Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Majin_Zed

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!Elég furcsa problémával fordulnék Hozzátok - adott egy ősrégi HD ready tv (Samsung LE26R71B), melyen csak egyetlen HDMI slot van. Ezt orvosolandó egy HDMI switchet dugtam rá, melybe csatlakozott a fat ps4-em, egy gagyi mindig tv set-top box, valamint egy üres slot maradt, melybe a laptopom szerettem volna dugni, hogy onnan nézzem majd a Reszkessetek betörőket (na jó, nem is...). Tökéletesen ment minden, a switch a sávok váltogatása közben nem problémázott, amikor akartam a PS4-gyel játszottam, vagy épp valami ócska tv csatornát bámultam. Azonban valahogy az történt, hogy a ps4 jelenleg nem ad videójelet, csak hangot (a login screen-en tudok lépkedni a userek között), a tv képernyőn pedig olyasmi látszik, mintha ki- és bekapcsolgatna, de semmilyen képet nem kapok. Megnéztem a settop boxot is, hasonló jelenség játszódik le ott is. Úgy döntöttem, hogy kikötöm a hdmi switch-et, és egyenként a tv-be kötve próbáltam valamit kihozni. A probléma jelenleg is fenn áll azzal a különbséggel, hogy a laptop-omat amint bedugtam, pöccre kép és hang is fogadott, a gépem leállítása miatt azonban a legközelebbi bekapcsoláskor már nem volt kép (hangot nem néztem meg). Több HDMI kábelt is próbálgattam, a switch-et is bedugtam, minden slotban végigpróbálva a variációkat, majd a switch nélkül is minden egyes kábelt, konzolt, settop boxot. Próbáltam a gépet elindítani safe mode-ban is, ugyanez a helyzet. Eléggé tanácstalan vagyok - lehetséges, hogy a switch vert tönkre valamit? (A konzolt, és a set top box-ot esetleg?) A laptop olykor működik csatlakozás után, de olykor nem, teljesen random a cuccaim működése. Azt szeretném kérdezni, hogy bármelyikőtök találkozott-e ilyen, vagy ehhez hasonló problémával?

    Nagyon szépen közönöm, hogy elolvastátok ezt a borzasztó hosszú hozzászólást, bízom benne, hogy sikerül valamilyen irányba indítanotok a problémámmal.

    Még egyszer köszönöm az időt, melyet az olvasásnak szenteltetek, és engedjétek meg, hogy ezúton kívánjak mindannyiótoknak nagyon Boldog, és Békés Karácsonyi ünnepet :) :) :R

  • Majin_Zed

    csendes tag

    válasz A`rpi #179975 üzenetére

    Szervusz! Valóban a tévé lehet a ludas - sikerült egy ugyanilyen settop boxxal letesztelnem, de a hiba továbbra is fenn áll. Hard reset megtörtént, mindent visszaállítottam gyárira, de semmi változás - a switch-et azóta nem is kötöttem be, csereberéltem az eszközöket, és a kábeleket is, de semmi. Ettől függetlenül köszönöm a válaszod, és a segítséged :C

  • Majin_Zed

    csendes tag

    Sziasztok. A segítségeteket szeretném kérni headset vásárlás ügyében: szeretnék egy bluetooth-os fülest, ami PS4 kompatibilis (nem kell, hogy PS5-tel is az legyen, ha később gépet váltanék). Closed back kialakítás lenne a legjobb, tehát "ne okádja kifelé" a hangokat/effektusokat és legyen rajta mikrofon is. Azt nem mondanám, hogy az ár mindegy, de ha a felsorolt feltételekkel tudnátok ajánlani bármit, akkor borzasztóan hálás lennék.

    Köszönöm, hogy elolvastátok és várom válaszotokat! :R :))

Új hozzászólás Aktív témák