Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #1437 üzenetére

    Az az oldal kisebb korlátozás esetén nem jelzi ki, ha korlátozás történik, ezért kell megnézni a részletes eredményeket.
    Ha ott a download-nál a letöltési sebesség megközelíti, illetve eléri a 61440 Kbps értéket, akkor valóban nincs korlátozás, persze ezt úgy is lehet ellenőrizni, ha egy nagyobb fájl letöltésénél a letöltési sebesség eléri a 7.5 MB/s-t.
    Speedtest-en a 60-s csomagnál egyébként is van egy kis csalás, mivel ott már nem csak sebességben kap más értékeket a modem, ugyanis a 20-as csomaggal bezárólag még csak ED 2.0-at használnak (itt is csak a modem jelenti a limitet, ugyanis a hálózat már ED 3.0-as), a 60-as csomagot pedig már teljesen ED 3.0-n adják, ott már a modem is olyan (Cisco EPC3208, illetve a Wifi opció esetén a TC7200).
    Bár én is ott lakom és nekem is ED 3.0-s modemem van, de csak 20/3-as internetem és ott szépen látszik a korlátozás (a modemet direkt lecseréltettem, mondom ha már olyan modemem van, ami ki tudja használni a hálózatot, akkor talán már meg lesz a teljes sebesség, de a korlátozás miatt sose lesz meg, bármit is csinálok).

    Ami pedig a Wifi-t illeti, könnyen ki lehet deríteni, hogy mi is a probléma. Mivel már el lehet érni a 40-44 Mbit/s sebességet lefele, így gondolom a laptopban is van legalább egy 150 Mbit/s-ra képes adapter, ezért az alábbi esetek állnak fent:
    - A hálózat zajos, mivel előfordulhat, hogy ugyan olyan csatornát használ a router, amelyet a környéken más Wifi képes routerek is, ezért a teljes kapacitás kihasználásához csatornaváltás szükséges (a közeli Wifi hálózatokat és az azok által használt csatornát az InSSIDer nevű programmal lehet ellenőrizni).
    - Bár az eszközök névlegesen tudják a 150-300 Mbit/s-t, de ennek ellenére a valóságban eleve kevesebbet tudnak. Egy 150 Mbit/s adapterrel is átlagban egy olyan 70-80 Mbit/s-t mérnek le, persze van olyan ami többet, vagy éppen kevesebbet tud. Ugyan így a 300 Mbit/s is csak névleges teljesítmény, meg ugye itt számít a router is. Ha pl. egy TP-Link 841N(D) router-ről van szó (nekem olyanom volt) akkor az az esetek többségében még a 100 Mbit/s-t se tudta (ráadásul névlegesen), pedig volt 150, illetve 300 Mbit/s képes adapterem is, hogy kipróbáljam és bizony a router nem tudta, de sokan mások is rossz visszajelzéseket adtak róla.
    Tehát a lényeg az, hogy vagy a környéken lévő "zaj", vagyis más routerek közelsége okozza, hogy nincs meg, vagy pedig valamelyik eszköz limites, mindkét esetben ki lehet deríteni, hogy mi is a konkrét probléma (egyiknél InSSID-er, ha pedig az kizárva, akkor másik Wifi routerrel is ki kell próbálni, ha azzal is ilyen, akkor valószínű, hogy a laptop adaptere a ludas).

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #1439 üzenetére

    Akkor a Wifi probléma tisztázva :)

    Pedig bizony sajnos korlátoznak, régen a UPC is művelt ilyet, csak más formában, most pedig a PR-Telecom alkalmazza előszeretettel.
    A hatóságos hülyeséget épp tőlük hallottam, de igazából ezek bármit meg mernek tenni, már volt hogy szabályt szegtek nem is egyszer bírságokat is kaptak (éppen félrevezetésekért, google-n talán van is rá találat).
    Egyébként engem nem az zavar, hogy amikor nagy terheltség van, akkor pont csak 80-90%-a van meg annak a maximális 20 Mbit/s-nak, hanem az, hogy ha szinte egyáltalán nincs terheltség, akkor is csak annyi van.
    Tehát ha mások nem használják pl. ezt az ágat (olyan reggel 4-6 között) és a 8/1 csatorna (olyan 400/30 Mbits/, persze elméletben) 100%-ban szabad és a szolgáltató 20 Gbit/s-os fő gerinchálózata is csak 5-7%-ban van használva, akkor nekem el kellene érnem azt a maximális sebességet, mert nem lenne ami ezt akadályozza, de ennek ellenére stabilan jön minden lefele ugyan azzal a sebességgel (2,1-2,2 Mbit/s, ami néha eléri a 2,3-at), speedtest meg továbbra is 19,45 Mbit/s, ami amúgy 2,4 MB/s letöltési értéket adna, tehát ha ez nem korlátozás, akkor nem tudom mi.
    Az is rendben van, hogy van veszteség, de az is sok mindentől függ és nem ennyi, mert hogy 3-4 Mbit/s veszteség legyen valós letöltésnél úgy, hogy speedtest-en majdnem meg van a 20 Mbit/s az azért eléggé gyanús, legalább is szerintem.
    Egyébként jó fizikai hálózat és hálózati beállítások mellett lehet több a sávszélesség, mint amennyi, arról meg nem is beszélek, hogy egyes szolgáltatók még rá is hagynak egy bizonyos %-ot (pl. UPC, T-Home 1-2%-ot hagy rá, a Digi pedig olyan jó 10%-ot, Digi-s topikban látszódnak is a 100-as internet 110 Mbit/s és az 500-as internet 550 Mbit/s letöltési eredményei, persze jó hálózat esetén, de ha jobban teljesítenek, azzal nem szegnek szerződést, se pedig szabályt, csak akkor ha rosszabbul teljesítenek, de itt is a mérték, illetve a szerződés az, ami meghatározza, hogy mi a jó és mi a nem.
    (Egyébként a PR-nél az internetminőségi mutatóknál a 2013-asnál is érdekes mód, de a 20-as internetnél 19,45 Mbit/s van, a 2014-esnél már kevesebb, ebből is látszik, hogy nem is törekszenek arra, hogy meglegyen az, amiért fizetnek az előfizetők.)

    Ami pedig a szomszéd ADSL-jét illeti, az teljesen más, mert ott telefonkábelen adják az internetet és ott a DSLAM-tól való távolság az, ami a legjobban befolyásolja az ADSL előfizetés sebességét.
    Újhelyben ha jól tudom, akkor a postán van a DSLAM (de talán van máshol is, bár nem tudok róla), onnan kell a távolságot mérni. Egy 10 Mbit/s internethez már ADSL2 szükséges (legalább is legjobb tudomásom szerint) és maximálisan 1,5-2 km-ig lehet elérni ezt a sebességet elméletileg, gyakorlatilag viszont már ez is nagy távolság, ráadásul elég sokat ront még a sebességen az is, ha túl sok csatlakozás/toldás van a hálózatban.
    Nekem is van olyan ismerősöm, aki 20-as ADSL-re akart előfizetni, de őt figyelmeztették is, hogy ott ahol lakik nem nem elérhető a 20-as, pontosabban nem lehetne vele elérni csak maximum 12 Mbit/s-ot és ennek tudatában vállalja be.
    Ráadásul múltkor mikor a Telekomnál voltam bent, akkor többen is ugyan ezt a választ kapták, csak ott éppen 20-as, meg 30-as csomag iránt érdeklődtek és az a vicces, hogy felháborodott PR előfizetők voltak.
    De egyébként egy ADSL hozzáférés esetében is jó viszonyok mellett többet is el lehet érni, mint amennyire az előfizetés szól és ez régebbi technológia, mint az ED 3.0, itt ha akarnák akkor meg lehetne adni azt, amire az előfizető előfizet (ráadásul érdekes módon, de a 20-as internet szinte egy PR-esnél se annyi, így ki van zárva, hogy pont itt hálózati hiba van).
    Jaj és igen, kábelen csatlakozok az internetre, ráadásul már lassan arany, illetve ezüst kábeleken, nehogy az legyen a kifogásuk, hogy itt azon az 1-2 méter kábelen van 2-3 Mbit/s veszteség :)

    Ami pedig a Digi-t illeti, ott az a baj, hogy a Digi túlvállalta magát, főleg lépcsőházas övezetben.
    Ott több lépcsőház osztozik 2,5/1,25 Gbit/s-n és ha ott már van pár 1000-es, illetve 500-as előfizető akik használják is, akkor ott már el is fogyott a sávszélesség, de a jövőben megpróbálják bővíteni a hálózatot, csak most több helyen is tolják kifele a határokat és fejlesztenek, az meg elég sokba kerül és azért ezekért az internetekért nem kérnek el sokat, főleg más szolgáltatóhoz képest, PR-nél is a 60-as internet+tv+telefon megvan 11 ezer forint, Diginél meg mindez 1000-es internettel 4-5 ezer forint, tehát azért elég nagy a különbség és így nézve nem is csoda, ha pár Mbit/s is sokat számít egy ilyen szolgáltatónál mint a PR és én nem is fogom annyiban hagyni.
    A Digi-s részhez még azt is hozzátenném, hogy családi házas övezetben bőven megvan az, aminek meg kell lennie, mert ott kevesebb előfizető osztozik egy ágon/szegmensen.

    [ Szerkesztve ]

  • Con Troll

    senior tag

    válasz tomee987 #1442 üzenetére

    Oké, csak ez engem nem vigasztal sajnos. Hiába mérek speedtesten 60mbitet, ha torrenten meg max. jön 800kbittel... :( Most már lassan 2 éve így van. Tesztek is rendre kimutatják, hogy p2p forgalmat észrevehetően gátolják. Nagyon várom már, hogy megérkezzen a szelessav.net oldalon igényélt sebességmérő dobozom...
    Mondjuk az az érdekes, hogy ha csinálok egy tesztet szelessav.hu-n, akkor hibás mérésnek veszi, mondván, hogy "hibás mérés (az érzékelt IP-cím nem tartozhat a felhasználó által definiált szolgáltatáshoz)" :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • fatal`

    titán

    válasz tomee987 #1475 üzenetére

    "A központi fejállomásuk ugye Szigethalmon van, onnan jön országosan a digitális TV mindenhova"

    A TV központi nem fejállomása Tatabányán van? Ezért is csodálkoztam hogy az egész országban nem volt PR szolgáltatás. Korábban itt csak a helyi központ volt.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #1475 üzenetére

    Szerintem ahhoz nem kell egyetemre járni, hogy az optikai kábel/gerinc felépítéséről tudjon is valamit az ember (amúgy láttam már), de ahhoz se, hogy valakinek legyen annyi esze a szolgáltatóknál, hogy a gerincet ne 10 centire a talaj alatt vigye, hanem vagy 10 méterrel és akkor nem lenne ilyen probléma. Ja vagy hogy úgy sokba kerülne már értem, na de abból a sok pénzből amit a gagyi szolgáltatásért elszednek talán telne rá.
    Én megértem egyébként a szolgáltatókat, na de hogy ennyi kis hülye probléma legyen, ráadásul 2015-ben az már felháborító, de ez mind a versenypiac, a kapkodás és a spórolás miatt van.

    Ami meg a logikusságot illeti, igen logikus, viszont ennek tudatában elmondanám, hogy ritka sz@rul van megoldva a TV szolgáltatás, ha még mindig fejállomás meg műhold kell a TV szolgáltatáshoz (legalább is az analóghoz, ami már lassan így is a múlté), de tudom, megint én vagyok a hülye, csak mert arra gondoltam, hogy egyszerűbben és jobban meg lehetne oldani, igaz drágább lenne, de hát a szolgáltatónak az a feladata, hogy a beszedett pénzből fejlesszen is és ne csak zsebre tegye, bár ez ebben az országban már hagyomány a vezetőknél.
    Egyébként semmi összeesküvés nincs benne, de leírtam kicsit fentebb, hogy hihetetlen, hogy ennyi probléma legyen még 2015-ben is, főleg ha normálisan lennének megoldva a dolgok, de a jelek szerint nincsenek normálisan megoldva.

    Amúgy megkérdezném, hogy véletlenül nem egy PR-eshez van szerencsém? Persze mint a cégnél dolgozóhoz és nem előfizetőhöz. Csak mert a jelek nagyon arra utalnak. Persze nem muszáj rá válaszolni.

    [ Szerkesztve ]

  • fatal`

    titán

    válasz tomee987 #1478 üzenetére

    A közleményük alapján a HÉV (gondolom ráckevei/tököli) vonalán vágták el egy partner kábelét, tehát még csak nem is az övék.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #1478 üzenetére

    Nem kötekedésként kérdeztem, de ha hirtelen megjelenik itt valaki ilyen információkkal a PR-t védve, akkor általában nem az jön le először, hogy egy elégedett előfizetőről van szó :) Egyébként ügyfélszolgálaton néha azt se tudják, hogy ezeket eszik-e vagy isszák, így még mindig gyanús, de ne legyen igazam :)
    A fikázással kapcsolatban pedig, igen általában csak fikázzák őket, de nem csak itt, hanem a saját fórumukon (ahonnan előszeretettel hajigálják ki érte az embereket) és a facebook oldalukon is, ott húsvétkor még anyázás is volt és biztos nem a jó minőségű, folyamatos szolgáltatásért.

    Nem tudom, csak feltételeztem, hogy ha a felszínt kaparja egy markoló, akkor nyilván nem fogja elszakítani a 10-20 méter mélyen rendes védelemmel ellátott optikai kábelt. Amúgy ezt a 10-20 méteres építkezést inkább hagyjuk, mert nem hiszem el, hogy mind két alkalommal pont 10-20 méter mélyre ástak és pont egy optikai gerincet találtak el.
    Meg azzal a józan paraszti eszemmel gondoltam, hogy esetleg az ott dolgozó cég tud arról, vagy legalább valaki tájékoztatta volna őket (ha éppen nem sz@rtak volna rá), hogy "hahó barmok, itt optikai gerinc van, vigyázzatok az ásással", de ez ma magyarország (direkt írtam kisbetűvel), szaktudás (vagy elég lenne egy kis ész) és színvonal nulla, az odafigyelésről meg ne is beszéljünk.
    Abban egyébként teljesen igazad van, hogy nyilván nem PR-es gerinc volt, hanem egy olyan gerinc, amin osztoznak, de ebben meg pont ez a baj, ha normális színvonalú szolgáltatást akarnának biztosítani, akkor nyilván nem egy gerincen vinnék el több szolgáltatónak is az adatfolyamát, mert így ha elvágják, akkor gyakorlatilag teljes káosz van több szolgáltatónál is bizonyos helyeken. Ilyennek ma már nem lenne szabad történnie, de ez is mind a versenypiac meg a "mindent a zsebbe" politika hibája. Igaz, hogy költséges lenne a külön vonal, vagy legalább egy ugyan ilyen másodlagos gerinc kiépítése egy kicsit más útvonalon, de ha minőséget akarunk, akkor nem szabad spórolni, ha meg spórolnak és ezért rendszeresen kiesik a szolgáltatás, akkor szerintem teljesen jogosan fikázzuk őket.
    Régen még minden szolgáltatónak külön vonala volt, igaz hogy az régen volt és nem is volt nagy kapacitású (a régi T1, T2 ... stb. vonalak, ezt gondolom nem kell magyaráznom), de az ember elvárná, hogy a jövőben javuljon a színvonal és a minőség, ehelyett meg csak romlik.
    Ennyi erővel az összes szolgáltató összevonhatnák azt akkor osztozni se kellene a vonalon, akkor meg is érteném, ha hiba van, de így nem.
    A Telekom meg szintén kész vicc, mint ahogy szinte minden mo-on (főleg az 1-2 éve történt több napos, sőt hetes áramszünetet is nézve, amikor télen emberek is fagytak meg és ilyennek azért már nem lenne szabad előfordulnia), de nem mennék bele.
    Ami pedig az optikai kábel hegesztését illeti, tudom hogy nem egy fél perc az egész még a lehető legjobb eszközökkel sem, de ha nem minden egy helyen lenne, akkor nem lenne ilyen probléma, arról meg nem is beszélek, hogy minél több helyen vannak hegesztve, illetve toldva, annál gyengébb lesz majd a minősége. Hiába optika, meg jó hegesztési technika, de még közel se tökéletes.

    Az analóghoz konkrétan nem tudok hozzá szólni, csak megint a szolgáltatót tudnám fikázni (főleg hogy minek Szigethalmon van a központi fejállomás és miért onnan van visszavezetve), így inkább annyiban hagyom :)

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #1481 üzenetére

    Épp azért is ügyelhetnének a biztonságára, mert nem túl olcsó, de a vezetők mindig ilyen hülyék voltak mo-on, szerettek a saját kárukon tanulni és feleslegesen pénzt szórni.
    Egyébként az, hogy mindig egyre több szálas lenne, az nem biztos, hogy igaz. Ha jól tudom, akkor már egy optikai szálon akár a 200 Gbit/s-t is el lehet érni (a BIX forgalma most ennyi), persze még nem túl hosszú távon, de gondolom idővel majd nőnek ezek az értékek. Bővítésnél meg nem hinném, hogy mindig felásnák az egészet és hozzácsapnának egy-két szálat (bár meddig tart azt a pár centit felásni és szigszalaggal hozzáfogni pár szálat), tehát előbb utóbb kell még egy vonal, már ha nem nő a vonalak kapacitása.
    Na igen, de mihez képest olcsók? A fizetéshez (pl. minimálbérhez egyáltalán nem, legalább is a PR-es), vagy más szolgáltató áraihoz képest? Mert a PR az áraival a nagyobb szolgáltatók mögött elbújhat, a DIGI-hez (tudom náluk FTTH/FTTB van és olcsóbb és többet bír) képest sehol sincsenek, de már a UPC-hez képest se, pedig ők ugyan olyan technológián szolgáltatnak és jóval olcsóbban, még az üzleti csomagok esetén is. De már a T-Home is bőven felettük van, ők pedig ugye vegyesen szolgáltatnak ED 3.0-n, illetve optikán is (DSL-t és VDSL-t hagyjuk mert cserélik lefele, meg már ugyan olyan árban vannak azok is).
    Meg ha már az üzleti szolgáltatást nézzük, ha nekem most üzleti 100/100 lenne és az ide jövő gerinc elszakadt volna, akkor hiába fizetnék érte havi 100 ezret, akkor se lett volna hamarabb kész az optikai kábel hegesztése, ha meg lenne valami tartalék, akkor gondolom arra más előfizetőket is átirányítottak volna.
    Ráadásul ha valami jól menő vállalkozásom lenne (csak tételezzük fel) és azt mondanám, hogy kiesett kb. 5 millió azalatt a 10-12 óra alatt, akkor a PR csak mentegetőzni, mint általában. Sajnos szegények a szabadidejükben inkább az ÁSZF-nek nevezett hülyeséget igazítják a kényükre-kedvükre ahelyett, hogy a szolgáltatás minőségén javítanának. Ha a pénz se számítana annyit ebben a hülye világban, akkor a lakossági és az üzleti szolgáltatás is hasonló kategóriában lennének, már ha csak a demokráciát meg az egyenlőséget és egyéb baromságot is nézzük, bár ezekkel is az a baj, hogy az se hiszi el, aki kitalálta.
    A politika alól meg felesleges kibújni, mert mindenki benne van, az a legrosszabb, ha megpróbálunk kibújni alóla, mert eddig is így tett a legtöbb ember, most meg szívják a levét, persze azzal, hogy itt beszélünk róla, szinte semmit se érünk el.
    Ha meg a PR törekedne a fejlődésre már csak a TV terén is, akkor az meg is látszana, az analóg szolgáltatás már a régebbi TV-ken is elég gyenge, a Digitálisról meg nem is beszélek, ami elég sok helyen gyakorlatilag szétesik, de azért jó kis pénzekért azt is erőltetik, holott még sehol sincs ennél a szolgáltatónál.
    Kész vicc ez az ország.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #1483 üzenetére

    Hát mondhatjuk kőkemény iróniának is, vagy néhol magyar valóságnak is. Láttam már elég furcsa megoldásokat is ilyen téren, úgy hogy semmin se csodálkozom már.

    Még mindig ezt csinálja a Telekom? Mert úgy tudom, hogy pár hónapja már egységesítették az árakat és mindenhol ugyan azok az árak vannak. Talán azóta, hogy megkapták azt a pár milliárdot a debil állambácsitól és pont ez nem tetszik az egészben.
    Ugye van az itt mo-n, hogy 2018-ra mindenhol elérhetővé kell tenni a legalább 30 Mbit/s sávszélességet, persze csak lefele. A kormány úgy döntött, hogy a Telekom-nak (miért is ne, egy külföldi nagy tőkés zsidó cégnek kell adni, nem is egy magyar cégnek, á hol ... még egy ilyen hülye vezetője egy országnak sincs) ad pár milliárdot azért, hogy egy csomó helyen ahol nincs lehetőség 30 Mbit/s elérésre, ott elkezdjék kiépíteni az optikát, erre mit csinál a Telekom? Elkezdi kiépíteni ott az optikai hálózatát, ahol már vannak olyan szolgáltatók, melyek tudnak biztosítani bőven 30 Mbit/s, gondolok itt pl. a PR-re, itt is sokan írják, hogy megjelent pár PR-es településen a Telekom az optikával, holott van egy csomó olyan település mo-n ahol még internet sincs, nem hogy 30 Mbit/s.
    Tehát ritka egy mocskos cég a Telekom az is biztos, főleg hogy nem is saját tőkéből gazdálkodik és nem is ott csinálja azt amit ahol ténylegesen kellene, de a hülye kormány se kötötte meg nekik, hogy pontosan mit és hol csináljanak, csak annyit mondtak nekik, hogy kezdjetek optikázni.
    De egyébként ha a PR ilyen hülye, akkor meg is érdemli, mert ugye a Telekom is azért megy PR-es településekre, mert tudja hogy sok a panasz rá és nem képesek 60 Mbit/s-n felül internetet szolgáltatni. Nem tudom, hogy meddig nyugtatja magát a PR azzal, hogy mindent olcsón adnak és a maximum 60 Megás netjükkel megváltják a világot, de jó lenne ha hamar észhez térnének, mert ilyen üzletpolitikával végük lesz.

    A DIGI, illetve a UPC tényleg külföldi, de a két szolgáltató közül egyedül a UPC a nagytőkés, mert különböző országokban ott lévő UPC-k a Liberty Global leányvállalatai tudtommal, a DIGI pedig mo-on kívül csak Romániában (igen, ez meg direkt nagy betű már csak azért is, mert kikaptunk tőlük) van ott, ráadásul tudtommal magyar ember kezében van a vállalat és nem lehet túl nyereséges, ha ott még a tanyára is kiviszik az optikát 1-2 előfizetőért.
    Ami pedig a TARR-t illeti, már ők is messze túl vannak a PR-en. Egyrészt jobb a szolgáltatás minősége, másrészt jobbak a csomagok és az árak is, ráadásul ők megbecsülik az előfizetőket és internet esetén néha emelnek (kisebb csomagok esetén nagyobbra), ráadásul 120-as, illetve 200-as internet is elérhető elég jó áron, de a lényeg hogy a TARR mellett is elbújhat a PR, pedig az se egy nagy szolgáltató.

    Az üzleti szolgáltatásoknál meg teljesen mindegy, mert ha én tényleg max 1-2 órát engedtem volna meg, akkor is tovább tart a leállás és szerintem akkor se kapok semmi kártérítést, főleg nem tőlük.
    Sokak a nekik ténylegesen járó kötbért se tudják tőlük kikérni, úgy hogy felesleges is ezen beszélni.

    Ami a digitális problémát illeti, nekem nem az a bajom, hogy most jaj ilyen a technológia, mert azt meg lehet érteni (egyébként érdekes mód, de elég sok helyen más szolgáltatóknál tökéletesen működik), hanem az, hogy tudja a PR, hogy egy csomó helyen sz@r a hálózatuk és rajta a digitális adás, de ennek ellenére rendesen erőltetik, főleg a "nem túl tájékozott" előfizetőknél, akiket informatika terén csak usereknek hívunk és ezt sokan ki is használják.

    A hálózat építést és a PR-t megint csak érinteném, mert túl sok fikázás érné őket, főleg az utolsó látogatásuk után, miután nagy nehezen kicserélték a régi motorola modemet (ami táphibás volt, de pont a tápot nem cserélték, de m1), miután újra "dugózták" a kábelek nagy részét és itt jön a lényeg, mert ezekkel az új krimpelhető F csatlakozókkal dolgoztak és az 5-ből 3 csatlakozót utána le kellett "cserélnem", mert mikor megmozdult a kábel szó szerint kijött a csatlakozóból, úgy hogy az első osztályú munkájukról többet nem nyilatkoznék.
    Arról meg nem is beszélek, hogy az nem zavarta őket, hogy 1-2 helyen a kábel és az elosztó ősrégi, így azokat az egyik nyáron teljesen le is kellett cserélnem, azóta teljesen tiszta az analóg adás is a TV-ken (itt is van vagy 3-4) és a modemen látható értékek is azóta elfogadhatók (eléggé mínuszban voltak, holott a DOCSIS tudtommal azt nem nagyon szereti), de ennek ellenére érdekes mód, de az internettel még mindig problémák vannak, bár az már a központi konfiguráció miatt van.
    Egyébként mikor én vettem F csatlakozókat, már akkor se került 200 Forintba, hanem olyan 40-50 forint körül voltak és semmi baj nem volt velük. Igaz, hogy a 10-ből 2 hibás volt, de mit várunk. Se mezőgazdaság, se ipar nincs már ebben a sz@r országban, mert nekünk mindent külföldről kell beszereznünk, hogy nekik legyen felvásárló erejük, mert mert a megszavazott vezetőink már eladták az országot, de felesleges is róla beszélni.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #1485 üzenetére

    Igazad van, nem is néztem cím szerinti megadással, hogy adnak-e kedvezményt, csak úgy tekintettem az egységes árra, hogy mind a 3 technológia terén ugyan annyi az ár, mert régen az ADSL drágább volt mint az ED 3.0, az meg megint drágább volt mint az optika, most pedig már egységes, már csak terület szerint van eltérés. Kár hogy 4 TV van itthon, mert ha nem kellene 4 box, szerintem már a Telekomnál lennénk.

    Amúgy a PR is csinál hasonlót, ha határon van a konkurencia és pl van egy 10-es csomagja TV-vel és telefonnal együtt mondjuk 7 ezer forintért és azt mondja, hogy át akar menni, akkor képesek felajánlani neki plusz 2-400 forintért a 60 megás csomagot, itt pedig ha kell, akkor ki kell perkálni érte havi 11-et és akkor az sincs meg annyi, amennyi.

    A szerelőkkel kapcsolatban pedig az a baj, hogy egyrészt nem az én nevemen van a szerződés, másrészt ha jól emlékszem, akkor épp nem voltam otthon (suli), mert ők pont akkor képesek ide fáradni, mikor nincs otthon olyan, aki annyira értene hozzá, vagy felügyelné minden lépésüket, illetve leb@szná őket, ha valami probléma van. A látottakból és a hallottakból tudok én is mindent, hogy mi történt, a mókolásukkal kapcsolatban is csak annyi szerencséjük van, hogy nem kértek el pénzt, bár olyan munka után nekem se nagyon lett volna pofám.
    Bár igazából nem is velük van a bajom, mert már múltkor is látszott rajtuk, hogy nem túl szívesen csinálják azt amit, meg elég sokat rángatják őket (városban is elég sokat látni őket), de ez a cég hibája, mert ha nem lenne ilyen sz@r a hálózat és nem adnának ilyen gyenge eszközöket nekik, akkor nem kellene annyit ugrálniuk.
    Ami pedig a ház hálózatát illeti, nem az övék volt ha jól tudom, ők csak anno olyan 10-15 éve rácsatlakoztatták az oszlopról jövő kábelt, meg elhelyeztek ott egy elosztót és annyi, max még egy-két alkalommal csatlakozót cseréltek és tényleg ennyi.
    Na meg ha ők csinálták volna meg, ráadásul rendesen, akkor nyilván nem nyúlok hozzá, de ők max kiszállási és plusz anyagdíjért csinálják meg, én meg megcsinálom csak anyagdíjból és rendesen ellenőrzöm is, hogy minden rendben van-e, vagy nem, ráadásul az anyagokat és azok minőségét is én választhatom ki, ők meg hozzák az olcsó kábeleket és csatlakozókat azt ez van, el kell fogadni.
    Egyébként az Aradi utcán is van egy elég érdekes megoldásuk ott a tánciskolánál, de inkább befogom, mert úgy látszik, hogy működik, meg amúgy is mindenki máshogy csinálja.

    [ Szerkesztve ]

  • Con Troll

    senior tag

    válasz tomee987 #1489 üzenetére

    Szerintem ezt mindenképp jelentsd be, kevesebb a sávszélességed, mint a garantált, legalábbis lefele irányban. DIGInél legalább nem veszik fél vállról a dolgot.
    Este, amikor lomha eredményt mérsz, csörögj be 1272-re (menüpontok: 2. 2. 1. 3. - Internet hibabejelentő), vetess fel hibát, mondd, hogy küldesz a mérésről PrintScreent a hibabejelento@digikabel.hu-ra, ki fogjuk vizsgálni a dolgot normálisan, nem úgy, mint PR-éknél. (digi.hu/meres -erről kell majd PrtScr-t küldened).

    [ Szerkesztve ]

  • Con Troll

    senior tag

    válasz tomee987 #1497 üzenetére

    Nem is ringatom magam abba az illuzioba, hogy mashol teljesen rendben van minden. Ilyen szolgaltato nem letezik. A pr-rel az a gondom, hogy
    1, naluk az a bizonyos olcso hus is baromi draga
    2, amikor reklamalsz a hig le miatt, hulyenek neznek, es szarnak a fejedre, megmagyarazzak, hogy ez igy jo, ahogy van.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #1499 üzenetére

    Mondhatjuk, hogy ezt nevezik diszkriminációnak.
    Nekem még a 768 kbps netről való váltást is alig sikerült kikönyörögni, pedig még ráfizetésről is volt szó, holott az új csomaggal jóval olcsóbb lett volna az egész.
    Most is kb. 8200 forint az internet+tv+telefon és akkor az internet csak egy 20/3-as, de az is agyonkorlátozva, a TV-ben meg szokás szerint szinte semmi se megy, mert az összes értelmes csatornát lecserélték hülyeségekre, mert nekik így olcsóbb, a telefon meg állítólag hálózaton belül ingyenes, de múltkor ennek ellenére még is kiszámláztak valamit hívásdíj címszóval, holott csak hálózaton belül volt használva a telefon.
    Ja és akkor nem mondtam azt se, hogy múltkor mikor felhívtak netváltási ajánlattal kapcsolatban (azt se maguktól, csak a panasz miatt hívtak fel), akkor a 12-ről a 15-ösre való váltás került +500 forintba, szóval ha nálad 20/3-asról 60-asra váltás került +150 forintba, akkor az igen érdekes, főleg hogy így is összesen 4000 forintba kerül az egész, ja és arról nem is beszélve, hogy ha jól emlékszem akkor mi is vagy 15+ éve vagyunk ennél a trágya szolgáltatónál.
    Ja amúgy itt azért nem annyira trágya a minőség, mert egyrészt nagyobb város, másrészt egy ilyen városban és a környékén (világörökség, turizmus meg egyéb hülyeségek) ha trágya szolgáltatást nyújtanának, akkor el lennének küldve a picsába.
    Végezetül, igen is rosszabb a PR, mint bármely másik szolgáltató, főleg a leírtak alapján.

    (#1496) joni55: Ha rajtam múlik, akkor biztos.
    Egyébként tényleg felvásárolhatná már őket egy normális szolgáltató, de szerintem ez túl nagy kérés.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #1501 üzenetére

    Na de épp ez az, hogy így azért jóval többe jönne ki, tehát hogy ennyit engedjenek az nem tudom, hogy miért érné meg nekik (látszik nem sokat gondolkoznak), ráadásul a digitális TV még nem is olyan rég választható náluk, bár akkor már kérdéses az is, hogy mikor is ajánlották fel, de nincs pofám megkérdezni.
    Amúgy így-úgy, de egy eléggé tré szolgáltató ez, persze nézőpont kérdése. Nyilván azok szemében rossz, akik több ezret fizetnek szinte a semmiért (legalább is ha más szolgáltatók ajánlatait nézzük), és akkor még abból a semmiből is levesznek mindig egy kicsit.
    Egyébként köszönöm az információt, mármint ezt az akciós dolgot, már ezt is fel akartam hozni nekik, csak elfejtettem.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #1503 üzenetére

    Nem úgy gondoltam, hanem ezekkel az új csomagajánlatokkal, mert ezekről csak nemrég tudok. Bár igazából a TV-t annyira nem is követem nyomon, mert szerintem baromság, mármint maga a szolgáltatás. Egy normális internetkapcsolattal mindent meg lehet nézni, ami a TV-ben megy, ráadásul reklámok nélkül, választható minőségben és akkor, amikor akarod.
    Ami meg a versenyt illeti na igen, ezért ilyen gyenge a szolgáltatások színvonala. Egyébként ha a PR tudná, hogy mi az a verseny, akkor nem csak a TV ajánlatokat variálná folyton, hanem az internetét is, de mit is várok tőlük. De hát maguk alatt vágják a fát.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #1505 üzenetére

    Én is ezt kérdem, hogy ki mondta, mert én nem, csak kiragadtam belőle a TV-t.
    Meg ugye gondolom a csomag ára nőtt összesen 150-200 Ft-al amiben persze az internet ára emelkedett csak, de ez lényegtelen.
    Ami meg ismét a TV-t illeti, mondtam, hogy nem vagyok benne annyira, mert az a része engem nem érdekel, mert szinte feleslegessé vált az internet mellett, ezért is várok el jobb minőséget az internet esetén.
    Egyébként nem azért, de igaza volt annak az embernek, ha egyszer azt írják, hogy pontosan ekkor indul, akkor ne induljon se hamarabb, se később, különben meg ne írják, azt hogy pl. 3-kor indul, hanem hogy 2:50 és 3:10 között valamikor biztos elindul, ennyi a titka az egésznek. De amúgy köszönöm a sztorit :)
    Ami meg a netet illeti, most akkor elmondom őszintén, hogy mi zavar.
    Szóval van nekem netes mérés alapján 19,75 Mbit/s, legalább is most, eddig csak 19,45 Mbit/s volt és a probléma az, hogy a valós letöltés (böngésző, ftp, p2p stb.) csak 16-18 Mbit/s között van, azaz olyan 2,1-2,2 MB/s, szóval engem az zavar, hogy pofátlanul megtévesztik az embert, mert tudják, hogy mostanában mindenki webes méréssel méri az internet sebességét és ha ott látják hogy nagyjából megvan, akkor már nem is érdekli őket, hogy mennyivel töltenek le valójában és ezt ez a mocsok cég ki is használja.
    De ha esetleg van valami magyarázatod rá, hogy a webes mérés és a valós letöltés pl. torrent esetén miért különbözik, akkor örömmel hallgatom, persze azt kivéve, hogy a szolgáltató korlátozza a különböző adatforgalmakat, mert ezt már tudom.

    Közben tennék egy kis kitérőt és mutatnék valamit:



    Telekom, ez ED 3.0-n volt mérve és érdekes mód több mint kellene:

    Vidanet 60/6 (és nem 60/5, ami hülyeség főleg a 20/3 után) ED 3.0 hálózaton:

    Szintén Telekom és ED 3.0:

    Telekom, de FTTH:

    Telekom ED 3.0:

    Milyen érdekes, itt megvan:

    És szintén Telekom ED 3.0:

    Tudom, ezek csak speedtest képek, de azok akik készítették beszámoltak a valós le, illetve feltöltési sebességről is és azonosak a mérési eredményekkel, szóval elnézést, de nekem senki se jöjjön olyan hülyeségekkel, hogy ez így meg úgy meg technikailag lehetetlen (egyébként érdekes mód, de a PR-es ügyfélszolgálat is ugyan ezt mondta), mert olyan a valóságban nincs, hogy lehetetlen, ezt csak a tehetetlenek meg a szerencsétlenek találták ki mentegetőzésképpen, azokat is ott kellett volna lelőni ahol éppen voltak.

    Az Externet meg az egyéb ADSL internetek megint mások, ott egyetlen toldás, illetve plusz méter is számít, de ED 3.0 az más.
    Ami pedig a DIGI-s FTTB-t illeti, tessék bejelenteni, illetve győzködni őket, hogy menjenek ki és ellenőrizzék le. Ha rendesen le van velük beszélve, akkor szerintem nem lesz olyan, hogy nem mennek ki és nem néznek rá.
    Egyébként ott szerintem ONT-ot kell cserélni, vagy elhelyezni még egyet, mert FTTB esetén egy ONT-ot több mint 10-20 előfizető használ/nyúz (torrent esetén ugye elég sok kapcsolat van már egy előfizetőnél is, hát még többnél), FTTH esetén pedig egy ONT-ot csak egy előfizető használ, plusz ha 100-as switch-ek, illetve régi kábelek vannak, akkor azokat is le kell cserélni, biztos ami biztos.
    És igen, a fent leírtak fényében elvárom, hogy meglegyen a 20 Mbit/s, főleg hogy az unalmukban folyamatosan bővített ÁFSZ-ben is az van, hogy 20 Mbit/s, akkor az nem 19,45 és nem 19,75, hanem 20, attól az értéktől csak jobb lehet, rosszabb nem, különben meg ne ígérgessenek 20-as netet, ha nem tudják teljesíteni, hanem csak 19 Mbit/s legyen, sőt írják oda azt is, hogy igaz, hogy 19-20 Mbit/s, de csak 16-18 Mbit/s tudsz vele letölteni és akkor elfogadom és le fogom sz@rni, de addig nem és nem tágítok az álláspontomtól.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #1507 üzenetére

    Na igen, épp ez az én problémám, hogy ugyan úgy letölt és visszatölt egy fájt és elvileg hülyeség amit mondtam, de gyakorlatilag sajnos nem.
    Egyébként elég ha kicsit visszanézel, van itt 60-as internet, legalább is speedtest szerint, viszont a valós letöltés 10-20 Mbit/s, de az akkor hogy lehet? Ha van más magyarázatod, akkor szívesen meghallgatom.
    Egyébként de, tudnak ilyet csinálni, ez se lehetetlen, a speedtest-es dolgot meg hagyjuk inkább.
    Nem, a belinkelt képek alapján én azt várom el, hogy teljesítsék az ígért sávszélességet, rosszabb nem lehet, maximum jobb, vagyis nem várom el, hogy jobb legyen. A speedtest-es képeket azért hoztam fel, hogy érdekes mód más szolgáltató tudja teljesíteni azt, amit megígér, sőt még többet is, tehát nyilván a PR is tudja teljesíteni, ha nem azon lennének, hogy minél kevesebbet adjanak minél több pénzért, vagy csak szimplán nem értenek ahhoz, amit csinálnak, egyik sem kizárt, sőt szerintem több mint valószínű.
    Ami pedig az NMHH-t illeti, van olyan opció, hogy nyilatkozhatsz annak a nevében, akinek a nevén a szolgáltatás van, meg igazából szerintem nem az a lényeg, hogy a szolgáltatás kinek a nevén van, hanem hogy ki fizet érte, de teljesen mindegy.
    Amúgy látom nem figyeltél, az egy dolog, hogy mit mutat a speedtest, viszont a valós letöltés csak 16-18 Mbit/s, ami már jóval kevesebb, ráadásul nem véletlenül indították el nemrég a szelessav.net-et, pont azért hogy a szolgáltatók megadják azt amit. Az meg már megint más, hogy elutasítást nem fogadok el, de ilyen esetekre mindig van egy másik út, vagy éppen megoldás.
    Igen, viszont én már ki is beleztem az OS-t (legyen akár XP, Win7, Win8.1 stb.) úgy, hogy semmi se egye feleslegesen a sávszélességet és direktbe csatlakoztam a modemre és sávszélesség ugyan annyi volt.
    Ráadásul érdekes, hogy egyesek meg futó netzabáló alkalmazások mellett is képesek lemérni egy java/flash alapú speedtest-el (amit egyébként nem most találtak ki sebességmérésre, hanem már évek óta tökéletesítik) azt a sebességet, amiért fizetnek, sőt még többet is.
    A másik meg az, hogy épp pár napja, az egyik üzenetváltásunk után emeltek egy kicsit rajta (sőt úgy látom, hogy a modem konfigon is igazítottak egy kicsit) és azóta tudok 19,45 Mbit/s fölé menni, tehát nyilván nem nálam van a probléma, arról nem is beszélve, hogy másnál is elsütik ugyan ezt, természetesen mindenhol más mértékben.

  • Con Troll

    senior tag

    válasz tomee987 #1499 üzenetére

    Mi lassan 8 éve vagyunk a PR-nél. Abból 6 évig teljesen jó volt a szolgáltatás, egy szavam se lehetett volna. Nem is volt.
    Az utóbbi 2 évben azonban a net olyan szinten trágya, hogy inkább nekik kéne fizetni azért, hogy használjam. Hiába jelentem be és jönnek másnap ki a szerelők, nem megyek semmire vele. Kezdve azzal, hogy általában az esti órákban lassítják be a torrentet, a szerelők meg kijönnek délelőtt mérni...nyilván nem lesz hiba, amikor mindenki dolgozik, és nem telített a hálózat.
    A kollégákkal amúgy nekem sincs bajom, tavasszal egy ideig hetente 3-4-szer jöttek, már kávéval vártam őket. Nem rajtuk múlik a hálózat optimalizáltsága.
    Az "feljebb" dől el, ahol -természetesen- hozzá nem értő csókosok ülhetnek, mint kb. mindenhol kis hazánkban.

    Elhiszem, hogy Nálad jó a szolgáltatás, és nincs panaszod a PR-re. De ez engem nem vigasztal akkor, amikor már 2 éve toporgunk egy helyben egy probléma miatt. Mert PR szerint:
    "minden rendben van, köszönjük az érdeklődést.
    Üdvözlettel: kávészürcsölgető és körömreszelgető Tóbiás Ildikó, ügyfélkapcsolati referens"

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #1511 üzenetére

    Mond kérlek azoknak, akik létrehozták, biztos örülni fognak neki :DDD
    Ugye azt tudod, hogy az oldalon van tájékoztató (legalább is ha jól láttam), a userek számára, hogy kábelen mérjenek és hogy figyeljenek oda, hogy az eszközök megfelelőek legyenek a hálózatukban?
    Ami meg a nagyobb interneteket érinti, azért a legtöbb ember tudja, hogy mit vesz (na jó ez vicc volt, néhányan tudják), de még ha nem is, akkor is észre veszik, hogy ez nem annyi, mint amennyinek lennie kellene és segítséget kérnek a probléma kiküszöbölésére.
    Ide is ph-ra hányan járnak hálózati kábel, router, switch vásárlási tanácsért, hogy a lehető legjobbat ki tudják hozni a hálózatukból és az internetből, amire előfizetnek és azért tényleg elég sokan megteszik.
    Akiket meg ugye említettél, azok szerintem el sem találnak a szelessav.net-re, nem hogy méricskélnének, ha meg eltalálnak, az mérésnél úgy is kibukik.
    De amúgy a PR-el kapcsolatos dolgokon ez az egész mit sem változtat.

  • válasz tomee987 #1511 üzenetére

    Az ezzel kapcsolatos további észrevételeidet ITT oszd meg.

    Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #1518 üzenetére

    Ezek szerint nálad az jelenti a hozzánemértést és az okoskodást, ha nem értek egyet azzal a baromsággal, amit analfabéta hülyék csinálnak ott fent és azt mondják, hogy mától ezt és így kell csinálni. Ez nagyon jó vélemény.
    Kérlek szépen ha az az optikai kábel legalább egy méter mélyen is lenne és lenne valami védelme, akkor nem lenne ilyen probléma, de mivel mindenki spórol meg csak szórja le a kábelt, hogy hamarabb lefoglalják az adott területet és a legkisebb ráfordítással dőljön a pénz, hát igen, ha szerinted ez jó, akkor ott baj van.
    Tudod valahogy én nem olyan vagyok, aki ilyen barom megoldásokkal beérem, még ha úgy is van előírva, nekem akkor sem tetszik. Én is a munkám legtöbbször lelkiismeretesen és jól végzem el és ha én erre képes vagyok, akkor arra képes más is, bár mostanában az idióták diktálják a szabályokat, szóval inkább nem is érdekel, de akkor sem értek egyet ezzel a megoldással.

    De persze hol adnának ki pénzt arra, hogy rendesen meg legyen mindenhol csinálva, csak akkor tudnám, hogy hova megy el az a sok pénz, főleg hogy ha azok se kapják meg, akiknek tényleg szükség van rá. Ja meg is van, megkapják a menekültek, a tudjuk kik, meg a rabok, azoknak is Cisco-s telefont adnak ingyen telefonálgatásra, aminek nem éppen filléres ára van.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #1520 üzenetére

    Akár lehetne az is. Valahol pl. városok között föld alatti alagutakban vezetik el (nem metró alagút nagyságú, de falon vannak elvezetve a kábelek és az emberek karbantartás/bővítés céljából simán el tudnak menni bennük), vagy legalább is ezt olvastam.
    Tudom, hogy a kivitelezése nagyon drága lenne, de ha a jövőre is gondolnának azok, akik ezt csinálják, akkor egyszer rászánnák azt a pénzt és rendesen megcsinálják, de ezek szerint senki se gondol a jövőre.
    Amúgy meg nem is muszáj páncél, mint már mondtam elég lenne, ha legalább az egyik félnek lenne annyi esze, hogy tájékozódna, hogy mi történik az adott területen, illetve mi van ott és akkor már nem lenne probléma, de ebben a rohadt országban úgy látszik, hogy senkinek sincs annyi esze, hogy érdekelné valami is.
    A 20 méterrel kapcsolatban rögtön feljebb kifejtettem egy megoldást az alagutakkal kapcsolatban, csak ugye az túl drága. Az lenne az egyetlen egy normális megoldás, viszont sima leásásnál igazad van, nyilván ott is érheti kár és akkor már nehezebb a javítás, illetve a hiba felderítése.

  • Con Troll

    senior tag

    válasz tomee987 #1531 üzenetére

    En baromira megrendelnem, de egyelore itt nalunk nem elerheto. Masreszt a 60-assal is gondok vannak, nem is kicsik. Ha megrendelnem a 120-ast es az is hasonlo szinvonalon porogne, meg jobban felidegesitenem magamat rajta. Tuti agygorcs.

    Meglatjuk, ha a hibabejelentesek kapcsan latok valami javulast, lehet benevezek ra.
    Ha letelik a 30 nap es semmi javulas, szerintem becsortetek az irodajukba es felmondom a francba. Mar eleget gyotoruk egymast. Esetleg ha elorukkolnak egy pult alatti ugyfelmegtarto csomagarral, akkor talan maradnek.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #1531 üzenetére

    Már vártam, hogy mikor kritizálod a kritizálásom. Biztos nem PR-es vagy? :DDD
    Amúgy meg nem hinném, hogy előbb volt 60-as nete a PR-nek mint a UPC-nek, már csak több szempontból is.
    Egyrészt melyik UPC-nek? Tudom, hogy itt a magyart nézzük, de akkor is, mellesleg a UPC kicsit megfontoltabb és előbb teremti meg a szükséges feltételeket, mint hogy megfelelő háttér nélkül ígérgessen dolgokat, arról nem is beszélve, hogy a UPC-nél volt egy kis átalakítás és nem 60-as volt, hanem 50-es, de az viszont előbb volt nekik mint a PR-nek a 60-as, sőt talán 100-on felül is volt akkor már a UPC-nek, de erre most nem emlékszem.
    Egyébként miért ne lenne majmolás? Szinte tök ugyan az, ugyan úgy 120/10, a csomagajánlatokat is ha megnézed, akkor ugyan olyan stratégiát alkalmaznak, mint a UPC (bár a PR kicsit fukarabb, de ezt már megszoktuk), gondolok itt arra, hogy pl. az első pár hónapban a nagyobb internetcsomagot adják (pontosabban az első 2 hónapban, ami a UPC-nél 4), meg a plusz funkciókra stb. A PR-nél eddig nem volt ilyen, tehát szó szerint majmolják a UPC-t.
    Ami meg a csomagösszeállítást illeti, se nem logikus, se nem ügyfélbarát és meg is mondom, hogy szerintem miért.
    Akár kezdhetnénk az árnál is, bár most a PR is kicsit gondolkodott és igazított az árakon, csak ugye színvonal még mindig nincs mögötte, meg elég ha csak a csomagok közötti árkülönbségeket nézzük, valahol elég nagy baromságot is észre lehet venni, de hagyjuk.
    Ügyfélbarát egyébként is akkor lenne, ha ők nem majmolnák a UPC-t és nem ugyan úgy a duplázósdit játszanák ész nélkül, főleg hogy gyakorlatilag a 30 többszöröseivel játszanak (kivéve a 15-ösnél).
    A 60-as és a 120-as csomag közé pl. simán be lehetne tenni egy 90-es csomagot, mert azért 60 Mbit/s elég nagy különbség és elég sok előfizető nagyon örülne neki, ha több választási lehetőség lenne és ugye árban is jobb lenne úgy, mert nem kellene fizetni feleslegesen a 120-ért, ráadásul ott van az is, hogy a 120-as csomaghoz már gigabites hálózat kell, legalább is hogy teljesen ki tudjuk használni és ha azért valaki nem akarja lecserélni az otthoni 100 Mbit/s hálózatot gigabitesre, akkor abból a szempontból is jó lenne a 90-es csomag. Tudom, hogy a 100 Mbit/s ma már ódivatú, de elég sokan ragaszkodnak még hozzá.
    Na meg gondolom a következő újításuk majd internet terén a 240 Mbit/s csomag lesz, már ha egyáltalán eljutnak odáig, de szerintem ez is elég nagy előrelépés nekik pár évig, de akkor ugye a 120-as és a 240-es csomag között megint lesz egy jó nagy rés, amit szintén be lehetne tömni 150-es, 180-as, illetve 210-es csomagokkal és akkor már tényleg ügyfélbarát lenne, most azonban nem az (ügyfélként tekintek a dologra és nekem tetszik így, de szerintem sokan másoknak se).
    Egyébként a számlevélen én is láttam ma, de szerintem itt még egy jó darabig nem lesz elérhető, ahol már elérhető ott már feltüntették a weboldalukon a csomagot. A 8/1-es csatornakötegelésen amúgy se tudnának több 2-3-nál több 120-as netet adni, már csak az 1 feltöltési csatorna miatt se (bár tudnak, de akkor megint csak a garantáltra támaszkodnának), ami egyébként így is túl van terhelve.
    Bár szeptember 25.-én állítólag volt itt karbantartás/fejlesztés, csak akkor azt nem tudom, hogy mit csináltak, vagy csak ezen a részen nem volt, bár annak sincs semmi értelme.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #1547 üzenetére

    Ja persze, Újhelybe T-s, illetve UPC-s üzletkötő, biztos azért szopok a PR-es internettel, mert pl. T-s létemre nem kapnám kedvező áron, vagy akár ingyen a csomagokat :D
    Jól van, a 60-as elnevezéssel kapcsolatban igazad van, viszont a lényegen nem sokat változtat, meg hagyjuk is, mert a PR nem adja meg a 60-hoz a 6 feltöltést, szóval akkor mondjuk azt, hogy nem majmolják a UPC-t (vagy csak arra se képesek, mint fent említettem).
    Amúgy meg nem is értem, hogy miért ne nevezhetnénk annak? Versenypiacnál a majmolás már bevált szokás, de nem csak a szolgáltatóknál, hanem a gyártóknál is így megy, csak ma már annyira természetes, hogy nem emelik ki külön.

    Amúgy ugye tudod, hogy az internet nem éppen olyan, mint a szalámi? :D (A PR meg közel se ügyfélbarát, de ezt hagyjuk is).
    A szaláminál több szempontot is figyelembe kell venni, mert ott van a kinézet, az ára, az íze, meg a szavatossága stb. az internetnél meg gyakorlatilag a sebességet és az árat kell figyelni, annak nincs se íze se semmi hasonló, aki meg ennyitől meghülyül, az meg is érdemli.
    Még ha az előfizető nagyon user is, akkor is ki tudja következtetni, hogy pl. a 90-es csomag a 60-as csomagnak a másfélszerese, tehát nyilván a letöltési sebesség is kb. a másfélszerese lesz, kivéve az árat és ha annyi elég is neki, akkor minek fizessen elő a duplájára többért, főleg ha pl. a PR esetében olyan szar a hálózat, hogy ki se tudná használni, csak fizetne érte feleslegesen.
    De persze nézőpont kérdése az egész, de magyarországon nem éppen olyan a helyzet, hogy mindenki meggondolatlanul a dupláját vegye a dolgoknak, még ha árban nem is a duplájába kerülnek, tehát ezt is figyelembe kell venni, mert nem mindenki szarja a pénzt.
    Annál a 20-30 Mbit/s-nél meg azt is figyelembe kell venni, hogy a legtöbb embernél még csak internet sincs, vagy csak nem rég lett bekötve, így nyilván nem a leggyorsabb internetcsomagot fogják megvenni, meg kérdéses az is, hogy a társadalom melyik részét nézzük?
    Ha a felnőtt korosztályt, akik jelenleg 40 évtől idősebbek, akkor nekik nem csak az internet, hanem még a számítógép is újdonság, legalább is nagy részüknek. Legtöbbjük csak e-mail-t meg recepteket nézeget a gépen és azt se tudja, hogy mi az a letöltés meg a torrent stb, persze tisztelet a kivételnek.
    Legtöbb esetben a fiatalabb korosztály az, aki ténylegesen használja is az internetet és ráveszik az idősebbeket is az internetezésre és az idő múltával egyre több lesz a fiatal, főleg azok akik egyre jobban értenek az informatikához, szóval nem lennék ilyen optimista, hogy még 2015-ben sem interneteznek olyan sokan és ezért nem is kell fejleszteni a hálózatot stb ...
    Viszont abban igazad van, hogy a DIGI-nél pl. az 500-as és az 1000-es netet nem is használják ki teljesen és ráadásul folyton, de milyen jól jön az a sebesség, mikor gyorsan le kell tölteni valamit nem?
    Az igaz, hogy utána már szinte nem is használják, mert szinte minden lejött, de azért mégis ki lehet használni azt a sebességet még ha egy rövid időre is, és mert jó árban van nyilván a legtöbben azt választják, még ha nem is használják folyton és miért? Mert megéri, főleg ha más szolgáltatók háza táján is körülnéznek, na de hagyjuk a DIGI-t.

    A PR, meg a "fejlesztés" ... az egyébként is szar és zsúfolt CMTS-be bevágnak még egy modult, ami kiszolgálja az igényeket egy rövid ideig, igaz hogy már nem fér bele, de a kalapács a PR-nél mindent megold, a vízzel teli erősítőkről és a bevált megoldásokról meg ne is beszéljünk.
    Amúgy csak a mai nap is kétszer állt meg az internet, mikor újraindítottam a modemet kb. 5-10 perc volt mire újracsatlakozott, holott a csatornákat elég hamar megtalálta, de a hozzáférési beállításokat már nem kapta meg.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #1550 üzenetére

    Attól függ, hogy melyik üzletkötőkről van szó, már nem is tudom, hogy azokból is hányféle van.
    Amúgy igazad van, az amit csinálnak, vagyis ezt az IPTV-s szarságot az egyszerűen undorító és nevetséges. Mondjuk nem muszáj IPTV-t kérni, lehet SAT is és akkor nem használja az internetet.

    Azt meg nem mondanám, hogy a saját igényeimet írom le, inkább egy nézőpontot írtam le, mint ahogy Te is.
    Vannak olyan emberek, akiket összezavar a sok csomag és úgy állnak hozzá, mint amit leírtál, viszont vannak olyanok, akik meglátják a sok csomagot és azt mondják, hogy ez igen, ez már a szolgáltató, micsoda lehetőségek, viszont amikor azt a négy csomagot látják meg, akkor meg azt mondják, hogy ez azért elég szűk választási lehetőség, sőt szinte erőltetett és akkor elvárják, hogy ott legyek előfizető? Persze a szükség legtöbbször választásra kényszerít.
    De amúgy meg ez is azért van, mert az egyik szolgáltató elkezdte, a többi meg követi és gyakorlatilag ráerőltetik az embereket erre a kevés választási lehetőségre, hogy nehogy már a cég alkalmazkodjon az ügyfélhez, hanem az ügyfél a céghez. Nem mennék bele jobban a marketingbe és egyéb hülyeségekbe, mert tanultam és nem nagyon szerettem pont emiatt a befolyás és erőltetés miatt, de hát ez a mai világ.

    Hát ha náluk dolgoznék, akkor bizonyára nem szidnám, hanem pártfogásomba venném őket, mint Te, vagy pedig visítva mondanék fel, hogy mekkora egy trágya szolgáltató.
    Ami a CMTS-t illeti úgymond "hallottam", na meg ha normális CMTS lenne, akkor nem modulokat cserélgetnének, meg bővítenének több órás kimaradásokkal, hanem beruháznának egy normális CMTS-re, amiben olyan modulok vannak, amelyekben a csatornák szoftveresen is bővíthetők és akkor nem kellene ennyit vesződni a "fejlesztésekkel", de gondolom pont Neked nem kell ezt magyaráznom.
    A többi hálózati eszközről meg tényleg ne is beszéljünk, meg arról se, hogy a PR-nél havonta vagy 100 központi meghibásodás és egyéb eszköz hiba van, az optikai gerincszakadást meg meg sem említem, főleg hogy ki lett tárgyalva.
    Igaz, hogy a DIGI-nél és a UPC-nél is vannak "furcsa" megoldások, de ha pl. megnézed a DIGI és a UPC facebook oldalát, akkor ott nem található minden post alatt felháborodott előfizető komment, nem úgy mint a PR-nél, ahol ez már szinte megszokás.
    Nem is olyan rég, talán elsején volt megint valami hiba, amit jeleztek is, ott is szép kis kommentek vannak és igazuk is van az előfizetőknek.
    Ami meg a netet illeti, folyamatosan használatban volt és úgy nem volt semmi hiba, vagy csak néha-néha volt használva? Egyébként meg az a tökéletes 60-as netet valós letöltésben hozza a 7,5 MB/s-t? :D Erre a kérdésre múltkor se kaptam választ :D
    Ha meg az sbv5121e modemről van szó, akkor az talán nem is bír 60 Mbit/s-t, max olyan 50-et, de az is csak az elméleti maximum, gyakorlatilag még talán annyit se tud, főleg hogy csak egy csatornát képes kezelni és azt az egy csatornát se egyedül használja, már ha jól tudom.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #1552 üzenetére

    Én úgy tudom, hogy még mindig lehetséges, főleg ADSL területen, bár azokon a településeken már lassan felszámolják a rézhálózatot és lefektetik az optikát.

    Ahhoz képest, hogy hidegen hagytad mégis terjesztetted, mint pl. mikor a PR fejállomásáról volt szó, pedig azt is csak hallottad nem? Valójában nem bizonyosodtál meg róla, hogy az hol is van valójában? Tényleg vannak itt vénasszonyok, nem is kell olyan messzire menni :DDD
    Egyébként de a marketing, mert gyakorlatilag egy agymosás az egész, bár már egyesek agyát hiába mossák, hiszen teljesen üres.
    Az meg érdekes, hogy a 60-as netnél megadják a maximumot, mondjuk a többi csomaghoz képest volt is ára, így gondolom nem volt pofájuk levenni belőle.
    Ami a UPC-t illeti, én nem találtam erről információt, pedig júliusig visszanéztem a posztokat, de ezek szerint elkerülte a figyelmemet, vagy a múltkor jóval régebbi időszakra vonatkozik, de egyébként teljesen mindegy, mert jó, volt náluk hiba, ki is javították és nem takaróznak vele többet, nem úgy mint a PR, náluk érdekes mód mindig valami hiba van ha éppen szar a szolgáltatás, de hát szarból nem lehet várat építeni így minőséget se várjunk el tőlük.
    Egyébként pofon egyszerű, hogy mért nem, azért mert egyszerűen nincs más. Bár a T-Home oldalán állítólag itt elérhető a 30-as internet, viszont az ügyfélszolgálaton azzal fogadtak, hogy sajnos itt csak egy 10 megás ADSL érhető el a maga édeskevés 0,5 Mbit/s feltöltési sebességével, az meg nekem édes kevés, de szerintem nem csak nekem.
    Egyébként de, nekem tökéletes lenne bármelyik szolgáltató, amelyik teljesíti a szerződési feltételeit és nem csak mentegetőzik folyton, meg takarózik az ÁSZF-nek nevezett hülyeséggel, amit unalmukban irogatnak ahelyett, hogy a szolgáltatás tökéletesítésén dolgoznának, na ez a nagy helyzet.
    Nyilván egyesek hagyják, hogy hülyének nézzék, meg kihasználják őket és megelégednek azzal, amit eléjük vágnak, de én nem ilyen vagyok.
    Múltkor mint ha még nem 15 mp lett volna az az idő, mert nem hinném, hogy 15 mp miatt bárki církuszt csinálna, főleg hogy senkinek se jár egységesen az órája, ezért is szoktam előrébb állítani az órámat, hogy mindig mindenhova időben odaérjek és problem solved.
    Ja, vagy pedig az elegem van már, hogy hülyének néznek és kihasználnak típusú ember, aki szokott is azért tenni, hogy valami jobb legyen, de ezt már fentebb leírtam, nem hiszem, hogy magyaráznom kellene.
    Én meg kiszúrom azokat, akik méregetnek, egyébként meg tudtam.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #1556 üzenetére

    És ha szabad megkérdeznem, akkor ezt honnan tudod? :D
    Amúgy az lenne a T részéről a legjobb megoldás, ha rendesen végigoptikáznák az egészet, mert így semmi értelme, másrészt a PR-t se űzik ki, ami szintén nem a legjobb stratégia.
    Szerintem lesz itt még valami, na de majd bemegyek és megkérdem, vagy írok az ügyfélszolgálatnak és ott megkérdem, mert azért elég furcsa, hogy leginkább PR-es településeken kezdtek el fejleszteni és ott nem, ahol eleve csak T van és csak DSL, vagy néhol még az se.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #1559 üzenetére

    Na jó, bár be akartam menni a T-Home-hoz, hogy érdeklődjek, de mivel annyian voltak ott (elégedetlen PR-es előfizetők), ezért ennyiben hagyom, nincs időm egész nap ott állni.
    De gondolom, hogy akkor már úgy optikáznak, hogy az később bővíthető legyen nem? Meg akkor azt nem értem, hogy miért nincs erről megfelelő tájékoztatást a telekom oldalán? Mert ugye Újhely esetében is az van, hogy elhozzák a szupergyors és stabil internetet, de a DSL-t közel se nevezném szupergyorsnak, sőt olyan nagyon stabilnak se, bár ez helyenként eltérő. Egyébként ott nem akarnak fejleszteni, ahol a DSLAM elég szegény és emiatt már nem tud több előfizető előfizetni? Mert van pár település, ahol pont ilyen probléma van.
    Ami meg a következtetést illeti, egyszerű, megnéztem a PR szolgáltatási területeit itt a környéken és összevetettem a telekom hálózatfejlesztési listáján lévő településekkel és leginkább csak ott fejlesztenek, ahol van PR-es internet, ahol nincs csak telekom, ott nem fejlesztenek, pedig PR-es település mellett van. Kicsit nagyon gyanús nekem, hogy itt a környéken pont így van, de egyébként ésszerű lenne, ha tényleg végig optikáznák, vagy legalább is úgy csinálnák, hogy a későbbiekben tovább lehessen fejleszteni a hálózatot.

    zolka95: Jó is lenne, ha emelnék, de egy ilyen fukar semmi cégtől mit vársz? Még a régi pr unó meg hasonló csomagokat is direkt meghagyták az ászf-ben, hogy akinek még az van és nem akar váltani, vagy csak nem tudja, hogy lehet (nem érdekli), annak véletlenül se kelljen többet adni, nehogy már plusz hűség és esetleg pénz nélkül nagyobb internetet élvezhessen, az túl szép lenne, hogy igaz legyen.
    Ilyen egy pofátlan cég mint ez nincs még egy a világon, de már nem is vesződöm velük, most ha lesz időm, akkor a fogyasztóvédelemnek, illetve az nmhh-nak fogok írni, nem pedig velük levelezgetni, mert abszolút de semmi értelme nincs, csak az időmet pazarlom.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #1570 üzenetére

    Szerintem azt nem annak hívják, főleg az első szó hiányában, de mindegy :D
    Ezt nem kell amúgy elképzelni, mert tényleg bemész a T pontba és a sorban első embertől már azt hallod, hogy érdeklődik a T-s csomagok iránt, mert a PR így, meg úgy szar, ráadásul ezzel az új magenta csomaggal neki jobb is lenne.
    Múltkor is mikor bent voltam 2 új T-s előfizetés lett (nem mobilos), 2 meg csak azért volt felejtős, mert csak 10-es net volt elérhető.
    Ja igen, mivel a PR-nél elég sok az elégedetlen előfizető, ezért néha a PR fizet egy-két embernek, hogy menjenek már be a saját értékesítési pontjukba és mikor vannak ott páran, akkor mondjanak egy-két rossz szót a T-ről az ügyfelek előtt.
    Igazából ugye tudod, hogy FTTH hálózatot többféleképpen is lehet építeni? A lényeg, hogy optika legyen, módszer meg már annyi van a kivitelezésére, hogy csak na.
    Lehet aktív eszközökből is építeni és lehet passzívból is, utóbbit csak azért választják a szolgáltatók, mert jó olcsó, viszont pl. passzív osztás esetén olyan mint ha elosztónak egy HUB-ot használnának, olyankor meg egyes végpontokon keletkezik egy kis felesleges adatforgalom, szóval mindegyiknek van előnye és hátránya is.
    A NODE-okat meg idővel véletlen nem lehet onnan kiszedni és esetleg arrébb költöztetni, vagy teljesen eltüntetni? És akkor már megint csak a végponti eszközöket kell majd cserélni.
    Csak azért mondom, mert egyébként ADSL hálózatot fejleszteni más cél nélkül (pl. optika fojtatása és később végleges ADSL leépítés) már annyira baromság, főleg 2015-ben, hogy már nem lehet rá szavakat találni.
    Egyébként amiket mondtam településeket, hogy ott nincs kiírva a T-nél fejlesztés, ott elmegy a T gerinc és egyedül csak T van, ezért is találtam érdekesnek, hogy ott ahol nincs más ott nem fejlesztenek, ahol pedig van ott fejlesztenek.

    (#1571) tomee987:
    A PR-es fizetett reklámot hallhatták :D

    Mondjuk ennyi plusz van csak a PR javára, hogy pár csatorna kódolatlan, más nem.
    Bár ha a fb-os kommenteket elnézem, akkor azok a kódolatlan csatornák is hol elérhetőek hol nem, látszik a minőség.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #1573 üzenetére

    A PR-Telecom Zrt. gúnyos válaszát olvashatták!

    Kicsit vicces így, főleg a reakciód miatt :D
    Amúgy nem veszem magamra, mert látom, hogy nem ismered az iróniát, az meg ilyen alap dolog :D
    Attól, hogy nem teszek smile-t egy mondat végére, az még nem feltétlenül azt jelenti, hogy azt én komolyan is gondolom, de a kedvedért ezentúl megteszem ha kell, már csak a félreértések elkerülése végett is :DDD
    Ez itt Újhelyben volt? De ugye azt is tudod, hogy miért? Mert sokan eddig is csak azért voltak T-nél, mert a PR-nek se volt túl szalonképes ajánlata és akkor már mindegy, hogy melyiknek fizettek, a PR meg most új csomagajánlatokkal jött és lejjebb is vitte az árakat, aminek már tényleg ideje volt.
    Na ezért volt ott sok ember, aki előfizet a szolgáltatásokra és nem azért mert olyan hely de jó a minősége, de hát ez is csak marketing.
    Egyébként miért a PR-nél fizetitek a számlát, már ha szabadna megkérdeznem? :D
    A másik meg, hogy akkor hagyjuk már, mert akkor én meg folytathatnám úgy, hogy elhiszem, hogy fizet neked a PR azért, hogy eloszlasd itt a kételyeket a rossz vélemények miatt és dicsérd az egyébként szar szolgáltatásokat :D Na de tényleg hagyjuk :D Egyébként jó lenne, ha nekem fizetne a T, de ha azt nézzük, hogy mennyit fizetsz a 60-as netért, meg TV-ért telefonért, akkor valójában neked fizet a PR, amit a számlából von le, szóval feszegethetnénk itt a húrokat, de felesleges :)
    Egyébként Te mondtad, hogy beszéltél egy T-s alvállalkozóval, gondoltam, hogy akkor kicsit több részlettel is tudsz róla szolgálni, de ezek szerint tévedtem.
    Azzal kapcsolatban meg igazad van, hogy senki nem írja ki, hogy jó a szolgáltatás, mert hülye lenne arra időt pazarolni, na de azért ha tényleg megnézed a PR facebook oldalát, akkor szinte minden hozzászólásban csak panaszkodás van, azzal kapcsolatban is igazad van, hogy a UPC oldalán is előfordul néha panasz, de azért a PR-nél sokkal több mint pl. a UPC-nél, holott a UPC jóval nagyobb cég és jóval több előfizetője van mint a PR-nek és ha a hibák, illetve problémák ugyan úgy fordulnának elő mind a két szolgáltatónál, mondván, hogy a szolgáltatás minősége megegyezik, akkor elméletileg a UPC-nél jóval több panaszt kellene látnom, de ez nem így van.
    Amúgy itt nem csak én panaszkodom, van pár PR-es ismerősöm, akik szintén panaszkodnak a szolgáltatás minőségére és legszívesebben váltanának, ha tudnának mire.
    Olyan ismerőseim is vannak, akinek szintén 20-as nete van és szintén ugyan az a probléma, ugyan annyit mérnek ők is, mint én is és egyik esetben sincs meg, főleg nem letöltésnél a 20 megabit, tehát biztosíthatlak, hogy nem előfizetői, illetve végponti problémáról van szó, hanem csupán ilyen szar a szolgáltató.
    Sőt szerintem ha kikérném a panaszleveket amit itt helyileg kaptak, akkor lenne vagy jó pár, csak ugye ezt nem tehetem meg.
    Biztos vagyok benne, hogy lenne rá egy kisebb összeged, de ha fogadtunk volna, akkor már nem lenne :D Bár konkrétan nem én nézem, mert az a nagy igazság, hogy én már szinte TV-t se nézek, mert minek?
    A hülye hírekkel meg egyéb buzi médiával már amit folyton nyomnak tele van a tököm, a reklámokról meg ne is beszéljünk, egy 2 órás filmnél is van vagy 1 óra reklám, így nem is véletlen panaszkodok az internetre, hiszen onnan töltöm le a filmeket meg egyéb dolgokat, így spórolva egy kis időt, arról nem is beszélve, hogy így azt nézek meg és akkor, amit is amikor akarok és nem kell várni semmire, meg rinyálni, hogy erről lemaradtam, meg hogy most éppen jól jönne egy kis szünet stb...

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #1575 üzenetére

    Végül is igaz, meg ha van idő, akkor úgy könnyebb is, csak ugye a postán egyszerre könnyebb elintézni mindent, ezért is kérdeztem rá.
    Lehet, hogy van benne valami, sajnos nem nézem a UPC facebook oldalát, mivel nem náluk vagyok, viszont hozzátenném, hogy a PR is szokott visszafele törölni, múltkor is bizonyítékot kerestem, erre nem találtam és azért, mert törölték. Sunyi mód mindegyik csinálja.
    Azért én megkérdezném, hogy vajon miért nem panaszkodnak rá? Azért mert nem használják annyit és nem érdeklő őket, vagy éppen a váltást nem tudják?
    Ugye most leírom utoljára, hogy engem az zavar konkrétan, hogy speedtest-en meg minden egyéb mérési oldalon szépen le lehet mérni a 19,45-19,75 Mbit/s-ot (ameddig nem baszogattam őket állandóan, addig 19,45 volt a maximum, se le, se fel nem mozdult a mutató a mérési eredmény elejétől a végéig, ami egy normális embernek kicsit gyanús, na de m1), viszont valós letöltésnél csak 2,1-2,3 MB/s csordogálnak lefele a dolgok, holott ha a 20-at elosztjuk 8-al, hogy át tudjuk váltani a megabitet megabájtra, akkor kereken 2,5 MB/s jön ki és ennyivel kellene tudnom tölteni, főleg hogy ha a hálózat olyan jó, hogy egy állandó sebességgel tudok letölteni, tehát nekem ne mondja senki se, hogy ennyire képes a hálózat, meg az a TCP/IP protokollok miatt van, hogy nem kapom meg azt, ami, ráadásul még hülyének is nézik az embert, mert ugye a legtöbben azt se tudják, hogy eszik-e vagy isszák, viszont ha látják, hogy böngésző, illetve torrent esetén már 2 MB/s vagy 2000 KB/s felett jön, akkor azt hiszik, hogy az 20 Mbit/s és már meg vannak vele elégedve és semmi probléma nincs, mindenki boldog, csak az nem, akinek van egy kis esze és tudja, hogy átverik.
    Nyilván én vagyok a hibás, hogy nem elégszek meg azzal a szarral, amit az orrom alá tesznek, de kérdem én, hogy ha mindig elégedettek lennénk mindennel, akkor mi lenne? Hát megmondom én, hogy mi, mindig hülyének néznének minket és a színvonal mindig csak csökkenne, még ha csak egy kicsivel is, mert tudják, hogy ha nem háborodnak föl az emberek, akkor nyugodtan tovább lehet őket csesztetni és a körülményeket rontani, persze tudom én, megint én vagyok hülye, mert nem kinyitom a szemem és látom, hogy ezek hülyének nézek és teszek is valamit azért, hogy ugyan már ne valami szart kapjak azért a pénzért, amit fizetek.
    A kormány is addig nézi hülyének az embereket, míg valaki rájuk nem gyújtja a parlamentet, a legtöbb háború is így alakult ki, remélem nem kell hozzá történelem órát tartanom, főleg hogy egy ilyen kis szarságot nem akarok összevetni nagyobb dolgokkal, de mivel minden szinten megy ez, így nyugodtan lehetne.
    Egyébként nem azért, de ha mi is 3-4 ezer forintot fizetnénk ezért a szarért, akkor egye fene egy szavam nem lenne, de mivel említetted, hogy Te a 60-as netért meg TV-ért és telefonért fizetsz 3-4 ezer forintot, mi meg ezért a szarért 8-8500 forintot, így nyilván bőven van okom a panaszra, főleg azért is, mert nekem nincs meg ez a gyengye szaros 20-as net annyi amennyi, Neked meg megvan a 60-as net annyi amennyi és ilyen kis összegért.
    Amúgy meg nem hülyeség, mert a Telekomnak sincs Újhelyben mindenhol kiépítve a telefonhálózat és ha bemegy az ember hozzájuk, akkor nem azt hallja, hogy igen máris kihúzunk a kedvéért egy párszáz forintos kábelt, hanem hogy várólistára tesszük és értesítjük, hogy ha elérhető a szolgáltatás.
    Az ilyen mobil meg mikrohullámú (Wifi-s) baromságokat meg hagyjuk, házban pl. már kapásból nem is fogható rendesen a 3/4G, a Wifi-s szolgáltatás meg nem éppen a legstabilabb, már elég ha csak a közeli Naracom-ot nézzük (van velük tapasztalatom).
    Meg ugye nem mindenki szarja a pénzt, így nyilván azt fogja választani ami olcsóbb, főleg hogy ha már egy szolgáltató oldalára rámész, vagy megnézed a szórólapot amit bevágnak a postaládába, akkor kapásból az van rajta, hogy "CSOMAGBAN OLCSÓBB!!!444", ezért nyilván nem fogja a telefont a T-től, a TV-t a UPC-től, a netet meg a Telenor-tól, illetve egyéb harmadik szolgáltatótól venni, legalább is ha nem szarja a pénzt, vagy csak egyszerűen reálisan gondolkodik.
    Egyébként régen tudtam itt Wifi-s szolgáltatóról, de most nem, viszont ha megint kezd elterjedni, akkor annak valami oka biztos van (szarok a helyi szolgáltatások, vagy nem elérhetőek mindenhol).

    Amúgy így az egészhez utólag hozzátenném (nincs kedvem visszakeresgélni és a megfelelő helyre beírni), hogy valamennyire igazad van abban, hogy egy kicsit túlreagálom a dolgot, viszont valahol és valahogy el kell kezdeni végre tenni valamit azért, hogy jobb legyen és ha pont egy ilyen kis tetű céggel van éppen gond és pont a szaros internettel, akkor éppen azzal fogok problémázni.
    Ma már szinte minden kis szar dolgot fel kell fújni ahhoz, hogy legyen is valami jó vége a dolognak, de ezt is csak azért, mert régen mindenki szart mindenre, most meg már meg lehet nézni, hogy mi lett a vége. Tolvaj kormányok, akik a pénzt lopják, de nem csinálnak semmit azon kívül, hogy néha a fejünkre szarnak, dráguló árak, tetű szolgáltatók, gazdaságot tönkretevő "bevándorlók" és mi jöhet még?
    Bármit is hagyunk, nyilván csak rosszabb lesz, az most hogy egyesek szerint egy ilyen kis dologból csinálok egy ekkora problémát, az most mellékes.
    De egyébként nem csak én vagyok így vele, egyre több az olyan ember, aki végre kinyitja a szemét és a talpára áll és fellép az ilyen mocskok ellen.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #1579 üzenetére

    Ez jó kérdés, ugyanis fingom sincs az FTP-s hozzáférési adatokról, főleg hogy eddig nem volt rá szükségem.
    Bár szerintem teljesen mindegy, mert BIX-ig kell biztosítaniuk sávszélességet és már a szelessav.net-ig se jön az ami és az pedig a BIX-re csatlakozik, legalább is a leírtak szerint.
    FTP-n keresztül csak az alábbi oldalról szoktam tesztfájlokat lehúzni: http://ftp.fsn.hu/testfiles/
    De onnan is ugyan úgy 2,1-2,3 MB/s között jön, de a 2,3 MB/s is csak ilyen érintés táján, nem tud úgy fölé menni, hogy ott is maradjon.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #1581 üzenetére

    Már csak azért sem vicc kategória kérlek, mert nem garantáltért fizetek, hanem az egészért, de Te is tudod mi a garantált és mikor lehet azzal jönni, de azért hajtod, hogy az emberek elhiggyék, hogy az jár nekik, holott ha így nézzük, ahogy te mondod, akkor a 20 Mbit/s maximum helyett ennyi erővel már adhatnának annyit, amennyi a csövön kifér és akkor már mondhatnák, hogy ezért van a garantált, amire visszaesik, mert mindenki maxon használja, de egyébként semmi értelme, főleg nem már 2015-ben, holott 2018-ra is már úgy kellene megoldani, hogy ne a garantálttal takarózzanak, hanem elegendő erőforrás legyen, de elmondom neked, hogy most is van elég, legalább is itt, szóval nem tudom, hogy mi olyan nehéz abban, hogy teljesítsék a szerződésben foglaltakat és ne csak célértékkel meg egyéb kitalált hülyeséggel dédelgessék magukat.
    Tudod mi a vicc kategória? Mikor valaki hagyja, hogy a fejére szarjanak és hülyének is nézzék, na az a vicc kategória, meg ez az ország az emberek 90%-val, meg úgy általában az egész világ a sok birkával, de ezzel is már megsértem a bikákat.
    Te meg nézz utána kérlek, hogy mit jelent az, hogy azt a maximumot mikor és milyen körülmények között kellene elérni, mert itt folyamatosan hoz egy stabil értéket éjjel-nappal (akkor is, mikor gyakorlatilag 0%-os a hálózat terheltsége), akkor nem értem, hogy annál miért nem tudok többet kisajtolni belőle (már mint annyit, amennyiért ténylegesen fizetek), de lehet hogy az én gondolkodásommal van a baj azért, mert ez nekem feltűnik, másnak pedig nem. Igaz, végül is egy hülyének a normális a hülye, miért is nem esett le rögtön.
    Ja és mikor és milyen állásra, meg ezek után? Ugyan már. Meg tudod, ha fel is vesznek, attól én még csak egy szaros alkalmazott leszek és azt kell majd csinálnom, amit a hülye vezetőség mond, ha ők azt mondják, hogy ezt így csináld, akkor nyilván Te sem fogod másképp csinálni, különben rögtön kereshetsz másik állást, bármilyen jól is csináltad volna.
    Sajnos a hülyék diktálnak, mert mögöttük van a nagy pénz.
    Tudod a billentyűzet koptatása helyett bemehetnék én a helyi értékesítési pontra is és összetörhetnék ott mindent és ráboríthatnám az asztalt arra aki ott van, de kérdem én, hogy az az ember, aki szintén ott van tehet valami azért, amit ők vezetőségi szinten csinálnak? Nem, ő csak egy alkalmazott, ő is azt csinálja amit mondanak és amiért fizetnek neki.
    Persze Miskolcra is felmehetnék, max a rendőrök visznek el, de annyit nem érnek meg nekem hidd el.
    De azzal, hogy itt a billentyűzetet koptatom és leírom a véleményem, talán elérem azt, hogy más is hasonló véleményen legyen és ne hagyja, hogy hülyének nézzék és hogy kizsákmányolják.
    Nem akarok joni55-el sem példálózni, de ő is a 60-as netért fizetett, azt gyakorlatilag lószart se kapott több mint 1,5 évig (ha jól tudom), na ha a dolgok így vannak rendjén, akkor bizony nagyon nagy gond van.
    Arról nem is beszélve, hogy nála is eljátszották ugyan azt, hogy mérhette a 60-as sebességet, de letölteni már nem tölthetett vele és ez bizony az átverés és a pofátlanság teteje.
    Majd azért megnézem, hogy ha titeket is átvernek, vagy éppen észreveszitek már, hogy több éve átvernek, akkor hogy fog állni a szátok, de hogy nem így mint most az is biztos.

    Szerk.:
    Ja és zárjuk már le a vitát, mert tényleg jó így elbeszélgetni, de semmit se érünk vele azon kívül, hogy max felidegesítjük egymást meg feleslegesen koptatjuk a billentyűzetet.
    Ha valakinek van ésszerű megoldása, szívesen hallgatom, de egymás ócsárolását fejezzük be, már ha kérhetem, mert sokat nem érünk el vele. Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #1583 üzenetére

    Ha a jogi oldalát így nézzük, akkor gyakorlatilag már szolgáltatni se kötelesek, ha semmire se képesek a nyávogáson kívül.
    Egyébként az idézeted csak megerősíti azt amit írtam, viszont ne csak törekedni próbáljon a szolgáltató, hanem csinálja is normálisan.
    Nem, nincs mobilnetem, legalább is állandó előfizetésként nem, meg annál máshogy megy a dolog.
    Kezdjük ott, hogy rádiós, vagy ha jobban tetszik, akkor vezeték nélküli, annál meg tudjuk, hogy elég sok a zavaró tényező, kezdve az időjárási viszonyoktól egészen a szilárd tárgyakig, gondolok itt a falakra meg egyéb dolgokra.
    Kint szépen fogható a 3/4G, viszont házon belül már szinte semmi sincs, de hát lakáson belül az ember ne is mobil internet használjon, hanem vezetékest, aminél nincsenek ilyen zavaró tényezők, DE ennek ellenére ez a sunyi szolgáltató mégsem képes teljesíteni a feltételeket.

    Igaz nem olyan, legalább is nem olyan mértékű, mert nála sokkal többet vettek le, de hát egy 20-as netből őszintén mennyit is vegyenek le, hiszen ma már ez is alig ér valamit.
    Egyébként örülök, hogy csak a 19,75-ön kattogsz, viszont azt kényelmesen kifelejtetted, hogy a valós letöltés csak 2,1-2,3 MB/s, sőt a 2,3-t csak súrolja néha, így azt nem is számolom bele és ha már így nézzük, akkor csak olyan 16-18 Mbit/s és az azért már jóval kevesebb, mint a 20 és igen fontos, mivel egy ilyen kis szar csomagnál is képesek levenni belőle, ha ez neked nem pofátlanság, akkor nem tudom mi, de örülök, hogy csak a felszínt érinted mindennél, így kb. annyit is ér amit csinálsz.

    Ami meg miskolci digikábel netedet érinti, nekem ha már itt ilyen netem lenne olyan áron, akkor a seggemet a földhöz csapkodnám örömömben, nem pedig panaszkodnék, főleg hogy 3-4 ezer forint a TV, internet és a telefon és 100-as nettel (ami mellé ráadásul 50-es feltöltés jár a szaros 5-10 Mbit/s helyett, ami tudom hogy a technológia miatt van, de akkor is), itt meg ugyan ez 20-as nettel (talán még kevesebb TV csatornával is) 8100 forint, azért remélem hogy észreveszed az árkülönbséget (amiért itt az asztalt verem, főleg hogy az a havi 3-4 ezer forint plusz, ami ezeknek a szemeteknek megy szolgáltatási díj címszó alatt, az máshova is elmehetne havi szinten), szóval még azzal a 40 Mbit/s-al is boldog lennék, viszont igaz, hogy azért utána járnék a dolognak, hogy pontosan mi is a probléma, gondolom Te is megtetted és nem csak panaszkodsz itt, mert én a PR-nél már megtettem a szükséges lépéseket, viszont úgy látszik, hogy itt szarnak az ember fejére, viszont a Digi-nél azért nem annyira pofátlanok, legalább is tudtommal, szóval neked is megérne egy próbát, de hát ha nem cselekszel, akkor ne várj csodát.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #1585 üzenetére

    Biztos, de én nem emlékszem rá, csak annyira, hogy félbehagytuk, de akkor is mint ha azt mondtam volna, hogy érdekes mód, de más szolgáltatóknál képes lemérni azt a sebességet, amiért fizetnek és ráadásul letölteni is tudnak ténylegesen annyival és nem korlátozzák az adatforgalmat, de persze több száz szerver, meg az internet a hibás azért, mert a PR korlátozása miatt a 20-ból csak 19-et mérek.

    Hát itt talán egyedül nekem nincs szemellenzőm, de mindegy.
    Attól, hogy konkrétan nekem nincs Digi előfizetésem az nem azt jelenti, hogy nem ismerem őket, mert ismerősömnek is van és ismerősöm ismerősének is és volt olyan, hogy gubanc volt velük, de könnyen el tudták intézni.
    A PR-nél meg a drága húsnak híg a leve, viszont ebben az esetben én inkább az olcsót megoldást választanám és szerintem nem csak én.
    Amúgy ha már említésre került a matek, akkor ugye tanultál az arányokról? Csak mert mint ha azokról az órákról pont kimaradtál volna.
    Mivel ez csak egy szaros 20-as net, így igen is számít nekem az a 2-4 Mbit/s, ha egy 500-as internetnél mérnék 495 Mbit/s-t, akkor szarnék az egészre, de kérlek, ez csak egy szaros 20-as net és még abból is levágnak 2-4 Mbit/s, kb. olyan, mint ha egy 500-as netnél lecsapnának 50-100 megát, legalább is ha az arányokat nézzük, szerinted az a 50-100 Mbit/s nem sok? Mert ugyan olyan sok, mint 20-nál az a 2-4 Mbit/s.
    Bár hiába beszélek, ha már ilyen alap dolgoknál probléma van.
    Ja és el ne felejtsük, hogy ezeket a drága politikusokat az olyan hülye emberek szavazták meg, akik szarnak mindenre, még arra is, ha eladják alóluk az országot a saját politikusaik, na igen, még jó hogy felhoztad.
    Ilyenkor sajnálom, hogy anno Hitler elvesztette a háborút. Most lenne egy egységes birodalom és egy egységes vezetés központi rendszerrel és nem lenne ennyi apró szar ország ennyi szar nyelvvel, meg egy országon belül ennyi kis szar vállalkozással meg egyéb szarral.
    Erre mi van. Meg van osztva az egész világ, van több száz szar kis ország meg nyelv, több milliárdnyi ember feleslegesen, akiket egyébként segélyezni kell, mert semmit se csinálnak, de azért éhen ne halljanak és még folytathatnám. És pont azok miatt, akik ellen régen Hitler harcolt.
    Csak a pénz, ma már a pénzen kívül semmi se számít, még az emberi életek sem és itt tartunk, legalább is ha őszinték akarunk lenni, ha nem, akkor megint lehetne róla vitatkozni, de felesleges, főleg egy internetszolgáltató topikjában, bár ma már van olyan szar a helyzet, hogy valahol beszélni kell róla, de inkább tenni kellene ellene.
    És igen egyébként, ilyen aprócseprő problémákkal kezdődik minden. Ha ilyen kis "problémákat" megengedhetünk magunknak, akkor a problémák egyre nagyobbak és nagyobbak lesznek és lásd itt tartunk.

    Egyébként meg tényleg nincs sok értelme ezeknek a beszélgetéseknek, így pontot is tennék az ügy végére, de előtte feltennék neked pár kérdést (amelyek közül valamelyiket már feltettem, csak nem kaptam rá választ), ha szabad.:
    1. Miért van az, hogy egyik internetcsomagnál se kaptam meg a fizetett sebességet? 15/2-es netnél 13-14 Mbit/s volt a max, de 12-esnél is így volt ha az arányukat nézzük és azt ne mond, hogy a hálózat nem bírja, mert érdekes mód de nagyobb net esetén is így vannak az arányok és azokat is bírja a hálózat, tehát simán meg lehetne adni azt a sebességet éjjel nappal.
    2. Miért van az, hogy ez a "probléma" nem csak nálam van jelen? Rögtön szedek neked össze pár előfizetőt, akinek 15-ös, illetve 20-as netje van és ugyan ez a probléma.
    3. Miért pont azután ugrott a webes felületen mérhető sebesség, miután megírtam nekik, hogy érdekes mód, de 19,45 fölött még sose lehetett mérni? Kicsit gyanús a dolog, legalább is egy normális embernek, mondjuk igen, kinek mi a normális.
    4. Miért koptatod azért a billentyűzetet, hogy a szolgáltatót védd és engem meggyőzz arról, hogy nincs igazam és minden így van rendben ahogy, ráadásul miért pont azután, miután sűrűbben írogattam a PR-nek és itt szidtam őket? Elvégre én előtte is itt voltam, csak éppen az ügyfélszolgálatnak nem irkáltam.
    Kérlek válaszolj a kérdéseimre, köszönöm.

  • bucihost

    senior tag

    válasz tomee987 #1588 üzenetére

    Kinek a pap kinek a papné... én speciel most készülök csomagot váltani MIDDLE-ra. 1-2 apróságot eltekintve én megvagyok elégedve a PR-el. Arról viszont nincs valakinek valami infója, hogy + dekóder mennyibe fáj? Az oldalon semmit nem találok ehhez kapcsolatban. 3 TV-re lenne majd kötve a tudomány, ebből 1 újfajta szóval dekóder nem kell, a csomaghoz viszont (elvileg) 1 dekóder jár ingyen.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz tomee987 #1556 üzenetére

    Ez mennyire biztos? Nekem kb. 20 nap múlva jár le a hűségidőm, de a honlapon továbbra is csak a 10Mbites csomag érhető el...ami gyakorlatilag csak 7,6Mbites, mert most is az van. Ha ennyi marad, akkor átmegyek a PR-hez, bármennyire nem akarok, mert ott legalább van normális sebességű net. Nézegetek mondjuk olyan kombót, hogy a TV műholdas maradna UPC vagy Digi, az Internet meg PR-Telekomos.

    Nem értem, hogy ha fejlesztenek az MT-nél, miért nem adnak tájékoztatást. Majd akkor fognak keresni, mikor átmentem a konkurenciához? (Anno a PR-nél mondjuk így csinálták. Mikor már lemondtam az előfizetést náluk és leszerződtem az MT-vel, azután felhívtak, hogy mégis átmehetnék abba a csomagba, amit kértem)

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #1613 üzenetére

    Érdekes egy változás, bár még így is hülyeség, főleg hogy csak egy csomagnak a sebességét vitték le, ami tényleg értelmetlen, főleg hogy a nagyobb csomagokat úgy hagyták.
    Max akkor jó, ha a 30-ast megszüntetik, mert így nem kell rögtön 60-ast adni mindenkinek, egy 10 Mbit/s-t megspórolhatnak előfizetőként, bár olyan hálózaton felesleges, mint ami nekik van, szóval tényleg nem értem.

    Ez érdekes, de vajon miért ott és milyen okból? Igaz, hogy az FTTH jobb több szempontból is, de most hirtelen miért térnek át rá ED 3.0-ról és miért pont Halásztelken? Ha valami kísérleti jellege lenne, akkor arra ott van Tata, úgy tudom, hogy a tömbházas térségben ott is FTTH van.
    Meg még arra is kíváncsi lennék, hogy a kábeltévét hogy oldják majd meg, vajon külön kábelhálózat lesz neki, vagy úgy oldják meg mint a Digi, hogy az is optikán jön és a modemen van egy koax kimenet, amin a TV-t szolgáltatják.
    Egyébként ez a passzív elosztásos rendszer hülyeség. A Digi-nél is ezért szívnak annyian, főleg tömbházas térségben, mert ugye a passzív optikai osztás úgy működik, mintha egy Ethernet hálózaton HUB-ot használnánk osztásképpen, sok helyre eljut az, aminek nem kellene és ezáltal túlterhelt lesz a hálózat.
    Mondjuk a PR-nél ilyennel szerintem nem kell számolni, mert sose fognak olyan nagy netcsomagokat adni, főleg olyan áron.
    De tényleg érdekel, hogy most miért FTTH-t építenek ki és hogy vajon máshol is áttérnek-e rá, vagy nem, elvégre már lassan itt van a DOCSIS 3.1 is, amin szintén lehet majd nagyobb sebességű csomagokat adni, már ha ez a céljuk, bár szerintem két legyet akarnak ütni egycsapásra, elvégre optikán is bőven van kapacitás, ráadásul csökkennének a hálózatüzemeltetési költségek is, főleg passzív osztással és a karbantartás se olyan nehéz és nem kellene az erősítőkkel vacakolni. Ki tudja mit akarnak megint.

  • fatal`

    titán

    válasz tomee987 #1613 üzenetére

    Igen, láttam őket kábelezni.

    Kiváncsi vagyok a mi környékünket is felhúzzák-e FTTH-ra (nincs messze). Nem tartom túl valószínűnek.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #1627 üzenetére

    Most ott is van a választható települések között, de még nincs csomag. Mondjuk legalább az eszük megjött, mert mostanában nem nagyon terjeszkedtek, Szerencsen meg nem tudok egy normális internetszolgáltatóról sem, bár ez se az. Itt is kezdhetnék már az FTTH-t, ha jól láttam, akkor egy-két helyen már van mivel HFC, a CMTS-t meg a kábelmodemeket vihetnék egy-két nagyobb faluba/városba, ahol már van valamilyen minőségű kábelhálózat, viszont normális internetszolgáltató nincs (tahóm adsl meg wifis szolgáltatók csak) és igény lenne a normális internetre, de hát ezeknek sincs sok eszük.

    Egyébként valaki mondja már meg, hogy FTTH-n a PR hogy valósítja meg a TV-t és milyen modemeket használnak? :D

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #1655 üzenetére

    Igen én is ezt kaptam válaszként és hagyjuk már, ennek a szolgáltatónak mindig van valami kínja, mikor tényleg szolgáltatni kellene. Kifogásokat én is tudok találni ahelyett hogy megoldanék egy problémát, csak az a baj velem, hogy én megoldom a problémákat ahelyett hogy kifogásokat találnék ki.
    Egyébként remélem tudod mi az az irónia? Mert ez már nem az, hanem egy kész vicc. 2015-öt írunk, ott van egy rakás még nem használt technológia a háttérben csak azért, mert a rohadt mocskos zsid. pénzvilág embereinek (más ne vegye magára, csak azok a mocskos tőkés amerikába menekülő trilliárdos senkik) jelenleg így jó, nem kell semmi pénzt befektetni, hogy normális hálózatot építsenek ki és kicsit áttérve a most kialakuló háborúra ott van az a rohadt olaj is, amiért a tudjuk kik képesek voltak kirobbantani egy háborút, mert az olajban van még bőven pénz, viszont a napfénnyel és vízzel működő gépekben már egyáltalán nincs.
    Szóval nekem ez az én bajom, ott van egy rakás új megoldás, de nem, addig míg jó meg nem szidják őket elegen addig úgy gondolják nem kell semmit tenni, csak szedni be a pénzt és szarni rá és emiatt fog már megint kirobbani egy háború aztán majd megint hallgathatjuk a nyavalygásokat évekig meg állítgathatjuk a drága és felesleges emlékműveket.
    Szóval igen, kész vicc, hogy 2015-ben még mindig itt tart ez a szánalmas ország meg a sok hülye öltönyös majom, akik elpetárdáznak ott most is az iszlám állammal, ahelyett hogy dobnának rá egy hidrogénbombát azt mennének a fenébe.
    Ja és akkor a legkisebb senki szolgáltatón is (PR-Telecom) látszik ugyan ez, a hülyeséget csinálják egymás után.

    Ami a Telekomot illeti hallottam róla, állítólag valami balfaszok megint elvágtak egy optikai gerinckábelt valahol Szerencsnél, ezért állt le itt a szolgáltatás náluk, de az a vicces, hogy leginkább az üzleti szolgáltatások álltak le, lakossági még volt net esetén is, de az is olyan volt amilyen, legalább is ezt hallottam.
    Ja és ebben is az a vicces, hogy nem igaz, hogy annyira ostobák és felelőtlenek az emberek, hogy nem képesek odafigyelni a saját, vagy egymás munkájára, vagy esetleg odaszólni a másiknak, hogy figyelj már te majom, ott van nekünk a gerinc, ne vágjátok már el, á nem, aztán meg nyavajognak az előfizetőknek, hogy ezért meg azért nincs és ez nem számít bele az éves rendelkezésre állásba.
    Hát így a hülye is tud szolgáltatni, mondjuk igaz is, valamiért vezetőségi szinten mindig is barmok voltak, ráadásul pénzéhes barmok.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #1659 üzenetére

    Igen tudom, hogy nem az fogja megcsinálni, nem is várom el tőle/tőlük, bár azért a sablon szöveget néha lehetne cserélni, annyira talán nem megerőltető.
    Azt nem mondtam, hogy ha van az a baj, ha nincs az :D Bár ha normálisan megcsinálnának végre valamit, akkor nem kellene kifogásokat keresni és tájékoztatni az előfizetőket, hogy "jaj bocsánat, de most azért nincs net, mert hülyék vagyunk ehhez".
    Ugye tudod, hogy ha elégedett lennél mindennel, akkor soha a büdös életben nem javulna semminek se a színvonala mert minek? Ha neked az is megfelel, hogy a fejedre szarnak azért a pénzért, akkor minek változtatnának rajta? Ők is jól járnak, Te is jól jársz, mindenki boldog, csak éppen 2015 van és színvonal sehol.
    Ja Murphy, persze ... ameddig a pénz diktál és az öltönyös pénzéhes idióta majmok uralkodnak, addig biztos nem lesz sehol világbéke és semmi se fog örökké működni, mert akkor ki venne újat és miért? Valaminek hajtania kell a "gazdaságot", amire feltétlenül szükség van, bár mivel függőségi rendszert alakítottak ki, így már igen.
    Csak annyit mondok, hogy volt az a pénz, amiért egyesek is azt mondták amit és ma már szállóigévé vált.

    Egyébként gondolom hallottál a tervezett elévülésről meg ilyesmi, ha nem lenne ilyesmi, akkor sok probléma nem lenne, max a tőkés embereknek lenne problémájuk, de azokat ott kellene kivégezni, ahol épp vannak.
    Ameddig a pénz diktál, addig a fejlődés mindig akadályozva lesz valamilyen szinten. Most is mi fejlődik egyedül? A szórakozást szolgáló eszközök és a virtuális világ (telefonok, tabletek, facebook stb. hogy sok zombi legyen, akik füttyszóra ugranak), de normális kutatások és fejlesztések egyáltalán nincsenek, legalább is olyanok nem, amik ténylegesen előrevinnék az emberiséget, de hát minek is, ha a sok hülye elél így is.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #1671 üzenetére

    Az áram az megint más, évente ha egyszer van karbantartás, vagy max kétszer, de nem havonta többször.
    Mihez képest olcsó kérlek szépen? Mondjuk Neked igen, azért a 4000 forintért, csak azt kellemesen elfelejtetted, hogy míg Te csak 4000 forintot fizetsz érte, addig más 8-12 ezer forintot ami nem kis pénz egy ilyen kis szar lakossági szolgáltatásért.
    Igazából ha hiszed ha nem, én az ilyen dolgokat valamennyire fejben tartom és akkor nem kezdek neki ezzel a tanyanettel felfele tölteni gigás fájlt, hogy megszakadjon a feltöltés, de Te biztos jobban tudod, hogy én mit és hogy csinálok, azért ilyen jó a színvonal, mert mindenki jobban tudja, hogy a másik mit csinál, mondanám a szálka a szemben mondást, de felesleges.
    Őszintén? Mivel járuljak hozzá? Hogy nonstop hülye legyek mint mások, menjek el az öltönyös majmokra szavazni aztán dicsekedjek a másik hülyének, hogy én is a fideszre szavaztam és elbasztam mások életét?
    Vagy a napi 8-9 óra robotolásra gondolsz és a "boldog" gondnélküli életre? Tudod inkább azt kérdezném, hogy Te mivel járulsz hozzá, de én sem akarok személyeskedni.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #1688 üzenetére

    Hidd el, hogy általában amit mondok azt meg is csinálom, apropó mit is mondtál hol laksz? Postázok oda is egy box-ot :DDD
    Viccet félre téve, mondtam már Neked Mr. Pozitív, hogy nem lehet mindennek mindig a jó oldalát nézni és nem lehetsz sose mindennel elégedett, mert akkor romlani fog mindig a minőség. Amúgy már tényleg érdekel, hogy hol lehet kapni olyan rózsaszín szemüveget, már fontolóra vettem, hogy én is szerzek egyet :D

    Egyébként a szűrős dologhoz annyit írnék, hogy bár a szűrő az internetes részt védi a TV-től jövő zajtól, de érdekes mód valamennyire stabilabbá is teszi a TV-s ágat, vagy csak lehet nekem van olyan szűrőm, mert múltkor miután a box elé tettem egyet (elég gyakran ingadozott a jel) azután jobb lett a jelszint a box-on és a modemen is.
    Amúgy szinte biztos, hogy ott a hálózattal van a probléma, mert ha a PR-nél van a probléma, akkor az általában időszakos és nem folyamatos (bár páran épp fordítva nyilatkoznának), de egyébként többféleképpen is le lehet ellenőrizni mint pl. a padláson bejövő kábelből egy toldással le egy kábel direktbe a TV-hez és ha minden rendeben, akkor az osztásokkal, illetve a kábelezéssel van a probléma, ha pedig ugyan olyan a jelszint, akkor a probléma a házon kívül lesz a PR hálózatán.
    A bejelentéses dologra meg csak annyit, hogy ha a hálózat saját, akkor szép kis árakat felszámíthatnak a "szabványosításért", gondolok itt a kiszállási díjra (4000 forint), az anyag költségre (ez attól függ, mennyit használnak) és egyéb dolgokra, ilyenkor általában jobban jár az ember, ha saját maga megcsinálja normálisan, karbantartani úgy is ritkán kell, mert nem amortizálódik le olyan hamar a hálózat.
    Persze ha az ember nem akar bajlódni vele, akkor egyszerűbb kihívni őket, legalább ingyen javítják majd, ha probléma van, ráadásul van még egy jó oldala, ha szerencsés az ember, de azt nem túl szerencsés leírni.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #1690 üzenetére

    Na látod, ami szerinted nem jó, az hülyeség, vagy éppen beteges, én is lehetnék ezen nézőpont szerint, de mivel nem egyforma mindenki (hála az égnek) ezért nem vallom ezt a nézetet, mert ennyi erővel a túlzott pozitív nézetet is nevezhetnénk betegesnek.
    Azt egyébként tudom, hogy van feketelista és ha jól emlékszem, akkor ezzel kapcsolatban meg is mondtam a magamét egy levélben, azóta a beérkezéstől számítva szinte mindig 1 nap alatt elolvassák a levelet amit kapnak, sőt valamikor még válaszolnak is rögtön.
    Egyébként ha probléma lenne ezzel kapcsolatban, akkor még mindig ott van a fogyasztóvédelem és a többi elégedetlen ügyfél, akikkel összefogva szépen alájuk lehet pörkölni, na de erről ennyit, főleg hogy a szolgáltatónak az a feladata, hogy úgy szolgáltasson, ahogy ígéri és hogy ne lehessen rá panaszkodni, náluk meg pont fordítva van.

    Van benne igazság, na de Neked akkor bekötés volt mint írtad, abban az esetben könnyű eljátszani, ilyenkor már nem nagyon, kivéve mint ahogy írtad, hogy +1 vételi hely kiépítése és akkor már meg lehet olyankor beszélni a szerelőkkel (ha olyanok), hogy rendbe kellene szedni az egészet, főleg ha alapból rossz a jel.
    Házilag meg akkor éri meg csak fabrikálni, hogy ha ért is hozzá az ember és akkor már rendel minőségi elosztókat és kábeleket és onnantól kezdve szerintem már nem is lesz probléma vele, hacsak nem történik valami előreláthatatlan probléma (pl. villámcsapás, vagy nagy feszültségű kábel ér egy elosztóhoz/erősítőhöz és az végig megy a kábeleken, erre volt is már példa, csak talán nem náluk).
    Amúgy ami a szerelési anyagokat illeti, tényleg nem rosszak. Úgy tudom, hogy a Teletronik-al van valami egyezségük/szerződésük, ami meg is látszik, ugyanis mindig Teletronik-os kábeleket, elosztókat, csatlakozókat és szűrőket használnak, amik tényleg nem teljesítenek rosszul, úgy hogy nem is panaszkodom.
    Az is igaz, hogy van egy fix összeg kiépítésnél, itt is mikor plusz egy végpont kellett, akkor valami 4-4500 forint volt kiszállással együtt, bár kétlem, hogy ha 1 km kábelt kellene ilyenkor elhasználni, akkor is annyi maradna az összeg. :DDD
    De ugye gondolom úgy számolták ki ezt az árat, hogy mindenképp jól járjanak vele, elvégre egy új végpont kiépítésekkor a legtöbb esetben nem kell sok eszközt használni (max egy elosztó, egy szűrő meg 20-30 méter kábel, amit nagy mennyiségben szinte bagóért vesznek).

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #1692 üzenetére

    Igazán elmondhatnád már, hogy hol is voltál ügyfélszolgálatos :D
    Egyébként tudom, hogy a legtöbb esetben így megy, ezért van már ki a f... sok embernek. Na meg az ügyfélnek/vásárlónak mindig igaza van (főleg panaszkodás terén), gondolom ismered ezt a mondást :)
    De elhiheted nekem, ha normálisan szolgáltatna a PR, akkor az ég világon semmi bajom nem lenne velük, mert egyébként nem vagyok az a kötekedős és unatkozós típus, akinek ha nincs más dolga éppen, akkor a szolgáltatót ócsárolja (tudom pont fordítva látszik, de hát ennyi probléma van velük). Tegnap pl. megint csinált olyat a net, hogy a feltöltés visszaesett a béka segge alá (nem volt más forgalom), még az a szerencse, hogy nem töltöttem fel semmit se drive-ra, se pedig mega-ra, mert akkor szokás szerint megszakadt volna és kezdhettem volna elölről.
    De egyébként a legjobb az, hogy olyan "jók" ezek az internetcsomagok, hogy ha teljesen használom a letöltést, akkor a feltöltés 3/4-e már elmegy egyéb kommunikációra, nem tudom, hogy abból is miért nem lehet többet adni, legalább is kínált sávszélességben, a garantált maradhatna ugyan annyi, így legalább ha valamit gyorsan fel kellene tölteni, akkor fel is lehetne és nem kellene órákig foglalni a sávszélt, meg szarakodni vele.

    Ha 50%-os, akkor mindegy, hogy hol vannak a csatornák.
    Egyébként ha jó az osztás és kevés a csillapítás, akkor még 4-5 vételi helynél sincs szükség erősítőre, persze ez függ attól is, hogy a bejövő jel milyen, mert már ott is lehetnek gondok (pl. rossz szintezés, vagy nagy terhelés esetén).

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #1696 üzenetére

    Erre nem emlékszem, csak arra, hogy egy a MÁV-ra panaszkodó emberrel hasonlítottál össze, de ha írtad, akkor tényleg elnézést.
    Nem tévedek, ha nem a magyar hatóságokat nézzük, mert azok idióták, milyen már az is, hogy az kap nem tudom hány évnyi börtönbüntetést, aki a borába fagyállót tett és amiatt meghalt egy betörő/tolvaj. Hát neki szíve joga azt tenni a borába, amit akar, nem ő tehet róla, hogy az az idióta bejárt bort lopni, azt utána meg meghalt, na de hagyjuk is a témát.
    Ezért mondom mindig, hogy ebben az országban idióták ülnek a vezető pozíciókban, pénzük hiába van, eszük az nincs, max lopáshoz.

    Én is gondoltam rá, csak az a baj, hogy ezt nem tudom ellenőrizni, mert pont azt nem mutatja a modem, a PR-t meg ezzel is zaklatni... szerintem kitalálod, hogy mit gondolnának :D Bár megérdemelnék, ha már ilyen hálózatot raktak össze.
    Amúgy a közvilágításról jutott eszembe, hogy itt a környéken havonta pár alkalommal előfordulnak energiaingadozások, van hogy hetente 3-4 alkalommal is volt. 2-3 hete mikor hazaértem, akkor is ingadozott, aztán abbamaradt, bekapcsoltam a gépet, mondom ha már nincs gond, akkor csinálom a dolgom, erre 10 perccel rá megint elmegy az áram, gép, modem újraindul (szerintem a PR is tudja igazolni, mivel a modem beregisztrálása, tftp fájl lekérése logolva van), ezt eljátszotta még vagy kétszer, azután már fogtam és írtam nekik egy szép kis panaszlevelet, mert elegem lett abból, hogy az ember fizet nekik karbantartási meg minden egyéb díjat és akkor egy ilyen szar szolgáltatást kap cserébe.
    Ki is jöttek, ellenőriztek mindent, mérőműszereket is elhelyeztek az oszlopokon, közben mondták is, hogy mostanában elég sok az ezzel kapcsolatos probléma a környéken, ezt öröm volt hallani.
    Azóta nem nagyon vettem észre problémát, főleg hogy csak 2-3 órától vagyok itthon, de lehetnek olyan kis áramingadozások, amik okozhatják a problémát, csak éppen én nem látom őket, na de most mit tudok vele csinálni? Ha a PR-nek mondom, az rákeni az ÉMÁSZ-ra, az meg vissza és ez megy, míg végül el nem felejtik és az ég világon semmit se csinálnak.
    Gondolom most már érted, hogy miért vagyok ilyen elégedetlen mindennel.

    Ezt is tudom, sajnos a koax hálózatnak és a DOCSIS-nak ez az egyik hátránya, ezért is örülnék annak, ha elkezdenének itt is optikázni passzív osztással, mert akkor csak a végpontokon kellenének aktív eszközök és stabilabb szolgáltatást tudnának adni, de erre még várhatok.
    Egyébként ha jól figyeltem, akkor vagy két oszlopnyira van lejjebb egy erősítő attól az elosztótól, amin vagyok (1-2 osztó van még közte) és kettővel feljebb megint van egy, de az kisebb.
    A jelek egyébként annyira nem rosszak (legalább is tudtommal), TV-nél is 90% folyamatosan ha csak nincs valami probléma, modemnél a DS szintek 0-2 között vannak, az SNR értékek 40-45 között vannak általában, a 2 US (PL) általában 41-45 között van, de volt amikor már 51-52 felett is voltak, ilyenkor volt is egy kis probléma.

  • zolka95

    őstag

    válasz tomee987 #1701 üzenetére

    Hát illegális csatlakozásról már hallottam a faluban és láttam is, de nem az én utcámban, viszont nincs messze tőlem. Ez nem tudom számít-e.

    Ha ettől is lehet akkor sem értem mért pont csak ezekben az órákban lassul a net.

    Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

Új hozzászólás Aktív témák