Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz bnorci71 #4002 üzenetére

    Ja mert egyszer 4-5m mélyre fektetni a kábelt az azt jelenti, hogy húsz éven át 10-20x annyiba kerülne a fektetés, mond hol élsz, a holdon? Onnan elhiszem hogy egy földi bevásárlás is milliószor annyiba kerül, de azért könyörgöm, reálisan gondolkodjunk. Az persze más, hogy ma kb. 1 méter vasúti sín fektetése is mészáros lőrincnek 10 millióba kerül, míg ez 12 évvel ezelőtt max. 100 ezer volt, de ugyan így nem volt annyira nagyon drága a kábelfektetés sem, sőt ha kicsit logikusan gondolkodsz, hogy Patakról Újhelybe így vitték át a kábelt és azt szerte kellett ágaztatni az egész városból, gyakorlatilag költségesebb volt szerintem mint ha helyileg lett volna egy CMTS telepítve, annyi hogy annak egyszer egy helyiséget kellett volna venni és rendbe rakni, de ma sokkal könnyebb dolguk lenne és olcsóbban is kijönnének egy hibajavításból, illetve egy hálózat átalakításból (pl. HFC-ről FTTH-ra), mint most, mert elárulom hogy kurva lassan haladnak és elég gyenge a kivitelezés is és szerintem még ők sem tudják hogy lesz bekötve majd az egész és az előfizetők átállítva az új hálózatra, de hát anno megérte spórolni, hogy most az árak elszálltával, a forint gyengülésével (Magyarországon nem nagyon gyártanak optikai kábeleket, hálózati eszközöket stb..., így ezt mind külföldről kell beszerezni jó szar árfolyammal) sokkal jobban ráfizessenek mindenre, ráadásul mivel a jelenlegi struktúrára építenek valószínűleg, így is egy kalap szart ér majd az egész. Ha az elején megcsinálják normálisan, nem lenne ennyi probléma csak az, hogy az elején sem volt valami sok ész a cégben, most meg végképp nincs.

    Na, akkor azt is áruld el, mennyi kártérítést kapott eddig a szolgáltató, meg hogy akkor nekünk mennyi jár, mert ugye mi is kárt szenvedtünk, nem volt szolgáltatás amiért havi szinten fix összeget fizetünk, ergo állandóan rendelkezésre kellene állnia és most ne vegyük ide az ÁSZF-es hülyeségeket, mert a mentegetőzések nem érdekelnek, gondolom a PR-t sem érdekli a "véletlenül vágtuk el" szöveg, ők is követelnek kártérítést, már ha kapnak, már ha gondolkodtak volna anno és nem egy kisebb házalapnyi mélységben fektetik el a kábelt, akkor biztos nem vágnak bele, ja egyébként meg a kábelfektetési költségekre visszatérve, ha anno szervezkednek és több céggel összefognak, esetleg több cég gerinckábelét fektették volna le egyszerre, akkor osztoztak volna a költségen és olcsóbban jöttek volna ki mélyebb fektetési mélységgel, persze ilyesmihez koordináció, kooperáció és persze mindehez ész is kell.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz bnorci71 #4004 üzenetére

    Jó csak érted, úgy hogy se az IT területén nem vagy annyira ott, se a közgazdaság terén, nincsenek meg az eszközök bekerülési árai, működési és karbantartási költségei, úgy nehéz tisztában lenned a dolgokkal, ezért írtam a 10-20x-os ár jó nagy hülyeség, hiszen ha vagy 2-3x többe került volna, akkor is sokat mondok szerintem, a megtérülésről nem is beszélve, az oszlopoktól egy teljesen aktív, szarul megépített hálózatot üzemeltetni, folyamatosan karbantartani még nagyobb költség, ergo tervezéskor nem is kalkuláltak semmivel, mivel egyszerűen hülyék voltak, volt egy elérhető technológia, nem gondoltak tovább, megtetszett nekik hogy a TV kábelen oda-vissza lehet mindent továbbítani és kész, megcsinálták, szerintem abszolút nem gondolkodtak olyanban amit írtam, mert hülyék hozzá, szóval se hosszú távra nem gondoltak, vagyis fejlesztésre, se arra hogy építkezések lesznek a városok között (pedig őszintén, ez annyira várható volt) és így tovább, így a gerincet lefektették a lehető legolcsóbb és legszarabb módon, a hálózatot meg felépítették úgy, hogy véletlenül se térüljön meg túl hamar a költsége és később ne lehessen egy még gazdaságosabb, modernebb és egyben kifizetődőbb hálózati struktúrára könnyen átváltani, szóval érted, meg ennyi erővel akkor már az optikát elvihették volna vagy a jobbra, vagy a balra lévő erősáramú oszlopokon, vagy éppen azok mellett, ott biztos nem szántotta volna fel semmi, azokon az oszlopokon meg évek óta nem szaggatta le semmi a kábeleket, szóval érted, akárhogy is nézem, értelme semmi nem volt annak amit csináltak.

    #4005 tomee987: Szerintem pedig te vagy kissé igénytelen, ha szerinted 2022-ben nem elvárható egy stabil távközlési szolgáltatás akkor, amikor már lassan minden eszköz hálózaton van, ugyan így elvárható lenne a stabil energiaszolgáltatás is, elvégre nem az őskorban vagyunk és nem mókuskerékben rohangálnak az emberek hogy legyen áram, csak hát sajnos az a baj, hogy idióták vannak mindenhol vezetői pozíciókban, így a minőség nem számít, csak hogy éppen legyen valami, ami miatt fizetnek az emberek és sajnos ezért kénytelenek alkalmazkodni más cégek is, mert tudják hogy egy suttyó paraszt szolgáltató nem szolgáltató, kell legalább 2-3 hogy ma már elvárható színvonalon lehessen működni.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz bnorci71 #4007 üzenetére

    Hát igen, sajnos igen, ezért bosszantanak a dolgok.

    Egyébként meg kérdés, mostani árakkal számolsz, vagy régebbi árakkal, mert nem mindegy, meg még mindig nem számolod bele a megtérülést, hogy nem megfelelő kábeltípust fektettek, ebből adódóan a technológiaváltási költségeket és így tovább.
    Értem, hogy fennakadsz egy egyszerű dolgon, mert valamennyire jogos, de ha a hosszútávú dolgokat nézed, meg hogy az elmúlt 5 évben vagy 7x elvágták már (csak 2x az utóbbi 1 hónapban), akkor valahogy nem jön ki az a matek amit szemléltetni akarsz kb. 20 év távlatában, de biztos igazad van.
    Ami az oszlopot érinti, Szerencs körül is valahol oszlopon megy az optika, biztos nem milliókat fizetnek érte, ott éppen ott volt egyszerűbb, bár ott is rábasztak már, mert már oszlopkidőlés miatt ott is szakadt el optika, szóval ezek anno olyan "jól van az úgy" jelleggel jöttek a piacra, azt sajnos azóta is kint vannak, mi meg szívunk velük, meg a szar hálózatukkal.

    Dehogy megyek hozzájuk, hülyékhez nem fogok beállni.
    Lett volna ráhatása, ha anno normálisan megcsinálja, az hogy anno elbaszta és most "hát mások megint elvágták a kábelünket, mi nem tehetünk róla" jelleggel állnak hozzá, az nem mentség.
    Tudod ez az ország azért tart itt, mert tele van felelőtlen buta emberekkel, ennek meg hiába fogod az ellenkezőjét állítani, nem tudod, mert sajnos így van.

    #4008 janos666: Az a baj, hogy mint mondtam hülyék hozzá, tehát az egyszerű szerelőknél megáll ott a tudomány, hogy kihúzgálják, meg visszadugják az Ethernet kábel RJ45 csatlakozóit, ja meg ha a koax-nál van valami, akkor csatlakozót, elosztót, rosszabb esetben már kábelt cserélnek. Ez amúgy régen meg is állta a helyét, mikor DOCSIS 2.0 volt max. vagy 3.0 esetén max. 4 csatorna és még analóg kábeltévé, csak amennyire bonyolultabbak a dolgok és több csatorna van már DOCSIS 3.0 esetén is, úgy sajnos egyre jobban kibukik, hogy abszolút hülyék hozzá, persze most nem bántani akarom őket, mert legtöbbjük idős ember már, de vagy illene fejlődni, vagy átadni a stafétabotot a fiatalabbaknak, illetve nem hülyének nézni az ügyfelet azért, mert ők hülyék hozzá, szóval ez az igazán nagy probléma ezzel a szolgáltatóval, na de mindegy.
    Egyébként feleslegesen szarakodtál a szerverrel, nem az a hibás, ha a hálózat szar, illetve a kábelmodem nem csatlakozik megfelelően, akkor nagyobb terhelésnél bontódik a kapcsolat, ez DOCSIS-nál sajnos így van, szóval feleslegesen szarakodtál annyit velük, nincs igazuk, most azért ne használd ki az internetet, mert egyébként meg fog szakadni a kapcsolat? Szóval érted, akkor minek fizetsz érte? Én néhány ilyen jellegű kérdést feltettem volna nekik, utána elküldtem volna őket a picsába, azt az NMHH felé megírtam volna a regényemet, hogy ennyire hülyéket miért hagynak a piacon, mert csak az előfizetőket verik át és használják ki.

    Megnéztem a képet, továbbra is probléma, hogy elég nagy a szórás a letöltési csatornák jelszintjei között, plusz a feltöltési SNR ugye nem derül ki még, bár annyira rossz csak nem lehet, ha a Cisco-val semmi probléma nem volt, illetve ha az adási jelszintek nem túl magasak.
    A hálózatra biztos ráférne egy szintezés, mint itt is, bár itt nálunk főleg, csak az a baj, hogy az szintén a legtöbb szerelőjüknek túl magas, így általában nem nyúlnak hozzá amíg nincs nagyon nagy baj, viszont még továbbra is kérdéses, hogy melyik Arris modem van kint, a TG1652S, vagy a TG2482? Mert ha utóbbi, akkor nagyon sok mást nem tehetsz sajnos, mint vagy rájuk uszítod a hatóságot, azt kapják össze magukat, vagy pedig vissza váltás egy kisebb csomagra, bár ha a hálózat túlterhelt lesz és még több csatorna lesz, egy idő után a Cisco-val is nehezebb lesz, de remélhetőleg addigra már más szolgáltatótól lesz ott optika.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz bnorci71 #4021 üzenetére

    Igazából ha újrakapcsolódik, azt internet használatkor észreveszed, mert ez a modem nem áll fel olyan gyorsan és percekig nincs internet, másrészt a főoldalon (Status) a System Uptime-nál látható, hogy mikor kapcsolódott újra.
    Alapjában véve amúgy nálad azon is csodálkozom, hogy 200/20-as nethez ezt adták, mert először csak 800-as netekhez osztogatták, aztán mikor rájöttek, hogy az 500-hoz is kevés bizonyos esetekben a TG1652s (plusz az árkülönbség se túl sok), akkor elkezdték 500-as netekhez is adni, de kisebbhez általában nem adnak, mondván hogy nem szükséges, hacsak a hálózat nem eléggé túlterhelt és a 8/4--es csatornakötegelésű modemek nem tudják az 500 alatti sebességeket hosszan garantálni, na de pont az a vicces, hogy ezek a modemek általában kisebb sebességeknél, illetve átlagos használatnál stabilak, nagyobb sebességnél, illetve átlagon felüli kihasználtságnál viszont jóval instabilabbak, gyakran ezért is bontják a kapcsolatot ha nincs más tényező még a szar hálózaton kívül, sajnos elég sok dologra érzékeny ez a modem ha közvetlen rajta a forgalom, ezért ajánlanak általában egy routert mögé, ami nem lenne szükséges ha a PC is maga egy router, csak valószínűleg generál olyan csomagokat, ami nem tetszik ennek a szarnak függetlenül attól, hogy nem a modem a címzett, sajnos elég könnyen megakasztható és most néztem utána, még mindig nem sikerült szoftveresen sem az Intelnek, sem az Arrisnak egy modem esetében sem stabillá tenni, ahol próbálkoztak vele, ott jelentős teljesítménycsökkenést értek el, eddig nem igazán érdekelt a téma, mert úgy sem akartam nagyobb internetet ennél a szolgáltatónál, de most kicsit jobban utánanéztem, sajnos elég sok a probléma még ezekkel a modemekkel, egyedül a UPC-nek sikerült a Compal-al egy kicsit használhatóbb modemet tákolni a Connect Box-ból, de az is nagyon sok időbe került, elég sok hír volt róla és még mindig vannak vele problémák, már ahol még az van.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz bnorci71 #4023 üzenetére

    Az igen, elég stabil akkor a kapcsolatod és úgy látszik áramkimaradás sem volt 137 napja, nagyon ritka az ilyen eset, mondjuk nálam a Cisco is ilyen, ha csak nincs nagyobb áramkimaradás, akkor hónapig elvan újraindítás nélkül, mondjuk a hónapban már 2x is újraindult a kábelszakadás miatt, úgy látszik arrafele ilyen se nagyon van.

  • Matrox1995

    csendes tag

    válasz bnorci71 #4154 üzenetére

    Hm, érdekes.
    Mindenesetre nem tragikus, viszont a Conax-tól lassabbnak érződik.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz bnorci71 #4199 üzenetére

    Tudok róla, az egy elég érdekes konstrukció, ami nem forrta ki magát rendesen, meg most már nem is fogja szerintem "magyar" állami háttérrel.
    Mondjuk annyi, hogy nálam igazából nem szempont a TV, gyakorlatilag most is csak azért van, mert olcsóbb, illetve talán, mondom talán néha van benne valami, de én pl. egyáltalán nem nézek TV-t már vagy 13 éve, szóval a TV inkább másnál befolyásoló tényező, nálam nem, nekem az a lényeg, hogy legyen normális internet, az meg sajnos a PR-nél nincs, a többi szolgáltatónál még koax-on is igen rágyúrtak és nem csak a letöltésre, hanem a feltöltésre is, egyedül talán a PR maradt az egyetlen szolgáltató, ahol pl. a 250-es nethez is csak 12 Mbit/s feltöltés jár, még a kisebb szolgáltatók is mint a Tarr, Vidanet stb... mind 15-18-20 Mbit/s feltöltést adnak hozzá, sőt csak 200 Mbit/s-hoz adnak annyit, felfele még többet, ugye T-nél ED 3.1 esetén már egyáltalán nem spórolnak, de ezek ... mondjuk az is szerencse, hogy egyáltalán van szolgáltatás, csodálkozom hogy ma nem vágták el valahol a kábelt a változatosság kedvéért.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz bnorci71 #4203 üzenetére

    Nekem volt hogy egy hónap alatt csak lefele 6-7 TB-ot leforgalmaztam, felfele meg vagy 500 GB-ot és nem történt semmi különös, most nem forgalmazok olyan extrém szinten, vagy 3 hónap alatt most csak a torrent statisztika szerint (qBittorrentben csak összesített van valamiért, uTorrentben volt szétbontva is ha jól emlékszem, csak szar volt a lemezkezelése, ezért tértem át nemrég) 5 TB-ot töltöttem le és 2 TB-ot fel, 3 hónap alatt azért ez sem rossz és ez csak a torrent, a netflix, youtube és FTP forgalmat nem is vettem bele, ami szintén van vagy 1 TB körül csak a hónapban, most is router statisztika 12 napra visszanézve 500/80 GB, azért nem rossz szerintem és ez csak egy 250-es net, tehát ha ezzel tudok ennyit forgalmazni úgy, hogy nem is használom 100%-ban, akkor ha 1000-es netnél is élne ilyen korlát, akkor lehetne őket perelni, mert ugye akkor minek mondjuk 100 Mbit/s feletti internet, ha ilyen korlát van? Emlékszem, anno a 30-as nettel egy nap alatt letöltöttem 200 GB-ot, szóval nonszensz, az hogy még nem szedték ki az ÁSZF-ből, az őket minősíti.
    Ha van olyan túlterhelt terület, ahol előfordulhat hogy alkalmazni kell, akkor arra a területre kell konkretizálni, viszont a törvény meg úgy szól, hogy a szolgáltatást a lehető legjobb minőségben a legnagyobb rendelkezésre állással kell az ügyfél részére bocsájtani, erre kell törekedni, tehát ha ilyen eset lenne, a szolgáltatónak meg kell szüntetni a problémát pl. fejlesztéssel és az előfizetett csomagot kell szolgáltatni a névleges sebességgel, garantált sebesség ide vagy oda, az nem azért van, hogy azzal állandóan élni lehet, csak sajnos páran nem tudják felfogni.

    Egyébként meg lehetett nézni, a PR weboldalán volt egy olyan hivatkozás, hogy "http://changepasswd.prtelecom.hu/index.php?module=1", itt az előfizetői azonosító és a modem MAC cím megadásával le lehetett kérni a forgalmat, ezt azonban megszüntették, valamiért nehézkes volt a fenntartása, pedig nem egy nagy etwas, persze csak ez szűnt meg, vagyis az előfizetői bázis által elérhető lekérdező felület, mert ugye ettől függetlenül a szolgáltató továbbra is monitoroz és gyűjti az adatokat, másképp nem tudnának élni pl. a fent említett kvótával ha szükséges, tehát a monitoring háttér továbbra is fennáll, csak mi nem látjuk az adatokat, ami kicsit szégyen szerintem, de mindegy.

    Ja igen, a torrent portos dolgot én is tapasztaltam, nem értem miért szórakoznak ilyennel, miért nem inkább hálózatfejlesztéssel foglalkoznak, de mindegy, nekem pl. a letöltésben nem korlátozott a dolog, amivel ugye a legnagyobb adatforgalmat forgalmaztam, csak feltöltésben látszott meg, hogy szinte nem tölt fel semmit, de meg lett oldva.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz bnorci71 #4247 üzenetére

    Nálam megy 170/6-al a 250/12-es net, de az a baj, hogy nem érzem a sebességet, mert ezt is a speedtest végére maxolja ki, egyszerűen nincs elég kapacitás a vonalban, hiába jó a kezdeti ping, az ugye jó lesz amíg van egy minimális sávszél is és nem teljesen dugult a szegmens, de mikor hirtelen valami nagyobbnak kezdek neki, egyszerűen fullad le, nehezen éri el a "maxot", ami ugye közel sem a névleges sávszélesség és közben nő a válaszidő is, ráadásul külföld valamiért eleve szar nagyrészt.

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz bnorci71 #4252 üzenetére

    Persze, többször kijöttek, egyre nagyobb darabon cseréltek kábelt, erősebben győzködtek, hogy a ráköött cuccom okozza az üzemzavart, mint egy Jézus Fiai hitgyülekezet toborzói, a Teleshop és a Tupperware MLM piramisozók együttvéve. Persze ezt úgy, hogy közben letagadták, hogy az ő oldalulukon látni lehetne, hogy újraindul a modem, csak ha elméletben mégis újraindul, akkor az miattam van. De nem is indul újra, csak képzelődök.
    Hiába hadováltam, hogy utánanéztem, és a modem a szar az internetes források szerint, és érdekes módon semmi baj nem volt 5+ éven át az előző Cisco modemmel, egy szál se. Aztán megbírságoltak ~10k-ra, miután leraktak mellé egy másik ugyanilyet, ami nem bridge, hanem router módban ment (szerződés szerint támogatott a bridge mód is), de ugye semmi eszköz nem lógott rajta. Aztán megállapították, hogy ha az idle router nem fagy le, az bizonyíték, hogy "az ön készülékében van a hiba". (Nem tudom áramot egyáltalán miért adtak neki. Olyan, mint ha tesztelték volna egy autó futóművét azzal, hogy egy egész éjszaka ment a motor alapjáraton a garázsban, és nem fulladt le a motor, ergo teljesen hibátlan az autó, lehet vele menni, csak beképzeled, hogy erősen balra húz...!)
    Ott feladtam. A torrent klienst agyonig lekorlátoztam, és nem seed-elek, csak amennyit muszáj (régen 100+ torrent ment limiterek nélkül), és így nem 2-3 óránként fagy, hanem 20-24. De néha ettől is kiakad a routing, beáll failover-re a DHCP kliens és kézzel kell újraindítani (heti 1-2x).

    Ennek lassan egy éve, viszont nincs alternatíva (elvileg van itt Telekom 4G, pár kilométerre még 5G is, de gyakorlatilag ADSL sebességgel üzemel), hogy szolgáltatót váltsak. [link]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • Årpi

    őstag

    válasz bnorci71 #4252 üzenetére

    Nálam sincsenek komolyabb gondok az Arris-al, kompetitív játék közben sincs para, de sok torrent is megy rajta szépen.Most is talán már 50 napja ketyeg hiba nélkül, de akkor is csak áramszünet miatt indult újra.

     iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

  • miszabot

    csendes tag

    válasz bnorci71 #4307 üzenetére

    Nem semmi! Esetleg az ügyfélszolgálat tudja törölni az eszközöket.
    Én hálásan köszönöm, hogy megírtad, hogy az eszközöket a programon belül lehet törölni. Köszönöm még egyszer! :)

Új hozzászólás Aktív témák