Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz .DLL #49069 üzenetére

    Értem, tehát az egy oldalas, egy szem mikrofonkapszula sztereó. De nem baj, a következő HSZ-edben a képről is bebizonyosodott, hogy mono.

    Nem, a következő hsz.-ben azt mutattam meg, hogy a neki kialakított aljzat mono. Maga a mikrofon fizikailag két csatornás (nézd a dugót a képen, megmértem, ott nincs összekötve egyik láb sem!), de nyilván a méretei miatt mérhető jelkülönbség nem lesz bal és jobb oldal között. Már csak azért sem, mert mindkét csatornába egyetlen picike lyukon jut be a hang.

    Egyébként azt hittem DIY-ra gondolunk mindketten, de ha jól értem készen megvehető, szerelt kábelre gondoltál, amit valóban nehezebb beszerezni egy ilyen gamer fejesnél, ha megszakadt... :\

    DIY sem egyszerű kialakítani, mert a két szakadásgátló közül a felső is csak talán bontható, utána nem biztos, hogy bármit is fog érni az ott, az alsó -y-ba tett- pedig ahogy már mondtam párszor: fröccsöntött. Pont az y elosztása miatt necces ez. Oda lehet kapni y zsugorcsövet helyette, de nem remélem, hogy az megközelíti ezt a tartást... Nem lehetetlen tehát, én is meg fogom csinálni, mert már megint recseg és a balos fele ismét kontaktos, de bütykölni vagy zenét hallgatni szeretne vajon valaki?!

    Készen ilyet kapni nem lehet, csináltatni nyilván... Az utóbbi nem lesz sétagalopp, sem anyagilag, sem időben. Nem véletlen írtam a negatívumok közé a kábelét tehát. A legnagyobb baj az, hogy merev viszonylag a kábel, inkább műanyag körben, nem rugalmasabb gumi. (Sony használ gumisabb megoldásokat, azokkal nem szokott ilyen lenni). Így szépen a jack tövénél előbb kibontja a harisnyát idővel, aztán ott elkezd hajlani. Nyilván eltörik...

    Amire egyébként gondoltam nem igényel semmilyen különleges csatlakozót:

    Csak az a baj vele, hogy így pont nincs értelme. Pont azt csinálod meg a dugóban, amit a kábel belsejében el szerettél volna kerülni. Összekötöd a két csatorna jelföldjét. Attól kezdve hogy a kábelben fizikailag hány ponton ér össze vagy végig egy-e, tökéletesen mindegy.. Sőt... Ha kettő lóg végig, szépen szedi fel a zajokat, mint egy dupla antenna és ráadásul dupla akkora ellenállása lesz csatornánként a kábelnek...

    Itt ennél következetesebbek:

    Az eszközben mint látod a balos felén van egy vaksziget kialakítva. Egyszerű szerepe van: megfogja a bejövő R jelkábelt, aminek egyből neki is van kötve a tovább menő kábele, ami áthalad a fejpánton. A GND közös, a maradék egy láb pedig értelemszerűen a bal bemenet. >>

    Ezekben van minden csatornában egy 60 ohm-os műterhelés is a hangszórók belsejében, kerülendő a zárlatot.

    --------

    Kábelt már találtam jó minőségben, olcsón, nem túl vastagot. Rátenni két dugót nem nagy művészet. De ha tudsz esetleg szövet kábelharisnyát emberi áron árusító boltot, az ne tartsd magadban kérlek, mert amiket én találtam, az vagy műanyag vagy teflonos, ami finoman szólva is... k...drága tud lenni... (9 ezer Ft/m... khm... na mennyen má...oda...).

Új hozzászólás Aktív témák