Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Throme

    veterán

    válasz speedyrg #36109 üzenetére

    A d3200-zal jpg képeket készítve nézted a képminőséget? A tulaja állítgatott valamit a gépen, vagy gyári beállításokon volt?

    Ha gyári beállítások mellett jpg képeket néztél, azok lehettek lágyak.
    Jellemzően a gép összehasonlító teszteken a nikon alul teljesít, ha csak a dobozból kivett kondíciókkal készítik a képeket. Az élesség egy 0-9 skálán 3-ra van alapból belőve.

    A canon 18-135 stm egy frissnek mondható obi, ahogy a nikkor 18-140. Szerintem érezhető különbség nincs köztük, bár igaz a canonhoz túl sok szerencsém nem volt, csak láttam képeket ismerős gépéből.
    A nikkor 18-140 és a 18-105 közt én igazán markáns eltérést nem tudnék mondani, így a 18-105 is jónak nevezhető.
    Hozzá teszem szerintem.
    De természetesen nem kötelező a 18-105, vele egy árban van már a tamron 18-200 VC, ami friss obi és egész jó képe van, szintén szerintem.
    Ez lehet utazó, aztán mellé a fotózás világában olcsónak mondható nikkor 35mm, vagy /és 50mm fix.ek.
    Telének egy tamron 70-300 VC.
    Nagylátó terén megint a canon csinálta jól, mert kihozott egy saját márkás olcsó nagylátót - ahogy olvastam - korrekt képminőséggel. Na ilyen nincs nikonhoz, mármint olcsó. Jó az van, de drága...

Új hozzászólás Aktív témák