Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz janos666 #4259 üzenetére

    Igaz, ezért is emeltem ki, hogy Cisco modemmel, azonban azt is direkt hozzátettem, hogy míg neked az írásod szerint kb. 100+ torrented van, addig nekem 1000+, tehát lényeges különbséggel, ugyan ha nem is akasztaná meg a Cisco-t olyan módon, mint ahogy pl. az Arris-t meg lehet, azért valószínűleg valamennyire megérezné a modem is, azért a Cisco sem egy erőmű, csak nem egy gyári hulladék, mint az Arris.

    Figyelj, nem tudom mennyire vagy otthon a router témában, de ha veszel egy fasza routert, pl. egy Mikrotiket, azt úgy állítod be ahogy akarod, ergo az is meg tud fogni mindent, amit egy egyszerű SoHo router megfog, nekem is annyi tűzfalszabály van a routerben, hogy néha azon is meglátszik a terhelés, sőt néha a torrent is megfogja egy kicsit, mikor több meghajtóra külön több torrentet töltök egyszerre úgy, hogy még mellette vagy 20 aktív torrent töltődik fel, de erre azt mondom, hogy próba, szerencse.

    Jó, csak ugye te is tudod, hogy ha van egy routered és úgy is megakad, akkor ha közvetlenül rajta lóg a forgalmat bonyolító PC, akkor úgy meg biztos hogy megakad, ergo már nem nagyon tudtak volna belekötni :D
    Annyira amúgy nem volt tilos a router, csak nem örültek neki, főleg a DOCSIS 1.1-2.0 időszakban, mert ha egy géppel nem is, több eszközzel biztos kihasználtad azt a kis szar internetet, amit adtak a már akkor is túlterhelt 1/1 csatornás hálózatukon, hiszen akkor volt vagy 30/15 Mbit/s összkapacitás amire jutott vagy 20-30 háztartás már akkor is, azt akkor adtak rajta 3/1, 6/1, 12/1-es neteket, sőt még a 20/3-at is bevállalták, aztán kezdtek el bővíteni, mikor rájöttek, hogy ez így nem fog menni és jött az ED 3.0 meg a 60/5-ös net a Cisco modemmel.

    Vagyis pontosan mire? Mert én több dolgot leírtam, de kb. meg is cáfoltam mindet :D
    Bírságot eleve nem szabhatnak ki, mert nem hatóságról beszélünk, az NMHH szabhatna ki rád bírságot, ha a szolgáltató szabálytalanság címszó alatt a hatóság elé viszi az ügyet, de nem követtél el szabálytalanságot, sőt a szolgáltatót bírságolhatná meg az NMHH egy szép összeggel tisztességtelen kereskedői magatartás miatt, amiért szarral próbál egy ma már alapszolgáltatásnak tűnő szolgáltatást biztosítani, kb. mint ha a helyi vízmű próbálna neked lyukas csövön ivóvizet szolgáltatni, szóval érted, ez kimeríti a pofátlanság határát.
    Szóval bírságot nem szabadhatnak ki, főleg hogy náluk van a probléma, amire több országban is több nyílt fórumon hivatkoznak, szóval le sem lehet tagadni, esetleg a kiszállási díjakat lehetne kiszámlázni, de azok sem számlázhatók ki, ha nem nálad van a hiba és ezt te igazolni is tudod így vagy úgy (akár úgy, hogy visszakéred egy tesztidőszakra a Cisco modemet, mert azzal nem volt gond, ez a legegyszerűbb módja), szóval teljesen alaptalan, arról nem is beszélve, hogy ha hamarabb beismerik, hogy náluk van a hiba, akkor nem kellett volna annyiszor kiszállni és teljesen felesleges műveleteket elvégezni. Hidd el, én nem ettem volna meg semmilyen bírságot, sőt, már a hatóság a nyakukon lihegne és a bocsánatkérő levelet fogalmaznák.

    Figyelj, itt is fent van már az optika az oszlopokon, de nem aktív, a betápot most húzzák a két település között, megint éppen a felszín alatt elkaparva, látszik hogy nem tanultak semmit a kábelátvágásokból, szokták mondani, az idióta a saját kárán sem tanul, de mindegy, erre már nem mondok semmit, főleg hogy az új gerincet is lassan egy éve húzzák 10 km-en keresztül, ennyi idő alatt egy normális cég már leoptikázza a fél országot, na mindegy, mint mondtam, ebben az országban közel sincsenek rendben a dolgok, mindegy hogy most miről van szó.

    Éppenséggel az megoldható, hogy valamelyik normális gyártóval, akár az Arris-al felveszed a kapcsolatos és egy újabb, nem Intel Puma 6-on alapuló modemet rendelsz tőlük azzal a MAC címmel, ami a jelenlegi és akkor ha felrakod a hálózatra, automatikusan megkapja a konfigot és hivatalos megoldásnak számít, annyi hogy az Arris nem biztos hogy bele megy, főleg annyi jogi hercehurca után, amiben már részük volt, de igazából azt is maguknak köszönhetik, nekik se mondta senki, hogy az olcsó szar Intel Puma 6 SoC-t kell megvenni tonna számra és integrálni a modemekbe, pár fillérrel került volna többe a Broadcom megoldása, így viszont jóval több volt a kiadásuk/veszteségük a perek miatt, mint ha eleve a drágább, normálisabb SoC-t veszik és azzal készítik el a modemeket, na mindegy, mint mondtam, hülyéből nagyon sok van.
    Egyébként van nem hivatalos megoldás is, van egy csomó, konkrétan kábelmodemes fórum, ahol olyan típusok vannak feltüntetve, amiken cserélhető a gyári szoftver, sőt a szoftver is ott van hozzá, azokon átírható a MAC cím is, plusz ki lehet lőni akár a sebességkorlátozást is, annyi hogy ez gyakorlatilag illegális, tehát nem érdemes vele szórakozni.
    Anno itthon is elterjedt még a DOCSIS 1.1/2.0 időszakban pár darab Motorola SB5101 kábelmodem, amin Haxorware futott, páran DIGI, mások a UPC hálózatán regisztrálták sikeresen abban az időszakban, mikor ilyen 3-4-6-8 Mbit/s internetek voltak, ezzel a modemmel meg jött annyi, amennyi a csövön kifért, vagyis max. 40/30 Mbit/s, annyi hogy ezen nem volt RJ11 port, azaz ha volt telefon előfizetésed, akkor buktad, csak aztán jött a DOCSIS 3.0 időszak és kicsit megváltoztak a dolgok, változott a szabvány is, bár még mindig megkerülhető a sebességkorlát, mindegy ki mit mond, de nagyon kevés az ilyen modem, plusz az olyan szolgáltató is, akiknél lehet saját modemet felrakni (ugye vajon miért, azért a szolgáltatók is tudtak már erről a problémáról miután elterjedt pár ilyen modem), a UPC külön biztosított MAC cím cserére felületet, nem tudom ezzel mi lett, főleg úgy hogy a Vodafone felvásárolta, a DIGI-nél meg adtál a szerelőnek egy kis pluszt, és olyan MAC címet diktált be a központba, amilyet mondtál neki, na de a lényeg, hogy vannak ilyen dolgok is, annyi hogy itt nem érdemes vele szórakozni, egy ilyen diktatúrában ez felér majdnem egy állam ellenes cselekedettel, plusz ma már nem max. 40/30 Mbit/s-t tudnál vele kisajtolni egy hálózatból, hanem mondjuk 8/4-es modem esetén olyan 400/120 Mbit/s-t, amit rögtön megérezne a hálózat és a szolgáltató is, szóval nem érdemes a témával foglalkozni, de ha foglalkozik is az ember az ilyen témával az azért van, mert a szolgáltató tisztességtelen kereskedelmi magatartást folytat és az embereket kétségbeesett, reménytelen helyzetbe hozza, az USA-ban is csodálkozom, hogy annyira hacker ellenesek, mikor nem véletlen lettek a hackerek hackerek, nem tetszett nekik a rendszer, meg a sok hazugság, az USA kormányának meg nem tetszett, hogy erre sokan megpróbáltak fényt deríteni, sőt valakinek sikerült is, lásd Snowden ügy, na de ennyit a kitérőkről.

    Ami pedig a Mikrotiket illeti, ne is mond, a WiFi rész miatt én is hadban állok velük, az valami borzasztó, szerintem azt sem tudják, mit csinálnak. Maga a CAPsMAN és a konstrukció már tetszett az elején is, de hogy hosszú ideig nem volt egy normális WiFi-jük és nem újítottak semmit sem a szoftveres konstrukción, pedig már lekörözte őket lassan a TP-Link meg egyéb gagyi gyártó is, szóval én nem is vásároltam meg mindig az újabb és újabb szarjukat, így nálam az újabb ac széria ki is maradt, most vártam az ax-re és ez már egész ígéretes lett, annyi hogy kurva sokáig tartott és igazából még lenne hova fejlődni, mert azért annyira nem kínálnak ezek sem nagy kapacitást, mondjuk annyi, hogy ezekre a szar kábelnetes előfizetésekre még az ac-s széria is elég volt, de nekem belső hálózatban is kell nagyobb forgalom lebonyolítására és minél gyorsabb, annál jobb, na de mindegy.
    Én amúgy az új vezetékes routerekkel sem vagyok kibékülve, egy ideig az USB portokat is elfelejtették, mert kezdetben a 3.0-t sem tudták megfelelően integrálni, aztán már 2.0-t sem raktak a routerekre (TP-Linknél szintén ugyan ez volt), pedig még a CCR-eken is volt néhány típusnál, lényeg hogy már lehetőséged sem volt lassan, hogy esetleg kiegészítsd egy kicsit a belső memóriát, vagy megossz egy HDD-t hálózaton, most már rájöttek, hogy hülyeség volt mellőzni így újra elkezdték az RB5009 szérián és a L009UiGS-RM-n az alkalmazásukat, de a CCR-eknél teljesen elfelejtették, sőt még a fasza érintős LCD kijelzőt is lehagyták már az új típusokról, ami számomra egy újabb negatívum, náluk is van jó pár idióta, akit páros lábbal rúgnék ki.

Új hozzászólás Aktív témák