Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomee987

    tag

    Én is megcsináltam a szelessav.net oldalon a hálózatsemlegességet, de nekem nem mutatott korlátozást torrent esetében sem és letöltéskor sem tapasztaltam még ilyet soha.
    .

    60/5-ös netem van, Sátoraljaújhelyen. A letöltés speedtest-en 59.8-60.1 Mbit/s között szokott lenni, a feltöltés pedig 4.98-5.09 Mbit/s között, UTP kábelen.
    WiFi-n valamiért csak 40-44/5-öt tudok mérni a laptopon, pedig 300 megás a routerem, gondolom a laptopom wifi adapterje csak ennyit bír és ezért van ez. :F

  • tomee987

    tag

    válasz Alteran-IT #1438 üzenetére

    Csatornazavar szinte kizárt, családi házas övezetben lakom és 1 szomszéd WiFi jön csak át, az is nagyon gyengén. De míg ő a 11-es, én a 3-as csatornán vagyok. Illetve van egy régebbi HP laptopom is, azon tudok mérni WiFi-n stabil 60/5-öt, tehát a router hiba is kizárva. Valamiért a laptopom WiFi adapterje csak ennyit bír, de nagyon nem zavar, ha kell több sávszél 44 Mbit/s-nál, akkor rákapcsolódok UTP-n a netre. :)

    Egyébként nem hiszem, hogy bárki bármit korlátozna a maximális sávszélességgel. A hatóság miatt ezt nem is nagyon tudnák megtenni, mert rögtön kibukna, ha mondjuk egy egyébként teljesen ellenőrzött rendszerben 60 helyett csak 59,7 Mbit/s lenne megadva maximális értéknek... Ez teljes mértékben kizárt.
    Pontosan 20 Mbit/s-ot meg 60 Mbit/s-os sávszélt meg egyik szolgáltató sem fog tudni Neked belőni, mert a hálózatban simán elveszhetnek tized Mbit/s-ok, ha meg többet adnának meg, akkor meg szerződést szegnének, mert a szerződésedben maximum 20 van leírva, akkor az 20,5 már nem lehet. Bár gondolom ez egyáltalán nem zavarna Téged, de jogilag ez nem állná meg a helyét. :)

    Szomszédnak ADSL-je van, T-s, de pl. a 10 Megából maximum 7,5-8-al tud lefele tölteni, pedig ott sincs korlátozás, sőt még routere sincs, csak valahol elvész a hálózatban az a 2-2,5 Mbit/s. Azt sem kell elfelejteni, hogy a szolgáltatók csak közvetlenül, vezetékesen garantálják a sávszélességet, nem pedig routeren meg WiFi-n keresztül.
    Egyébként Miskolcon van Digi kábeles LAN netem is, csak egy 100/50 Mbit/s csomagom van, de ott is gyakran, főleg esténként, max 80-90 MBit/s-al tudok letölteni (nem csak torrenten). Valószínűleg ott van a lépcsőházban a switch-ünkön egy-két 500 vagy 1000 Mbit/s előfizető, akik szépen le is terhelik a hálózatot. :)

  • tomee987

    tag

    válasz Alteran-IT #1440 üzenetére

    Mindenkinek más és más a tapasztalata bizonyos szolgáltatók sávszélességeiről, mivel a sávszélesség nagyon sok és összetett dologtól függ, technológiától függően.
    De egyébként itt van egy részlet a 2014. novemberi PC World-ből, amiben pont a PR-TELECOM az első abban, amiben szerinted ők korlátoznak.
    A táblázat szerint a maximális és a valóságban mérhető sávszélesség esetében magyarországi szolgáltatók esetében a PR-TELECOM-nál a legkisebb az eltérés (2000 fős minta alapján):

    A UPC és a Telekom azért nincs benne ebben a táblázatban, mert nem fértek bele itt az első 5-be, de egyébként részt vettek ők is a statisztikában, hiszen a cikk egésze taglalja.

    [ Szerkesztve ]

  • tomee987

    tag

    válasz Alteran-IT #1473 üzenetére

    Mivel egyetemen tanultam hálózatokat így nagyon is jól tudom, hogy egy optikai gerinc, amiben szinte kivétel nélkül 100 feletti üvegszál is fut, összetoldása bizony jó 10 órát is igénybe vesz. Ha nem láttál még optikai kábelt és nem toldottál akkor szerintem fölösleges itt okoskodnod, meg a hülyeségeket írnod. A földi fektetésről meg annyit, hogy ha alépítményben megy az optikai szál a föld alatt, akkor azt is szétcseszi egy markoló, tehát ilyen téren teljesen mindegy, hogy hogyan van a földbe vezetve a kábel.

    Egyébként meg az is logikus miért nem szűnt meg minden szolgáltatás egyszerre, mindenhol. A központi fejállomásuk ugye Szigethalmon van, onnan jön országosan a digitális TV mindenhova. Valószínűleg a BIX és Szigethalom közti gerincben volt egy szakadás, magyarul a központi fejállomás jele, ami a BIX-en keresztül látja el digitálissal az egész országot, egyszerűen nem jutott fel a BIX-be. Ezért volt az pl, hogy a helyi TV-k mentek, analógon és digitálison is. Illetve így magyarázható az is, hogy a szigethalmi régióban még net és telefon sem volt, mivel ugye a BIX-el megszakadt a kapcsolat, addig míg a tartalékra át nem terhelték őket, ahogy FB-on is írták.
    Itt Sátoraljaújhelyen egyáltalán nem ment a digitális TV kb. 13:00-ig. Viszont analógon, amit helyben, azaz Sárospatakon a Wesselényi utcán vesznek műholdról, azok jöttek, de amik nem műholdról jönnek, hanem szintén a központi fejállomásról azok mentek. Internet, telefon meg azért volt, mert a BIX-el zavartalan volt a kapcsolat. Ha egy kicsit logikusan belegondolunk teljesen egyértelmű, de Te inkább az összesküvés elméleteidet szövögetted, nyilván az könnyebb... :)

  • tomee987

    tag

    válasz Alteran-IT #1477 üzenetére

    Kezdjük a végén. Nem, nem PR-s vagyok, csak a Miskolci Egyetemen vezetékes távközlési szakirányon tanultam, így van belelátásom a dolgokba. Kábel TV, IPTV, CMTS, optikai hálózatok, analóg telefonhálózatok, ISDN... stb. Azt meg, hogy Szigethalmon van a központi fejállomás ami a digitálist is adja, ügyfélszolgálatostól tudom.
    Ha már 15+ éve elégedett előfizető vagyok a PR-nél, akkor már rögtön PR-es dolgozó vagyok? :) Vagy ide csak fikázók szólhatnak hozzá?

    Honnan tudod, hogy hány méteres mélységben vannak lefektetve a PR optikai gerinckábelei? Talán láttad a terveket? Ott voltál az építkezésen? Honnan tudod, hogy nem épp egy 10m-es mélyen lévő kábelt vágtak el tegnap Észak-Balatonon? Egy építkezésen nem ritka, hogy 10-20 m-rekre is leásnak ha szükséges.
    A másik dolog, az sem biztos, hogy PR-es kábelt vágtak el. Rengeteg bérelt vonali szakasz van minden szolgáltató országos optikai gerincvonalában. Elég csak az egyik legnagyobb ilyen optikai szolgáltatót megemlíteni, mégpedig az MVM-et, akiknek nagyon sok optikai hálózatuk van bérbeadásra, melyet szinte minden nagy szolgáltató bérel bizonyos helyeken és szakaszokon az országban.
    Egyébként pont itt Sátoraljaújhely és elég nagy körzetében volt a Telekomnak is pár hete egy gerinckábel szakadása, 17:30-tól kb. hajnal 2:00-3:00-ig az összes telekomos szolgáltatás (IPTV, ADSL, vezetékes telefon, mobil telefon, mobil internet) teljesen állt kb. Bodrogkeresztúrtól-Hollóházáig. Érdekes ő nekik is kellett majdnem 10 óra az optikai hegesztéshez. :)

    Az analóghoz annyit, hogy jelenleg 2 féle fejállomástípus létezik analógon. Itt Újhelyben a műholdas + RF modulátoros rendszert használják, amint az látszik is. De ahogy a tegnapi napból is látszik, a jászsági és tatai régióban már az IP analóg rendszer van használatban, azért áll le ott az analóg is.

  • tomee987

    tag

    válasz Alteran-IT #1480 üzenetére

    Az optika nem olcsó dolog. Főleg a mai világban nem, amikor egyre több és több adatot kell egy gerinchálózatnak elbírnia, így egyre több és több szálas optikai kábel szükséges.
    A lakossági szolgáltatások pedig olcsók, havi 8-9 ezer Ft-ba sajnos nincs benne az, hogy dupla optikai gerinc legyen fenntartva például. Főleg a jelenlegi közműadós történetek mellett ugyebár... De ne menjünk át a politikába.
    Egy üzleti szolgáltatás és előfizetés megint más, ott nem véletlenül 99,5% az éves rendelkezésre állás és 4 óra a hibaelhárítási idő, ott bizony vannak tartalékok, de mondjuk egy 100 megás netért nem is pár ezer Ft-ot fizetnek hanem inkább jópár tízezer Ft-ot havonta.

    A DIGI-nek és a UPC-nek Budapesten van a központi fejállomása, a PR ugye nem szolgáltat Pesten, így vélhetően a Pesthez legközelebbit választották, ami Szigethalmon van. Ennek az az oka, hogy minden szolgáltató törekszik arra, hogy a központi fejállomása a lehető legközelebb legyen a BIX-hez. A digitális kábel TV-t, IPTV-t pedig minden szolgáltató 1 központi fejállomással oldja meg és onnan optikán szórja szét országosan, sőt a UPC már egyre több helyen az analógot is így oldja meg (vélhetően a PR is erre törekszik).
    Ezért volt például nyáron az, hogy Pest felett volt egy nagy vihar és kb. 1-2 órára teljesen leálltak országosan többek között a közszolgálati csatornák is (és pont valami sportesemény volt az M4 Sporton) a UPC kábelhálózatán. Ment ott is az anyázás FB-on, mert ugye ott sem értették az előfizetők, hogy sok helyen fényes napsütés volt és mégis a viharra hivatkoznak a közleményben..

    Summa summárum, amit Te emlegetsz az létezik jelenleg is, de azt nem úgy hívják, hogy lakossági szolgáltatás, hanem úgy, hogy üzleti előfizetés. Ott vannak tartalékok bőven, mert bizony ha 4 óránál többet áll a szolgáltatás az adott szolgáltató kemény kötbéreket fizethet az ügyfelének.

    [ Szerkesztve ]

  • tomee987

    tag

    válasz Alteran-IT #1482 üzenetére

    Remélem az optikai kábel bővítéses írás csak kőkemény irónia volt :)

    Telekom üzletpolitika... Ismerősöm és rokonom is lakik Érden. Érd egy olyan város ahol a réz (DSL) hálózat és a koax (D3.0) hálózat is a Telekomé. Elmondom neked, hogy csomagban, 2 év hűséggel ott egy 10/1 megás netért (akár DSL, akár D3.0) 4000 feletti havidíjat kér el a T, mert nincs konkurenciájuk, így megtehetik, monopolhelyzetben vannak.
    Magyarul a T egyértelműen arra mehet ki, hogy kipusztítsa a konkurenciát, aztán ha ez sikerül majd szépen felemelik az árat annyira, mint amennyit most elkérnek a monopol területeiken. Reméljük ez nem a közeljövőben lesz.
    A DIGI-t és a UPC-t fölösleges a PR-hez hasonlítani. Mind a kettő nagy nemzetközi tőkével is rendelkező anyavállalaton fekszik, nem hasonlítható egy 100%-ig magyar tulajdonban lévő Zrt-hez.
    Amihez a PR hasonlítható az pl. a TARR Kft (www.tarr.hu) vagy például az Oláh&Társa Kft. (www.sajoktv.hu), ők még 100%-ig magyar tulajdonban lévő, hazai szolgáltatók.

    Az üzleti szolgáltatásoknál nem tudnak ÁSZF-re hivatkozni, ugyanis ami a PR meg más szolgáltatók oldalán is fent van az kizárólag lakossági ÁSZF. Az üzleti szolgáltatásokat általában egyéni szerződés alapján kötik meg és a szerződésben rögzítik a pontos feltételeket (hibajavítás, rendelkezésre állás, kártérítési lehetőségek...stb.)

    A digitális problémára annyit, hogy nem kell meglepődni, ha szétesik a kép. A digitális már csak ilyen, míg az analóg csak szemcsés lesz gyenge jelszint esetén, addig a digitális viszont már szépen elkezd akadozni, pixelesedni, szétesni. Ezért nem a szolgáltató a hibás, a technológia már csak ilyen.
    Nekem nincs gondom a digitálissal sem, a 700 MHz feletti streameken sem. 3 TV + modem van a lakásban, de nem maszekoltam soha egyiket sem. Mindegyik végpontot a PR építette ki, szakszerűen kimérték a jelszintet mindenhol, megfelelő kábeleket és osztókat raktak be és láss csodát, tökéletesen működik is. Igaz a 3. TV végpontom anno 4000 Ft-ba került, de megérte, mert nincs vele gond és örökgaranciás is.
    Ellenben sokan megveszik a kínai 200 Ft-os F csatis osztót és osztogatják 100 felé. Akkor nem kell csodálkozni, hogy szétesik a kép, meg gyenge az analóg. Ez ugyanilyen lesz más szolgáltatónál is... Csak hát ugye könnyebb ilyenkor a szolgáltatót fikázni, az nem kerül semmibe, leülni a gép elé és leütni pár billentyűt.
    Arról nem beszélve, hogy a koax kábelhálózatok egy lakáson belül kb. 3-4 végpontig vannak szintezve, afelett már házerősítő kell a megfelelő jelszintek biztosítására. Persze függ attól is, hogy milyen messze vagy az erősítőtől, nekem szerencsém van, mert tőlem 2 oszlopra van az erősítő, valószínűleg ezért is bír el 4 végpontot házerősítő nélkül a belső hálózatom.

  • tomee987

    tag

    válasz Alteran-IT #1484 üzenetére

    Hol már, a Telekom csak ott olcsó, ahol van konkurencia. De tessék, itt a weboldaluk. Ismerősömnek 2-es csomagjuk van és 4320 Ft 2 év hűséggel a 10-es net és bocsánat a feltöltés nem is 1 hanem 0,5 Mbit/s.

    Már bocsánat, de ha rossz munkát végeztek a szerelők és Te elengedted őket aláírt munkalappal az megint csak a Te hibád. Ha kimegy hozzád mondjuk a Samsung megjavítani a garanciális TV-det, mielőtt aláírod akkor sem ellenőrzöd le, hogy jól megcsinálta-e?
    Ha meg belenyúlsz a ház hálózatba akkor ne csodálkozz ha később kiszállási díjért mennek ki vagy nem épp úgy működik a szolgáltatás ahogyan kéne. Minden szolgáltató csak a saját kábelein, eszközein vállalja a felelősséget a megfelelő működésért.

  • tomee987

    tag

    válasz Con Troll #1487 üzenetére

    Csak úgy érdekességképp...
    DIGIkábel FTTB optika, 4 emeletes társastömbök, Miskolc belváros, esti mérés, 100/50-es net.
    Egyedül én használom, vezetékesen a netet a lakásban.

    http://www.speedtest.net/result/4647239911.png

    Ennyit bír "csúcsidőben".

    [ Szerkesztve ]

  • tomee987

    tag

    válasz Con Troll #1490 üzenetére

    Nem az én nevemen van a szolgáltatás én csak bérlem a lakást, de igazából nem zavar, mert amennyit én ott vagyok, bőven elegendő nekem ez a sávszélesség. Csak érdekességkép raktam be, hogy minden szolgáltatónál vannak gondok.
    Egyébként sajnos a Digi ügyfélszolgálatával és számlázási rendszerével, sokkal rosszabb tapasztalataim vannak az elmúlt 1,5 év alatt, mint a PR-TELECOM-éval...

  • tomee987

    tag

    válasz Con Troll #1490 üzenetére

    Mai napon sikerült összefutnom a felettem lakó szomszéddal, akinek ugyanez a DIGI-s sebesség probléma jelentkezik esténként. Kiderült, hogy ők már a helyi kirendeltségen keresztül lefutották a köröket, szerelő is volt kint (nyilván napközben amikor nem volt gond) de csak arra jutottak, hogy a szerelő állítása szerinte, ennyit bír az eszköz a tömbben (monopol helyzetben van a DIGIkábel ezen a részen, a UPC szolgáltatása nem érhető el, csak a szemközti családi házakban, Telekom meg max. 20 megát ad ADSL-en), majd valamikor ki lesz cserélve, ha ki lesz.
    Nagyon reklamálni nem tudnak, mert közölték velük, hogy rendszerük alapján a garantált értékek (25/20 Mbit/s) mindig megvannak, még este is.
    Olcsó húsnak bizony gyakran híg a leve...

  • tomee987

    tag

    válasz Con Troll #1498 üzenetére

    15+ éve vagyok PR-s előfizető itt Sátoraljaújhelyen. Összesen 3-szor voltak kint, 2-szer digitális TV, 1-szer net hiba miatt. Bejelentettem, másnap rögtön jöttek, megcsinálták, soha nem volt semmi gond, nem éreztem, hogy hülyének néztek volna, sőt nagyon segítőkészek és jófejek voltak mindig a szerelők.
    60/5-ös netem van kb. 1 éve hívtak fel, hogy írjak alá 2 év hűséget és +150 Ft-ért adnak 20/3-as helyett 60/5-öst, megtettem, így most gyakorlatilag 4000 párszáz Ft-ért van a 60-as net, digitális TV + telefon mellett, amivel semmi gond nincs, mindig megvan a full sebesség le is és fel is.
    Úgyhogy semmivel sem rosszabb a PR, mint egy másik szolgáltató.

  • tomee987

    tag

    válasz Alteran-IT #1500 üzenetére

    Tegyük hozzá, hogy a net és a telefon mellé nem mezei kábel TV-m van. D123 prémium digitális, D Top, DHD, HBO, Digi Film, rögzítős HD-s boxszal meg CA modullal. Nyilván ez is számít az ajánlat adásnál.

  • tomee987

    tag

    válasz Alteran-IT #1502 üzenetére

    Ez is hülyeség már ne is haragudj meg... 2004 vagy 2005-ben az országban elsőként a PR vezette be a digitális kábel TV-t. Itt Újhelyben a 300 MHz-es régi rendszeren kötelező volt a Bővített csomaghoz a Motorola box, míg át nem építették 860-as rendszerre, onnantól már csak a prémium csomagokhoz kellett.
    Egyébként csak szólok, hogy más szolgáltatónál sokkal durvább telesales és "pult alatti" ajánlatok vannak. Ezen nincs semmi meglepő, ezt hívják versenynek.

  • tomee987

    tag

    válasz Alteran-IT #1504 üzenetére

    Először is. Ki mondta, hogy TV-re adtak kedvezményt? Szó sem volt arról. A hűséghosszabbítás előtt is ugyanez a TV csomagom volt amit leírtam, abban nem történt változás, pont, hogy a netre kaptam akciós árat, nem pedig a TV-re, mert azt triplázták meg mindössze 150-200 Ft-ért...
    A másik dolog pedig az, hogy ha picit utána is néznél nem csak ész nélkül fikázgatnál itt mindent ami PR, akkor tudhatnád, hogy amiben én vagyok, a D123, DHD, DTop még bizony a régi csomagajánlatos TV kínálat, de mivel még van 1 év a hűségből maradhat.
    Mostmár leírom a sztorim, anno 3,5 évet volt szerencsém MÁV ügyfélszolgálatosként dolgozni, ott volt egy kb. hasonló ember aki azért tett több tucat panaszt, mert xy vonat 15-20 mp-el hamarabb elindult a peroni nagy órához képest. Kezet foghatnátok :) Neked az a legnagyobb bajod, hogy 20,00 Mbit/s helyett csak 19,75 Mbit/s-al tudsz tölteni. ;]
    Volt már szerencsém életem során több szolgáltatóhoz is. Újhelyben voltam Externetes, még a PR-es idők előtt ADSL-en, Miskolcon CaraCom-os DOCSIS 3.0-n, most pedig DIGIkábel FTTB optikai hálózaton. De még egyetlen szolgáltatónál sem mértem többet, mint amennyi a maximum volt, általában mindig a környékén állt be.
    Externetes netem anno 512-es volt, beállt 486-495 közé, CaraCom-os netem 12 megás volt 11,5-11,8 között produkált, míg a DIGI-s 100-asom, ahogy a múltkor belinkeltem este örülök, ha hozza a 40-50 megát.
    Ergo Te kb. elvárod, hogy a szolgáltató pontosan 20,00 Mbit/s-ot biztosítsanak Neked, amit tudod, hogy fizikailag, technikailag lehetetlen, ezért inkább nem is 20,00-at vársz, hanem 20,00 felettit...

  • tomee987

    tag

    válasz Alteran-IT #1506 üzenetére

    Szerinted a speedtest, hogyan mér?
    Ugyanúgy letölt egy általad kiválasztott szerverről egy x MB méretű adatot majd azt visszatölti ugyanarra a szerverre. Tehát eleve hülyeség amit mondasz, hogy direkt a speedtestnél jó értékeket mutatják, a többit meg korlátozzák. Ilyen nincsen, ilyet nem tudnak megcsinálni, mivel hónapról hónapra változnak a speedtesten a szerverek és ezt senki nem tudja lekövetni.
    A belinkelt képek alapján tehát Te elvárod, hogy többet kapj. :) Az ÁSZF-ben benne van, hogy maximális sávszélesség 20/3 Mbit/s, tehát ugye ez a maximum. Ha ezzel mondjuk írnál egy levelet az NMHH-nak (bár ha jól emlékszem nem a Te neveden van a szolgáltatás, ők meg csak azokat a panaszokat vizsgálhatják aki ténylegesen az ügyfél), hogy a maximális 20 Mbit/s-ból "csak" 19,5 Mbit/s-ot mérsz, kb. annyit kapnál vissza, válaszban hogy e l u t a s í t v a, mint ahogy anno a vonatos csóka is ezt kapta mindig. :)
    A másik pedig, ezt tanultam is anno távközlésből, soha nem az ügyfél számítógépe hatóságilag sem a mérvadó, főleg nem egy JAVA alapú speedtest, mivel egy számítógépen már alapból fut az OS, a programok stb. Ezért van az is, hogy a szolgáltatók a sávszélességet a hálózati végpontig (DSL, Docsis esetén a modemig, FTTH, FTTB esetén az ONT-ig) garantálják.

