Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #1575 üzenetére

    Végül is igaz, meg ha van idő, akkor úgy könnyebb is, csak ugye a postán egyszerre könnyebb elintézni mindent, ezért is kérdeztem rá.
    Lehet, hogy van benne valami, sajnos nem nézem a UPC facebook oldalát, mivel nem náluk vagyok, viszont hozzátenném, hogy a PR is szokott visszafele törölni, múltkor is bizonyítékot kerestem, erre nem találtam és azért, mert törölték. Sunyi mód mindegyik csinálja.
    Azért én megkérdezném, hogy vajon miért nem panaszkodnak rá? Azért mert nem használják annyit és nem érdeklő őket, vagy éppen a váltást nem tudják?
    Ugye most leírom utoljára, hogy engem az zavar konkrétan, hogy speedtest-en meg minden egyéb mérési oldalon szépen le lehet mérni a 19,45-19,75 Mbit/s-ot (ameddig nem baszogattam őket állandóan, addig 19,45 volt a maximum, se le, se fel nem mozdult a mutató a mérési eredmény elejétől a végéig, ami egy normális embernek kicsit gyanús, na de m1), viszont valós letöltésnél csak 2,1-2,3 MB/s csordogálnak lefele a dolgok, holott ha a 20-at elosztjuk 8-al, hogy át tudjuk váltani a megabitet megabájtra, akkor kereken 2,5 MB/s jön ki és ennyivel kellene tudnom tölteni, főleg hogy ha a hálózat olyan jó, hogy egy állandó sebességgel tudok letölteni, tehát nekem ne mondja senki se, hogy ennyire képes a hálózat, meg az a TCP/IP protokollok miatt van, hogy nem kapom meg azt, ami, ráadásul még hülyének is nézik az embert, mert ugye a legtöbben azt se tudják, hogy eszik-e vagy isszák, viszont ha látják, hogy böngésző, illetve torrent esetén már 2 MB/s vagy 2000 KB/s felett jön, akkor azt hiszik, hogy az 20 Mbit/s és már meg vannak vele elégedve és semmi probléma nincs, mindenki boldog, csak az nem, akinek van egy kis esze és tudja, hogy átverik.
    Nyilván én vagyok a hibás, hogy nem elégszek meg azzal a szarral, amit az orrom alá tesznek, de kérdem én, hogy ha mindig elégedettek lennénk mindennel, akkor mi lenne? Hát megmondom én, hogy mi, mindig hülyének néznének minket és a színvonal mindig csak csökkenne, még ha csak egy kicsivel is, mert tudják, hogy ha nem háborodnak föl az emberek, akkor nyugodtan tovább lehet őket csesztetni és a körülményeket rontani, persze tudom én, megint én vagyok hülye, mert nem kinyitom a szemem és látom, hogy ezek hülyének nézek és teszek is valamit azért, hogy ugyan már ne valami szart kapjak azért a pénzért, amit fizetek.
    A kormány is addig nézi hülyének az embereket, míg valaki rájuk nem gyújtja a parlamentet, a legtöbb háború is így alakult ki, remélem nem kell hozzá történelem órát tartanom, főleg hogy egy ilyen kis szarságot nem akarok összevetni nagyobb dolgokkal, de mivel minden szinten megy ez, így nyugodtan lehetne.
    Egyébként nem azért, de ha mi is 3-4 ezer forintot fizetnénk ezért a szarért, akkor egye fene egy szavam nem lenne, de mivel említetted, hogy Te a 60-as netért meg TV-ért és telefonért fizetsz 3-4 ezer forintot, mi meg ezért a szarért 8-8500 forintot, így nyilván bőven van okom a panaszra, főleg azért is, mert nekem nincs meg ez a gyengye szaros 20-as net annyi amennyi, Neked meg megvan a 60-as net annyi amennyi és ilyen kis összegért.
    Amúgy meg nem hülyeség, mert a Telekomnak sincs Újhelyben mindenhol kiépítve a telefonhálózat és ha bemegy az ember hozzájuk, akkor nem azt hallja, hogy igen máris kihúzunk a kedvéért egy párszáz forintos kábelt, hanem hogy várólistára tesszük és értesítjük, hogy ha elérhető a szolgáltatás.
    Az ilyen mobil meg mikrohullámú (Wifi-s) baromságokat meg hagyjuk, házban pl. már kapásból nem is fogható rendesen a 3/4G, a Wifi-s szolgáltatás meg nem éppen a legstabilabb, már elég ha csak a közeli Naracom-ot nézzük (van velük tapasztalatom).
    Meg ugye nem mindenki szarja a pénzt, így nyilván azt fogja választani ami olcsóbb, főleg hogy ha már egy szolgáltató oldalára rámész, vagy megnézed a szórólapot amit bevágnak a postaládába, akkor kapásból az van rajta, hogy "CSOMAGBAN OLCSÓBB!!!444", ezért nyilván nem fogja a telefont a T-től, a TV-t a UPC-től, a netet meg a Telenor-tól, illetve egyéb harmadik szolgáltatótól venni, legalább is ha nem szarja a pénzt, vagy csak egyszerűen reálisan gondolkodik.
    Egyébként régen tudtam itt Wifi-s szolgáltatóról, de most nem, viszont ha megint kezd elterjedni, akkor annak valami oka biztos van (szarok a helyi szolgáltatások, vagy nem elérhetőek mindenhol).

    Amúgy így az egészhez utólag hozzátenném (nincs kedvem visszakeresgélni és a megfelelő helyre beírni), hogy valamennyire igazad van abban, hogy egy kicsit túlreagálom a dolgot, viszont valahol és valahogy el kell kezdeni végre tenni valamit azért, hogy jobb legyen és ha pont egy ilyen kis tetű céggel van éppen gond és pont a szaros internettel, akkor éppen azzal fogok problémázni.
    Ma már szinte minden kis szar dolgot fel kell fújni ahhoz, hogy legyen is valami jó vége a dolognak, de ezt is csak azért, mert régen mindenki szart mindenre, most meg már meg lehet nézni, hogy mi lett a vége. Tolvaj kormányok, akik a pénzt lopják, de nem csinálnak semmit azon kívül, hogy néha a fejünkre szarnak, dráguló árak, tetű szolgáltatók, gazdaságot tönkretevő "bevándorlók" és mi jöhet még?
    Bármit is hagyunk, nyilván csak rosszabb lesz, az most hogy egyesek szerint egy ilyen kis dologból csinálok egy ekkora problémát, az most mellékes.
    De egyébként nem csak én vagyok így vele, egyre több az olyan ember, aki végre kinyitja a szemét és a talpára áll és fellép az ilyen mocskok ellen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák