szénné oltani őket, de az maximum a tákolt kókler hálózatukon normális, ha folyamatosan bontja a kapcsolatot és újraregisztrál a hálózatra. Ha bontódik a kapcsolat, akkor nyílván újra kell regisztrálnia, de alapjában véve nem kellene bontódnia, főleg hogy a telefon az pl. egy teljesen különálló rész, annyiban van csak köze az egészhez, hogy ugyan úgy a SoC vezérli annak is a folyamatát, illetve hogy ha a DOCSIS valamely rétegével probléma van (ne menjünk bele, mert a szar hálózattól, a rossz szintezésig, a nem megfelelő csatornakötegelésig, illetve a rossz CMTS konfigurációig minden benne van) és bontódik a kapcsolat, akkor ugye bontódik az is, de itt a képeken is látszott, hogy a kapcsolat éppen aktív volt, de az MTA akkor is problémás volt.
    Egyébként van telefon előfizetésed? Mert most elgondolkodtam azon, hogy ha nincs, ezeknél a hülyéknél rossz a konfiguráció, az MTA nincs kikapcsolva, csak állandóan csatlakozni akar és az ARRIS csak ezért újraindítja magát, ez is egy opció, alapjában véve a PR-nél nem éppen a legoptimálisabbak a CMTS, illetve a kábelmodem konfigurációk, alapjában véve Cisco-nál pl. a Link LED-nek sem kellene folyamatosan villognia ha nincs rajta adatforgalom, de sajnos ez nem így van, szóval lehet ez is egy opció, ha viszont van telefon előfizetésed, akkor passz, az a baj, hogy láttam már ARRIS modemet telefon előfizetéssel és anélkül is működni probléma nélkül PR hálózaton, így csak találgatás, lehet hogy csomagváltáskor elrontották a konfigurációt, nem tudni, náluk bármi előfordulhat.

    Amúgy egy normálisan működő kábelmodemet nehéz úgy túlterhelni, hogy újrainduljon magától, igazából konkrétan a modemnek kellene olyan parancsokat címezni ami újraindításra kényszeríti hogy ez legyen, szóval érted, hülyeség.

    "Azt hittem, hogy az ARRIS-ban Broadcom ethernet vezérlő van:
    Ethernet Phy Type BCM53134 switch"

    Az Ethernet vezérlő Broadcom, nem is azzal van a baj, nem azt spórolták szét, hanem azt ami az Ethernet vezérlőt, a Tunert meg úgy az egészet vezérli, az viszont egy Intel Puma 6 SoC, ami gyakorlatilag egy átalakított Intel Atom CPU, csak éppen szarul lett átalakítva erre a feladatra és az elejétől kezdve probléma van vele, nagyon sok cikk van róla:
    https://prohardver.hu/hir/intel_puma_6_modem_egyszeruen_megakaszthato.html
    https://prohardver.hu/hir/intel_puma_6_honapok_ota_szenvednek_felhasznalok.html
    https://www.hwsw.hu/hirek/57139/arris-surfboard-sb6190-kabelmodem-intel-puma-6-problema-per-kereset.html

    Van is egy lista, mely modemekben van benne, vagyis melyikeket nem ajánlott megvásárolni, köztük van a PR által használt ARRIS TG1652S és a TG2482B is (az ARRIS nem reklámozza, hogy ezekben milyen SoC van, nem is véletlenül, így nem nagyon fogod megtalálni náluk):
    https://approvedmodemlist.com/intel-puma-6-modem-list-chipset-defects/
    A vicces az, hogy a hülye PR jóval azután kezdte el őket vásárolni, miután kiderült milyen szarok ezek a modemek, Amerikában volt annyi eszük az előfizetőknek és a szolgáltatóknak is, hogy beperelik a Arrist mert szart adott el, itt gyakorlatilag a probléma és a perek után a PR önként és dalolva ment bele a pofonba és vette meg ezeket a szarokat, mert mint többször is hangsúlyoztam, sajnos ez egy ilyen idióta szolgáltató, mindig a legolcsóbb megoldásra mennek és mindig az előfizető szív az idiótaságuk miatt, ha ez is egy normális ország lenne, simán szarrá lehetne őket perelni úgy, hogy azt is megbánnák hogy a piacra léptek, csak hogy ez sajnos nem egy normális ország.

    #4017 zsiga68: Azért egy x86-os PC-s routerre nem illik ráfogni a problémát, anno nekem is volt egy pfSense-es PC routerem a modemen közvetlenül és semmi gond nem volt vele, annyi hogy hely és energiatakarékossági okokból váltottam akkor egy 1043ND-re, majd egy RB3011-re, amivel megint van egy olyan képességű routerem, mint egy pfSense, mondjuk a TP-Link-en is OpenWRT volt, úgy hogy igazából mindegy, annyi hogy a teljesítménye elég gyenge volt úgy.
    A hosszabbítós ötlet félig nem rossz, de igazából ha normális hosszabbító van és nem szar az áramhálózat a környéken és az áramellátás sem (pl. nincs meg az 50 Hz sem a hálózaton és energiaingadozások is vannak), akkor igazából nem kellene hogy probléma legyen, annyi hogy ebben az esetben ha tényleg szar az elektromos rendszer is, akkor tényleg nem elég egy olyan táp, ami éppen csak annyit ad, amennyi kell, itt is a városban több helyen jó ha az 50-60 Hz-es hálózat megvan 46-48 Hz körül, azt akkor sokan csodálkoznak, hogy a digitális órákat állandóan állítani kell, hát igen, nem véletlen van megadva, hogy melyik eszköznek milyen paraméterek szükségesek a normális működéshez, ha az áramszolgálató is tudná tartani, az egész jó lenne, de hát nem Magyarországról lenne szó, ha itt bármi is normális keretek között működne.

    #4019 janos666: Na ezzel a hozzászólással csak egyetérteni tudok :)

    [ Szerkesztve ]

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #4025 üzenetére

    Na! Most felmentem a padlásra cigizni, és a full idle modem-ük is újraindult a szeme láttára!

    #4020Alteran-IT - Ja az áramról még annyit (erre nekik is felhívtam a figyelmüket), hogy a modem egy APC UPS-re van kötve, ami elkezdene csipogni (és átváltani akkus üzemmódba), ha bármi komolyabb baj van az áramszolgáltatással (a gyári preset-jei közül a "sensitive"-re van állítva).
    És magyarázták ezt is, hogy egy ilyen régi vidéki házban lehet, hogy össze van drótozva a konnektorokban a nulla és a föld, amire Herkules mellkas veregetősen mondtam, hogy "itt aztán biztos nincs ilyen!" (mert 10-15 évvel ezelőtt átnéztem, és ha kellett, akkor revizionáltam a házban minden elektromos dolgot, mint az ilyen hülye kábelezések, de eleve nem is volt már akkor se, max. ki volt kötve a föld 1-2 helyen, de nem átkókolva nulláról földre...).
    Valamint ők is láthatták, hogy beraktam egy földhurok megszakítót a koax hálózatba, hogy véletlenül se legyen ezzel gond.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz janos666 #4026 üzenetére

    Amúgy abba sem nagyon lehetett volna belekötni, hogy a nulla és a föld össze van kötve, mert az alapjában véve nem okoz olyan hibás működést, hogy a Cisco modemnél nem volt semmi gond, az Arris-nál meg igen, a fizikába most ne menjünk bele, de tudok olyan régi megoldásokról, ahol régen a nullát gyakorlatilag földeléssel oldották meg, amivel igazából leginkább csak nagyobb fogyasztásnál van gond, mert akkor leéghet az elektromos hálózat, meg ilyesmi, de egyébként ez rögtön kizárható, mert ha van a hálózaton fi relé, akkor az ilyen esetben rögtön leoldana.

    #4028 janos666: Amit annyira nem akarsz kimondani, az csak nem torrent? :DDD
    Mert ha igen, nincs azzal semmi gond, a torrent nem illegális, igazából csak az illegális benne, ha illegális tartalmat osztasz meg, ugyanis még ha te magad letöltöd, az sem a te bűnöd, inkább a megosztóé, bár ha már visszafele töltöd ugyan azt, akkor valamennyire te is megosztóvá válasz, ott felmerül felelősség benne, bár igazából magának a torrentnek ez a lényege, a működéséről nem tehetsz, hogy most visszafele is osztod amit letöltesz :D
    Egyébként kurva érdekes ha tényleg torrent az és így megakasztja, mondjuk ha a szerveren van ami ugye közvetlenül a routeren van, akkor lehet gondot okoz, hogy közvetlenül a többszálas kapcsolatot forgalmazó eszköz van rajta és a modem is kap olyan csomagokat, amik ugye a szar Intel Puma 6 chipset-et megakasztják, UPC-sek közül is sok torrentes panaszkodott erre a szarra ha közvetlenül azon keresztül ment a torrent, csak ott is néha nehezen derült ki a dolog, mert igazából a torrent amolyan természetes dolog volt nagyon sokáig, sőt igazából ma sem tiltott mint mondtam, plusz addig nem is volt vele sosem szolgáltatási problémát okozó tényező, amíg a hülye szolgáltatók meg nem vásárolták ezeket az olcsó szarokat.
    Mondjuk arra nem ad választ a dolog, hogy a külön hozott modem hogy indult csak úgy újra, meg miért van bekorlátozva a sebességed. Véletlenül nem a külön diagnosztikai célra használt modemet hagyták ott neked? Mert lehet azon be van korlátozva a sebesség, mert igazából nem letöltési célból van ott, mondjuk az még mindig kérdéses, az miért indult újra, szerintem itt egyszerre van jelszint probléma, meg hogy az Arris modem ugye egy gyári hulladék és nem tud lekezelni bizonyos forgalmakat. Lehet kellene egy külön router, meg külön portnyitás az alkalmazásnak, hátha úgy nem terhelődik annyira túl a modem, bár ezeknél a szaroknál ki tudja.

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #4031 üzenetére

    Felhívtam a PR-t a 2Mbps letöltés kapcsán: "Központi hiba!". Ennyi. Semmi "Sajnáljuk, de ...", vagy "Várhatóan X napon belül rendeződik".

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • viktorhu

    veterán

    válasz janos666 #4033 üzenetére

    Mennyi a garantált? Ha azt nem éri el, akkor erre is 72 órájuk van, mielőtt kötbérre lennél jogosult. Ha ma jelentetted, akkor mától ketyeg az óra.

  • Akosman

    aktív tag

    válasz janos666 #4045 üzenetére

    Másik ügyintézőt kell csak hívni! Nekem több mint fél év hűségem volt, mikor váltottam. :) Az ügyintéző nagyon segítőkész volt,és nézte hogyan tudok váltani. :)

  • Krystal_s

    addikt

    válasz janos666 #4045 üzenetére

    Szerintem is inkább örülniük kéne és hálásnak lenni, de ebben az országban már régóta nem erről szólnak a szolgáltatások, mert megtehetik. (nem csak ők, hanem bármelyik) Évek óta a vevőnek kell "pitizni", hogy legyenek szívesek szolgáltatni.... mert 2 negatív mondat után az a válasz, hogy "ha nem tetszik lehet menni máshova". :\
    Hát ez van, most jöttem géphez mobil bekészítve "várom" a "karbantartást". Csak tudnám ilyenkor mi az @nyjukat csinálnak, mert még soha nem lett jobb semmi, soha. :\

  • tomee987

    tag

    válasz janos666 #4045 üzenetére

    Ez is le van szabályozva a szolgáltatóknak. Megrendeléskor meg kell határozni (általában ÁSZF-ben, hogy max hány napon belül létesítik a megrendelt szolgáltatást), a PR-nél ha jól tudom ez 15 nap, de a DIGI-nél 30 nap. Ettől el nem térhetnek, tehát több nem lehet, mint a meghatározott. Tehát ha te azt mondod, hogy megrendeled ma a szolgáltatást de január 1-től kéred, akkor azt jogszabályilag nem tehetik meg, mert kicsúsznak a 15 napos határidőből és megbüntetik őket.

  • bnorci71

    addikt

    válasz janos666 #4049 üzenetére

    egy ügyvédnél 2 ember cég stb olyan adásvételit olyan feltételekkel ír amit akar

    Itt az ÁSZF rögzít sok mindent amit a szolgáltató "kitalál" majd jóváhagyat a hatósággal.
    1szóval kicsit kötöttebbek a dolgok

    "If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

  • bnorci71

    addikt

    válasz janos666 #4251 üzenetére

    jelentetted már hibának? Nekem szerintem sose fagyott még meg. Lehet szar, kicserélik és nem lesz gondod.

    "If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #4255 üzenetére

    Képzelem, hogy ha van azóta még egy olyan ügyfelük mint én, akkor rólam is úgy szólnak az anekdotáik, hogy "végül mégis sikerült belátnia, hogy nála van a hiba". (És nem is hazudnak túl nagyot, mert nem pereltem be őket a ~10k büntetés miatt és nem mondtam fel a szerződést, szóval effektíve elfogadtam, aláírtam, hogy nekik van igazuk. Ez legalább annyira fáj, mint maga a fagyogatás.)

    Az is teljesen egyértelmű, hogy nagyon könnyű direkt lefagyasztani. Csak át kell állítanom a torrent kliensben a "maximum connection attempt per second" értéket 1-ről "-1"-re (avagy "unlimited", és percek kérdése, ha sok torrentet elindítok egyszerre). De a torrent az nem egy hacker tool.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz janos666 #4251 üzenetére

    Nincs a PR-nél alternatíva, megvettek ebből az olcsó szarból egy csomót, ami a normálisabb kábeltévé szolgáltatóknak nem kellett és most ezt használják amíg kitart a készlet, márpedig az kitart, mert egyébként csak 500-as és 800-as nethez adják ezt a szart spórolás gyanánt, pedig igazából a legtöbb helyen már célszerű lenne a 200 Mbit/s feletti internethez is ezt adni, mert a Cisco már itt se nagyon tudja hozni a 250-es netet, ha jobban le vannak terhelve a csatornák, 16-24-32 csatornából meg egyszerre jobban lehetne hozni az előfizetett sávszélt, csak ugye mindig spórolnak mindenen, ezért egy kész vicc az egész társaság.

    Amúgy meg ugye tudod, hogy nem bírságolhatnak meg 10K-ra csak úgy? :D
    Egyáltalán milyen címszó alatt kellett kifizetned? Csak mert egy másik kábelmodem gyakorlatilag idle/standby módban nem bizonyítja azt, hogy minden rendben van és nálad van a hiba.
    Mondjuk olyan szempontból nálad van a hiba, hogy ugye a te eszközöd/hálózati aktivitásod akasztja meg a modemet, de nem azért, mert a mondjuk extrém használatot követsz el, vagy olyan egyéb tevékenységet, amivel szarrá terheled a szolgáltató hálózatát (ami gyakorlatilag illegális lenne), hanem azért, mert az a modem egy gyári hulladék, egy hibás konstrukció, ami hardveresen nem tudja lekezelni, ha a közvetlenül rajta lévő eszköz bonyolítja le a többszálas kapcsolatokat, mert egyszerűen túlterhelődik, mint ha neki lenne címezve minden és instabil lesz. Ez egyébként mindkét irányból így van, tehát kívülről is nagyon könnyen instabillá lehet tenni ezeket az eszközöket.

    Ez ugye kiküszöbölhető ha raksz mögé egy routert, ami NAT-ol és a mögötte lévő szerverre nyitod a szükséges portokat, tehát ez ilyen szempontból rajtad múlik, annyi hogy akkor gyakorlatilag át kell állítani pár dolgot, hogy a hálózat ugyan úgy működjön, mint előtte, mondjuk ha ugyan azt a hálózatot használnád, a DHCP szerver funkciót megtarthatná a szerver, csak nem az lenne az átjáró.
    Igaz, azt kötsz a modemre, amit akarsz, nem kötelező konkrét routert, hiába ez a bevált általános megoldás, de ez nem szabály és nem is kötelezhetnek rá és ettől függetlenül nem te tehetsz róla, hogy a szolgáltató a legolcsóbb és legszarabb eszközökkel oldja meg a szolgáltatást, igazából ezért őket is be lehetne perelni, mint ahogy az USA-ban is beperelték pont az Arris-t, annyi hogy ez az ország tele van egy rakás hülyével és a jogrendszer is egy kalap szar, már ha lehet jogrendszernek nevezni egyáltalán, szóval hosszú ideig elhúzódna egy ilyen eset, a bíróságok és a hatóságok sincsenek rá felkészülve, mert nincsenek megfelelő szakértők, maximum külföldi esetekre hivatkozva lehetne inkább igazat adni, mert ha ott igazolták, akkor biztos igazad van, de ugye ebben az országban ha igazad van, akkor sem biztos, hogy igazad van, egy normális jogállamban ilyen PR-hez hasonló szolgáltatók már régen bezártak volna, mert szarrá bírságolták volna őket jogsértő magatartásért, csak hogy nem egy normális országban, illetve jogállamban vagyunk sajnos.

    Ha rám hallgatsz, veszel egy fasza Mikrotik routert, amit tud mindent, amit szeretnél és berakod a szerver elé, nekem egy RB3011 van, igaz Cisco modemmel, de semmi bajom nincs vele, ha megy a torrent, akkor 1000+ torrent megy és nincs probléma, a kapcsolatok se nagyon vannak limitálva, egyedül a sebesség, mert ha maximummal használom, akkor más számára használhatatlan lesz, főleg hogy a gyakran túlterhelt hálózat nem tudja a névlegeset és olyankor szinte elhasal, de ez megint a PR hibája, nem az enyém, nekik arra kellene törekedniük, hogy a névleges sebességet tudják adni, nem pedig a garantáltat, de ugye egy kalap szar a jogrendszer, így nincsenek szarrá büntetve, ha nem tisztességesen végzik a dolgukat, amiért ugye te fizetsz, nem is kis összegeket.

    Némelyik szerelővel meg nem érdemes vitatkozni, mert olyanok mint az amőbák, a betanított munkát el tudják végezni, azon kívül minden más meghaladja a szellemi kapacitásukat, ráadásul amelyik ilyen beképzelt hülye, azzal tényleg nem sokra mész, itt van pár olyan, aki nem ért hozzá, de nyitott arra amit mondasz és el is hiszi és megpróbál segíteni ahogy tud, csak ugye nekik is korlátozott a cselekvési képességük, mert ha nincs más modemük, akkor nem tudnak mást adni, de legalább nem geciskednek, meg a saját hibájukat nem másra verik és nem számlázzák ki a kiszállási díjakat meg ilyesmi.
    Van olyan eset is nagyritkán náluk, hogy annyira szar a hálózat, hogy kénytelenek a kisebb internethez is valamilyen Arris modemet adni, de mire belátják, hogy annyira szar és túlterhelt a hálózatuk, hogy az kell ahhoz, hogy normális internete legyen az embernek, addig megöregedsz, mert náluk is több műszakis engedélye kell hozzá, akik szintén nem értenek hozzá, azért tart sokáig egy döntés, szóval vicc ami ezeknél van.
    Egyébként ami a legrosszabb az tényleg az, hogy nem lehet az, hogy beruházol egy saját modemre és akkor azt használod, mint pl. az USA-ban, nem, kénytelen vagy elfogadni azt a hulladékot, amit ők vettek, pedig egyébként lehet idegen eszközt is regisztrálni a hálózatra, annyi hogy a szolgáltatótól nem kap rá szoftveres támogatást/frissítést, meg nem biztos, hogy monitorozni, illetve menedzselni tudják, de az igazából nem probléma, működni még működne attól, főleg egy alap modem, ami nem rendelkezik router funkciókkal és csak a konfigurációs fájlokat kell megkapnia.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz janos666 #4259 üzenetére

    Igaz, ezért is emeltem ki, hogy Cisco modemmel, azonban azt is direkt hozzátettem, hogy míg neked az írásod szerint kb. 100+ torrented van, addig nekem 1000+, tehát lényeges különbséggel, ugyan ha nem is akasztaná meg a Cisco-t olyan módon, mint ahogy pl. az Arris-t meg lehet, azért valószínűleg valamennyire megérezné a modem is, azért a Cisco sem egy erőmű, csak nem egy gyári hulladék, mint az Arris.

    Figyelj, nem tudom mennyire vagy otthon a router témában, de ha veszel egy fasza routert, pl. egy Mikrotiket, azt úgy állítod be ahogy akarod, ergo az is meg tud fogni mindent, amit egy egyszerű SoHo router megfog, nekem is annyi tűzfalszabály van a routerben, hogy néha azon is meglátszik a terhelés, sőt néha a torrent is megfogja egy kicsit, mikor több meghajtóra külön több torrentet töltök egyszerre úgy, hogy még mellette vagy 20 aktív torrent töltődik fel, de erre azt mondom, hogy próba, szerencse.

    Jó, csak ugye te is tudod, hogy ha van egy routered és úgy is megakad, akkor ha közvetlenül rajta lóg a forgalmat bonyolító PC, akkor úgy meg biztos hogy megakad, ergo már nem nagyon tudtak volna belekötni :D
    Annyira amúgy nem volt tilos a router, csak nem örültek neki, főleg a DOCSIS 1.1-2.0 időszakban, mert ha egy géppel nem is, több eszközzel biztos kihasználtad azt a kis szar internetet, amit adtak a már akkor is túlterhelt 1/1 csatornás hálózatukon, hiszen akkor volt vagy 30/15 Mbit/s összkapacitás amire jutott vagy 20-30 háztartás már akkor is, azt akkor adtak rajta 3/1, 6/1, 12/1-es neteket, sőt még a 20/3-at is bevállalták, aztán kezdtek el bővíteni, mikor rájöttek, hogy ez így nem fog menni és jött az ED 3.0 meg a 60/5-ös net a Cisco modemmel.

    Vagyis pontosan mire? Mert én több dolgot leírtam, de kb. meg is cáfoltam mindet :D
    Bírságot eleve nem szabhatnak ki, mert nem hatóságról beszélünk, az NMHH szabhatna ki rád bírságot, ha a szolgáltató szabálytalanság címszó alatt a hatóság elé viszi az ügyet, de nem követtél el szabálytalanságot, sőt a szolgáltatót bírságolhatná meg az NMHH egy szép összeggel tisztességtelen kereskedői magatartás miatt, amiért szarral próbál egy ma már alapszolgáltatásnak tűnő szolgáltatást biztosítani, kb. mint ha a helyi vízmű próbálna neked lyukas csövön ivóvizet szolgáltatni, szóval érted, ez kimeríti a pofátlanság határát.
    Szóval bírságot nem szabadhatnak ki, főleg hogy náluk van a probléma, amire több országban is több nyílt fórumon hivatkoznak, szóval le sem lehet tagadni, esetleg a kiszállási díjakat lehetne kiszámlázni, de azok sem számlázhatók ki, ha nem nálad van a hiba és ezt te igazolni is tudod így vagy úgy (akár úgy, hogy visszakéred egy tesztidőszakra a Cisco modemet, mert azzal nem volt gond, ez a legegyszerűbb módja), szóval teljesen alaptalan, arról nem is beszélve, hogy ha hamarabb beismerik, hogy náluk van a hiba, akkor nem kellett volna annyiszor kiszállni és teljesen felesleges műveleteket elvégezni. Hidd el, én nem ettem volna meg semmilyen bírságot, sőt, már a hatóság a nyakukon lihegne és a bocsánatkérő levelet fogalmaznák.

    Figyelj, itt is fent van már az optika az oszlopokon, de nem aktív, a betápot most húzzák a két település között, megint éppen a felszín alatt elkaparva, látszik hogy nem tanultak semmit a kábelátvágásokból, szokták mondani, az idióta a saját kárán sem tanul, de mindegy, erre már nem mondok semmit, főleg hogy az új gerincet is lassan egy éve húzzák 10 km-en keresztül, ennyi idő alatt egy normális cég már leoptikázza a fél országot, na mindegy, mint mondtam, ebben az országban közel sincsenek rendben a dolgok, mindegy hogy most miről van szó.

    Éppenséggel az megoldható, hogy valamelyik normális gyártóval, akár az Arris-al felveszed a kapcsolatos és egy újabb, nem Intel Puma 6-on alapuló modemet rendelsz tőlük azzal a MAC címmel, ami a jelenlegi és akkor ha felrakod a hálózatra, automatikusan megkapja a konfigot és hivatalos megoldásnak számít, annyi hogy az Arris nem biztos hogy bele megy, főleg annyi jogi hercehurca után, amiben már részük volt, de igazából azt is maguknak köszönhetik, nekik se mondta senki, hogy az olcsó szar Intel Puma 6 SoC-t kell megvenni tonna számra és integrálni a modemekbe, pár fillérrel került volna többe a Broadcom megoldása, így viszont jóval több volt a kiadásuk/veszteségük a perek miatt, mint ha eleve a drágább, normálisabb SoC-t veszik és azzal készítik el a modemeket, na mindegy, mint mondtam, hülyéből nagyon sok van.
    Egyébként van nem hivatalos megoldás is, van egy csomó, konkrétan kábelmodemes fórum, ahol olyan típusok vannak feltüntetve, amiken cserélhető a gyári szoftver, sőt a szoftver is ott van hozzá, azokon átírható a MAC cím is, plusz ki lehet lőni akár a sebességkorlátozást is, annyi hogy ez gyakorlatilag illegális, tehát nem érdemes vele szórakozni.
    Anno itthon is elterjedt még a DOCSIS 1.1/2.0 időszakban pár darab Motorola SB5101 kábelmodem, amin Haxorware futott, páran DIGI, mások a UPC hálózatán regisztrálták sikeresen abban az időszakban, mikor ilyen 3-4-6-8 Mbit/s internetek voltak, ezzel a modemmel meg jött annyi, amennyi a csövön kifért, vagyis max. 40/30 Mbit/s, annyi hogy ezen nem volt RJ11 port, azaz ha volt telefon előfizetésed, akkor buktad, csak aztán jött a DOCSIS 3.0 időszak és kicsit megváltoztak a dolgok, változott a szabvány is, bár még mindig megkerülhető a sebességkorlát, mindegy ki mit mond, de nagyon kevés az ilyen modem, plusz az olyan szolgáltató is, akiknél lehet saját modemet felrakni (ugye vajon miért, azért a szolgáltatók is tudtak már erről a problémáról miután elterjedt pár ilyen modem), a UPC külön biztosított MAC cím cserére felületet, nem tudom ezzel mi lett, főleg úgy hogy a Vodafone felvásárolta, a DIGI-nél meg adtál a szerelőnek egy kis pluszt, és olyan MAC címet diktált be a központba, amilyet mondtál neki, na de a lényeg, hogy vannak ilyen dolgok is, annyi hogy itt nem érdemes vele szórakozni, egy ilyen diktatúrában ez felér majdnem egy állam ellenes cselekedettel, plusz ma már nem max. 40/30 Mbit/s-t tudnál vele kisajtolni egy hálózatból, hanem mondjuk 8/4-es modem esetén olyan 400/120 Mbit/s-t, amit rögtön megérezne a hálózat és a szolgáltató is, szóval nem érdemes a témával foglalkozni, de ha foglalkozik is az ember az ilyen témával az azért van, mert a szolgáltató tisztességtelen kereskedelmi magatartást folytat és az embereket kétségbeesett, reménytelen helyzetbe hozza, az USA-ban is csodálkozom, hogy annyira hacker ellenesek, mikor nem véletlen lettek a hackerek hackerek, nem tetszett nekik a rendszer, meg a sok hazugság, az USA kormányának meg nem tetszett, hogy erre sokan megpróbáltak fényt deríteni, sőt valakinek sikerült is, lásd Snowden ügy, na de ennyit a kitérőkről.