  • tomee987

    tag

    válasz Alteran-IT #1508 üzenetére

    Ez a szelessav.net informatikailag egy jó nagy hülyeség már ne is haragudj :) Legalábbis a szoftveres mérés része. Tudod hányan használják a netet pl. WiFi-n, hányan használják a netet csatornazavaros csatornán WiFi-n? Tudod hányan használnak pl. 100 Mbit/s-os netet még 54 vagy 150 Mbps WiFi-s routerrel? Tudod hányan használnak 120-as vagy 200-as, 500-as netet 100/100-as hálókártyán? És akkor ilyenek is mérnek, aztán csodálkozunk, ha mondjuk egy 100-as net csak 20-at vagy épp 50-et hoz. Egyáltalán nem mérvadó egy ilyen dolog, kb. ugyanaz, mintha egy fórumba irányítószámmal speedtest linkeket linkelnénk, főleg, ha jól látom a szélessáv.net is az Ookla sebességmérőt, tehát a speedtestet használja, csak customizálva.

  • tomee987

    tag

    válasz Alteran-IT #1515 üzenetére

    Megint a hozzánemértésed és az okoskodásod látszik...
    Az optikai kábel fektetésre egységes szabványok vannak, nem a szolgáltatók döntik el hasraütve.
    Optikai kábelt lakott területen kívülre, sima, épület nélküli talajba max. 1,8m mélyre, míg lakott területen épülettel ellátott területeken maximum 0,9m mélyre fektethető le...

  • tomee987

    tag

    válasz Alteran-IT #1519 üzenetére

    Milyen védelemre gondolsz? Esetleg páncél csőre? Mert maximum az tudná megvédeni az optikai kábelt egy markoló hatalmas "kanalától". Az optikai kábelek a föld alatt műanyag csőbe mennek, abba vannak befűzve, de mint említettem egy markoló ellen maximum egy páncél védené meg az optikát. Az meg, hogy miért nem ásták 20m mélyre az optikai kábeleket, elve nonszensz, szerinted meddig tartott volna mondjuk egy 200-300 km-es optikai szakaszt lefektetni, ha azt 20m mélyre kellett volna leásni, esetleg cserélni vagy javítani, szintén 20m-es mélységben.

  • tomee987

    tag

    válasz Alteran-IT #1530 üzenetére

    Előbb volt a PR-nek 60-as net csomagja, mint a UPC-nek FiberPower 60-asa
    Egyébként meg nincs ebbe semmi majmolás szerintem, csak beleképzeled. :) Ha jól megnézed 2-szeresével emelkednek a csomagok sávszélességei. 15x2=30x2=60x2=120 Teljesen logikus és ügyfélbarát csomagösszeállítás. :)
    Ma megkaptam a számlalevelet, volt benne szórólap is. Itt Újhelyben november 1-ével indul a 120-as csomag, úgyhogy vélhetően a fejlesztés függvényében kapcsolják be folyamatosan az újabb és újabb településeket.

  • tomee987

    tag

    válasz Alteran-IT #1533 üzenetére

    Te meg biztos nem T-s vagy inkább UPC-s üzletkötő vagy, mert megmondom őszintén elég gyanús már. :P
    A PR honlapján visszanézhető az ÁSZF-ben, hogy a PR60/5 internetcsomag már 2011-ben is volt, a UPC a jelenleg is alkalmazott FiberPower csomagokat, nemrég vezette be. Előtte nekik hosszú évekig Fiber Power 10, 25, 50 és 120 csomagjaik voltak. De az ő ÁSZF-ük is visszabogarázható a weboldalukon évekkel visszamenőleg.
    A másik dolog, ha így állunk hozzá, akkor a DIGI-t is lemajmolta a PR, sőt a Tarr is, sőt a Telekom is a DOCSIS hálózatán, mert levették az alapcsomagról a kódolást és csak a digitális prémium csomagok vannak kódolva, ugyanúgy, mint a DIGI-nél... Enyje már ez a sok majmolós szolgáltató. :)

    Egy normális és ügyfélbarát politikát folytató internetszolgáltatónak maximum 4-6 internetcsomagot célszerű értékesítenie. Amit Te írsz, hogy legyen 40, 90, 180, 210 xy, wz csomag is, maga a borzadály lenne és értékesítési szempontból öngyilkosság, mert egy átlag ügyfél számára átláthatatlan lenne az egész és nagy kavart okozna. Bemész a boltba és ott van előtted 15 féle sertéspárizsi, szerintem kb. a fejedet fognád, mert fogalmad sincs hirtelen, hogy melyiket vedd meg.
    Egyébként akármennyire is hihetetlen 2015-ben még ott tartunk, hogy az internetezők többségének bőven elég 20-30 Mbit/s sávszélesség otthonra, nyilván mindenhol van pár %-nyi "kocka" akinek kellenek a megabitek, de az elenyésző szám. Nem véletlenül ad a Digi akkora sávszélességet FTTH-n és FTTB-n, optikán nem kerül nekik semmibe a +sávszél és nagyon jól tudják ők, hogy az ügyfeleik kb. 15-20%-a fogja kihasználni 100%-os kapacitáson a net csomagját.
    Ahogy láttam a PR weboldalán október 20-án lesz még egy egész éjszakás fejlesztés a teljes zempléni, hegyaljai és hegyközi területeken.

  • tomee987

    tag

    válasz Alteran-IT #1548 üzenetére

    Elmondom Neked, hogy a T-nél az üzletkötők semmit nem kapnak ingyen, ugyanis vállakozóként csinálják és nem alkalmazottak. :) De Neked ugyanúgy bajod lenne velük is, mert az ADSL, minden TV-hez külön set-top box kell, ha az összes TV-t nézed valószínűleg már nem lesz elég a net sávszélességed...stb.

    Ez még mindig nem indok arra, hogy kis millió internet csomag legyen. Ahogy látom általában a Te igényeidet írod le és gyakorlatilag elvárod, hogy más is azon a véleményen legyen. A telekommunikációs szolgáltatások esetében nagyon fontos a jó csomagstruktúra kialakítása, mégpedig az, hogy az igényeknek megfelelően mindenki megtalálja a neki legkedvezőbbet. Mobil távközlésben is ha megnézed maximum 3-4 csomagot kínálnak a szolgáltatók nem többet, akár csak mobilinternetben is. A bőség zavara soha nem jó, hisz nehezebb a döntés. Lehet, hogy Neked épp nem, de a többségnek már igen. Arról nem beszélve, hogy egy több tucat csomagos szolgáltatás marketing szempontból is visszataszító. Képzeld már el, hogy az ügyintéző eléd rak egy szórólapot, amin 8-10 internetcsomag van. Hát a többség visítva rohanna ki, hogy úristen ez mi.

    Nem Te vagy véletlenül PR-s dolgozó? Honnan tudod te, hogy mennyire van fullon a PR CMTS-e? Honnan tudod milyenek a hálózati eszközei? Akarod, hogy fényképezzek itt Neked Miskolcon Digi-s optikai kötődobozt ami az optikai kábelen lóg lefele már hónapok óta az oszlop mellett, vagy mondjuk olyan UPC-s 2-es vagy 4-es leágazót amin úgy van bekötve az ügyfél, hogy egy 10 cm-es koaxra egy beltéren használatos kettes osztó van még felrakva?
    Péntektől vasárnap délig Újhelyben voltam és semmi gondom nem volt a 60 megás nettel, nem szakadt egyszer sem. Bár mondjuk idejét sem tudom nekem mikor szakadt utoljára a PR-s netem, talán tavaly előtt karácsonykor, amikor bekrepált a régi Motorola modemem...

  • tomee987

    tag

    válasz Alteran-IT #1551 üzenetére

    Ha technikailag az adott végpont alkalmas akkor az IPTV-t fogják adni, nem a sat tv-t, a sat tv olyan helyekre van kitalálva, ahol nincs IPTV, vagy egyáltalán nincs T-s vezetékes hálózat. A jelenlegi sat tv-seket is folyamatosan állítják át IPTV-re.

    Nah engem meg pont az ilyen "hallomások" meg pletykák hagynak hidegen. Sőt alapból a legutolsó falusi vénembernek vagy vényasszonynak nézem az olyanokat, akik a pletykát még világgá is kürtölik. Szerintem ez az undorító dolog és nem marketing, meg a mai világ.

    Mint említettem a laptopom WiFi adapterje max. 43-44 Mbit/s-ot bír és nyilván WiFi-n szoktam használni a gépet, de amikor pár hónapja torrentről töltöttem le egy filmet vezetékesen, akkor a stabil 7,3-7,4 MB/s ment le irányba, úgy hogy mellette még használva volt böngészésre egy asztali gép és egy laptop is a lakásban.
    Pont a UPC Facebook oldalát néztem a múltkor is, 2 hét alatt 2-szer is optikai kábelszakadás miatt állt a Velencei tavi és százhalombattai régiójuk. És nem kevesebb 12 órát, mindkét alkalommal. Vissza is tudod keresni.
    De nem értelek, ha ennyi gondod van a PR-rel miért nem váltasz szolgáltatót? Bár megmondom őszintén, ahogy így olvasom a hozzászólásaidat neked egyik se lenne jó, a Diginél is ugyanúgy találnál fikázni valót ebben biztos vagyok, hisz anno azzal is egyetértettél, hogy valaki tömeges panaszt tett azért, hogy egy vonat 15mp-el hamarabb indult el egy állomásról. Ez meg a tipikus ráérek, nincs mivel foglalkozni, keressük a hibát mindenben típusú ember. 4 éves ügyfélszolgálati tapasztalatom alatt hamar kiszűröm az ilyeneket...

  • tomee987

    tag

    válasz Alteran-IT #1555 üzenetére

    Nem optikázik a Telekom itt megnyugodhatsz. A telekom.hu/fejlesztes oldalon fent lévő településeken nem FTTH-znak mindenhol, sőőt... Itt Zemplénben annyi lesz, hogy NODE-sítják a hálózatot így a DSL központ közelebb lesz és mindenhol elérhető lesz a 30 megás ADSL és az IPTV is. A város 80%-a már kész van, év végére meglesz a 100%.
    Az előírtakat teljesítették így, meglesz a 30 megás net + az IPTV is.

    [ Szerkesztve ]

  • tomee987

    tag

    válasz Alteran-IT #1557 üzenetére

    Van ismerettségem, T-s alvállakozó például. :)
    Egyébként ha megfeszülnek sem fognak év végére egy teljes járást beoptikázni, úgy, hogy október közepe van és még nyoma sincs sehol. Engedélyek, kábelezés, kötődobozok stb. Minimum 6-8 hónap! Meg akkor nyilván már nem fejlesztettek volna DSL-re itt, ha jönne az FTTH.
    Ezt nem tudom, hogy hoztad össze, hogy leginkább PR-es területen fejlesztenek, mert megnézve a PR honlapját vagy 200 településen szolgáltatnak, ebből a Telekom max. 20-25-ön ha fejleszt az idén. Ilyen alapon akkor a UPC-s területekre is fejleszt (Nyíregyháza, Miskolc, Budapest, Sopron, Szolnok, Pécs...stb.)

  • tomee987

    tag

    válasz Alteran-IT #1565 üzenetére

    Nincs Neked kicsit üldözési mániád? :) Úgy elképzelem bemész a T pontba, ahol kb. vannak 4en előtted és már tömeg van Neked és mindenkit megkérdezel, hogy elégedetlen PR előfizető? Jót röhögtem ezen. Ez kb. olyan, mint amikor nyáron voltam a PR-be csekket befizetni és voltak előttem páran és 2 nő beszélgetett, hogy nagyon megbánta, hogy aláírt 2 évet a T-nél, de szerencsére most jár le és jött érdeklődni. Én mégse jöttem ide írni, hogy tele az újhelyi PR elégedetlen T ügyféllel. :)
    Az FTTH hálózathoz pont, hogy nem kellenek NODE-ok, mivel ott minden aktív eszköz az ügyfélhez van elhelyezve, a külső hálózat passzív. Tehát ha FTTH-zni is akarnának errefelé, akkor rögtön azzal kezdték volna, nem a NODE-sítással. Az meg, hogy most épp milyen területeket érint a fejlesztés attól függ, hogy merre megy az optikai gerincük, mert a T itt 1m új optikát nem húzott, mert hetente utazom Miskolc-Sátoraljaújhely között és akkor láttam volna oszlopokon embereket optikázni vagy alépítmény esetén markolót ásni, mint amikor anno a PR húzta Patak Újhely között a gerincet.

    [ Szerkesztve ]

  • tomee987

    tag

    válasz fatal` #1568 üzenetére

    A PR-nél az alapcsomagokhoz már kártya sem kell, mert kódolatlan, így ha van DVB-C-s TV-d az analóg mellett látod a digitálist is.
    1-200Ft-on nem érdemes vacilálni, mert azt, sőt lehet picivel többet is a T-vel az áramszámlán elbukod, ugyanis az összes aktív hálózati eszköz (ONT, IPTV boxok) a Te áramodat eszik. Ha csak két TV-re kéred a szolgáltatást az minimum 3x20-25 Watt fogyasztás plusz havonta, ami min. 200-400 Ft plusz áram.
    Ha van DVB-C TV-d a PR-nél csak a modem fogyaszt áramot, de az csak kb. 10-15 wattot havonta.

  • tomee987

    tag

    válasz Alteran-IT #1572 üzenetére

    alteran95:
    Telekom fizetett hirdetést olvashattunk.
    Köszönjük!

    Komolyan nem vagy normális már ne haragudj! Úgy örülnék ha csak ennyi gondom lenne az életben, mint Neked. Nem cserélünk? ;)
    Ilyen baromságot, hogy egy szolgáltató fizetett embereket küld az ügyfélszolgálatára, hogy dicsérjék mások előtt, jézusom... :N :DDD
    Egyébként édesapám most pénteken volt bent a PR-ben, befizette az októberi számlát és mondta, hogy 20 percet volt ott, mert annyian voltak előtte és mindenki új csomagajánlatra szerződött, már nem egy embernek csak jövő péntekre tudtak bekötési időpontot adni, annyira sok most a bekötés.
    Elhiszem, hogy fizet neked a T, hogy dicsérd itt őket, de a hálózatépítési részleteket inkább már az ő topicjukban kéne folytatni..
    Akinek jól működik a szolgáltatás az nem fogja sehova kiírni, hogy de jól működik minden, ha felmegyek a UPC vagy T Facebook oldalára ott is a hibajelző bejegyzések vannak csak. De akkor én kiírom. Tökéletesen működik box nélkül kártyával a digitális szolgáltatás nálam, utoljára szeptember elején volt kimaradás, mikor elvágták az optikát azóta nem. Te meg általában úgy alkotsz véleményt a szolgáltatásról, hogy fogadjunk nem is használod a digitális szolgáltatásukat, lenne rá egy kisebb összegem, hogy csak analógot nézel...

  • tomee987

    tag

    válasz Alteran-IT #1574 üzenetére

    Kényelmesebb és egyszerűbb, mint a postán a csekkel sorban állni. Ezért mióta van a Zemplén Európa Házban ügyfélszolgálat ott fizetjük. Sőt most már bankkártyával is lehet, a postán meg ezidáig a bankkártyás fizetés pénzfelvételi tranzakciónak volt.
    A UPC Facebook oldalán azért látsz kevesebb panaszt, mert ha valami hiba van és kiposztolják, amint helyreáll a hiba törlik az idővonalukról, a kommentekkel együtt, de ha belépsz a Fényképek közé és ilyen (https://www.facebook.com/upcmagyarorszag/photos/a.274570815905840.85468.184177601611829/1247991741897071/?type=3&permPage=1) fényképeket keresel, akkor láthatod, hogy ott osztják őket is rendesen.
    Nekem is van PR-s ismerősöm, sőt rokonaim is itt Újhelyben, nem is egy, de senki nem panaszkodik rá, mondjuk nyilván ilyenért nem is fognak, hogy 20,00 Mbit/s helyett 19,7684943 Mbit/s-ot mérnek :DD Ellentétben pl. a T új hiperszuper digitális VOIP telefonját nem egy ember szídja (szakadozik, visszhangzik, nem indítja a hívást...stb.) mostanában itt Újhelyben...
    És nem fizet nekem se a PR, se a T egy forintot sem elhiheted. Csak a szemellenződ mögül nehéz megérteni, hogy vannak elégedett előfizetők a PR-nél is, ahogy mindenhol máshol is.
    És ez megint hülyeség, hogy váltanának ha tudnának mire. Tudnak! A távközlési cégek monopóliuma már rég megszűnt. TV-ben választhat Telekomot, UPC Directet, Digit, MinDig TV Extrát, AustriaSat-ot. Internetben ott a T, már 30 Mbit/s sebességgel is, de ott van a Telenornak a 4G mobilnetje is Újhelyben, sőt van valami mikrós net szolgáltató is a városban, nem jut eszembe a nevük, ők is Zemplén Európa Házban vannak a földszinten.

  • tomee987

    tag

    válasz Alteran-IT #1578 üzenetére

    A szolgáltatáshoz biztosított PR-s FTP-dre feltöltött fájlt milyen sebességgel tudod letölteni?
    Akár FTP-n (pl. TotalCommander), akár böngésző alapon (beírod, hogy http://web.pr.hu/megadottfelhasznaloneved/feltoltottfajl.kiterjesztese)?

  • tomee987

    tag

    válasz Alteran-IT #1580 üzenetére

    De látod, megint az van amit bucihost is írt, ez már tényleg vicc kategória, hogy azért vered az asztalt, hogy 2,5 MB/s helyett 2,3-at érsz el.
    Ez amit elérsz egyáltalán nem a garantált közelében van, sőt annak a többszöröse, amit Neked biztosítanak. Akkor mi a gond? Mert ha 7/1 környéki sebességet érnél el, megérteném a gondodat, panaszodat, de így nem. Te nem 20/3-ért fizetsz, hanem MAXIMUM (legfeljebb) 20/3-ért, nézz utána kérlek a matekkönyvben, hogy mit jelent az,hogy maximum vagy legfeljebb. És tényleg, ha ennyire jól tudod a dolgokat figyelgesd a pr.hu -t és jelentkezz állásra hozzájuk, aztán ott bizonyíthatsz! Mert a billentyűzet előtt mindenki játssza a keménylegényt aztán mikor a tűzközelbe sikerül kerülnie, köpni nyelni nem tud.

  • tomee987

    tag

    válasz Alteran-IT #1582 üzenetére

    Rendben. Akkor térjünk át a jogi oldalára.
    Garantált le/feltöltési sebesség. Ezt a szolgáltatók értelemszerűen csak hálózaton belül, tehát a végpontodtól a szolgáltató szerveréig (BIX) garantálják, azután már nem. Ezért is javasoltam, hogy a PR-s FTP-dre tölts fel, majd onnan le! Mert a speedtest, meg tesztletöltés és társa oldalakra már egyik szolgáltató sem köteles vállalni a garantált sávszélt, ha a jogi oldalát nézzük.
    Garantált hálózaton belüli le- és feltöltési sebesség az előfizetői hozzáférési ponton, az a le-, illetve feltöltési sebesség, Mbit/s-ban kifejezve amelyet a szolgáltató az előfizetői számára a szolgáltatás igénybevétele esetén a saját hálózatán belüli (az előfizetői hozzáférési ponttól a szolgáltatói szerverig terjedő szakaszon zajló) forgalom sebességére garantál.
    A maximális le és feltöltési sebességről pedig:
    A Szolgáltató törekszik arra, hogy a szolgáltatási csomagokban feltüntetett maximális letöltési és maximális feltöltési sebességet az Előfizetők számára biztosítani tudja.

    Mobilneted egyébként van? Mert akkor átnézek annak a mobilszolgáltatójának a topicjába is, mert gondolom ott is panaszkodsz, hogy HSPA+ hálózaton -50-60dbm térerő mellett, amikor a torony hálózati forgalma 0, nincs meg a 21 Mbit/s maximum sávszélesség.

    joni55-öt soha nem szóltam meg, nagyon jól tette, hogy bejelentette a hibákat és panaszt tett, ha problémája volt és nem hárították el. De neki nem olyan "problémája" van, hogy 20 helyett 19,75-öt mér...

    Egyébként, mint korábban említettem Miskolcon a Digikábelnél a 100/50-ből elérek maximum 40-45/30-40 Mbit/s-ot és mégse verem az asztalt, nem érzem magam szarul (ja a garantált bőven megvan)...stb.

  • tomee987

    tag

    válasz Alteran-IT #1584 üzenetére

    Ezt már egyszer szerintem kitárgyaltuk, hogy a szoftveres sebességmérők úgy mérnek sebességet, hogy letöltenek egy x MB méretű fájlt a gépedre és azt visszatöltik, és rengeteg szerver közül lehet választani, ergo ezt egy szolgáltató sem tudja korlátozni, hogy pont azok mérjenek többet, minden más meg kevesebbet.

    Nem ismered a Digit, így szerintem ne alkoss véleményt róla a szemellenződ mögül. Munkatársamnak van épp folyamatban lévő NMHH eljárása, igaz TV-s ügyben a Digivel, de ez nem idetartozik úgyhogy nem fogom részletezni. A másik pedig igen, a Diginél sajnos érvényesül az olcsó húsnak híg a leve effektus. Nincs épp jó tapasztalatom az ügyfélszolgálatukkal, pedig csak egyszerű műszaki, majd pedig számlázási ügyben kértem a segítségüket.
    Neked meg a PR azért szar, szemét, sufnyi stb. mert a maximális sávszélességből épp "csak" 90-95%-ot biztosítanak Neked, ami egyébként teljesen megállja a helyét mind szerződésileg, mind jogilag is. Egyébként szerintem ne is a PR-hez menj dolgozni, politikusnak, annak megfelelnél, de kb. azért tart ott a világ ahol, mert a drága politikusok is az aprócseprő problémákkal foglalkoznak csak, ahelyett, hogy a globális, fontosabb dolgokra fektetnék a hangsúlyt.

  • tomee987

    tag

    válasz bucihost #1587 üzenetére

    Hagyd szerintem...
    Úgyis megmagyarázza a kérdésedet majd egy kisregényben, ezért is írtam, hogy politikusnak tökéletes lenne. Ha megnézed a számokkal is csak játszadozik, dobálózik. Egyik hozzászólásában még azt írja letölt 2,3 MB/s-al másikban azt írja, hogy 19,45 Mbit/s-ot mér, harmadikban azt, hogy tőle 4Mbit/s-ot lekorlátoznak. Ha megnézed magának mond ellent a számokkal is. Váltani úgyse fog, de neki tök mindegy mert az új szolgáltatójában is találna kifogásolni valót ebben biztos lehetsz.

  • tomee987

    tag

    válasz bucihost #1597 üzenetére

    Kódolt csatornák mindig is lesznek a hálózaton, ugyanis a prémium csatornákat muszáj kódolni (HBO-k, Filmboxok, felnőtt csatornák). Nyilván csak az alapcsomagokat tudják kódolatlanul adni digitálison, a többihez kell vagy a modul vagy a box.
    Ha most akadoznak Neked a kódolatlan csatornák az nem azért van, mert nincs előfizetésed rá, hanem azért, mert rossz vagy gyenge a jelminőség azon a végponton ahol a TV-d van. Nagymamámnak is csak PR-Deltája van, mégsem akadnak digitálison a kódolatlanok. Ha mennek bekötni az új csomagot mindenképp nézesd meg a szerelőkkel, ha sok TV-d van (3-4) akkor lehet kell majd a házerősítő i1s.

  • tomee987

    tag

    Nekem Samsung LED TV-m van (nem okos, csak sima LED), de tökéletesen működik a PR hálózatán.
    Még a PR csatornasorrendjét is letölti, úgy mint a set-top boxok. Ha az M1 HD, M2 HD, Duna HD vagy M4 Sport HD-ra kapcsolok, fél perc alatt az összes csatornára letölti a teljes EPG-t (ilyet az LG meg Panasonic TV-k tapasztalataim alapján nem tudnak). Ha DVB-C-s a TV-d nem érdemes boxszal szórakozni. Ahogy írták előttem is, PR-Delta előfizetés esetén 51 + 4 HD csatorna kódolatlan, azt nézheted csomagváltás nélkül is.
    4 TV szerintem már sok lesz, oda erősítő kell, nekünk 3 db + modem van, de az is már-már határeset volt, 4-et már nem bír el egy belső hálózat.

  • tomee987

    tag

    Most már nem lehet "panasz", hogy a PR és a UPC netcsomagok megegyeznek, ugyanis a UPC a 60-as netcsomaját lecsökkentette 50/5-ösre.

  • tomee987

    tag

    válasz Alteran-IT #1612 üzenetére

    Van itt Miskolcon UPC-s előfizető ismerősöm, pont 60-as csomagja van neki is. Egész pontosan úgy van, hogy akinek Trió csomagajánlatban volt Fiber Power 60 csomagja, azokat átterelik 120-asra, akiknek szólóban, azoknak marad a 60-as. Az új előfizetők viszont már csak az 50/5-ösre tudnak szerződni.

    Hogy a témába is vágjon. Most néztem van 12.01-ei ÁSZF a honlapon. A PR elkezdett FTTH optikára fejleszteni. Ahogy látom Halásztelket építették ki, egyedi net csomagokkal. A legnagyobb sebesség 240/80 Mbit/s. Ugyanaz a passzív, ONT -os rendszer van az ÁSZF szerint, mint ami a Digi kábelnél is van.

  • tomee987

    tag

    Ma Miskolcra utazván, Szerencsen több PR-es embert láttam az oszlopokon, új kábelt húztak. Ránézésre - mivel jóval vékonyabb volt, mint a koax - optikának tűnt.
    Szerintem Szerencsen is FTTH hálózatot építenek, mint Halásztelken.

  • tomee987

    tag

    válasz Alteran-IT #1652 üzenetére

    Facebook-on ezt írták:

    "Elnézést kérünk a kellemetlenség miatt!
    Külföldi internetszolgáltató partnerüknél bekövetkezett rendkívüli karbantartása miatt akadozott az internetelérés hálózatunkon. A karbantartás befejeződött.
    Köszönjük türelmét!"

    Ami igaz is, mert tényleg a külföldi oldalakkal volt gond. Gondolom a Google-el már van BIX-en keresztüli saját bérelt adatvonaluk így azzal azért nem volt gond. De a Facebook, twitter, speedtest...stb. gyakorlatilag állt. Míg a magyar szerverről üzemelő honlapok hibátlanul mentek.
    Egyébként biztos hallottál róla, hogy ma délelőtt kb. 5 órán át Hollóházától Bodrogkeresztúrig, beleértve Újhelyt és Patakot is a T teljes mobil és vezetékes infrastruktúrája (kivéve sat tv) állt. Ezt csak úgy érdekességképp írtam, hogy brutál gáz egyébként, hogy 2015-ben nincs olyan szolgáltató aki 100%-os rendelkezésre állást tudna biztosítani az év 365 napján. (irónai mérce az egekben :) )

  • tomee987

    tag

    válasz Alteran-IT #1657 üzenetére

    Biztos lehetsz benne, hogy nem az fog megcsinálni egy hálózati vagy műszaki hibát, aki épp a Facebook oldalt kezeli és válaszolgat, neki ez a feladata még hiba alatt is.
    Az ilyet úgy bírom :) Ha nincs tájékoztatás az a baj, ha van tájékoztatás az a baj...
    Semmi sem jó. Ja de, tudom az lenne a jó ha sehol, soha nem lenne egy másodperc hiba se. Mindenhol világbéke lenne stb. De ilyen nem lesz, soha, sehol a világon, ébredj fel! Murphy is megmondta anno..

  • tomee987

    tag

    válasz Con Troll #1668 üzenetére

    Csak tudod fikázódni meg írogatni neki könnyebb, mint előre tájékozódni, de ő olyan tökéletes (-nek vallja magát). ;)
    Minden szolgáltató ÁSZF-jében egyébként fel vannak tűntetve a rendszeres karbantartási időablakok (jogszabály írja elő). Ez a PR ÁSZF-jében is benne van. Minden hónap első és harmadik kedd 0:01-6:00 között. Jéé, hónap első keddje van.

    [ Szerkesztve ]

  • tomee987

    tag

    válasz Alteran-IT #1670 üzenetére

    Végülis igen, áram is van karbantartás alatt, meg TV rádió adás is adókarbantarás alatt... Igen, ez így működik az egyébként olcsó lakossági szolgáltatásoknál, persze, szerinted.
    ÁSZF-ben meg van hirdetve évek óta, tehát ez nem a gondolnak egyet és karbantartás elv. De Facebookra minek rakják fel előtte 1 héttel, egyesek (így Te is) még így is fröcsögnek, hát mi lenne ha 1 héttel korábban lenne fent? 1000-szer elfelejtenéd és akkor az lenne a bajod. De egyébként kiváncsi lennék, hogy azonkívül, hogy a billentyűzetet vered non-stop, mivel járultál hozzá az ország javulásához, mert dumálni, szítkozódni azt mindenki tud, ahhoz nem kell tehetség. Na meg, hogy dolgozol e esetleg valahol (és ezzel is hozzájárulsz az ország és a munkaadód javulásához) vagy épp az állam pénzén vagy ilyen okos. Na de mindegy én itt lezártam, befejeztem, mert nem megyek át személyeskedésbe, úgyis mindenre van válaszod, mint a mai politikusok 99%-ának (ezért is tartunk ott ahol).

  • tomee987

    tag

    válasz Mikeee89 #1686 üzenetére

    Én megpróbálok Neked normálisan válaszolni, nem pedig azzal a nézettel, hogy minden szar és hozzájuk kell vágni a set-top boxot, mert én vagyok a kemény, billentyűhuszár menőgyerek otthonról. :DDD

    Szóval nekem is Samsung TV-m van CA modullal és az 50%-os jelerősség az sajnos elég kevés (nekem 90 felett van).
    Egyértelműen a jelerősség kevés, tehát a hálózattal és a jelminőségével nincs gond. Ez akkor szokott lenni, ha mondjuk sok felé van elosztva a jel (4-5 TV + net ág), vagy valahol hibás az elosztó (a gagyi kínai osztókat nem bírja a digitális) vagy épp a kábel.
    Általában a sáv teteje az érzékeny, tehát ha megnézed a http://www.pr.hu/doc/Digitalis_frekvenciatablazat.pdf linken a frekvencia táblázatot, akkor a 754 MHz feletti csatornákon lehet nagyobb a gondod. Az, hogy van-e visszirány szűrű vagy nincs semmit nem befolyásol, ugyanis, pont a TV-k szórják meg a hálózatot zavarral, de azok nem a TV-t zavarják hanem épp az internetet.
    Jelentsd be hibára és kimennek végigmérik az ágakat. Ha a vételi pontokat ők építették ki akkor ingyen javítják, viszont ha Te csináltad akkor megvan az ÁSZF szerint, hogy mennyibe kerül a "szabványosítás".
    A jövő évi ÁSZF-et elnézve a 754 MHz felett jövőre már analóg csatornák lesznek itt Újhelyen, tehát a digitálist lejjebb viszik, ha minden igaz 550 MHz körülre, az jóval zavartűrőbb lesz a gyengébb jelre is, de azért ott is van egy határ ahonnan már problémás lehet.

  • tomee987

    tag

    válasz Alteran-IT #1689 üzenetére

    A hülyeségre inkább nem reagálok, de a mindennek a rossz oldalát nézem dolog elég beteges és jóra sehol nem vezet.
    Mivel voltam ügyfélszolgálatos 4 évig, ezért tudom nagyon jól, hogy az ilyen típusú emberekből bár (hál' Istennek) nagyon-nagyon kevés van, de pont az ilyenekre fog jó magasról tenni minden szolgáltató és cég ügyfélszolgálata, panaszkezelési részlege stb. (mert akármilyen fura, de nekik is van egy belső "feketelistájuk" a "kedves" ügyfelekről). Úgyhogy ezzel pont az ellenkezőjét éred el mindenhol, mint amit valójában szeretnél meg hiszel.

    A "szabványosítást" meg okosan kell csinálni és akkor sokat lehet spórolni.
    Én anno a netbekötéskor lebontottam a saját kábeleimet és amikor jöttek szerelni, akkor mondtam, hogy kéne +1 TV vételi hely is. Kiszállási díj nélkül megcsinálták azt hiszem mindennel együtt 4000 Ft-ért. Azóta nincs vele gond, kimértek mindent, profi elosztók és kábelek vannak és persze a legfontosabb, hogy örök garancia. Úgyhogy fabrikálni semmiképp sem éri meg házilag. Keresni kell egy olyan alkalmat, hogy mikor amúgy is mennek ki a szerelők, akkor kérni a "szabványosítást" és több 1000 Ft-okat meg lehet spórolni a kiszállási díjjal. A vételi hely kiépítésnek pedig fix díja van, nem kell külön fizetni az elosztókért, kábelekért. Benne van az árban.

  • tomee987

    tag

    válasz Alteran-IT #1691 üzenetére

    Nem akarlak elkeseríteni, de amikor még ügyfélszolgálatos voltam, a hatóság, fogyasztóvédelem és társai már akkor találtak megoldást az ilyesfajta mindenbe belekötő emberekbe, mint sajnos Te is vagy.
    Bár gondolom erről nem tudsz, de ha mondjuk írsz egy levelet telekommunikációs cégek esetén az NMHH-nak, vonat, busz, közlekedés esetén az NKH-nak stb. stb. Akkor addig el sem kezdik az ügyed vizsgálatát, amíg a vizsgálati díjat előre be nem fizeted nekik (erről kapsz egy tájékoztató levelet). :) Ez akkoriban amikor én ebben dolgoztam, ügyenként 3000 Ft volt. Ha beérkezett hozzájuk az összeg, akkor megkezdik a vizsgálatot. Ha jogos volt a panasz, kifogás, akkor a vizsgálati díjat visszaadják, elutasítás illetve egyéb esetben a vizsgálati díj természetesen az övék marad, azt a panaszkodó úgymond elbukta (meg is érdemli).

    Egyébként szerintem érdemes kivárni az új csatornakiosztást, mert egyértelműen látszik az ÁSZF-ből, hogy lejjebb viszik a digitális streameket, így ha annyira nem gyenge a jel (bár az 50% nem túl biztató) akkor 500-600 MHz-en lehet már simán elfog menni az akadás nélkül, ami egyébként a 750 MHz felett meg-meg akadt. De ha a jelenlegi 300 MHz-es streameken is akad, akkor nem ússza meg a belső hálózat rendbetételét, sőt ha sok (4-5) vételi hely van, akkor az erősítőt sem.

    [ Szerkesztve ]

  • tomee987

    tag

    válasz Alteran-IT #1693 üzenetére

    Szerintem már említettem a korábbiakban, hogy a MÁV telefonos és e-mail-es ügyfélszolgálatán nyomtam le 4 évet.
    Te abban nagyon tévedsz, hogy a hatóságok mindig az ügyfélnek adnak igazat :D Bizony nem egy olyan telefonban fröcsögő utassal (ügyféllel) találkoztam aki "na nem érdekel, megyek a hatósághoz" típusú volt és 1-2 hónap múlva megkapta a szép hosszú levelet amin a lényeg az volt, hogy panasza e l u t a s í t v a. Jókat röhögtem akkor rajtuk.

    Ezeket amiket leírsz szinte biztos, hogy az időnként leeső US SNR értékek okozzák. Én a helyedbe betelefonálnék és kérném, hogy nézzék vissza távfelügyeleti rendszerben az értékeket (egy DOCSIS modem ezeket mind küldi a diagnosztikai rendszernek), mert biztos, hogy van "zuhanásod". Azt meg ugye sok minden okozhatja, még akár egy hibás közvilágítási lámpa, vagy egy szakszerűtlen bekötés vagy belső hálózat a környékeden, begerjed egy eszköz stb. Ha már látnak zuhanást az értékben akkor pedig küldenek majd szerelőt, bár ha csak időnként jelentkezik akkor nem egyszerű ezt kiszűrni.

    A jelszint nagyon sok mindentől függ, még attól is, hogy milyen messze vagy az erősítőtől. Nekem szerencsém van, mert 1-el lejjebb lévő oszlopon van az erősítő, így 3 TV + 1 net ágat simán elbír hibátlanul házerősítő nélkül.

  • tomee987

    tag

    válasz zolka95 #1698 üzenetére

    A terheltség kizárt. 16:00 és 17:00 körül nem terheltek a hálózatok sehol sem. Általában akkor érnek haza a "jónépek" a munkából, nem a gépen lógnak. Itt inkább más lehet, még pedig valami környékbeli zavar, ami időszakosan jelentkezik az adott node-ban.

    A lényeg, ha bejelented a hibát írasd rá a munkalapra, hogy mikor jelentkezik a hiba és akkor akkor fognak kimenni, ha pedig jelentkezik műszerekkel ki tudják mérni honnan jön a zavarforrás.
    Sok minden lehet. Illegális rácsatlakozás (ha "olyan" környéken laksz), de akár egy hibás közvilágítási lámpa is (ugye pont ekkor kapcsolódnak fel), erősítő probléma (bár ha ennyire időszakos az kizárt)...stb.
    Hibát pedig nem csak akkor kell jelenteni ha Nálad van a hiba. Ha hiba van akkor jelenteni kell, hiszen csak így fog elhárulni és ha már jelentetted akkor nyilván hozzád fognak kimenni, nem máshoz. De max annyi lesz, hogy megállapítják, hogy bent minden jó és mennek fel az oszlopra. Ez így van rendjén.

  • tomee987

    tag

    válasz zolka95 #1704 üzenetére

    Sajnos lehet.
    Pl. olyan eszközt használ ami megszórja vissziránnyal az adott NODE-t (8-15 utca a környéken). Ez lehet akár egy régi TV stb. Mivel ugye illegálisan csatlakozik rá, nincs rajta szűrő, nem szabványos a belső hálózata stb. és rögtön szétcseszi az egész NODE-on a hálózatot.

  • tomee987

    tag

    válasz Alteran-IT #1706 üzenetére

    Ha nem zavarja a hálózatot nagyon nehéz kiszűrni az illegális bekötést, főleg ha alépítmény van valahol, mert akkor szépen elvezeti. De még oszlopon sem egyszerű (max. ha fehér koax kábelt húz be :) ). A megoldás az lenne, hogy nuku analóg és az összes digitális kódolt, akkor nem tudna mit lopni a "paraszt".
    Jah egy politikust idézek: "el lehet innen menni" :D

Új hozzászólás Aktív témák