Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz janos666 #4261 üzenetére

    Jó, de azt meg végképp nem vagy köteles aláírni, el kell őket küldeni a picsába :D

    Amúgy érdekes egy település, mert megmondom az őszintét, ha a polgármester miatt kellene nekem többet fizetni a vízre, mert ő elsikkasztotta a pénzt, akkor jó pár emberrel összefogtam volna azt ott lettem volna a háza előtt fáklyával meg vasvillával, már másnap lehetett volna új polgármestert választani :D
    Itt is mostanában vigyáz a vén szar, hogy mit csinál, mert már a fb oldalát is gyakran ellepik a dühös, indulatos és kioktató kommentek, gyakran el van foglalva vele a tanácsadója, hogy törölgeti ezeket a hozzászólásokat, vagy van hogy inkább az egész posztot, mert mikor csak bírálás van alatta, akkor egyszerűbb a forrást törölni :D

    Itt is amúgy egy úgynevezett árokba ássák, de úgy árok, hogy ugye a bicikli út és a 37-es meg van emelve vagy jó fél méterrel a talajszint fölé, mert gyakran árterület itt az egész rész és a kettő között lévő "árokba" van éppen hogy bekaparva, tehát még ha az út szintjéhez képest egy méterrel lentebb is van, alig van elkaparva a valós talajszint alatt vagy fél méterre, de hát hülyék ezek.
    Amúgy persze, úgy történik, ezért is lenne jó, ha retorziók érnék az ilyen cégeket is, egyrészt a PR-t, mert nem fekteti megfelelő mélységbe a lassan már stratégiai fontosságú távközlési kábeleket, másrészt a céget is, aki belevág, ha kapnának vagy 200-200 millió forint bírságot, nefélj, legközlebb végig lenne plakátozva a talaj a közmű térképekkel, csak hát ennyi hülye országában ilyen szar jogrendszerrel mit várunk.

    Amúgy nem muszáj új kábelt húzniuk nálatok, meg lehet oldani a jelenlegi kábelekkel is, nálunk azért nem lehet már megoldani, mert kurva nagy a település és már az elején is limites volt a kiszolgáló gerinc, mikor húzták akkor eleve csak TV szolgáltatásra szánták, vagy nem gondolták ezek az idióták, hogy internetet is fognak rajta szolgáltatni, vagy idióták és azt hitték, hogy elég lesz ez majd, így is túl van terhelve az összes szegmens, valamelyik optikai szálon már több fénysáv jön át, ergo onnan több szegmens indul és így is kevés, így nem tudnak átállni optikára, mert akkor mindenhova ki kellene menni és cserélni az eszközöket, a kábeleket stb... arra meg nincs kapacitásuk így úgy tervezik, hogy kihúzzák az optikát, arra szépen majd előfizetnek az emberek és szépen lassan átterelődik a forgalom egyikről a másikra, közben meg fenntartanak két hálózatot, ez is járható út, csak jóval költségesebb, de ez az ára annak, hogy idióták és állandóan alulterveznek mindent, meg állandóan spórolnak mindenen.

    Figyelj, nem nagyon frissítgetnek firmware-t, a Cisco is nem tudom én hány éve kapott utoljára firmware frissítést, az is egy ilyen biztonsági és funkció frissítés volt, de ez a 3208G, a sima 3208 pl. egy univerzális firmware-t kapott, ami a 3200-as normál modem szériát foglalja magába, na azon vagy 10 évvel ezelőtti a legutolsó firmware ha jól emlékszem, a 3208G-n meg azért van pár évvel újabb firmware, mert az router is egyben, vagyis átállítható router módba, de mivel nem olyan erős benne a hardver, így max. 250/120 Mbit/s sajtolható ki belőle, de már az is jelentős válaszidő emelkedéssel, viszont azoknak jó lenne, akik csak egy switch-et akarnak utána tenni és max. 200-as netjük van, de a szolgáltató nem él ezzel a funkcióval.
    Az Arris más tészta, arra még van támogatás, de a PR nem nagyon kockáztat vele, mert sokáig tart, plusz nem ér semmit, csak gyakran téglásítja a modemet, tudok már olyan esetről, hogy cserélni kellett az Arris modemet firmware frissítés után, így ők is óvatosabbak vele, van amit már a központban lefrissítenek ezért, de még mindig képesek kivinni úgy a modemet, hogy az első üzembehelyezéskor frissít, aztán vagy működik utána, vagy nem, de az első felcsatlakozás és frissítés is vagy 15-20 perc legalább, annyira szar a hardver, meg úgy az egész konstrukció.
    De igazából ha lenne egy normális eredeti modemed, amin gyári szoftver van, akkor hivatalosan nem érhet szó miatta, mivel te csak arra törekszel, hogy a szolgáltatást a lehető legjobban kihasználd és az a lehető legstabilabb legyen, ha már a szolgáltató erre nem törekszik, amit ugye saját maguk igazolnak, akkor igazából meg sem szólalhatnának, sőt ha szerzel a gyártótól egy normális modemet, illene nekik szó nélkül cserélni.
    De én egyébként a helyedben lehet hogy az NMHH elé vinném az ügyet, ők mint hatóság, bármire kötelezhetik a szolgáltatót, akár egy kisebb készlet normális modem beszerzésére is az ilyen esetekre, bizonyíték van elég külföldi fórumokról is. A DOCSIS 3.1 modemek nem kerülnek sokkal többe és tudják visszafele a 3.0-t is, valamint normális SoC-al vannak szerelve már az Intel részéről is, így bukni nem buknak vele semmit, sőt ahol fejlesztik tovább a DOCSIS-ot, ott tudják majd használni 3.1-re is, nem feltétlen kell optikára váltani, úgy is azt is nagyon szar eszközökkel csinálják, néhol egyszerűbb lenne rendberakni a koax hálózatot és váltani ED 3.1-re, kisebb településeken ez gond nélkül megoldható lenne és még viszonylag gazdaságos is.

    Tényleg volt náluk ilyesmi, a 6.x.x verziót így szenvedték végig amilyen idióták voltak, a 7.x.x viszont már jó, miután frissítettem az RB3011-et is, egyből gond nélkül tudtam használni az USB 3.0 portot 3.0 eszközökkel is, mert ugye hiába volt 3.0 a port, szoftveresen annyira szar volt a vezérlés, hogy a 2.0 eszközök működtek csak benne stabilan, de a legtöbb 3.0 pendrive-t nem is látta, nem hogy csak 2.0 módban ment volna, most meg gond nélkül megy róla minden, sőt a hálózati megosztással sincs gond, helyette viszont vannak más gondok a 7.x.x verzióban, amit nem értek hogy sikerült összehozni, de mindegy.

    #4262 janos666: Tökéletes, remélem már elküldted :DD :DD :DD

    #4263 janos666: Kérdés, hogy melyik külföldi speedtest szerverekről van szó, mert az Unión belülieket nagyrészt tudja, de az időszak sem mindegy, mert csúcsidőn belül van hogy az egyszerűbb, jó elérésű német szerverekre is éppen hogy csak a garantált van meg, de alapjában véve ugye nem így válogat a szolgáltató, mert a külföldi elérést már nem tudják általában ilyen egyszerűen szabályozni, szimplán annyi jut éppen, amit ki tudsz használni a kapcsolatod késleltetési sebességével és az adott útvonal sávszélességével kapcsolatban.

    #4264 Årpi:
    Azért nem csak az Unió, illetve az európai kontinens létezik, tessék kicsit több szerverrel tesztelni ha van időd, mert én is kíváncsi vagyok :D

    A teszt során nem volt más aktív le/feltöltés, kb. ennyit tudott Budapestre:

    Külföld:





    Mint látható, annyira nem túl rózsás a külföld és ez nem egy nagy internetelérés, tehát elvárná az ember, hogy ebből kb. annyit tudjon külföldre, amennyit belföldre, így kérdés, hogy a nagyobb csomagok mennyit bírnak kihozni.

Új hozzászólás Aktív témák