Új hozzászólás Aktív témák

  • TitiRii

    senior tag

    Fuj asok robis.. :O:P:D
    na de tényleg
    nem értem az embereket, akik robogozásra adgyák a fejüket
    mi veszi rá öket..
    elöször is: kicsi a kereke, életveszély a magyar utakon, (még az ujak 13 colos kereke sem minösül ép nagynak..)
    akkor sokat esznek, aki azt álitya hogy 3 liter alatt fogyazt a robogoja, az egyszerüen hazudik, vagy sose mérte le... én robogot 3-4literes fogyasztás alatt nem igen láttam még kijöni..ne az orával mérjétek, az sokszor csal, menyetek el ténylegesen 100km et és ha 3 liter alatt volt a fogyasztás megeszem a kalapom, vagy ha mégis akkor kb olyna tempoban mentetek hogy gyorsabban futok melletetek... ugyanis hogy müködik egy robogó? meghuzod a gázt, a vario tárcsában a görgök a tehetetlenség miatt elindulnak kifelé(centrifugális erő) és elkezdik össze nyomni a 2 kupos tárcsát, aminek következtében az ékszij egyre magasabra megy , a hátso kuplungnál meg egyre jobban szét, majd a legvégén a röpsulyos kuplung hogy el is tudgyál indulni... igen ám de mindehez a robogok töbnyire szinte folyamatosan max gázal járnak..
    ezen felül nagyon sok benne a rövid életertelmú dolog, teszem azt ékszij vario görgök és röpsulyos kuplung..
    50ccm es gépek között is meg sem tudom számolni hány rendesn olajban futo kuplungos váltos motor van, azon felül hogy ezeknek legalább van futömüvük,és nem 13 as kerekeken gurulnak, és kevesebbet fogyasztanak mivel a motor nem pörög mindig maxon, és még az életartalmuk is hoszsabb, jobban is gyorsulnak,és többet mennek végre. egyedül a csomagtartó ami a robogo elönyére van irva. az összes többi.. max szöke nöknek való, mint az automata kocsik.. se ize se büze.. és mindehez jön a fentebb leirtak pluszba, tehát ép észel nem értem mi szol melletük..
    (most 50 es motort ne a simsont hasonlitsátok hozzá, hanem egy korban hozzá ilőt, ugyna ugy van öninditoja és automata szivatója és rezgő szelepje is, söt sokszor még power szeleppel is birnak a rendes gépek(igazugy már tuti nem fog kevesett enni de menni fog mint a kurv@ élet, már amenyire egy 50 es mehet.)
    mielöt bárki elhordana melegebb éghajlatokra, gondolja át mindezt, és mondgyon nekem egy ép érvet a robogok mellett a csomagtartón kivül
    (kiegészités képp, hogy uj árakat nézve a váltos motorok nem vagy ép hogy drágábbak, hazsnáltba sokszor olcsobbak is, és nagyobb a cél irányú választék, choper, speed vagy cros verziokhoz)

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák