Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Kb. 5-6 évig minden hardware nagyjából változatlan volt, és gond nélkül működött. Most a szokásos hűségidő megújításkor, kb. 2 hete nagyobb netet kértem, és ehhez már kicserélték a régi Cisco modemet ARRIS-ra. Központilag konfigolták nekem be bridge módba, ahogy kértem. Azóta állandóan problémák vannak. A kis házi szerver gyakran kiírja, hogy "link down", majd "link up", vagyis mintha kihúznám és visszadugnám az UTP kábelt. Ilyenkor sokszor kézileg kell erőltetnem, hogy próbálkozzon a DHCP kliensem, míg kap végre IP-t. Ha ezután megnézem a modem diagnosztikáját, látom, hogy a számlálók (octets, uncorrected, stb) nullázódtak, a "system uptime" 2-3 perc, a napló szerint néha újraregisztrál a telefon MTA. De a telefonos ügyintéző esküdözik, hogy minden jelszint rendben van és semmiféle szakadást nem lát, szerinte a kapcsolat stabil a modem és az ő oldaluk közt. A szerelők is erősködnek, hogy biztos nálam van a hiba. Harmadik látogatáskor már végre kicserélték a modemet egy másik ugyan ilyenre. Előtte csak a koax kábel csatlakozókat, elosztókat nézegették, cserélgették. Persze próbáltam másik UTP kábelt, másik ethernet portot (másik NIC-en, ami szintén Intel vezérlős, de más driver hajtja), korábbi Linux kernelt, ilyesmit. Már fogalmam sincs mit mindjak nekik, mikor hétfőn negyedjére is kijönnek, mert 99%, hogy ráfogják, hogy "a hiba az ön készülékében van". De most végképp elegem lett, mikor arra ébredtem fel, hogy a modem-en csak a power LED ég és a mellette lévő kitartóan villog és villog. Áramtalanítottam a modemet, és utána egy darabig volt net, de továbbra is szakadozik. (Jászalsószentgyörgy)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz zsiga68 #3985 üzenetére

    Köszönöm, hogy válaszoltál, de szerintem nem olvastad végig, hogy mire. :U
    A csomag 500Mbps-os (bár nem tudom, hogy ez miért fontos).
    Amit valóban nem írtam le elég egyértelműen, az az, hogy a "router" az egy x86-os PC. Ezt neveztem "házi szerver"-nek (azt pedig már írtam, hogy próbáltam régebbi Linux kernellel boot-olni, bár más szoftvert nem görgettem vissza korábbi verzióra).
    Írtam, hogy egyszer cseréltem már kábelt. Mindkettő ~2m CAT6 (gyárilag szerelt csatikkal).
    Sok elosztó van, de a modem a legelsőn lóg, és már írtam, hogy két kiszálló csapat is átnézte az elosztókat, csatlakozókat, jelszinteket.

    Igen, ők is mutogatnak a belső hálózatra. Na de mégis mivel lehetne a belső hálózatról rávenni a modemet arra, hogy regisztrálja újra a telefon elérést, és nullázza a "system uptime" számlálót? Ki vagyok zárva a konfigurálásából, etherneten át újraindítani sem tudom a modemet, csak státuszt/naplókat nézni.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz zsiga68 #3987 üzenetére

    Persze gondoltam rá, hogy lefújom a port valami félredobott TP-Link router-ről, és közé teszem. Először akár csak úgy, hogy switch-nek használom a LAN portjai közt, aztán esetleg úgy, hogy az NAT-ol. Csak hát igazából nem érdekel, mert nem úgy akarom használni (mondjuk a switch-elés beleférne akkor is, ha hülyén kinéző kókány megoldás is, de a NAT-olás ilyen gagyi cuccal nem).

    Ha elromlik a villanykapcsolód, akkor bekötsz egy kábelt a csillár és egy konnektor közé, aztán ki/be dugdosod minden nap? Sőt, ha kihívsz egy villanyszerelőt, akkor ő fogja ezt javasolni neked egy villanykapcsoló csere helyett? :((

    Ha tényleg valami idióta inkompatibilitásról van szó, az én felfogásom szerint akkor is meg kell próbálni kijavítani. Gyűjtsenek diagnosztikai infót, írjanak az ARRIS-nak, az ARRIS küldjön javított firmware-t, a PR telepítse a dobozra. Ne én kínlódjak ezzel többet, mint ők. :O
    (Egyelőre 10x annyi időm ment el erre, mint amit a szerelőik itt időztek. Ha most még hardware-t is kezdenék cserélgetni, akkor több pénzt is költenék el, mint ők gázolajra és technikusi órabérre.)

    Ez egy Intel workstation deszka, ECC RAM-al, szerverbe való NIC-ekkel, Gentoo Linux-al. Szóval nem hiszem, hogy ez lenne a gagyi, és egy szimpla SOHO dobozka kéne legyen mellette a referencia vas (csak maga a I350 chipes hálókártya, amibe most be van kötve a modem, többe kerül, mint egy átlagos SOHO router - bár én nyilván sokkal olcsóbban szereztem, mint a listaára...). És ahogy írtam, kipróbáltam két NIC-el is (mindkettő Intel chip-es, de nem ugyan az a driver való hozzájuk). Most egy 4 portos NIC-be van dugva, és a többi port nem kapcsol le, ahogy a Cisco modem sem szakadt le soha (se kifelé, se befelé).
    Más se szakad le, van pl. pár IP kamera is, amik képét szintén ez a PC rögzíti, és folyamatos a felvétel.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz richard_d85 #3989 üzenetére

    Azonnal veszek egy Mikrotik router, ha valaki megmagyarázza nekem, hogy egy minőségi, szerverekbe szánt hálókártya hogy tudja előidézni azt, hogy a modem eldobja a telefonvonalat is. :U
    Így néz ki a modem státusza egy szakadás után (nem, nem áramtalanítom ilyenkor, csak várok ~1 percet). Ezt csinálja kb. 10 percenként. Nyomatékosítom az utolsó sort. [kép]
    MTA InProgress Down
    Az MTA az szerintem független az ethernet résztől.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Na, betettem egy régi TP-Link switch-et a PC és a modem közé. Ugyan úgy leszakad a modem. Csak annyi változott, hogy most már nem látom a PC naplóüzenetei közt, hogy "link down" (mert a PC és a switch közt már nem szakad meg a kapcsolat).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Tessék! Itt van a modem státusza követlenül egy ~10 percen át tartó szakadás után:

    Magyarázzátok meg nekem, hogy ezért én miképp lehetek felelős (MTA!!!!)!
    Ha nincs válasz, akkor a holnap kiszálló technikusok élete egy kicsit "trippy" lesz. :W
    (Nem engedem ki őket a házból ~1 órányi stabil link nélkül, és közben "*****dözök" a falra.)

    #3994bnorci71

    Hát nem tudom, de bennem lenne annyi tisztesség, hogy ha lopni akarnám a kódolatlan TV csatornákat, akkor úgy csinálnám, hogy senki ne vegye észre (megcsupaszítanám egy ponton a karón húzott vezetéket, és rákötnék, de úgy, hogy biztosítanám az áram/jelkör folytonosságát). Ugyanakkor ha van ennyi érzéked a "lopáshoz", akkor valószínűleg nem kell lopnod semmit...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz richard_d85 #3996 üzenetére

    Most már összesen 4. alkalommal voltak kint, ebből kettőt átaludtam, és vagy a húgom, vagy az apám beszélt csak velük, a 3. alkalommal pedig totál másnaposan ébredtem arra, hogy felkopogtatnak az álmomból.
    De már a legelső alkalommal is, mikor én fogadtam őket józanon, akkor a rangidős srác ránézett még az Advanced log-ra is (password=password, és előjön egy csomó új detail...). Aztán kérdeztem: "Na látod már, hogy gáz van?", mire elkezdett pakolni, és kifelé sétálni. Én pedig hangosan "Héh hé hé héééé!!! Én mégis mit kezdjek ezzel?" Erre elkezdte nyomni a dumát, hogy "indítsd újra a router-t, cserélj switch-et", stb..., és elhajtottak (mire elgurult az autó és visszamentem a házba, máris le volt szakadva a net...).
    Azóta mindig ugyan az a 2. csapat jött ki 3x, és mindig csak 1 csatlakozót, 1 elosztót, vagy 1 rövid kábeldarabot cseréltek ki, és leléptek (őket már nem érdekelte a log, se a sima, se az advanced, mikor mutogatni próbáltam, akkor menekülőre fogták).

    Nem tudom miért jó nekik ez a magatartás. Ha egyenesen a szemebe mondanák, hogy valami központi hiba van, akkor nyugodtan ülnék, de nekik jobb, ha az ember minden hülyeséget kipróbál, ide-oda dugdossa a kábeleket, cserélgeti a hálózati eszközöket, és még ő kételkedik abban, hogy talán tényleg nála lehet a hiba, ezzel ~10x annyi időt költve rá, mint amit ők szánnak rám.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Alteran-IT #4001 üzenetére

    Hogy teljesen őszinte legyek, mikor a legutóbbi látogatásunk és anekdotájuk egy "hibás szerver" után (ahol ők sorra kizúztak minden UTP kábelt a rack-en belüli switch-ből, és az utolsó után "hoppá, na ugye, hogy most már nem szakad le a modem, tehát be van bizonyítva, hogy a szerver a sz@r!") boot-oltam pendrive-ról egy Ububtu 22.04.01-et a házi szerveremen, akkor ~30 perces pingelés alatt nem volt semmi szakadás. Ezt megadom nekik...
    Ugyanakkor a Cisco modem-el nálam ~5 éven át nem volt szakadás! (Az sokkal több idő!)
    (Az ő szemszögükből ők nyertek, az enyémből az ARRIS vesztett, a Cisco és én nyertünk.)
    Akkor most az ARRIS a hibás, vagy az én szerverem... 50/50, "mea culpa", de akkor kinek is...?

    Pillanatnyilag, a legutolsó szakadás után felállva így néznek ki a jelszintek: [kép]

    De nekik is próbáltam érvelni, hogy "Még ha szándékosan akarnám is meghack-elni a modemet (mint egy igazi kártékony hacker), hogy szakadjon le az MTA (telefon) és a DOCSIS (internet) link is a modemen, mégis milyen parancsot kéne küldenem ethernet link-en keresztül?". Erre a "főnök" is azt mondta, hogy "semilyet". De azért magyarázott tovább.
    Bár becsületére szóljon, hogy mikor visszakérdeztem valami ködös magyarázkodására, akkor mondta, hogy "Ha ilyesmiről akarsz társalogni, akkor a fiammal kéne beszélned. Ő ért ezekhez." Amit tudomásul is vettem, hogy ők csak a hardware oldalhoz értenek, de van annyi értelmi képességük a témához, hogy belássák: se nekik, se nekem (mert én is bevallottam, hogy én sem értek teljesen ehhez, csak hobbi szintem ismerem a rendszer működését...) nincs elég sütnivalón, hogy debug-oljuk a dolgot. De egyben kifejezték azt is, hogy "innentől magad vagy", vagyis nem érdekli őket, hogy az Ő és az Én képességeimen felül áll a hiba, most már az Én felelősségem, akkor is, ha ~10 évnyi előfizetési díjba kerül kihívnom egy olyan igazi szakembert, aki tényleg ért ehhez, és meg tudja mondani, hogy pontosan hol van a hiba.

    Egyéni belátásom szerint egyelőre ott van a hiba, hogy amíg "okos" módban van az ARRIS modem (az NAT-ol, tűzfalaz, WiFi-zik, stb), vagy egy lassú kis sz@r SoHo router van a modem után kötve, addig nem jelentkezik a hiba, csak ha megpróbálom ~100% használni a kapcsolatot a modem bridge módjában (mint a fent említett anekdotában a "hibás szerver", amit ha lepucolunk minden klienséről, és semmit nem csinál, csak idle fut, akkor máris JÓ ... mint nálam, mikor csak egy üres Live! Linux fut a szerveren, ami semmit sem csinál, csak PING-el...), addig minden JÓ, és innentől ők "mossák kezeiket". Az sem érdekes, hogy a Cisco modem-el éveken át jól működött a szerverem, amivel én moshatnám a kezeimet, hogy az ARRIS a hibás, hisz a Cisco-val működött minden...

    Még egy kis extra anekdota. Kifejeztem feléjük a "szakmai szintjüket", mikor firtattam, hogy egy árva közúti táblát se raktak ki, mikor egy főútvonal felett feszítettek légkábelt. Elsoroltam, hogy milyen bokrétát kéne kirakni (max. 30, veszélyjelző, munkavégzésjelző, előzni tilos, útszűkület jelző, forgalomterelő karjelzés...), mire azt mondta "igen, de be szoktuk kapcsolni a vészjelző villogót a furgonon" -> "igen, de most azt se villog"... (csak úgy odalógatták a 32-es Fő út forgalma elé a fekete madzagod, hogy "elég magasan van az, csak nem kapja le semmi teherautó"...). Erre csak válaszul "igen, tudom, hogy úttervező mérnők vagy". (Amitől meg én fogtam be a pofám, és válaszoltam a szemeimmel, hogy "Mégis honnan a f@szból tudod te ezt...? Akkor innentől inkább részemről vége a társalgának. Ne DOX-oljunk többet, ha van még benned...!")

    Az 100%, hogy nem fogom emiatt újratelepíteni az OS-t a szerveremen, de 50%, hogy egy komoly SoHo router-re se fogok beruházni, mint egy workaround. Inkább visszahozatom a Cisco router-t, aztán szolgáltatót váltok, ha lesz végre optikai kábel a faluban.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Alteran-IT #4009 üzenetére

    Bocs, ezt lehagytam: TG2482B-85 , HW_REV: 4 , FW: TS0901103ESE3_051021_1692.GW

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Alteran-IT #4011 üzenetére

    Ez már a második ugyan ilyen modem, és a külső táppal együtt lett cserélve (ránézésre ugyan olyan a két táp, a papírját egyszer sem néztem meg).
    Legutóbb kicserélték a koax kábelt az oszlop és a ház közt, illetve a modem és az első benti elosztó közt (az említett elosztót pedig pár nappal előbb).

    Most hétvégén sokkal sűrűbben szakad, mint hétköznap. Illetve nem mértem le, de mint ha 2-3x annyi ideig villogna rajta a telefon LED, mielőtt feláll.

    "nem lenne szabad bontania a kapcsolatot a CMTS-el"
    Ezzel én is érveltem, mikor legutóbb itt voltak, de csak terelték a témát (először bizonygatták, hogy ez így teljesen normális, hogy újraregisztrál a hálózatra, aztán feladták, mikor nem fogadtam el). De szerintem egy parasztnak is tiszta, hogy ha kihúzod az összes ethernet kábelt (ami lényegében fedi azt az esetet, ahol a rákötött legelső eszköz hibásan működik), a telefonnak akkor is működnie kell (tehát hibás ethernet eszköz mellett még mennie kéne a telefonnak). Illetve igazából akkor sem szabadna újraindulnia a router-nek, ha "hacker módra" szándékosan hülyeségeket küldesz az etherneten át.

    Próbáltam a traffic shaping scrip-ben 250/10-re korlátozni a sebességet 500/20-ról, de nem igazán változott semmi (csak a speedtest.net-es mérés eredménye).
    Leporoltam egy 10 éves TP-Link WDR4300-at (most rakom fel a legújabb OpenWRT-t), hogy kínomban közre kössem, de ez nyilván el fog hasalni 500Mbps alatt, ha ez NAT-ol.
    De ha valami elektomos interferencia jellegű dolog lenne az Intel NIC és az ARRIS közt, azt már a jelenleg közrekötött TP-Link "buta" switch is meg kéne, hogy foja.

    Azt hittem, hogy az ARRIS-ban Broadcom ethernet vezérlő van:
    Ethernet Phy Type BCM53134 switch

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz zsiga68 #4013 üzenetére

    Több switch is van a házban, de most lényegtelen. Mikor 4 dimenzióban fogatták a szemüket azon, hogy nálam egy x86 számítógép a router, akkor a kedvükért bekötöttem egy switch-et az ARRIS modem és a routerem közé (erre semmi más nincs dugva, csak a modem és az x86-os router), hátha így egy felismerhető dobozkával már "does compute" a dolog. :D
    Ezt fogom mindjárt kicserélni egy hagyományos router-re. Így duplán lesz NAT-olva a hálózatom, de kipróbálom.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz zsiga68 #4015 üzenetére

    Mint mondtam, igazából semmit, csak kínomban tettem oda arra az esetre, hogy az talán megszünteti a problémát, ha valami inkompatibilitási gond van a modemük és a router-em közt.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz zsiga68 #4017 üzenetére

    Bekötöttem egy "valódi" router-t. 200/20-ra lassult le a net (ennyit tud kezelni egy 10 éves router). Ugyan úgy leszakadt a modem 10 peren belül.
    Ja, és megnéztem, 2A-es táp van hozzá.
    * Bocs, de ha van egy kis gőze valakinek arról, hogy mi egy router, és szerinted egy cunsumer TP-Link szutyok "valódibb", mint egy Intel workstation alaplap ECC RAM-al és server grade hálókártyával, akkor körberöhögve hülyéz le. Még egyszer bocs. De... azért kipróbáltam.
    Írtam már lentebb, hogy csak a hálókártya, ami abba a gépben van, többe kerül, mint egy átlagos SoHo router.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #4018 üzenetére