    Ami pedig a Mikrotiket illeti, ne is mond, a WiFi rész miatt én is hadban állok velük, az valami borzasztó, szerintem azt sem tudják, mit csinálnak. Maga a CAPsMAN és a konstrukció már tetszett az elején is, de hogy hosszú ideig nem volt egy normális WiFi-jük és nem újítottak semmit sem a szoftveres konstrukción, pedig már lekörözte őket lassan a TP-Link meg egyéb gagyi gyártó is, szóval én nem is vásároltam meg mindig az újabb és újabb szarjukat, így nálam az újabb ac széria ki is maradt, most vártam az ax-re és ez már egész ígéretes lett, annyi hogy kurva sokáig tartott és igazából még lenne hova fejlődni, mert azért annyira nem kínálnak ezek sem nagy kapacitást, mondjuk annyi, hogy ezekre a szar kábelnetes előfizetésekre még az ac-s széria is elég volt, de nekem belső hálózatban is kell nagyobb forgalom lebonyolítására és minél gyorsabb, annál jobb, na de mindegy.
    Én amúgy az új vezetékes routerekkel sem vagyok kibékülve, egy ideig az USB portokat is elfelejtették, mert kezdetben a 3.0-t sem tudták megfelelően integrálni, aztán már 2.0-t sem raktak a routerekre (TP-Linknél szintén ugyan ez volt), pedig még a CCR-eken is volt néhány típusnál, lényeg hogy már lehetőséged sem volt lassan, hogy esetleg kiegészítsd egy kicsit a belső memóriát, vagy megossz egy HDD-t hálózaton, most már rájöttek, hogy hülyeség volt mellőzni így újra elkezdték az RB5009 szérián és a L009UiGS-RM-n az alkalmazásukat, de a CCR-eknél teljesen elfelejtették, sőt még a fasza érintős LCD kijelzőt is lehagyták már az új típusokról, ami számomra egy újabb negatívum, náluk is van jó pár idióta, akit páros lábbal rúgnék ki.

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #4261 üzenetére

    Na, találtam email címet. Vagyis talán, mert nem egészen ARRIS, hanem TAC.helpdesk@commscope.com. Mennyire toltam túl? pastebin :C

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • Årpi

    őstag

    válasz janos666 #4263 üzenetére

    780 a minimum garantált sávszél? :D

    Valami random spanyol szerver:

    Frankfurt:

    [ Szerkesztve ]

     iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

  • bnorci71

    addikt

    válasz janos666 #4263 üzenetére

    283/10 Quebec Canada, Európai szervereken 400/15 körüli

    "If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz janos666 #4261 üzenetére

    Jó, de azt meg végképp nem vagy köteles aláírni, el kell őket küldeni a picsába :D

    Amúgy érdekes egy település, mert megmondom az őszintét, ha a polgármester miatt kellene nekem többet fizetni a vízre, mert ő elsikkasztotta a pénzt, akkor jó pár emberrel összefogtam volna azt ott lettem volna a háza előtt fáklyával meg vasvillával, már másnap lehetett volna új polgármestert választani :D
    Itt is mostanában vigyáz a vén szar, hogy mit csinál, mert már a fb oldalát is gyakran ellepik a dühös, indulatos és kioktató kommentek, gyakran el van foglalva vele a tanácsadója, hogy törölgeti ezeket a hozzászólásokat, vagy van hogy inkább az egész posztot, mert mikor csak bírálás van alatta, akkor egyszerűbb a forrást törölni :D

    Itt is amúgy egy úgynevezett árokba ássák, de úgy árok, hogy ugye a bicikli út és a 37-es meg van emelve vagy jó fél méterrel a talajszint fölé, mert gyakran árterület itt az egész rész és a kettő között lévő "árokba" van éppen hogy bekaparva, tehát még ha az út szintjéhez képest egy méterrel lentebb is van, alig van elkaparva a valós talajszint alatt vagy fél méterre, de hát hülyék ezek.
    Amúgy persze, úgy történik, ezért is lenne jó, ha retorziók érnék az ilyen cégeket is, egyrészt a PR-t, mert nem fekteti megfelelő mélységbe a lassan már stratégiai fontosságú távközlési kábeleket, másrészt a céget is, aki belevág, ha kapnának vagy 200-200 millió forint bírságot, nefélj, legközlebb végig lenne plakátozva a talaj a közmű térképekkel, csak hát ennyi hülye országában ilyen szar jogrendszerrel mit várunk.

