Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Alteran-IT #4260 üzenetére

    Jó, gúnyosan fogalmaztam. Kiszállási, szerelési, vagy ilyesmi díjat róttak ki, nem szó szerint bírságot.

    Lukas vízcső. -> Itt a régi polgármester elsikkasztotta a szennyvíz hálózatra szánt EU-s pénzt, és azóta is hatalmas sarc van kiróva emiatt a víz+csatorna díjra (pedig már biztos kifizettük kamatostól a sikkasztott poént). Talán itt a legdrágább a víz az országban, és olyan a minősége, hogy van aki inkább ásványvizet iszik. :DDD De én szeretem a mikrobiom-ot karban tartani az algákkal (soha nincs semmi emésztési gondom). :)

    Gyermekként láttam a 32-as mentén az árkot Abony felől, az elég mély külterületen.
    De amúgy a közmű elvágás általában úgy történik, hogy a munkákat végző cég ki sem viszi a terepre a közműtérképet. Elvileg van ezekről online nyilvántartás, ~2.5D (elvileg 3D, de gyakorlatilag inkább csak egy mélység érték van minden pontra), ami importálható CAD-be scrip-eléve. De elvágnak azok több száz kilowattos kábeleket is, mindegy milyen magasan vagy mélyen vannak, ha rá se néznek a munkavezetők a térképre, Melós pedig ás, vagy emel, ahol ránézésre kell.
    Én a környéken autókázva nyomát sem látom sehol optikai kábeleknek. Hacsak nem a fent említett árokba került már esetleg optika is, vagy legalább tartalék üres cső, amibe behúzható optika, és csak magát a falut kéne végighúzni a karókon.

    Beszélgettem erről az említett "több van a fejben, mint ami kijön a szájon" emberrel. Motyogott valamit, hogy valószínűleg lebukok vele, ha csak a MAC-et klónozom le.
    Pl. kapásból lebukok egy rutin firmware frissítésen. -> Jó, tudom, persze, majd firmware-t frissít a PR egy modemen... De random megeshet... Illetve gondolom mást is lát a fejegység a MAC-en kívül (pl. az említett firmware verziót, modellkódot, stb). Nem?
    Nem hajlottak rá, hogy "esetleg ha nem számít a pénz..." Bár lehet, hogy én utaltam erre túl finoman, hogy merjenek.

    De talán nem hülyeség írni az ARRIS-nak. Ha tényleg küldene egy új dobozt a gyártó, egyetlen bíró előtt nem állná meg a lábár a PR, ha amiatt tilt le.
    De nagyon nem találok email címet, csak community fórumot és chatbot-ot.

    Én emiatt hiszek abban a pletykában, hogy valami nem license-elt kódot/binárist is használnak a Mikrotik-nél, ami hosszú távon pokollá tette számukra portolni a friss nyílt forrású kerneleket és driver-eket.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák