Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Gubek-Einste #56674 üzenetére

    Tudom. Nálunk is van a cégnél egyik Raid-es NAS, ami gyakran online, de a régebbi decentralizált Backup egységekben Green van. És a persze 2 kameraszerverben is RED-ek vannak...

    Sajnos a RED-ről kialakult egy indokolatlan városi legenda, ami a RAID-es NAS-ok és kameraszerverekből való általánosításra alapszik... pedig a Backup egy másik terület. Nem keverendő az előbbi kettővel.

    RED csak 2 esetben kell: RAID (szinte kötelező a TLER miatt) és mert jobban bírja a ki be kapcsolások számát... De egy tipikus éjszakai backup egységnél ez nagyon nem számít. Tehát 1 lemezes, backup-ba a Green való... de az Ipon-ba nem volt... :(... Ezért raktam bele jó öreg megbízható EZEX szériás cuccot, ami az SSD megjelenése előtt elsőszámú rendszerwincsi volt... és élethosszig jó lesz egy kis irodában... feltételezve, hogy tényleg backup-ra használják... ahogy írta...
    A RED a fenti 2 terület kivételével szükségtelen. NEM NAS-os backup-ra, tárolásra a green való.
    Csak konstuktív vélemény csere miatt írtam... ;) De délelőtt keresek anyagot a RED-hez, Green-hez és priviben küldöm.

    [ Szerkesztve ]

    Meliora sunt bono inimica

Új hozzászólás Aktív témák