Új hozzászólás Aktív témák

  • gab.m

    senior tag

    válasz anaqer #15001 üzenetére

    Fortney-nak több landscape-s oktatóvideója is fent van a kelbyone-on, ha ez a téma érdekel, érdemes megnézni őket. Ha egy hónapos tagságra fizetsz elő, az nem is drága, de az éves se. Kb 1 komolyabb workshop ára az éves előfizetés és ezért korlátlanul nézheted a tartalmakat. Attól meg szerintem nem kell beszarni, hogy a Fortney az aktuális csúcsvázat és csúcs objektíveket használja, meg használtautó árú állványokat. Ő egy Nikon promóter, ezért is villog, de a "sima tájfotó" szerintem pont nem olyan felszerelés igényes. (sima tájfotó alatt azt értem, hogy pl. nem nagytelés vad/madár fotózás meg éjszakai felvételek, ahol pontszerűek a csillagok, nem csíkok). Szóval mondjuk egy D7000+Sigma10-20+Nikon 35mm1.8+Nikon 55-300 szettel simán lehet tájfotózni, és így elég jól le vagy fedve, de ez csak egy hasraütés szerű összeállítás, de lényeg az, hogy ez az egész használtan 400 alatt tuti megáll. Állványt meg szintén használtan kell venni, 30 körül szoktak felbukkanni olyan fej+állvány kombók amik már elég jó minőségűek (nekem is így van jó állványom, slik állvány+giottos fej 30ért).

    -- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

Új hozzászólás Aktív témák