Új hozzászólás Aktív témák

  • csiben1

    tag

    Szevasztok!

    A "Milyen autót vegyek" fórumba már feltettem kérdésemet, de ide is berakom, hátha van ötletetek, tanácsotok nektek is.

    Autó csere előtt állok. Van egy 98-as Audi A4 1.8 benzinem és ezt szeretném lecserélni valami kissebb dízelre. Havi szinten 1800-2000 km-t megyek, kb 70% országút 30% város. Az országúton is csak a szomszéd városba megyek, ami 25km nyíl egyenes jó minőségű út. A keret kb 800 ezer Ft + 200 ezret számolok átírásra és első szervízre. Eddig VW polo III 1.4 tdi-t és Peugeot 307 1.6-2.0 Hdi-t néztem. Szerintetek megéri cserélni? Üzemanyagban már havi szinten kb 20ezer Ft lenne a megtakarításom + erre rájönne, hogy azért gondolom olcsobb lenne szervizelni ezeket mint az Audit, vagy nem tudom mennyire megbízhatóak ezek a dízelek? Még sose volt dízel autóm...
    Esetleg más ötletet is szívesen fogadok. Ami kötelező, hogy legyen a kocsiba: klíma, központi zár, el. ablak, abs és persze könyöktámasz
    Illetve kb mennyit esznek ezek a dízelek? 1.4 tdi-ről olvastam, hogy vegyesben 5 literrel el lehet járkálni. Ez azért elég csábító a mostani 7.5-8 literemhez képest Mennyire megbízható ez a pdtdi konstrukció? Ha belenyúlok a szarba akkor mennyire fájhat egy nagyszervíz?
    A segítséget előre is köszönöm!

    You can walk straight through hell with a smile

Új hozzászólás Aktív témák