    Amúgy nem muszáj új kábelt húzniuk nálatok, meg lehet oldani a jelenlegi kábelekkel is, nálunk azért nem lehet már megoldani, mert kurva nagy a település és már az elején is limites volt a kiszolgáló gerinc, mikor húzták akkor eleve csak TV szolgáltatásra szánták, vagy nem gondolták ezek az idióták, hogy internetet is fognak rajta szolgáltatni, vagy idióták és azt hitték, hogy elég lesz ez majd, így is túl van terhelve az összes szegmens, valamelyik optikai szálon már több fénysáv jön át, ergo onnan több szegmens indul és így is kevés, így nem tudnak átállni optikára, mert akkor mindenhova ki kellene menni és cserélni az eszközöket, a kábeleket stb... arra meg nincs kapacitásuk így úgy tervezik, hogy kihúzzák az optikát, arra szépen majd előfizetnek az emberek és szépen lassan átterelődik a forgalom egyikről a másikra, közben meg fenntartanak két hálózatot, ez is járható út, csak jóval költségesebb, de ez az ára annak, hogy idióták és állandóan alulterveznek mindent, meg állandóan spórolnak mindenen.

    Figyelj, nem nagyon frissítgetnek firmware-t, a Cisco is nem tudom én hány éve kapott utoljára firmware frissítést, az is egy ilyen biztonsági és funkció frissítés volt, de ez a 3208G, a sima 3208 pl. egy univerzális firmware-t kapott, ami a 3200-as normál modem szériát foglalja magába, na azon vagy 10 évvel ezelőtti a legutolsó firmware ha jól emlékszem, a 3208G-n meg azért van pár évvel újabb firmware, mert az router is egyben, vagyis átállítható router módba, de mivel nem olyan erős benne a hardver, így max. 250/120 Mbit/s sajtolható ki belőle, de már az is jelentős válaszidő emelkedéssel, viszont azoknak jó lenne, akik csak egy switch-et akarnak utána tenni és max. 200-as netjük van, de a szolgáltató nem él ezzel a funkcióval.
    Az Arris más tészta, arra még van támogatás, de a PR nem nagyon kockáztat vele, mert sokáig tart, plusz nem ér semmit, csak gyakran téglásítja a modemet, tudok már olyan esetről, hogy cserélni kellett az Arris modemet firmware frissítés után, így ők is óvatosabbak vele, van amit már a központban lefrissítenek ezért, de még mindig képesek kivinni úgy a modemet, hogy az első üzembehelyezéskor frissít, aztán vagy működik utána, vagy nem, de az első felcsatlakozás és frissítés is vagy 15-20 perc legalább, annyira szar a hardver, meg úgy az egész konstrukció.
    De igazából ha lenne egy normális eredeti modemed, amin gyári szoftver van, akkor hivatalosan nem érhet szó miatta, mivel te csak arra törekszel, hogy a szolgáltatást a lehető legjobban kihasználd és az a lehető legstabilabb legyen, ha már a szolgáltató erre nem törekszik, amit ugye saját maguk igazolnak, akkor igazából meg sem szólalhatnának, sőt ha szerzel a gyártótól egy normális modemet, illene nekik szó nélkül cserélni.
    De én egyébként a helyedben lehet hogy az NMHH elé vinném az ügyet, ők mint hatóság, bármire kötelezhetik a szolgáltatót, akár egy kisebb készlet normális modem beszerzésére is az ilyen esetekre, bizonyíték van elég külföldi fórumokról is. A DOCSIS 3.1 modemek nem kerülnek sokkal többe és tudják visszafele a 3.0-t is, valamint normális SoC-al vannak szerelve már az Intel részéről is, így bukni nem buknak vele semmit, sőt ahol fejlesztik tovább a DOCSIS-ot, ott tudják majd használni 3.1-re is, nem feltétlen kell optikára váltani, úgy is azt is nagyon szar eszközökkel csinálják, néhol egyszerűbb lenne rendberakni a koax hálózatot és váltani ED 3.1-re, kisebb településeken ez gond nélkül megoldható lenne és még viszonylag gazdaságos is.

    Tényleg volt náluk ilyesmi, a 6.x.x verziót így szenvedték végig amilyen idióták voltak, a 7.x.x viszont már jó, miután frissítettem az RB3011-et is, egyből gond nélkül tudtam használni az USB 3.0 portot 3.0 eszközökkel is, mert ugye hiába volt 3.0 a port, szoftveresen annyira szar volt a vezérlés, hogy a 2.0 eszközök működtek csak benne stabilan, de a legtöbb 3.0 pendrive-t nem is látta, nem hogy csak 2.0 módban ment volna, most meg gond nélkül megy róla minden, sőt a hálózati megosztással sincs gond, helyette viszont vannak más gondok a 7.x.x verzióban, amit nem értek hogy sikerült összehozni, de mindegy.

    #4262 janos666: Tökéletes, remélem már elküldted :DD :DD :DD

    #4263 janos666: Kérdés, hogy melyik külföldi speedtest szerverekről van szó, mert az Unión belülieket nagyrészt tudja, de az időszak sem mindegy, mert csúcsidőn belül van hogy az egyszerűbb, jó elérésű német szerverekre is éppen hogy csak a garantált van meg, de alapjában véve ugye nem így válogat a szolgáltató, mert a külföldi elérést már nem tudják általában ilyen egyszerűen szabályozni, szimplán annyi jut éppen, amit ki tudsz használni a kapcsolatod késleltetési sebességével és az adott útvonal sávszélességével kapcsolatban.

