Új hozzászólás Aktív témák

  • freaghill

    őstag

    Sziasztok!

    Egy kis tanácsadásra lenne szükségem. :)
    Az öreg szeretne venni az elkövetkezendő 1-2 hónapban egy másik használt autót.
    Akár itthon venni, akár németből és azt honosítanánk.
    A keret rá 1,2-1,5M.

    Dízelt szeretne. Klímásat illetve ülésfűtésest. Ezek kitételek, ebből nem enged.
    A vezetési stílusa sajnos nem kettőstömegűt kímélő. Alacsony fordulaton szokta használni az autót.
    Amiket néztünk/tetszettek az az Audi A4 B5 1.9TDI 90 de inkább 110 lovas (tudom, AFN motorkód, itt már van kettőstömegű illetve VGT turbó van.) Gondolkoztunk, hogy akkor 90 lovasat (1Z, AHU) és azt meghúzatni, de akkor ott megint kérdéses, hogy elkezd-e csúszni a kuplung.
    Másik amikkel szemeztünk azok az E46-os touring BMW-k.
    Ezzel a márkával nincs annyi tapasztalat még a családban. Ezekre azért gondoltunk, mert egy 320-as is 150 ló, viszont hátsó kereken hajt, így itt is van egy félelem, mert azokkal sem volt még semmi ismerete az öregnek. Jó időben még hagyján, de tart attól, hogy télen, hóban problémát jelenthet.
    A bömösben gondolom ugyanúgy van kettőstömegű, de a turbóról nem tudok mondjuk semmit, illetve az itt jellemző hibákról, felmerülő költségekről, úgy ahogy mondjuk a legtöbb Audi érett a légtömegmérő cserére. Illetve, ha nem volt hajtva akkor turbó lekormolódása.

    Audinál kihagytam az egyerűség kedvéért a B6-ot, mert azok PD-sek és tőlük irtózik picit az öreg.
    Lehet kicsit zavaros voltam :D

    Minden jellegű kritikát szívesen fogadok, BMW-ről pedig akár hosszabb szösszenetet is olvasnék.

Új hozzászólás Aktív témák