Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    Sziasztok!

    Ha nem baj én is hozzászólnék a témához :)
    Láttam, hogy sokan panaszkodtok itt, illetve vitatjátok itt a dolgokat, így gondoltam beszállok :D

    Nálunk pl. ugyan úgy megvan az a probléma, ami nagyon sok embernél is a PR táborában, hogy nincs net, vagy nincs meg annyi, amennyinek lennie kellene.
    Ez két dolog miatt van:
    1. A PR-Telecom-nak szar a hálózata és annyit spórolnak rajta, amennyit csak tudnak, tehát a legnagyobb haszont próbálják meg elérni a lehető legkisebb befektetéssel, ami ugye egy üzletfilozófia, de ezt kicsit túlzásba viszik.
    2. Ugye az internetet nem csak adni kell, hanem venni is és a probléma itt kezdődik:

    Fontos tudni, hogy a PR-Telecom-nak jelenleg egyetlen egy 10 Gb/s vonala van és azon osztozik minden előfizető.
    Mint az az éves grafikonon is jól látszik, elég sokszor a plafont verik és gondolom mondanom sem kell, hogy ez azért van, mert sokkal többet adnak, mint amennyit vesznek, megint haszonnyerési célból.

    Én is egyébként már mindent megcsináltam, hogy a probléma véletlenül se nálam legyen. Az összes kábelt és splittert lecseréltem, még az instabil motorola modemet is lecseréltettem egy Cisco EPC 3208-ra (amivel különösebb probléma nincs, csak a gond az, hogy a link LED-je folyamatosan villog hálózati forgalomtól függetlenül, ami megint érdekes, tehát ha valaki tudja, hogy miért van ez, akkor örömmel várom a válaszát :) ).

    A csatornákkal kapcsolatban meg megint annyit írnék, hogy ugye hiába adnak többet, ha max a saját hálózatukon belül tudják csak biztosítani a sebességet, de még ott se.
    Itt is nemrég fejlesztettek 4x1-ről 8x1-re (bár belehaltak volna, ha 8x4 lenne, főleg hogy a feltöltés nagyon gáz, de m1), ami nem sokat segített, bár a net már stabilan jön és a mutató is odatapad 16-17 megára stabilan, de többel nem jön, mert nem tud egyszerűen.
    Jelértékek és speedtest.
    PR-Telecom
    Speedtest 20/3

    Ugye az érdekes megint az, hogy 9 ms a ping és stabilan hozza a letöltést, de nem tudja amit kell.

    Röviden ennyit írtam volna, bocsi a regényért, meg ha kicsit össze vissza van.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz mlinus #1114 üzenetére

    Igazából néhány helyen még elég is, attól függ, hogy mekkora területet fed le az az "ág".
    Ha a UPC-t nézzük, akkor ők gyakran úgy osztják fel a területeket (város, falu), hogy csak kisebb részeket fedjen le egy-egy ág/gerinc (ki hogy mondja), így érik el, hogy ne legyen nagy túlterheltség egy-egy ágon.
    Na meg régebben a 4/1 bőven elég volt, hiszen vagy 200-240/20-30 Mbit/s tud, ami régen elég volt 1-2 120-as internetnek + a kisebb csomagoknak, hiszen akkor még nem volt egy városban, csak 1-2 embernek nagyobb internet előfizetése, mivel drága volt. Aztán mikor jött a 240-es és lement az ára a többinek, valamint kicsit toltak a csomagokon is, már akkor rég 8x4-en ment (ami 440-480/100-130 Mbit/s), most meg már ha jól tudom, akkor egyes területeken 24/8 (1200-1440/200-240 Mbit/s) csatornán szolgáltatnak, persze nem mindenhol még, csak leginkább ott, ahol ritkább a területfelosztás, illetve ahol számítanak arra, hogy valaki 500 Megás netet fog venni, meg ugye a UPC egy multinacionális cég, neki szinte semmibe se kerül az ilyen fejlesztés, nem úgy mint a PR-nél.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz mlinus #1123 üzenetére

    Igen tudom, hogy igen gyatrák a jelszintek, de mivel az egész utcában ilyen néha (sőt a város más részeiben is), ezért én gyakorlatilag semmit se tudok tenni, a PR-nek meg beszélhetek addig, ameddig a garantált megvan, max jönnek is kicserélnek egy szűrőt, amivel semmi baj sincs.

    Egyébként azt vettem észre már egy ideje, hogy néha eltűnik a 7. és 8. csatorna, de csak pár percre, mint most pl a 8. :D

    Persze gondolom ott van csak olyan sz@r értékkel rendelkezik, hogy a modem nem tud rá csatlakozni. Múltkor az up volt annyira sz@r sajnos, hogy a modem nem tudott beregelni újraindítás után egy fél óráig.

    Ami a pinget illeti tudom, csak megemlítettem, mivel itt gyakorlatilag állandóan 8-14 között van, ami elég jó bizonyos szempontoknál, persze pingnél nem mindegy, hogy milyen szerverre mérünk rá, meg hány ponton megy át stb. Egyedül csak mérésnél csinál egy kis érdekességet, mert mikor kisebb, akkor pontosabb, mikor nagyobb, akkor pontatlanabb.
    Egyébként meg a ping gyakran az átjárónál keletkezik akkor, mikor az egyik sáv (le/feltöltés) eléri a maximumot, persze ugyan úgy akár az utcában lévő vezetéken is keletkezhet, mikor az leng stb.
    Egyébként a tvnetwork kábel annyira nem rossz, ha esetleg arra céloztál volna, a PR is olyat hozott be először és még elfogadható minőségű (volt a cseréig) :D

    A D 1-2 nél hallottam a nagy pingekről, de az a technológiával járt, na meg sokkal kevesebb volt már akkor a limit és így a túlterheltség is hamarabb bekövetkezett.

    kabelmania27: Igen sajnos tudom, de ugye megint nem tudok mit tenni. Most hála az égnek lement 49-re (a fenti friss kép), de az még mindig sok, bár mivel csak 1 csatorna van kitudja hány háztartásra, ezért még elfogadhatónak mondható.
    Ami az elosztást és a kábelezést illeti nyáron cseréltem az egészet, azóta valamivel jobb a net és a TV minősége, de nem sokkal.
    Kábel: S 6TSV 75 OHM TRI-SHIELD COAXIAL CABLE <VULCANO USA>
    Elosztók (egyik képen sem látszik mi van rájuk írva, ezért írok típust és szedtem képet netről): KÖNIG (FC-2SPLT-ST-KN) 5-2400 MHz és ami a padláson van az egy KÖNIG (FC-3SPLT-ST-KN) 5-2400 MHz.

    Csak a lentiről tudtam most, de fent ugyan ilyen van 3-asban, később tervezem lecserélni azt is 2-esre, mivel csak 2 ágat használok.
    [link]
    [link]
    [link]

    Az elosztás pedig a következő:
    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz kabelmania27 #1126 üzenetére

    Már gondoltam rá, hogy lecserélem, bár annyit nem lökne rajta, ugyanis egyszer felvittem a padlásra modemet, hogy rákössem a bejövő kábelre, de ugyan ilyenek voltak a jelszintek.

    A másik részét viszont nem értem, merre vigyek el még egy koax-ot, illetve mint jelent a hfp? :D Bocs a kérdésért, de még nem hallottam róla.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz kabelmania27 #1128 üzenetére

    Ja, már értem, hogy hogy akartad. Tehát úgy, hogy az 1. elosztó egyik ágát csak a modem kapja, a másikat meg csak a TV-k kapják, így maximalizálva a jelet.
    Na igen, de a gond ott van, hogy nem véletlenül van így, ugyanis ami nálam jön le vezeték, az egyrészt egy olyan kb. 30 méter, másrészt ugye ahol lejön, ott még lejön mellette egy cat6 utp kábel(elég vastag) és egy telefonkábel is a lyukon és ha még egy koaxot lehúznék ott, akkor már elég ronda lenne, ezért lett pont így megoldva.
    Egyébként azon gondolkodtam, hogy egy erősítő talán jó ötlet lenne, na de pont azelőtt az oszlop előtt van egy jókora erősítő, amiről bejön nekünk a vezeték, így gondolom semmit se érne.

    Amúgy visszatérve, a 3-ast lefogom cserélni kettesre az biztos. A kérdés meg még az lenne, hogy szerinted segítene valamit, ha még a TV elé is tennék közvetlenül egy szűrőt a splitter után (modemes ág)?

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz kabelmania27 #1130 üzenetére

    A szűr most is a TV-s kimeneten van, legalább is az egyiken, de akkor berakok egy szűrőt még ide a TV elé a 2-es splitter után, amiről a modem is megy, bár gondolom nem sokat segít rajta.

    Jaj ez a sok szerkesztés :D
    Ilyen amúgy nem jó?
    [link]

    Legalább is ideiglenesen, mert most csak ilyen van kéznél.
    Egyébként a TV nem szokott menni, mert filmeket inkább gépen nézek, mivel a TV tele van reklámokkal.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz kabelmania27 #1132 üzenetére

    Na, akkor meg van oldva. Már csak a padláson kell majd lecserélni a 3-ast 2-esre, a kérdés csak az, hogy mikor jutok én el oda. Meg még a PR-nél is kellene csinálni valamit, mert a net még mindig igen gyatra, pedig nem véletlen váltottunk nagyobb csomagra és akkor még rá akartak beszélni a 60-asra, holott az se jönne, munkahelyen is csak max 50-el jön, de ott is a feltöltés a lényeg, ami 3 körül van.

    Erről jut eszembe, nem értesz véletlenül a modemekhez? Mert van nekem a Cisco EPC 3208 modem és a gond az, hogy a Link Led veszettül villog folyamatosan, hálózati forgalomtól függetlenül. Másnál ahol ilyen modem volt, ott nem vettem észre, hogy így villogna, de itt valami kegyetlen. A régi motorolán is csak akkor villogott, amikor volt forgalom, egyébként meg nem.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz kabelmania27 #1134 üzenetére

    Na az az egy splitter amit nem tudok cserélni, mert olyan helyen van, hogy az ott marad egy jó darabig (álmennyezet). Már egy jó ideje ott van, meg nem is én raktam oda, viszont mivel ott csak TV-k vannak és megfelelő az adás, így inkább hagyom is.

    Amúgy gondoltam, hogy addig ameddig jó, addig nem kell vele foglalkozni, de épp azon gondolkoztam, hogy ahogy minden szolgáltatónál, úgy a PR-nél még inkább előszokott fordulni, hogy használt (és néha hibás) modemeket adnak volt előfizetőktől és ha hibás és azért lenne ilyen gyenge a net is, akkor lecseréltetném.
    Munkahelyre is olyan Cisco modem ment (szintén EPC 3208), aminek a tápja gyakran túlmelegedett és instabil is lett a modem, viszont mihelyst lecserélték, rögtön rendben volt minden. Mondanom sem kell, a modem egy volt előfizetőtől került oda, aki elégedetlen volt a szolgáltatással, na vajon miért.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz kabelmania27 #1136 üzenetére

    Gondolom egy 5-2400 MHz-es jobb nem? Csak azért kérdem, mert egy ilyen most is kéznél van és csak a cserére vár.
    Splitter

    Változni változtak, bár valamennyit mindig is változnak/eltérnek, tehát szerintem lényeges változás nem történt:
    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz kabelmania27 #1138 üzenetére

    Végül is eleve úgy csináltam meg (rajz), tehát csak egy splitter csere lesz. Kíváncsi leszek rá, hogy lesz-e változás, de majd holnap meglátjuk.
    Amúgy gondolom nem lesznek mérgesek, ha már a bejövő kábelen lecserélem azt a régi eloxidált réz F csatlakozót igaz? Mert a kábeleket meg a többi csatlakozót lecseréltem már a házban, de hát ha pl a bejövő vezeték vége kicsit nagyon sz@rul néz ki, akkor gondolom az is hatással lehet valamennyire a jelre, főleg ha a réz bél is oxidált egy kicsit, csak hát valamelyik szerelő allergiás arra, ha belerontunk a "gyönyörű" munkájukba.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz kabelmania27 #1140 üzenetére

    RG6-os a vezeték és a csatlakozó is, bár valami nagyon régi a csati, mert elég vastag a szára és már elég fekete is, lassan alig lehet megkülönböztetni a kábel színétől. Amúgy csavaros, akkor még nem volt krimpelhető.
    Na meg itt jól megcsinálták azokkal a csatlakozókkal, kábelcserénél azt vettem észre, hogy 3 olyan dugó is volt, aminek a rászorítása nem volt sikeres, csak forogtak a kábelen, persze ez nem a technika hibája, max ha nem jó típusú fogóval dolgoznak, amit kinézek belőlük :)

    Amúgy nem, régen még mikor nem alkalmaztak ilyet, akkor is baj volt, ha hozzányúltál ahhoz, amit ők csináltak, de gondolom csak karbantartási és hibakeresési okokból, mindenesetre nincs fölös 4 ezer forintom arra, hogy kihívjam őket egy csatlakozó cserére.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz kabelmania27 #1142 üzenetére

    Úgy látszik mégis csak elértem vele valamit (amit nem gondoltam volna):

    Állapot

    Kicsit javultak az értékek (legalább is szerintem), főleg az upstream, mert még sose ment 48 alá., de még arra is csak igen ritkán.
    Bár a net minősége nem nagyon javult, azért mégis csak elértem vele valamit, a többi már nem rajtam múlik.
    Köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz kabelmania27 #1144 üzenetére

    Hát igen, de ugye hiába ecsetelem nekik, úgy se csinálnak semmit, ameddig nem életbevágó. Mikor észrevettem 2-3 hete, hogy bővítettek és 4/1 helyett 8/1 van, akkor szóltam is nekik, hogy legalább még egy feltöltési csatornát is tegyenek már hozzá, mert így szinte semmi értelme nem volt, de azt se értették miről beszélek (telefonos ügyfélszolgálat).
    Kíváncsi lennék egyébként, hogy milyen modulokat használnak, mert elég érdekes, hogy csak 1 up-ot tudnak adni. Valószínűleg azokból is a legolcsóbbat veszik.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz kabelmania27 #1146 üzenetére

    Na de itt már most 8/1 van, tehát nem hiszem, hogy úgy lenne, illetve hogy két ág/gerinc használna egy modult, bár kinézem belőlük.
    Na meg ha jól tájékozott vagyok a témában, akkor tudtommal vannak olyan modulok, amiben 2-4 ds mellett van akár 8-10 up is, vagy olyan, amiben csak 10 ds van a másikban pedig 10-12 up és azokat kötik össze a külön ds modullal (hallottam hogy upc-nél csinálnak ilyet) és úgy van, tehát mennyibe kerülne így megcsinálni akkor. Persze ha hülyeséget mondtam nyugodtan javíts ki, mert egyenlőre még csak felszínesen vagyok benne a témában :)

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz kabelmania27 #1148 üzenetére

    Mondjuk igaz a frekvenciatartománytól is függ a csatornák száma, de 4 -ig simán meg tudnák csinálni olyan modulokkal, a gond csak az, hogy ők nem akarják. Látszik, hogy az ügyfelek annyira nem számítanak.
    Egyébként a UPC most 24/8-nál tart, legalább is a UPC-s területek többségén, kíváncsi vagyok, hogy ott hogy csinálják.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz rodrigez #1152 üzenetére

    A torrent kliens beállításait próbáltad már? Mert nálam is előfordult ez és akkor éppen az derült ki, hogy a DHT folyton a hülyeséget csinálta és a merevlemezem is túlterhelt volt a torrent miatt, de egyébként megvolt a sebesség, csak torrentnél csordogált éppen 50-600 KB/s (20/3 net). Mihelyst kikapcsoltam a DHT-t és a merevlemeznek adtam egy kis plussz cache-t, már minden rendben volt és azóta sincs semmi probléma. Persze ez csak egy ötlet. Ha ez nem megy, akkor megpróbálhatod amit előtte tettem, hogy csinálsz egy MAC cím klónozást (vagy kreálsz egy címet) és kérsz új IP-t, persze úgy hogy modem+router-t is újraindítod.
    Valahogy csak sikerülni fog, mert nem hinném, hogy csak adott területen korlátoznák a torrent forgalmat.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz rodrigez #1155 üzenetére

    Mondjuk én azért megnéztem volna a merevlemez terheltséget is, mert torrentnél az is gondot szokott okozni, ezért a haladó beállításoknál van olyan Disk Cache és ott szoktam neki többet adni (128 MB, ami elég is neki).
    Vagy a másik ami gondot szokott okozni, hogy stabil klienst használsz-e, vagy a legújabbat, mert a kettő nem ugyan az :) nc-n is fennt van az ajánlott kliensek listája a stabil torrentezéshez, érdemes azokat használni.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Con Troll #1157 üzenetére

    Mondjuk ha azt mondod nekik, hogy csak a torrent nem megy, akkor magasról tenni fognak rá, mondván hogy amúgy se torrentezni kell.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz rodrigez #1163 üzenetére

    Ha már régebbi utorrent verzió, akkor próbáld meg a 2.2.1-et, elég sokan ezt használják (és én is).
    Meg ha még megcsinálod a beállításokat is, amiket írtunk, akkor lesz a legjobb, ha meg így se lesz jó, akkor a PR nálatok tényleg szűr, valószínűleg sokan torrenteztek ott azért és ez őket meg a gyenge hálózatukat zavarja, mert tudják, hogy rendesen kiakasztanák a felhasználók a torrentel :D

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz etejedu #1167 üzenetére

    Hát az hogy mennyire megbízható, az szerintem nagyon területfüggő, mert itt és még nagyon sok helyen elég béna szolgáltatást nyújtanak. Gyakorlatilag még egyszer nem volt meg a teljes sávszél (20/3), csak egy olyan megközelítő érték és az is csak néha (18/2,5, egyébként pedig 16-17 lefele) és az azért már a 21. században egy szánalmas dolog, főleg hogy néha az embernek arra a +2 megára is szükséges lenne.

    Egyéni csomagösszeállításnál meg meg tudod nézni az árat, ha megpróbálsz az oldalukon egy csomagot összerakni az Online Rendelésnél.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz kabelmania27 #1175 üzenetére

    De ugye az a vicces, hogy van 8/1 csatorna, tehát a letöltésnek bőven meg kellene lennie, már csak azért is, mert a feltöltés azért néha-néha megvan 3 Mbit/s, illetve van amikor eléri a 3,09-et, vagy a 3,1-et és ezt mind 1 csatornán. Tehát akkor a letöltésnek végkép meg kellene lennie, főleg 8 csatornán.

    Egyébként joni55-nál szerintem nem csak az a baj, hogy nincs meg 8/1, vagy 8/4, hanem ott valami más hálózati probléma lehet (vezeték, optika, szűrő, központi elosztás stb), mert ahol megfelelő terhelés és elég bejelentés van, ott már bővítették a hálózatot, tehát ha náluk azon a CMTS-en keresztül meglenne a max. terhelés, akkor szerintem már cserélték volna. Itt is érdekes mód, hiába bővítettek/cseréltek modulokat, még sincs meg senkinek se az a sebesség, amiért fizet és valahol eddig se volt túlságosan leterhelve a rendszer (de nem volt meg a sebesség), mégis cseréltek és még sincs meg még most sem, tehát nem hiszem, hogy pont a 4x1 lenne a nagy probléma, hiszen nálunk is 4x1 volt eddig és gyakorlatilag ugyan olyan, mint 8x1-en, csak a letöltés stabilabb kicsit, viszont nem több mint eddig volt.
    Szerintem az is lehetséges, hogy ugyan azon a gerincen vannak, mint pl. a mellettük lévő két város és mondjuk a gerinc nincs 10 G, csak 1 G és ugye ha több település használja egyszerre, akkor oly mindegy, hogy milyen CMTS van náluk, ha maga a gerinc nem tud többet és sajnos ez jó pár helyen így van.
    A bix-es vonaluk is csak 10 G és ha mondjuk lenne egy 20 G-s vonaluk és az összes gerincet 1 G-ről 10 G-re bővítenének, akkor már bőven túllépné a szolgáltató a 15 G-s forgalmat is napi szinten, csak hát akkor többet kéne fizetniük a bix-nek meg az ügyfelek is megkapnák amiért fizetnek és szerintem ez probléma lenne nekik.

    * A G az Gigabit-et rövidít.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz kabelmania27 #1177 üzenetére

    Igen tudom, de itt speciel nem lógnak rajta sokan, plussz nem igaz, hogy a nap egyik órájában se lenne egy olyan idő, mikor nem lógnak rajta annyian, hogy meglenne, mert pl. hajnal 3-kor is pont annyi jön, mint amennyi délben, vagy délután, tehát kicsit hihetetlen.

    Amúgy meg mihelyst megvan a 8/4 azt az arra alkalmas modemek rögtön használni is tudják, tehát kapcsolás nem szükséges.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz etejedu #1179 üzenetére

    Miért gondoltad meg magad végül?

    Egyébként ahol van már egy szolgáltatónak kábel, vagy optikai hálózata (PR), ott más szolgáltató nem nagyon fog terjeszkedni, fejleszteni, bővíteni stb(Telekom, UPC, Digi stb), mivel nem áll érdekükben.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz etejedu #1181 üzenetére

    A PR nem tudja behúzni a kábelt? Miért nem? Esetleg bérházban laksz? Egyébként az Invitel és az Externet az egyébként se a legjobb választás, már azért sem, mert megbízhatatlanok, másrészt ugye ők is ugyan úgy ADSL-en szolgáltatnak, amiről mondanom sem kell, hogy a legtöbb helyen nem a legjobb választás (főleg messze a DSLAM-tól)

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz etejedu #1183 üzenetére

    Ezt nem tudtam.

    drmotto: Ha igény van rá, akkor családi háznál is megcsinálják az esetek többségében, itt is volt már rá példa.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz zolka95 #1188 üzenetére

    Nem hiszem, hogy területenként eltérő lenne az adás (legalább is analógon), szerintem csak nem mindegyik TV képes minden csatornát látni (itthon is így van, az újabb Plasma/LED TV lát olyan csatornát, amit a régi nem).
    Persze ez csak egy ötlet.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz plömplöm #1190 üzenetére

    Amúgy megéri náluk digitális adásért fizetni? Mert sokan nincsenek vele megelégedve, mármint a minőséggel.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz fatal` #1193 üzenetére

    Már meg is feledkeztem hogy írtam ide :D

    Köszönöm a visszajelzésed :)

    joni55:
    Hidd el, nem csak nálad ilyen sz@r mostanában a szolgáltatás, nekem pár napja letöltésben valahogy beállt a garantált fölé egy kicsivel és onnan nem tágít.

    Mikor beszéltem velük, természetesen nekem is azt mondták, hogy szétnéznek, persze ha akkor éppen mindent rendben találnak, akkor 4000 Ft és gondolom épp arra a pár percre rendben lesz minden szokás szerint, ráadásul előtte váratnak 1-2 napot, amíg visszaállítják arra a kis időre, ami kicsit se átlátszó :)
    Arról nem is beszélek, hogy némelyik ügyfélszolgálatos nem éppen a legkedvesebb, sőt volt amikor majdnem beszóltam nekik, de nem ér annyit.

    Egyébként múltkor regisztráltam a fórumukra (kb 3-4 hónapja), mert panaszt akartam tenni és érdekes mód azóta se erősítették meg a regisztrációm a gerinctelenek. Jobb is így nekik.

    kabelmania27: Náluk kisebb csomag ide, vagy oda, akkor sincs meg az amiért fizetünk, de néha még a garantált sem. Meg ugye, ha valakinek szüksége van a magas sávszélességre (pl. munka), akkor nem biztos hogy vissza fog váltani, mondjuk mást nem nagyon lehet tenni.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Con Troll #1197 üzenetére

    Ugye magának a PR-Telecom-nak pont az a jó, hogy ha az ügyfélszolgálatosok igazából nem értenek a témához, mert így nem tudnak a szolgáltató rovására valós információkat átadni az ügyfeleknek (pl tényleg szar a hálózatuk).
    Múltkor nekem az ügyfélszolgálatos azt mesélte, hogy jaj hát a szerelő meg az egyik technikus ezt mondta, meg így mondta és öröm volt hallani azokat a hülyeségeket, amiket összehordott ott nekem pár perc alatt.
    Tehát a cég bemeséli a szép kis hülyeségeket az ügyfélszolgálatosoknak, azok meg még szebb formában átadják az ügyfeleknek, akik gyakran el is hiszik, de így a jó (boldogok a tudatlanok).

    A fórumra meg inkább nem is írok így semmit. :N

    Amúgy be lehet állítani, hogy egyes esetekben beálljon az előfizetők sávszélessége a kívánt (garantált) értékek köré, bár szerintem a legnagyobb baj ugye az, hogy nálatok szarul van kiépítve a rendszer.
    Vagy az optikai gerinc (ami a települések között van) gyenge (vagyis nem 10, hanem 1 Gigabites csak), vagy pedig a településen belüli koax hálózat a gyenge, ami elképzelhető, bár nem biztos, viszont mindkét esetben beáll a garantált köré a sávszél.
    Ez ilyen minimum és maximum. A minimumot szinte "mindig" eléred (ez se teljesen igaz), a maximálisat meg akkor, ha van miből.
    Szánalmas az egész, de ez a versenypiac átka. Van minden, csak éppen minőség sehol sincs.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz kabelmania27 #1199 üzenetére

    Úgy tudom, hogy már lassan mindenhol felosztották normálisan a szolgáltatási területeket, tehát nem feltétlen jut nagyobb területre egy node/gerinc, persze attól függ, hogy hol milyen technológiát és kiépítést használnak, vagy éppen mit lehet.
    Itt is megcsinálták elég szépen, legalább is területenként látszik, hogy elég sűrűn jön fel a koax a föld alól, mondjuk az nem feltétlenül azt jelenti, hogy mindegyik külön van, de legtöbb esetben így van, hiszen itt nincs is már probléma a helyi infrastruktúrával, inkább az a gond, hogy a fő hálózatuk sz@r, illetve gyenge.
    Mondjuk itt az is vicces, hogy az itteni CMTS elég gyenge (tehát ezt bővíthetik neked akárhová, semmi nem lesz belőle), egy kisebb település (mellettünk lévő páros) pedig nemrég egy sokkal izmosabbat kapott, de inkább nem is ecsetelem, hogy mi mekkora baromság a szolgáltató részéről.

    Na meg azt nem bánnám már, ha legalább még egy 10 G-s vonalat vennének/bérelnének már a bix-től, mert ezt már fullon használják, nem is csoda, hogy senkinek nincs meg az amiért fizet. Pedig nem olyan egetrengető összeg az, amit egy 10 G-s vonalért ki kell adni, legalább is egy szolgáltatónak nem az.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Con Troll #1201 üzenetére

    Csak az a baj, hogy a PR-t ismerve szerintem addig fogják nyúzni azt az egy 10 G-s vonalat, amíg az előfizetők fele nyávogni nem fog, hogy senkinek sincs meg az az internet amiért fizet, mert ugye a szolgáltatók úgy gondolnak, hogy olyan nincs, hogy egyszerre mindenki tölteni kezdjen, ezért osztogatnak jóval többet, mint ami van. A bankok is így csinálják a kölcsönökkel. Persze hamarosan rá kell majd jönniük, hogy már nincs elég kapacitásuk, de előtte a lehető legtöbb hasznot ki akarják húzni egy vonallal.

    Persze mint mondtam, akkor fognak rájönni, ha majd az előfizetők fele nyávogni fog, az meg jó sokára lesz mint azt említetted is, hiszen nagyon kevés az olyan ember, aki foglalkozik is a dologgal és itt a baj. Kb mint a politikában, senkinek sem jó már amit csinálnak, de nem nagyon tesznek ellene semmit se az emberek, hogy jobb legyen, csak néha-néha szót emelnek és ott ki is fullad az egész.
    Mindenesetre én most már panaszokat fogok tenni, mert pont amikor kell, akkor sosincs meg az aminek meg kellene lennie és olyankor nagyon idegesítő tud lenni. Arról meg nem is beszélek, hogy amiért fizet az ember, az amúgy sincs meg, csak ilyen körüli értek és néha az a kis meg nem lévő sávszél is sokat számít.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Con Troll #1203 üzenetére

    Erre majd figyelni fogok, a gond csak az, hogy múltkor is így volt és a 4000 forintot akkor is kifizettették. Egyedül akkor nem kellett, mikor behalt a modem és kijöttek kicserélni, mondjuk mondtam is volna nekik valamit, ha azért is fizetni kellett volna, hogy ha az a szar úgy dönt, hogy meghal.

  • Alteran-IT

    őstag

    Szerk:
    Nem érdekes, csak szitkozódtam egy jót. Ez a rohadt szolgáltató egy kész vicc, megint nincs meg semmi és a honlapjukon közzétett "múltévi" teljesítési értékek szerint van most befixálva az a sebesség, amit ténylegesen fizetek és szinte sosincs meg, de ami vicc, hogy egyre csak csökken egyes csomagoknál:
    2013
    2014, de 2015 akar az lenni
    Az ember azt hinné, hogy ez csupán statisztika, de nem az.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz sonka99 #1208 üzenetére

    Azért nem lehet náluk szervert üzemeltetni, mert egy sz@r ez a szolgáltató. Már érdeklődtem náluk én is egyéni előfizetéssel kapcsolatban (kellett volna a nagyobb feltöltés) és azt mondták, hogy ilyen nem lehetséges náluk, pedig nem mint ha nem lenne ott az oldalukon pdf-ben az igénylőlap, meg az ÁFSZ-ben, de hagyjuk.

    És igen, ki tudják deríteni, hogy ki milyen szervert üzemeltet, illetve tevékenységet folytat, ugyanis arra van eszük, hogy pásztázzák a sz@r hálózatukat, de másra nem.
    Pl. itt jó páran próbáltak már a normál otthoni előfizetésükkel weboldalt, illetve web szervert üzemeltetni, ugye mondván, hogy 3-5 mega feltöltés elég hozzá és az IP cím se változik sűrűn, erre mit csinál a PR, hát leküld a modemnek egy korlátozást(garantált sebességre beálltja), vagy néha-néha egy újraindító parancsot küld, illetve képesek azt is megcsinálni, hogy naponta új IP-t osztanak ki neked akár többször is (tapasztalat), szóval lényegében ennyi.

    Természetesen meg lehet próbálni normál előfizetéssel, de nem nagyon fogják hagyni (főleg intenzívebb tevékenység esetén), max ha rendelsz valamilyen kiegészítő szolgáltatást (pl fix IP), mert különben nem fogják hagyni, hogy bármilyen hasonló tevékenységet folytass a hálózatukon, mondván, hogy ha nem fizetsz elő semmi pluszra, hát akkor ne ugass.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Intruder2k5 #1215 üzenetére

    Egyrészt nem ócsárolom őket (annyira), másrészt meg is érdemlik, mivel már több éve igénybe veszem a szolgáltatásukat és már lassan kezd a pohár betelni azzal amit csinálnak és nem csak nekem.
    Ugye a komolyabb forgalmakról beszéltél itt, meg üzleti előfizetésről (ami nincs is náluk még), azonban elég ha egy olyan weblapot üzemeltetsz otthon, amit naponta 5-6 ember megnéz és ők már valahogy keresztbe tesznek és akkor még gyakorlatilag forgalom se volt, de egyébként az meg pl. nem zavarja őket, ha egész nap maximummal töltesz felfele mondjuk torrentel, tehát hogy is van ez?
    Arról amúgy nem is beszélek, hogy ugye mivel UPC-s vagy ezért gyakorlatilag neked semmi okod nincs panaszra és könnyen is beszélsz (legalább is a PR-Telecom-os előfizetőkhöz képest), mert az a szolgáltató (UPC) megadja azt, amiért fizetsz, sokkal jobb csomagok vannak náluk és olcsóbbak is, mint ennél a szolgáltatónál, az ügyfélszolgálatukra sincs annyi panasz, mint ennél a szolgáltatónál, valamint a UPC sokkal több egyéb és kiegészítő szolgáltatást is nyújt (Horizon Go, Wi-Free) szinte ingyen itt meg semmi ilyen nincs és akkor kicsit se legyünk kiakadva. Mondani könnyű.

    De egyébként nem lennék én se kiakadva, ha mostanában nem lenne sz@r a netem és tudnék dolgozni, ami megint egy mínusz a szolgáltató javára és mielőtt mondanád, igen, szóltam nekik én is meg már sokan mások is a problémákkal kapcsolatban.

    .

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz fatal` #1217 üzenetére

    Igen, viszont ha más szolgáltatónál csinálod, akkor nem nagyon szólnak, meg ugye ezt a témát csak felhoztam, mivel nem üzemeltetek szervert a hálózatukon, így engem hidegen hagy, konkrétan más problémám van velük.
    Meg mint mondtam, máshol lehet üzleti szerződést kötni, hogy ezt a problémát (szerveres) kiküszöböljük, de náluk nem lehet.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Mr.Rain #1219 üzenetére

    A legfrissebb driverek fent vannak a gépen? Valamint a routeren van internet (másik eszközzel volt ellenőrizve (pl Wifis telefon, ha a router wifis))? Egyáltalán kap érvényes IP konfigurációt a szolgáltatótól?

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Mr.Rain #1222 üzenetére

    A modemhez (motorola) adott telepítő nem kell, max csak ha az USB-s részét használod a modemnek.
    Viszont ha internet van, akkor nem is a modemmel és nem is a routerrel van a gond, hanem akkor a számítógép hálókártyájával.
    Érdemes a gyártó (alaplap) honlapjáról letölteni a megfelelő drivereket és úgy megpróbálni, viszont ez tényleg nem PR-Telecom-os probléma.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz stefan75 #1239 üzenetére

    Ez leginkább magas terheltségre, illetve a sz@r végponti eszközökre utal, vagy esetleg kábelhibára, de mivel nem állandó a hiba, így az utóbbi kilőve.
    Lényeg, hogy mindenféleképpen a szolgáltató hibája, így semmit nem tudsz tenni, csak nekik szólni, ha meg nem értenek, akkor mint előttem is mondták, irány a fogyasztóvédelem, illetve a NMHH.
    Egyébként milyen modemed van? ED2.0, vagy ED3.0? Mert nagyobb terheltségű környékeken már gyakorlatilag használhatatlan az ED2.0 modem, főleg ha több csatorna is van, mert ha egy csatorna eléggé telített, akkor arról lecsatlakozik és megpróbál egy másikra, na de ha mindegyik terhelt, akkor csak ugrál a csatornák között, főleg hogy csak egy csatornát tud egyszerre kezelni, míg egy ED3.0 modem jóval többet, így nem kell váltogatnia.
    Persze nem biztos, hogy ez a hiba, de érdemes lenne kideríteni, legalább lehetne nekik mondani.

    plömplöm: A bix forgalomnak semmi köze sincs a helyi hibákhoz, inkább a településeket összekötő gerinchálózat, vagy a CMTS gyenge konfigurációja jelentené a szűk keresztmetszetet, már ha erre gondoltál.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz plömplöm #1246 üzenetére

    Hát attól függ, hogy milyen bajra gondolsz. Ugye mikor eléri a limitet, akkor azután szinte mindig visszaesik egy minimális értékre a sávszél, gondolom valami beállítás, vagy ilyenkor mindenki megunja, hogy nem kapja meg az adott sávszélt és otthagyja, de a net attól még nem szakad meg, vagyis a szolgáltatónál lesz, na meg a modemnek attól még kapcsolódnia kell a kábelhálózathoz, illetve a CMTS-hez, még ha a PR hálózatán nem is lenne internet, vagy lecsatlakoznának a bix-ről, tehát a hiba mindenféleképpen helyi lesz.

    stefan75: Az egy ED3.0 modem (bár a G verziót nem ismerem), így szinte biztos, hogy a házon kívüli hálózat a sz@r.
    Amúgy amikor nincs interneted, akkor más PR-esnek sincs? Valamint minden nap eljátszódik? Mert ha igen és megvolt a szerződésben meghatározott óraszám (ha jól emlékszem, akkor 72 óra), akkor lehet kötbér fizetését kérni a szolgáltatótól, főleg hogy a CMTS-ben minden logolva van, tehát lehet bizonyítani azt, hogy a modem mikor volt aktív, illetve mikor nem és mikor tudott visszacsatlakozni és mikor vált le (természetesen nem kikapcsolással). A visszjel meg megint más, mert igaz hogy bezavarhat, de ilyen rendszerességgel szolgáltatás zavarást nem hinném, hogy okozhat, bár a hülye szerelőknek már akkor el kellene végezni a szűrők elhelyezését, mikor rákapcsolnak egy új háztartást a hálózatukra, tehát nem értem, hogy itt miért van ilyen probléma.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz plömplöm #1250 üzenetére

    Így van :)
    Ugye ha a power LED ég csak folyamatosan, akkor csak a modem van áram alatt, kapcsolat nincs, csak ha a DS (Downstream), US(Upstream) és az Online LED is ég, akkor van kapcsolat, ha nem égnek, illetve a csatornákért felelős ledek csak villognak (keresik a csatornákat), akkor nincs kapcsolat.
    Azt meg ugye látják, hogy rajta van-e a hálózaton, vagy nem, de csak akkor látják, ha fel van csatlakozva, addig nem és hibaelhárításban se tudnak annyira segíteni, főleg hogy csak a szokásos húzza ki meg dugja vissza dolgot nyomják. Ennél még a rúgjon bele, vagy vágja földhöz tanács is hasznosabb lenne.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Lotus_Omega #1254 üzenetére

    Simán rádughatsz egy másik routert is, ugyanis nem eszköz függő, tehát, kapni fog IP-t és lesz neted.
    Egy nap ha jól emlékszem, akkor már max 3 IP-t is ki lehet erőltetni MAC klónozásokkal vagy új eszközökkel (nekem legalább is sikerült), szóval hajrá. A modemet és a routert azért érdemes a csatlakoztatás után újraindítani.

  • Alteran-IT

    őstag

    Most néztem a facebook oldalukat és már a húsvéti problémák miatt is elég sokan panaszkodtak náluk. Érdemes megnézni, miket írtak, illetve ha probléma van, akkor ott a szemükre kell hányni, mert egyre pocsékabb már a szolgáltatás és nem is akarnak tenni ellene valamit, max fejleszteni, de azt is csak Tatán, de mivel ott optika van, ezért pont ott nem kéne, így is elég jó nekik.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz XXArcAngelXX #1263 üzenetére

    Szia!

    Esetleg a környéken más PR-esnek is van valami ilyen problémája az internettel? Illetve a végén említetted azt is, hogy TV sincs, ezek szerint nem csak a nettel van gond, mindenesetre érdemes lenne utánajárni, hogy másnak is van-e ilyen problémája.
    Ami meg a modemet illeti, belestél egy kis hibába, amikor a Wifi funkciójukat választottad és kiadtál, sőt kiadsz minden hónapban +500 forintot azért a Wifis sz@rért. Nagyon sokan nem szeretik azt a modemet, a UPC is azt osztogatja és nagyon instabil és ugye ismerve a PR-t ő is vevő minden ilyen olcsó sz@rra, amivel odacsalogathatják az ügyfeleket.
    A modemre térve meglehetne azt próbálni, hogy a modem hátulján nyomsz egy reset-et, ami után visszaáll az alap beállításokra és azután hátha működni fog az "alapértelmezett" felhasználónév és jelszó, mert ugye ezt is a szolgáltató adja meg, a netet bekötő hozzá nem értő emberkék meg gyakran megváltoztatják, hogy a felhasználónak ne legyen könnyű dolga.
    Ha meg ezután is probléma lesz, illetve nem tudsz belépni és nem is csatlakozik fel a modem a netre (ez lehet külső hiba is, de még rátérek), akkor hívd fel a PR-t, vagy írj nekik a facebook-on, hogy jöjjenek ki, vigyék innen ezt a sz@r modemet és nézzenek utána a dolognak, mert lehet, hogy az oszlopokon elromlott az egyik erősítő, vagy egy szűrő, vagy éppen nem tudták normálisan bekonfigurálni a CMTS-t és ezekből is lehet csatlakozási hiba, viszont maga a modem+router kombójuk se egy százas, tehát én a helyedben visszamondanám a Wifi funkciót, vennék egy saját routert (3-4 ezer forintért már van TP-Link TL-WR741N(D) akár, ami a célnak megfelelne), a szolgáltatótól meg kérnék egy normális DOCSIS 3.0 modemet (Cisco EPC3208), mert ha visszamondanád a Wifi-t, akkor hozzád vágnának egy régi Motorola DOCSIS 2.0 modemet, ami majd nagyobb hálózati terheltség közben ugrálna a csatornák között és akkor megint net probléma lenne.
    Mindenesetre tényleg hívd fel őket és ha lehet ne túl nyugodt stílusban, mert akkor "kicsit" sz@rnak rád és csak 48 óra múlva tudnak kijönni, ha pedig kicsit megemeled a hangod és elégedetlen vagy, akkor még aznap kiküldenek valakit.
    A bizonyítás miatt meg ne aggódj, ha a modem viszonylag jól működik, akkor az is naplózza, hogy nem tud felcsatlakozni (ez esetben akkor ne reseteld, hanem várd meg amíg kijönnek), valamint a CMTS is naplózza, hogy ez a modem nem csatlakozik és nem kérte le a konfigurációs fájlt, tehát ha sumákolnának, akkor meg lehet nekik mondani, hogy nézzék meg a nyugodtan a CMTS-ben vagy egyik központi szerverükben, illetve a modem logjában akár.
    A TV egy kicsit más dolog, viszont hálózati hiba esetén a kettő együtt megy el, tehát azt nem hiszem, hogy annyira bizonygatni kellene.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz XXArcAngelXX #1265 üzenetére

    A hibajegyzék csak annyit ér, hogy van egy bizonyíték arról a rendszerben, hogy szóltál nekik a hibáról, persze néha ezt is megpróbálják eltüntetni :D
    Persze, hogy le lehet mondani, még az lenne a vicces, ha nem lehetne. És nem csak le lehet, hanem le kell. Pár hónap alatt így is több pénzt gombolnának le rólad, mint amennyibe egy normálisabb külön Wifi router kerülne az üzemeltetési (áram) díjával együtt.
    Ami a kedvezményt illeti, milyen kedvezmény? A csomag kedvezmény? Ahhoz semmi köze, legalább is nem lenne köze, tehát ne hagyd, hogy ilyet bemagyarázzanak neked, maximum kitolódik a hűségidő (bár annak se lenne szabad, csak csomag módosításnál), semmi több.
    Na igen, de milyen modem váltásra? Akkor megint kapsz egy ugyan olyat és ellenőrzik a modemig bejövő jelet, ha pont akkor minden rendben van és az internet is "jó", akkor onnantól kezdve meg lehet nekik nyávogni, nem nagyon fogja érdekelni őket, ha utána gond van, legalább is pár helyen már eljátszották ezt.
    Tehát mikor jönnek megnézni, megmondod a szerelőnek, hogy le szeretnéd mondani a Wifi-s szolgáltatást, meg amúgy is cseréljék ki a modemet, mert az egy rakás sz@r és megmondod nekik, hogy neked egy Cisco EPC3208-as modem kell, ekkor felhívják a központot, átregisztrálják a modemet és közben ki is tudják venni a szerződésből a Wifi opciót (erre külön fel kell hívni a figyelmüket), persze lehet megpróbálják majd kikerülni a dolgot, meg adnak másik Wifi-s modemet, de akkor csak ki kell mondani a varázsszót: Fogyasztóvédelem.
    Néha megpróbálják hülyének nézni az embert, meg szórakozni vele, tehát nem árt vigyázni.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Con Troll #1267 üzenetére

    Nem hinném, hogy optikai hálózathoz kötődne, bár lehet hogy HFC hálózatnál egy osztó, mert amúgy egyedül Tatán van csak optikájuk, ha jól tudom, másrészt ha esetleg a T-Home menne arra, akkor azok meg más eszközöket szoktak használni (ráadásul egy optikai osztó/erősítő fele ekkora sincs), plusz a kábelek is túl vastagnak tűnnek. Inkább valami koax erősítő, vagy osztó, esetleg esetleg lehet optikai átalakító is ki tudja, lehet hogy tényleg fejlesztenek a sok panasz miatt, vagy ki tudja.
    Mindenesetre a T-Home-nak nem éri meg arra menni, hiszen már van ott egy olyan kábelszolgáltató, aki legalább koax hálózaton üzemeltet és szolgáltat 30 Mbit/s felett, mert ha jól tudom, most több helyen azért is optikáznak, mert a kormány nyomja a pénzt, hogy 2018-ra már mindenhol legyen legalább 30 Mbit/s.
    De ha hülyeséget mondok, javítson ki valaki.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Con Troll #1270 üzenetére

    Másik szolgáltató nem hiszem, hogy menne oda az előbb leírtak alapján, inkább a PR próbál meg fejleszteni a sok panaszkodás miatt, na meg más optikai kábel nem is nagyon van ott, csak koax becsatlakozás. Viszont akkor már érezni kellene a javulást, ha az ottani utcákba már megcsinálták.

    Amúgy mi is szívunk velük, csak itt nem panaszkodnak annyian, hogy rábírják őket a fejlesztésre.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Con Troll #1273 üzenetére

    De legalább ott sikerült is valamit elérni, itt viszont míg szívunk vele, de hála a jó égnek, hogy húsvétkor egy csomóan panaszkodtak és a szemükre hányták a problémákat a facebook oldalukon ugyanis miért ne, pont ünnep alatt nem volt net pár településen állítólagos "központi" hiba miatt. Sose fogom érteni ezt a szolgáltatót.

    XXArcAngelXX: Hát nem egészen így van, inkább kicsit jobban belemegyek a témába, hogy ha a szerelők kijönnek, akkor oszd nekik az észt, vagy legalább lássak rajtad, hogy valamennyire értesz hozzá és akkor nem próbálnak átvágni :)
    Ugye azt mondtam, hogy ha lemondod a Wifi-t, akkor valószínű, hogy egy Motorola (Wifi nélküli) DOCSIS 2.0 modemet kapsz, ami rosszabbul kezelné a csatornákat, mint egy Cisco EPC3208 (Wifi nélküli) DOCSIS 3.0 modem.
    Na már most amit osztogatnak Technicolor TC7200 modemet, az DOCSIS 3.0 és Wifis, viszont egy agyonintegrált instabil kacat, mint az nálad is látszik, de kicsit bővebben kifejtem.
    Hogy is kezdjek neki... A DOCSIS egy szabvány, ami lehetővé teszi a kábeltelevíziós hálózaton az oda-vissza történő adattovábbítást, mert ugye egy normál kábeltelevíziós hálózat csak egy irányú.
    A kábeltelevíziós hálózaton ahhoz, hogy internetet tudjanak szolgáltatni, ahhoz külön frekvencia sávot/tartományt használnak, amin csatornákat hoznak létre (felosztják a frekvenciatartományt több kisebb részre). Nos vannak letöltési, illetve feltöltési csatornák is, a letöltésiből általában több van egy DOCSIS 3.0 hálózaton, mint feltöltésiből.
    Ugye a DOCSIS 2.0 mint a nevéből is adódik, a 3.0 elődje, a lényege annyi, hogy csak 1 le és 1 feltöltési sávból áll, ami olyan 25-40 Mbit/s le/fel. Régen bőven elég volt, főleg a fejenként 2-3 megás csomagoknál, de ma már nem, viszont még mindig használják a DOCSIS 2.0 modemeket (olyan előfizetőknék, akiknek 20 megás, illetve annál kisebb internet csomagjuk van) DOCSIS 3.0 hálózatokon, ahol több le és feltöltési sáv is rendelkezésre áll a nagyobb internetcsomagok miatt (60 megás net, amihez már minimum 2 csatorna kell és egy olyan modem, ami kezel legalább 2-őt egyszerre.
    Ma már olyan 4-8 letöltési csatornát használ a PR és emelett 1-4 feltöltési csatornát DOCSIS 3.0 hálózaton ugye azért, mert 1 csatorna már nem elég, viszont itt jön a baki.
    Mint említettem, egy DOCSIS 2.0 modem csak 1 le, illetve feltöltési csatornát kezel és az azért is baj, mert ha pont azt a csatornát használja/kapja el csatlakozáskor, ami már elégé telített és még Te is elkezded nyúzni azt 20 megával, akkor a modem lecsatlakozik és egy másik sávot keres, ami kevésbé telített, viszont ilyenkor az is előfordul, hogy csak ugrál a csatornák között és nincs internet.
    Egy DOCSIS 3.0 modem pedig minimum 4/4 (ha jól emlékszem, ha nem, akkor valaki kijavít majd) csatorna kezelésére képes, az említett Cisco modem pedig 8/4-et kezel, ami tökéletes és azért is jó a modem, mert Cisco-s, ami egy igen nagy és elismert cég.
    Na már most visszakanyarodva a TC-re, az is DOCSIS 3.0, viszont nagyon instabil és ha azt lecserélik egy nem Wifis modemre, akkor valószínű, hogy egy Motorola-t kapsz, ami csak 2.0 és azzal megint csak probléma lesz, ezért kell kiharcolnod a Cisco modemet, hogy majd ne kelljen megint telefonálni, hogy megint nincs internet stb... tehát kb megelőződ a problémát, legalább is nálad, a külső hálózati problémákat nem tudod megelőzni :)

    Bocsi, hogy ha egy kicsit hülyén magyaráztam és a szakértőktől is elnézést kérek a leegyszerűsített és itt-ott hiányos, esetleg pontatlan leírásért, de próbáltam kicsit leegyszerűsíteni, viszont ha valaki tudja jobban, kérem írja le :)

    Kb ennyi lenne, vannak benne érvek is elrejtve, tehát ha visszakérdeznének, hogy neked miért olyan kell, akkor fel tudod használni (max még hozzáteszed, hogy neked nagyon fontos a folytonos és stabil internet, ezért kérsz jobb modemet), viszont ha úgy gondolod, hogy ez nem elég, akkor itt is PH-n van olyan fórum rész, ahol pont ez a téma, csak most magam se tudom hogy hol van :D

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz chester99 #1276 üzenetére

    Helló

    "Az első CA Modul + kártya aktiválási díja 0 Ft, havi bérleti díja 400 Ft."
    Az oldalukon ott van az egyes csomagoknál a "Mi szükséges hozzá?" résznél :)
    Az a havi +500 forint meg tényleg sok, főleg hogy egy eléggé gyenge eszközt kapsz hozzá (fentebb kibeszéltük), amivel sok probléma van.
    A router dolgot meg inkább a Milyen routert? topikban kellene megbeszélni, persze itt is tudunk segíteni, csak írd le az igényeket és a keretet, amit rászánnál.

    Amúgy meg teljesen mind1, 100 Mbit felett úgy se szolgáltatnak internetet, tehát még akár a 60 Megás nethez is tökéletes egy egyszerűbb 3-4 ezer forintos 150 Megás router, persze az csak sima 2.4 GHz-es és ha sok eszközöd van, meg olyan is, ami képes az 5 GHz-re, akkor érdemesebb egy erősebb és kicsivel drágább routert venni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák