Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz bnorci71 #4252 üzenetére

    Persze, többször kijöttek, egyre nagyobb darabon cseréltek kábelt, erősebben győzködtek, hogy a ráköött cuccom okozza az üzemzavart, mint egy Jézus Fiai hitgyülekezet toborzói, a Teleshop és a Tupperware MLM piramisozók együttvéve. Persze ezt úgy, hogy közben letagadták, hogy az ő oldalulukon látni lehetne, hogy újraindul a modem, csak ha elméletben mégis újraindul, akkor az miattam van. De nem is indul újra, csak képzelődök.
    Hiába hadováltam, hogy utánanéztem, és a modem a szar az internetes források szerint, és érdekes módon semmi baj nem volt 5+ éven át az előző Cisco modemmel, egy szál se. Aztán megbírságoltak ~10k-ra, miután leraktak mellé egy másik ugyanilyet, ami nem bridge, hanem router módban ment (szerződés szerint támogatott a bridge mód is), de ugye semmi eszköz nem lógott rajta. Aztán megállapították, hogy ha az idle router nem fagy le, az bizonyíték, hogy "az ön készülékében van a hiba". (Nem tudom áramot egyáltalán miért adtak neki. Olyan, mint ha tesztelték volna egy autó futóművét azzal, hogy egy egész éjszaka ment a motor alapjáraton a garázsban, és nem fulladt le a motor, ergo teljesen hibátlan az autó, lehet vele menni, csak beképzeled, hogy erősen balra húz...!)
    Ott feladtam. A torrent klienst agyonig lekorlátoztam, és nem seed-elek, csak amennyit muszáj (régen 100+ torrent ment limiterek nélkül), és így nem 2-3 óránként fagy, hanem 20-24. De néha ettől is kiakad a routing, beáll failover-re a DHCP kliens és kézzel kell újraindítani (heti 1-2x).

    Ennek lassan egy éve, viszont nincs alternatíva (elvileg van itt Telekom 4G, pár kilométerre még 5G is, de gyakorlatilag ADSL sebességgel üzemel), hogy szolgáltatót váltsak. [link]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • Årpi

    őstag

    válasz bnorci71 #4252 üzenetére

    Nálam sincsenek komolyabb gondok az Arris-al, kompetitív játék közben sincs para, de sok torrent is megy rajta szépen.Most is talán már 50 napja ketyeg hiba nélkül, de akkor is csak áramszünet miatt indult újra.

     iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

Új hozzászólás Aktív témák