Új hozzászólás Aktív témák

  • Calogero

    addikt

    válasz #TOTTI #55598 üzenetére

    Egy Astra H Fórumról idézek pár tulaj véleményét erről

    a bajom az, hogy megáll a hátsó ajtó kéderben a víz, ami nagyobb esők után rendszeres 1,6-os 5 ajtós
    Nekem bal elsőnél jön be a víz, ha nagy az eső, akkor egy teáskanálnyi áll a kéderen, a többi alatta. 1,8-as caravan

    Sziasztok, lett megoldás a beázásra? Ugyanis nekem a múlt heti esőzések alkalmával jelentkezett a hiba, a bal hátsó ajtónál. Az autó 3 lesz nyáron, eddig semmi ilyen nem volt. Ha már befolyik oda a víz, és leszivárog a tömítés alá, tud onnan távozni, vagy okozhat rozsdásodást a küszöbben? Szervízbe még nem vittem emiatt. Itt van néhány fotó: 1,7 Caravan

    [link], [link], [link]

    nemcsak a bal első, hanem a jobb első küszöb is vizes belül eső után (szintén 3 éves Caravan). Amit még láttam, hogy a belső műanyag borítás ("zseb") alján folyik ki a víz. Azt gondolom, hogy ha arrafelé folyik, akkor az ajtó alja már tele van vízzel [link],

    Kiszedtem a kocsi alján, kétoldalt lévő, vízelvezető lukak dugóit. A jobb oldaliból majd egy liter víz csorgott ki (ezt hallottam fékezéskor belülről csobogni) 1,6-os Caravan

    Nekem lenne egy ötletem, hogy mitől ázik be a kocsi. Nekem egy kombi 1,6 105-ös Astra-m van. Nekem az első két ajtónál ázik be. Szétszedtem és a következőket véltem hibának. a vízvető kb2-3mm-el kisebb a tükörnél itt folyik be a víz. Ezután a víz az ablakmozgató és tartó sinnél befelé csöpög. Eddig nem is lenne gond, de a hangszórók műanyag keretén van egy pozicionáló "fűl". Ez be tud annyira nyúlni, hogy a víz rácsepeg és bevezeti a kárpithoz a hangszórón keresztül. így az ajtó és a kárpit között be tud csepegni a víz

    Én is észrevettem egy érdekes beázást. Műszakin volt a kocsi, ahol nem tudták rendesen visszarakni a jobb első ülés melletti alvázszám "kukucskálót". (a kárpitot nem fűzték bele a műanyag elembe). Nos miközben raktam vissza a cuccot benyúltam a kárpit alá ott a résen és azt vettem észre, hogy tiszta víz alatta a kárpit hátulja meg az ott található szivacs 1,4-es Caravan

    Úgy néz ki, hogy sikerült megállítani a beázást a bal első ajtónál. A probléma ugyan az volt, mint firemanus105-nél (rövid vízvető, hangszórónál beázás).

    Ami segített:
    -vízálló, tömítő-ragasztó szilikonnal kipótoltam a tükör mögött a vízvetőt
    -a hangszórón levő gumiszigetelést kicseréltem Tesa, p-profilu (2-5mm) gumiszigetelésre
    -majd, a hangszórót visszatéve körbekentem a tömítő szilikonnal.

    [link], [link], [link]
    Megoldás: [link], [link], [link], [link], [link]

    eszedtem az ajtókárpitot is, mert mégiscsak az alól jött mindig a víz, hogy megnézzem, milyen.
    Nem örültem a látványnak. A hangszóró hátulról vizes volt:

    [link], [link], [link], [link]

    Illetve beázhat a hangszóróknál, A gond az, hogy az üveg külső felén befolyó víz nem kívülre folyik az ajtóból (az erre rendszeresített lyukakon), hanem a hangszóró az elégtelen tömítés miatt bevezeti a kárpit alá (az utastér felé). megoldás: [link], [link], [link], [link]

    Már éppen kezdenék örülni, hogy mostanában minden jól összejött (szerviz, kipufogóvég, fogyi).
    Erre ma esik egy "kis" eső (zuhog, szakad, mintha dézsából öntenék), és a dög beázik.
    Persze nem a bal oldalon, mint eddig, mert ott megcsináltam - most az anyóst fürdeti (fürdetné, ha ott ülne)...

Új hozzászólás Aktív témák