    #4264 Årpi:
    Azért nem csak az Unió, illetve az európai kontinens létezik, tessék kicsit több szerverrel tesztelni ha van időd, mert én is kíváncsi vagyok :D

    A teszt során nem volt más aktív le/feltöltés, kb. ennyit tudott Budapestre:

    Külföld:





    Mint látható, annyira nem túl rózsás a külföld és ez nem egy nagy internetelérés, tehát elvárná az ember, hogy ebből kb. annyit tudjon külföldre, amennyit belföldre, így kérdés, hogy a nagyobb csomagok mennyit bírnak kihozni.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz janos666 #4269 üzenetére

    Hát figyelj, ha sárga, akkor biztos nem pletyka, hanem tény, főleg ha ténylegesen többet fizettek a vízért és ahhoz képest még a minősége is megkérdőjelezhető, de ezek szerint bukott végül, ha a mostani polgi rendben van, szóval volt vaj a füle mögött, nem is kevés.

    Az hagyján, de mivel árterület és éppen hogy el van kaparva, meg ugye KPE csőben húzzák és az is vagy 100 méterenként toldva van, így egyrészt biztos beázik, de ahol nem, ott lehet a víz előbb utóbb megemeli egy kicsit, volt már ilyenre is példa, na mindegy, mondtam, ezek annyira hülyék, hogy a saját kárukon sem tanulnak, szerintem még egy ilyen szolgáltató nincs az országban, amelyiknek ennyiszer elvágták a gerincét, de nem véletlenül, mert egyedül ők vannak, akik ennyire nem adnak a minőségre és a stabilitásra, pedig csak egyszer kellene rendesen megcsinálni és vagy 2 méter mélyre elkaparni és nem lenne gond vele, na mindegy.

    Figyelj csak, mindenféleképpen megéri majd írni az NMHH-nak, arra vagyok kíváncsi még, hogy mit válaszolnak majd a Commscope-tól, hogy bevállalnak-e egy normális modem küldést, vagy sem, ha igen, az szép lenne és megoldódna a probléma, de ha nem, akkor marad az NMHH, ha nekem Arris lenne és ilyen problémám lenne, én már náluk kezdtem volna, gyakorlatilag garantált lenne a siker, főleg hogy ez egy nemzetközileg ismert probléma és már jó pár éves, a PR meg gyakorlatilag ennek tudtában vásárolt szart, mert hogy egyébként nekik is kötelességük lenne utánanézni, hogy mit vásárolnak, azzal tudnak-e rendesen szolgáltatni, vagy sem, szóval nem tudnának kibújni alóla úgy, hogy "mi ezt nem tudtuk", mert már az egész világ tudja.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz janos666 #4280 üzenetére

    Hát igen, ez elég semmit mondó válasz, ráadásul a garanciális részre sajnos nem vonatkozik, hogy egy kalap szart gyártottak.

    #4281 janos666: Figyelj, egy szerencsétlen román azért kevés ehhez, ezt úgy megsúgom. Nekem tele van a router logja ilyenekkel, meg már a tűzfalon is a feketelista. Némelyik csak úgy jön magától, hálózati sebezhetőségeket keresve, hogy azt kihasználva hozzáférjen a routeredhez, azt hozzáadja egy bothálózathoz meg ilyesmi, némelyik meg célzottan jön, értsd úgy, hogy ott van neked is a torrent, érdemes ellenőrizni a peer listát, ugyanis én is észrevettem már párszor, hogy egy-két csatlakozott aktív peer próbálkozik a nyitott porton, meg más portok szkennelésével is, ami után feketelistára is kerül, így ha aktív feltöltő volt, észre is veszem mert csökken a sebesség, volt már így román digis is, ugye pl. ncore mindenki számára hozzáférhető, akár az amatőr magyar románoknak is, nálam is többször megfordult már a peerlistában román digis IP, amelyik később fel is kenődött a tűzfalon, szóval ez nem újkeletű dolog, főleg ha még torrentezel is.
    Hidd el, azt a modemet nem ez az egy próbálkozás akasztja meg, hanem a sok kapcsolat, amit igazoltál is a kapcsolatok számának a redukálásával, csak hogy egyrészt csak mérsékelte a problémát, másrészt eléggé bekorlátoz így is a mindennapi alap internetfelhasználási szokásaidban, szóval ne félj tovább menni, nem az az egy román emberke a hibás :DDD

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz janos666 #4287 üzenetére

    Az oké, de azért egy szerencsétlen román is tud venni egy 15-20 ezer forintos gibabitet tudó Mikrotik routert és youtube videóról fel tud vinni 10 sort a konzolon keresztül és blokkolva van a portscan, nem nagy etwas, közben tud pár netről leszedett, google találattal kiadott "hacker" programot leszedni és próbálkozni, kb. 2 perc alatt kikeresel egy ilyet, leszeded és beüzemeled, de akár Linux/Windows beépített klienssel és scripttel is megoldható, azért nem a múltszázadban élünk, ahogy kb. mindenkinek van már internet, úgy minden hülye hozzáfér már lassan mindenhez, persze a támadás erején meglátszik, hogy nem komoly ember van mögötte, mert rögtön lepadlózná azt a modemet, én meg így értettem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák