Új hozzászólás Aktív témák

  • adalbert1

    veterán

    Sziasztok,
    ma "sikeresen" elrepedt egy cső - ránézésre a fűtési körhöz van köze, szerintetek mi lehet ez (Z16XEP H Astra)?
    Ahogy nézem, a motor irányából megy a tűzfal irányába, és az alsó cső az.
    Ahogy feltűnt, hogy a mélygarázsban volt egy kisebb tócsa az autó alatt - látszólag a hűtővíz tartályából is fogyott valamennyi (a márkaszervizben még legutóbb túl is töltötték, most azon gondolkozom, hogy nem a túlnyomás lehetett-e a repedés oka, viszont ha jól tudom, akkor a kupaknál ki kellene engednie a plusz nyomást, nem?)?, de még a tartálynál jelölt feltöltési szintnél volt.

    Még egy kb. 10 km-re hazajöttem vele (közben a titkos menüből folyamatosan néztem a hőfokot), semmi nem fogyott a tartályból, a hőfok végig normális volt.

    Viszont már nagyon elegem van ebből az autóból, 2 éve van nálam, mindig mindent időben kicseréltettem rajta, de még így is meglep mindig valami új hibával. Oké, hogy 1-1 darabból még nem lehet az egész típusra következtetni, de ennél a 206-osom sokkal megbízhatóbb autó volt anno hasonló korában (eleve kevesebb típushibával találkoztam, mint ami a H Astránál volt, és ott ilyen csőrepedés elő sem került).
    Szóval elég nagy csalódás eddig a H Astra, legközelebb szerintem inkább valami japán autót fogok nézni.

Új hozzászólás Aktív témák