    Bocs az OFF-ért, de szerinted milyen "rendes" router-t kötöttünk a soros portos betárcsázós telefonmodemek, vagy a régi DOCSIS 2.0-ás kábelmodemek, és a PC-k közé, mikor egy átlagos háztartásban legfeljebb egy PC volt, és az átlag ember azt sem tudta, hogy mi az a helyi hálózat. Ez, hogy van a háztartásokban router, csak azóta divat, hogy megjelent a laptop-okban, majd telefonokban a WiFi (és sokáig akkor is csak 1 PC és 1-1 laptop, telefon volt rákötve egy router-re, nem 10-20 b|zb@sz IP kamerákkal, "okoseszközökkel").

    10 évvel ezelőtt, ha valami baj volt az internettel, akkor pont az volt az első javaslat, hogy iktasd ki a router-t, és dugd be közvetlenül egy PC-be, akkor kiderül, hogy a router a rossz, vagy a modem (vagy akármi).
    Eltelik 10 év, és még ezek a 30 éve szakmában lévő szerelők se akarják elsőre felfogni, hogy nincs dedikált router (pedig régen ha volt, akkor még az ASZF-re is hivatkoztak, hogy nem is szabadna lennie). 10 éve ők köttették volna ki velem, ha volt.

    Elhiszem, hogy mióta a kávéfőző is WiFi-s, nem csak a karóra, azóta sokan a router-ük felé fordított szőnyegen imádkoznak esténként, de alapvetően egyáltalán nem esszenciális dolog egy dedikált router sehova (se kicsi kicsi, se nagy, se lassú, se gyors hálózatba). Sőt, a legtöbb megfizethető, otthonra szánt dedikált router egy szutyok, főleg szoftveresen (főképp, hogy pár év után sokszor nem is frissül tovább a gyári firmware).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Na, ma is voltak kint. Hoztak egy második ugyan ilyen modem-et, ami router módban üzemel (nem bridge módban, mint a másik), és azt mondták, hogy ne nyúljak hozzá, amíg távolról figyelik.

    Távozás előtt azt közölték, hogy ha ez a modem nem szakad le, akkor innentől "a hiba az ön készülékében van" lesz az álláspontjuk, amin hőbörögtem egy kicsit, de aztán viszonylag hamar elengedtem őket (halál másnapos voltam, így nem volt kedvem sokat kötöszködni).

    Persze ~5 órával később felpattantam a laptop-ommal a "tiszta" modem WiFi-jére. Megnéztem a statisztikáit, hogy ~5 órája szakadás nélkül online. De el sem jutottam a webböngészővel addig, hogy elkezdjek letölteni valami nagy file-t a netről, hogy adatforgalom is legyen, máris újraindult.

    Innentől szerintem 100% náluk van a gond. WiFi-n keresztül semmi elektromos parazitaáram nem juthat be a laptop-omból a modem-ükbe (ilyesmikkel kezdtek érvelni, hogy mi minden lehet "user error"). És semmi különös szoftver nem fut azon a "melós" gépemen, ami már 100+ WiFi hálózatot látott, és egyet sem fagyasztott le.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #4025 üzenetére

    Na! Most felmentem a padlásra cigizni, és a full idle modem-ük is újraindult a szeme láttára!

    #4020Alteran-IT - Ja az áramról még annyit (erre nekik is felhívtam a figyelmüket), hogy a modem egy APC UPS-re van kötve, ami elkezdene csipogni (és átváltani akkus üzemmódba), ha bármi komolyabb baj van az áramszolgáltatással (a gyári preset-jei közül a "sensitive"-re van állítva).
    És magyarázták ezt is, hogy egy ilyen régi vidéki házban lehet, hogy össze van drótozva a konnektorokban a nulla és a föld, amire Herkules mellkas veregetősen mondtam, hogy "itt aztán biztos nincs ilyen!" (mert 10-15 évvel ezelőtt átnéztem, és ha kellett, akkor revizionáltam a házban minden elektromos dolgot, mint az ilyen hülye kábelezések, de eleve nem is volt már akkor se, max. ki volt kötve a föld 1-2 helyen, de nem átkókolva nulláról földre...).
    Valamint ők is láthatták, hogy beraktam egy földhurok megszakítót a koax hálózatba, hogy véletlenül se legyen ezzel gond.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    #4027Button - Glikol folyadékos elektromos cigi, szóval nincs sehol tűz/szikra/füst, csak gőz.

    Hát ez már hihetetlen! Miután mutattak felém némi bizalmat (rápislanthattam a diagnosztikai chart-jaikra, stb), én is viszonoztam ezt, és elmondtam nekik, hogy nagy sokára rájöttem, hogy milyen felhasználás mellett fagy le a modemük (melyik programot kell kilőnöm a szerveren, hogy ne fagyjon le a sz@r modem -> ergo mi az, amit nem tud lekezelni -> tehát "Áhá! szerintünk ez a hiba", de ezt egymást közt akkor elintéztük egy mosollyal -> legalább is gondoltam én, hogy ezzel vége, egy John Wich Chapter 2 "Can a man like you ever know piece?" stílusban, aztán majd megoldom, ahogy akarom, pl. hajnali órákra limitálni ezt a féle forgalmat, amikor senkit nem zavarnak a szakadozások...). Aztán trécsltünk még pár dologról, ami nem nyilványos...
    De nem! Nincs PEACE! Ezek a f@szok most ~2Mbits-re limitálták a letöltési sebességemet (sppedtest.net ma napjában többször)! És fogadni mrerek, hogy ha reklamálni akarok, akkor azért, mert azt mondtam, hogy néha XY-ra is használtam a netet, bár rögtön kiegészítve azzal, hogy azt mondtam nekik: "ha tényleg ez fekteti meg az ARRIS modemet, akkor megpróbálok élni nélküle" (ez a felhasználási mód "szürke zóna", de én mostanság tényleg csak teljesen legitim dolgokra használtam -> de ebbe nem mentünk bele aprólékosan).
    Hát ezek után b@sszák meg! Koax kábelt a s3ggükbe!

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Alteran-IT #4029 üzenetére

    Nincs Fi relé (egy központi volt régről, és mikor elromlott, akkor le lett szerelve, és nem lett több kisebbel pótolva, mert 12 db mérőóra és kismegszakító is van: 3-3 fázis a ház két felébe + 3-3 vezérelt ág).

    Most már maxi óvatos voltam ezzel, hogy mit írok le. ;)
    De az is nyilvánvaló, hogy a modemnek ettől sem szabadna lefagynia (ahogy semmitől).
    Most mobilnetet használtunk itthon, mikor agyba-főbe szakadt a PR-es kábel (1-2 éve ránk lett tukmálva a céges Magenta 1, és vele egy Huawei modem, ami még sohasem volt használva, de most jól jött). Mikor megnéztem a forgalomkorlátait, akkor olvastam az apró-betűnél, hogy 1-2 Mbps-re korlátozzák a p2p forgalmat. Ezért gondoltam, hogy ez talán bevett szokás a hazai szolgáltatóknál (mikor kiderül). Mert gyanús az a szám, és a mostani sebességmérésem...

    Ez biztos elveszett a sok hsz közt, de korábban már kipróbáltam, hogy bekötöttem az ARRIS modem és a szervergép közé egy 10 éves TP-Link WDR4300-at egy frissen update-elt és reset-elt OpenWRT-vel. A letöltési sebesség 500M-ről 200-ra lassult (speedtest.net, nem p2p), de a modem továbbra is fagyogatott (a router "nyilván" nem, csak a modem). Tehát szépen "le volt fojtva" (OpenWRT-vel nincs hardware NAT / fastpath jellegű dolog, csak szoftveresen dolgozik, a gyári firmware-el tudna többet, de direkt azt akartam, hogy vissza legyen fojtva).

    Nem keverték össze, mert az én modemem még rajta van az ARRIS logón a védőfólia, az övékén le volt húzva.
    De mikor próbálgattam, hogy a tesztmodem lefagy-e, ha átköltözök arra, akkor az is sebes volt (csak WiFi-n át mértem meg, és kimaxolta a 80MHz-es 2x2 klienst).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #4031 üzenetére

    Felhívtam a PR-t a 2Mbps letöltés kapcsán: "Központi hiba!". Ennyi. Semmi "Sajnáljuk, de ...", vagy "Várhatóan X napon belül rendeződik".

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz viktorhu #4034 üzenetére

    Ma már megvolt (72 órán belül) az 500. Szóval ez némileg "false alarm", csak rosszul jött ki.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Krystal_s #4039 üzenetére

    De még ha nem is lenne nagyobb/egyenlő az ár, akkor is lehetnének annyira barátságosak, hogy aláírod a szerződést, amikor ráérsz, aztán X nappal később (a korábbi hűség végeztével) lép életbe (jó, persze nem 1 évre előre, de pár nappal-héttel...).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Krystal_s #4047 üzenetére

    Ez szerintem nem magyar probléma: South Park cable company employees

    #4048tomee987 - Nem vagyok jogász, de szerintem simán lehetne itt is kötni olyan szerződést, ami akár csak 6 hónappal később lép életbe. Csak egyértelműen kell szövegezni, hogy mikortól lép hatályba, illetve onnantól kezdve mennyi időn belül kell teljesíteni a feltételeit.
    Csak durva példaképp: legutóbb úgy adtunk el egy kertes házat, hogy X összeggel csak foglalózták Y napra, majd további Z összeg után még mindig mi maradtunk a tulajdonosok, de a vevő már bármit csinálhatott a telken és az épülettel, majd Q idő után egy további összeg fejében a tulajdonjogot is megszerezte végül a vevő a felújított épületre+telekre. Ez úgy rémlik kb. egy egész évet ölelt fel. Az egyes határidők, összegek, és az egyes hozzáférési/birtoklási lépcsők mind szépen le voltak írva már az elején, és kész.
    Egyedül azt hibáztuk el, hogy a vevő kérésére nem mondtuk vissza a közmű szerződéseket, amíg ők a saját tempójukban átíratják őket, aztán szépen b@sztak visszafizetni szép szóra a gázszámlát, amit elfelejtettek átíratni (jó, az valahol én hibám is, hogy 1 évvel később tűnt fel, hogy még mindig mennek a csoportos beszedéses tételek a Tigáz felé). Ha lesz hasonló az életemben, akkor biztos ezt is belevenném a szerződésbe.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Most a Jászságban elég fura a net. Belföldre 450 Mbps körül mér (500-at csomag), de pl. USA-ba csak 120 körül (minimum garantált a csomagban). Emellett időnként meg is szakad (nem a router indul újra, a diagnosztikai oldala betölt és mindent rendben jelez).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Nem tudja valaki, hogy van-e már a hulladék Intel Puma6 chipes ARRIS modemen kívül valami alternatíva a PR-Telekomnál? Már kezd elfogyni a türelmem, hogy minden nap lefagy 1-2 alkalommal úgy is, hogy mindent megtettem, ami tudtam, hogy ne naponta 6x tegye ezt.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz bnorci71 #4252 üzenetére

    Persze, többször kijöttek, egyre nagyobb darabon cseréltek kábelt, erősebben győzködtek, hogy a ráköött cuccom okozza az üzemzavart, mint egy Jézus Fiai hitgyülekezet toborzói, a Teleshop és a Tupperware MLM piramisozók együttvéve. Persze ezt úgy, hogy közben letagadták, hogy az ő oldalulukon látni lehetne, hogy újraindul a modem, csak ha elméletben mégis újraindul, akkor az miattam van. De nem is indul újra, csak képzelődök.
    Hiába hadováltam, hogy utánanéztem, és a modem a szar az internetes források szerint, és érdekes módon semmi baj nem volt 5+ éven át az előző Cisco modemmel, egy szál se. Aztán megbírságoltak ~10k-ra, miután leraktak mellé egy másik ugyanilyet, ami nem bridge, hanem router módban ment (szerződés szerint támogatott a bridge mód is), de ugye semmi eszköz nem lógott rajta. Aztán megállapították, hogy ha az idle router nem fagy le, az bizonyíték, hogy "az ön készülékében van a hiba". (Nem tudom áramot egyáltalán miért adtak neki. Olyan, mint ha tesztelték volna egy autó futóművét azzal, hogy egy egész éjszaka ment a motor alapjáraton a garázsban, és nem fulladt le a motor, ergo teljesen hibátlan az autó, lehet vele menni, csak beképzeled, hogy erősen balra húz...!)
    Ott feladtam. A torrent klienst agyonig lekorlátoztam, és nem seed-elek, csak amennyit muszáj (régen 100+ torrent ment limiterek nélkül), és így nem 2-3 óránként fagy, hanem 20-24. De néha ettől is kiakad a routing, beáll failover-re a DHCP kliens és kézzel kell újraindítani (heti 1-2x).

    Ennek lassan egy éve, viszont nincs alternatíva (elvileg van itt Telekom 4G, pár kilométerre még 5G is, de gyakorlatilag ADSL sebességgel üzemel), hogy szolgáltatót váltsak. [link]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Az viszont való igaz, hogy viszonylag egyedi configom van (ebbe imádtak belekötni, nekik hivatalosan total "does not compute", hogy nincs a modem és PC közt SoHo router).
    Egy x86_64 PC-n fut Gentoo Linux, ezen fut a torrent kliens (tehát az közvetlenül kommunikál az internettel, semmi NAT) és ez osztja a netet a házban (PC-re optikai kábellel, többi kütyüre WiFi AP-kkel) úgy, hogy traffic shaping-et is csinál (ezért futhat észrevétlenül bármennyi torrent), amihez némileg belenyúltam a Linux kernel TCP/IP és NIC driver alapbeállításaiba. (De ismét mondom, a Cisco modemmel semmi baj nem volt.)

    De szerintem ez csak annyiból számít, hogy nem "fogja meg" kicsit sem a dolgokat egy olcsó kis ARM/MISP CPU-s SoHo router, hanem elérhető az ethernet-DOCSIS bridge "ami a csövön kifér". Mert az szerintem teljesen alap elvárás, hogy amíg nem nyitod fel a dobozt, csak az ethernet interfészen kommunikálsz vele, és nem is férsz hozzá semmiféle CPE eszköz admin/debug felülethez (azon a minimális read-only diagnosztikán kívül, amit a http:\\192.168.100.1 webinterfészen látsz) addig az ég világon bármi elképzelhető dolgot le kell tudnia kezelni. Még azt is, ha szánt szándékkal provokálni próbálnám valami módon, hogy csak azért is lefagyasszam. (De leszögezem, ilyet sohasem csináltam!) Hisz, ha nem így van, akkor a bridge másik oldaláról is sebezhető a cucc és random is eldobhatja magát. És lényegében pont ez történik. Ez le is van írva, az USA-ban volt csoportos perc is, és alapvetően a vásárlók nyertek: [link] [link]
    Pedig az USA-ban általában vehetsz magadnak saját modemet, nálunk viszont nem (megkérdeztem, hogy vehetek-e, ha annak ellenére fizetem az ARRIS havi bérleti díját). Tehát náluk hamarabb lehetne mondani, hogy "azt kaptad, ami mellett döntöttél". Itt azt kapod, amit a szolgáltató akar, és kész (= nagyobb sz@rban vagy, ha baj van).

    A kedvencem az volt, mikor azzal érveltek, hogy volt már céges előfizetőnél is olyan, hogy esküdözött a rendszergazda, hogy jó a szerverük, ami a modemjükbe köt, de nekik is bebizonyították, hogy a szerver a szar, nem a modem.
    Érted...? Minél jobb cuccod van és minél jobban érted, hogy működik, annál bizonyító erejűbb, hogy a te cuccoddal vagy a te beállításaiddal van a baj. Véletlenül sem a dokumentáltan hulladék, olcsó szar CPE-vel, ami valószínűleg úgy kerül ide hozzánk, hogy a gazdagabb országokban RMA-zták őket, mert szarok, és lepasszolták keletre a készletet. De TE vagy a HÜLYE. Értsd már meg...
    "A szomszéd Józsinak egész nap megy a Facebook üzenőfal görgetés a 4-5 éves középkategóriás okostelefonon, és nem vesz észre modem fagyást. Tehát a modem tökéletes. Csak te használod rosszul." (És az sem biztos, hogy Józsinál nem indul néha újra, csak nem biztos, hogy feltűnik neki, illetve jelent hibát...)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #4255 üzenetére

    Képzelem, hogy ha van azóta még egy olyan ügyfelük mint én, akkor rólam is úgy szólnak az anekdotáik, hogy "végül mégis sikerült belátnia, hogy nála van a hiba". (És nem is hazudnak túl nagyot, mert nem pereltem be őket a ~10k büntetés miatt és nem mondtam fel a szerződést, szóval effektíve elfogadtam, aláírtam, hogy nekik van igazuk. Ez legalább annyira fáj, mint maga a fagyogatás.)

    Az is teljesen egyértelmű, hogy nagyon könnyű direkt lefagyasztani. Csak át kell állítanom a torrent kliensben a "maximum connection attempt per second" értéket 1-ről "-1"-re (avagy "unlimited", és percek kérdése, ha sok torrentet elindítok egyszerre). De a torrent az nem egy hacker tool.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Alteran-IT #4258 üzenetére

    "igaz Cisco modemmel"
    Na itt meg is állhat a javaslatod, mert a Cisco modemmel nekem sem volt semmi bajom.
    De amúgy is, ha azzal akarnám orvosolni, hogy SoHo router-t teszek közre, akkor pont nem "egy fasza", hanem "egy szar" kéne, hogy visszafogjon mindent (az terhelődjön túl, csak annyi különbséggel, hogy mikor az túlterhelődik, csak lelassul, nem lefagy). Egy fasza router-el ugyan az lenne, mint most (ugyan az lenne, mint ha egy másik x86 PC-t kötnék be közéjük, effektíve transzparens lenne...).

    De te is tudod, hogy ha az lett volna a gond, hogy van SoHo router, mégis lefagy, akkor a legelső szavuk az lett volna, hogy szar a routerem és próbáljam közvetlenül PC-be kötni a modemet. De mivel PC-ben volt, így az volt a fennakadás, hogy "hol a SoHo router?".
    Én még emlékszem azokra az időkre, mikor hivatalosan tilos volt SoHo router-t használni.
    Ha van sapkád, akkor azért, ha nincs sapkád, akkor azért vagy hülye...

    Pont arra hivatkozva szabták ki a díjat, amit írtam, és te is újra leírtál.
    Legutoljára viszonylag értelmes ember jött ki, érezni lehetett rajta, hogy sokkal többet tud és fog fel, mint amit tettet, de kényszerűen tettet, és amit írsz is, hogy ha nem tettetne, akkor se tudna mást mondani. Azt nem fogja mondani, hogy szar a modem, szar a cég, főleg mikor lebegteti a papírt, hogy írjam alá a bírságot is...
    Azt is leírtad te is, amit én végiggondoltam, hogy miért nem pereltem be őket (ha rendszeresen lennének jogi ügyeim, akkor tuti ott helyben megcsörgettem volna az ügyvédem, de szerencsére nincs szükségem bejáratott ügyvédre, akit csak úgy megcsörgetek).

    De már az is egy agyrém, hogy biztos tudják a központban, hogy lefagy a modem, mégis képesek voltak a 32-es Fő út felett kábelt cserélni tucatnyi útügyi előírást megszegve (mondtam is a nagyszájú főnöknek, hogy terveztem már forgalomterelési tervet kábelfektetésre és légkábel telepítésre, és annyit mondott "be szoktuk kapcsolni a villogót -> Azt, amit most nem...?). Ez nekik pénzbe került, de inkább eljátszották ezt a show-t, hogy letagadhassák, hogy a modem a rossz. Aztán végül kifizetették velem a kábelcserét.

    Nem tudom valaha eljut-e ide (5054) az optika, de kétlem, hogy megélem. Abban reménykedem, hogy kifogy az ARRIS készletük, vagy legalább a panaszkodóknak elérhetővé válik valami alternatíva, még ha pl. mondjuk úgy, hogy ki kell fizetni az egészet, és mégis fizetni az ARRIS bérleti díjat is.
    Annyira nem vagyok kompetens és bátor, hogy vegyek egy jó modemet és megpróbáljak vele ARRIS-t emulálni. Ha lenne jogalapjuk letiltani a hálózatról, akkor nincs alternatíva.

    Ismerem a Mikotik-et, de kicsit rájuk is haragszom, mert azért vettem meg a hAP AP AC^2 dobozukat (kettőt), mert Wave2 chipset-es. Aztán évekig vártam a Wave2 driver-t tőlük, és mikor végre elérhető lett pár eszközükre, ez kimaradt. Nemrég tettem rá OpenWRT-t, ami Wave2 driver-t ad hozzájuk.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Alteran-IT #4260 üzenetére

    Jó, gúnyosan fogalmaztam. Kiszállási, szerelési, vagy ilyesmi díjat róttak ki, nem szó szerint bírságot.

    Lukas vízcső. -> Itt a régi polgármester elsikkasztotta a szennyvíz hálózatra szánt EU-s pénzt, és azóta is hatalmas sarc van kiróva emiatt a víz+csatorna díjra (pedig már biztos kifizettük kamatostól a sikkasztott poént). Talán itt a legdrágább a víz az országban, és olyan a minősége, hogy van aki inkább ásványvizet iszik. :DDD De én szeretem a mikrobiom-ot karban tartani az algákkal (soha nincs semmi emésztési gondom). :)

    Gyermekként láttam a 32-as mentén az árkot Abony felől, az elég mély külterületen.
    De amúgy a közmű elvágás általában úgy történik, hogy a munkákat végző cég ki sem viszi a terepre a közműtérképet. Elvileg van ezekről online nyilvántartás, ~2.5D (elvileg 3D, de gyakorlatilag inkább csak egy mélység érték van minden pontra), ami importálható CAD-be scrip-eléve. De elvágnak azok több száz kilowattos kábeleket is, mindegy milyen magasan vagy mélyen vannak, ha rá se néznek a munkavezetők a térképre, Melós pedig ás, vagy emel, ahol ránézésre kell.
    Én a környéken autókázva nyomát sem látom sehol optikai kábeleknek. Hacsak nem a fent említett árokba került már esetleg optika is, vagy legalább tartalék üres cső, amibe behúzható optika, és csak magát a falut kéne végighúzni a karókon.

    Beszélgettem erről az említett "több van a fejben, mint ami kijön a szájon" emberrel. Motyogott valamit, hogy valószínűleg lebukok vele, ha csak a MAC-et klónozom le.
    Pl. kapásból lebukok egy rutin firmware frissítésen. -> Jó, tudom, persze, majd firmware-t frissít a PR egy modemen... De random megeshet... Illetve gondolom mást is lát a fejegység a MAC-en kívül (pl. az említett firmware verziót, modellkódot, stb). Nem?
    Nem hajlottak rá, hogy "esetleg ha nem számít a pénz..." Bár lehet, hogy én utaltam erre túl finoman, hogy merjenek.

    De talán nem hülyeség írni az ARRIS-nak. Ha tényleg küldene egy új dobozt a gyártó, egyetlen bíró előtt nem állná meg a lábár a PR, ha amiatt tilt le.
    De nagyon nem találok email címet, csak community fórumot és chatbot-ot.

    Én emiatt hiszek abban a pletykában, hogy valami nem license-elt kódot/binárist is használnak a Mikrotik-nél, ami hosszú távon pokollá tette számukra portolni a friss nyílt forrású kerneleket és driver-eket.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #4261 üzenetére

    Na, találtam email címet. Vagyis talán, mert nem egészen ARRIS, hanem TAC.helpdesk@commscope.com. Mennyire toltam túl? pastebin :C

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Ja, az amúgy másnak is feltűnt, hogy ha külföldi szervert állít be a speedtest.net-en, akkor mindig csak a csomag minimum garantált sávszélességét kapja eredményül? ;]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Alteran-IT #4266 üzenetére

    Jó, ez nyilván csak egy hihető pletyka (ha lenne bizonyíték, gondolom nem csak a következő választást bukta volna, hanem többet is). A jelenlegi poli rendben van.
    LOL, ha a csapadék elvezető/szikkasztó árok vonalában van és csak "porral fedve", azt a következő árok karbantartás során könnyen megkaparhatják majd. :))
    Megvárom, hogy válaszol-e a Commscope, és mit, aztán lehet, hogy bevállalok egy NMHH email-t vagy telefont is.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz punish3r #4271 üzenetére

    Szerintem nálad a legjobb, ha minél rövidebb úton megy be az optikai kábel a CPE-be, ameddig csak elér a meglévő coax kábel és megfelelő a környezet a CPE-nek (akár csak egyedül cserepekkel fedett padlástérben egy dobozban/szekrényben, vagy szigetelt padlástérben/padlásszobában/padlásszobamenti_"kisfolyósón" akár doboz/szekrény nélkül), ott ráköt a meglévő coax-ra és elindul belőle egy UTP, amire majd a router-ed kötöd (és arra minden mást). Így "zavar" legkevésbé és így lesz minimális a fúrás/faragás/kábelcsere.
    Persze ha ragaszkodnak hozzá, hogy lecseréljék az összes coax kábelt egészen a TV-kig, akkor mindegy, mert úgyis minden meg lesz bolygatva, így oda pozicionálod a CPE-t, ahova tetszik (akár a hálószobád plafonjára, hogy ne tudj aludni tőle :DDD ).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Alteran-IT #4266 üzenetére

    Úgy leráztak, hogy meg sem indokolták miért.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz tomee987 #4275 üzenetére

    Én ide 82/1.3-at kapok, de ez konkrétan szerintem a "kínai nagy tűzfal" miatt lehet, nem a szolgáltató miatt.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Alteran-IT #4277 üzenetére

    Igen, a commscope. Ez volt az ő válaszuk. Elküldtem az ügyintézőt az annyába. :Y
    Akkor jöhet az a magyar hatóság...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Amúgy lehet, hogy igazóbál kívülről fagyasztják le a modememet. Épp próbálok összetákolni egy IKEv2 VPN-t. Kb. 2 percig volt aktív tesztelésre (nem működött) és máris ott volt a log-ban, hogy egy román IP próbált rá csatlakozni. Ebből azt szűröm le, hogy ez a tag állandóan monitoroz engem. :U

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Alteran-IT #4282 üzenetére

    Lehet hamis source IP, vagy esetleg valaki (akár tudtán kívül) TOR exit-node / zombi...
    De nyomtam egy felületes port scan-t az IP-re (persze nem itthonról, egy weboldalon át) és a top1000 port mind süket (mikor magam scane-lem, látom a REJECT és open portjaimat).

    Nem arra gondolok, hogy magát a modemem birizgéli hogy direkt lefagyassza a pumát, hanem hogy csak úgy scan-elget/kóstolgat valaki, és a sok csatlakozási kísérlet / másodperc okoz fagyást, mint mikor megemelem a torrent kliensem ezen limitjét.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Alteran-IT #4282 üzenetére

    A legérzékenyebb a "connection attempts per second" paraméter. Ezt kell nevetséges 1-re állítani átlag napi egy-két crash-hez, ha 2-re emelem, akkor 2-3 óránként fagy, ha unlimited, akkor akár 10 percen belül. Más limit nem igazán számít.
    Márpedig egy port scan az effektíve egyfajta "connection attempt". Ha kitartóan scan-elnek, merthogy tényleg abban a percben betámadta a friss portot ami még sohasem volt nyitva ezen az IP-n, amit legutóbb kaptam a PR-től, amint elindítottam a VPN-t...
    Persze egy normális modemnek bírnia kéne az unlimited torrentet és szaglászó cyberkalózokat is együtt crash nélkül, max belassulnia szabadna.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Alteran-IT #4286 üzenetére

    "Azt ugye tudod, hogy ha egy szakértő van az IP mögött"
    Arra reagáltam, hogy az előbb azt mondtad "egy szerencsétlen román azért kevés ehhez".

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Alteran-IT #4288 üzenetére

    Ja, igazából elég ha nézte az ember a Mr.Robot-ot, és máris tudja mit kell beírni Google-be ("Kali linux download"). Mikor néztem, én is feltörtem hobbiból az összes környékbéli WiFi-t, még azt is, amit GPU-val bruteforce-oltam, mert épp pihent az ethereum bányászgépem az árfolyamok miatt. :))

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák