Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vistaboy

    veterán

    válasz szacsee #278 üzenetére

    Szerintem egyenlőre elég a 2x2GB is. Mire kevés lesz, szerintem másik alaplapod lesz... :DDD Amúgy lehet kit-ben kapni, ha egyformát veszel és nem tuningolsz nagyon, nem lesz gondod...

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Sziasztok.

    Szakértők segítségét szeretném kérni, ugyanis érdekes hibajelenséget produkál a gépemben lévő memória. Jelenleg 16 GB RAM van a gépben (4x4 kiosztásban, kitben vettem 2x8 GB-ot):

    - Corsair Vengeance DDR3 2x4GB 9-9-9-24 1600 Mhz, 1.50V ver8.16 (CMZ8GX3M2A1600C9).

    Na most, eddig együtt használtam őket már lassan másfél éve, különösebb gond nélkül - bár lehet, hogy a korábban párszor előfordult kékhalál nem a Win8 hibája volt, hanem a memóriáé, mindenesetre az már jó ideje nem jelentkezett, így azt hibáztattam. Most viszont elhatároztam, hogy rájuk engedek egy MemTest86 ellenőrzést, ami alig pár perccel a teszt megkezdése után már hibát is mutatott.

    Kipróbáltam a négy modult külön-külön, mindegyik foglalatban. Egyszer sem jelzett hibát, amikor magukban vagy párban voltak. Ám amint 3 vagy 4 modult tettem be, hibát írt ki - a 4. tesztnél jelzett, ha jól emlékszem. Igaz, csak egyszer futtattam le minden esetben, de a fent említett hibát elsőre kidobta 3 és 4 modul esetén.

    Jelenleg alapbeállításon üzemel a gép két modullal, összesen 8 GB van benne - az XMP profilt már korábban kikapcsoltam. Amit furcsállok, az az, hogy egyik modul sem bizonyult hibásnak, egyedül és párban működnek a foglalatokban. De amint együtt van a 3 vagy 4 modul, hibát jelez a memtest.

    Szerintetek mi lehet az oka? Nem működnének megfelelően együtt a modulok? Direkt kitben vásároltam, a típusuk is egyforma, nem hinném, hogy ez lenne a gond. Esetleg az alaplap nem bírja normálisan kezelni a négy modult együtt (Gigabyte GA-Z77X-UD5H ver 1.0)?

    Jövő héten megyek fel oda, ahol vettem - még garanciás mindegyik modul és a lap is -, de szeretném megkérdezni tőletek, hogy mit érdemes felvini? Elég csak a modulokat kicseréltetni, vagy vigyem fel a lapot is és együtt letesztelik majd?

    Köszönöm előre is a segítséget. :R

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz #65675776 #43015 üzenetére

    Köszi, úgy néz ki, hogy bevált. :R

    1.500 helyett 1.505 V-ot állítottam be, visszakapcsoltam az XMP-t, és így nem talált hibát 16 GB mellett sem a MemTest86 (Igaz, csak egyszer futtattam, de korábban egyből jelzett). Majd holnap ráengedek egy full tesztet, de egyelőre úgy néz ki, megoldódott.

    Örülök, mert akkor pár hétig gép nélkül maradnék, ha fel kellene küldeni tesztelni.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Sziasztok.

    Előre is elnézést, amiért ilyesmivel zargatom a súlyosabb problémával szembesülő fórumtársakat, de nem tudom, hol máshol érdeklődhetnék a nálam jelentkezett kellemetlenséggel kapcsolatban.

    Nos hát: Tegnap építettem meg az új konfigomat, amibe egy AORUS X570 Pro alaplap, egy Ryzen 7 3700X proci, valamint 16 GB (2x8 kit) 3600MHz-es, CL16-os TridentZ Neo memória került.

    A jelenség a következő: Az egyik RAM modulon nem működik az RGB LED. Már az első bekapcsoláskor sem világított, úgyhogy valószínűleg nem az lehet a hiba, amit külföldi fórumokon olvastam, miszerint az XMP engedélyezésekor szokott ez előfordulni Gigabyte lapok esetén. Hacsak nem volt alapból belőve, amit én nem hiszek.

    Maga a memória egyébként szuperül megy, frissítettem az alaplap BIOS-át a jelenlegi legfrissebbre, majd engedélyeztem az XMP-t, és semmi baja sincs teljesítmény terén, viszont engem kicsit azért zavar, hogy nem világít az egyik modul. Nem mintha amúgyis sokat lehetne belőle látni a hűtő alatt, de azért na, ha már fizet az ember az RGB-ért, akkor működjön. :)

    Valaki látott, vagy tapasztalt már hasonlót? Mondjuk később tervezek 32 GB-ra bővíteni (még egy ilyen kittel), akkor ki fogom tudni próbálni, hogy esetleg másik slotban mit alkot, de jelenleg nem akarom szétszedni. Remélem, nem gyári hibás rajta a LED, mert bár a gép teljesítményét nem befolyásolja, akkor is picit zavaró.

    Köszi előre is és elnézést, amiért ilyesmivel itt zavargok. :B

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Pkc83 #55824 üzenetére

    Igaz, majd megnézem. Remélem, hogy nincs baja, mert most voltam gép nélkül majdnem egy hétig, nem lenne jó megint arra várni, mikor cserélik ki.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Pkc83 #55826 üzenetére

    Kipróbáltam, sajnos egyik foglalatban sem világít, míg a másik mindegyikben, szóval tényleg a LED hibás rajta. Megpróbálom kicseréltetni, remélhetőleg nem kell rá sokat várni.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz koko52 #55834 üzenetére

    Tudom, közben kiderült, hogy nem csak a LED hibás, hanem a modul is - vagy azóta pusztult meg -, mert minden játékom, ami kihasználja a több memóriát, elkezdett szaggatni és töltögetni, a feladatkezelőben pedig 8.0 GB lefoglalt RAM-tól feljebb nem megy, hiába ír 16-ot.

    Már felvettem a kapcsolatot a webáruházzal, elküldtem a számlát, most várok a válaszra, hogy miképp juttassam vissza és hogy kapom meg a cserét...

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Vistaboy #55835 üzenetére

    Na, visszaüzentek, saját költségükön kicserélik, csak mivel fullosan vissza kell adnom, így addig gép nélkül leszek. Valahogy csak ki fogom bírni, inkább, mint így maradjon. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Sziasztok. Szeretnék segítséget kérni, ugyanis a laptopba való memóriákat nem nagyon ismerem. Egyik kollégám memóriát akarna bővíteni a laptopjában, amiben van két foglalat, egyik üres, úgyhogy szimplán csak kell egy másik modul a meglévő mellé.

    Ilyen van neki benne:

    Annyi kérésem lenne, hogy írjátok meg, légyszíves, pontosan milyen fajta modul ez, illetve honnan tudnék megrendelni neki egy ugyanilyet. 4GB-os modul, ugyanilyen 4GB-os kellene mellé, így 8GB lenne neki benne (nemrég vettem rá, hogy a HDD helyett vegyen bele SSD-t, és kérdezte, mivel lehetne még rajta gyorsítani, úgyhogy a RAM-bővítést javasoltam).

    Előre is köszi. Ár egyelőre annyira nem fontos, legalábbis én mondtam neki, hogy a régebbi fajták általában drágábbak, de ha kell neki, majd kifizeti. :)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz koko52 #57728 üzenetére

    Köszi, már találtam is pár helyet, ahol elérhető. :)

    Köszi szépen. :R

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Sziasztok.

    Egyik ismerősömnek kellene memóriát bővíteni a laptopjában, de sajnos én nem nagyon értek a laptop memóriákhoz. Lefényképeztem a modult, egy DELL inspiron 15 3521 típusú laptopról lenne szó, két memória-foglalat van benne, egyikben ez a 4 GB-os modul, a másikba pedig szeretne venni egy ilyen, vagy hasonló 4 GB-os modult, ami megfelelő hozzá. Itt a kép:

    Innen szeretne venni, a Hardverapróról, ezért ha láttok olyat, ami megfelelő, kérlek, linkeljétek be ide, majd eljuttatom hozzá. Köszi előre is a segítséget. :R

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz pepejoe #59933 üzenetére

    Köszi szépen.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Új hozzászólás Aktív témák