Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hiddenroth

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!

    [link] Ez legit dolog, vagy valami kamu? "Időnként" a hardverapro-n is hirdetnek olyan szoftvert, ami kétséges, hogy az lenne. Lehetetlen olcsó árak, ha megnézed a Microsoft-nál nagyon nem ennyi, de egy random PC szaküzletben, vagy neves webshopban sem. Értem én, hogy működik (valameddig), de én azt gondolom ez így nem eredeti.

    Idézet következik:

    "Egy szoftvernél a számla nem elég

    Különösen fontos megkülönböztetnünk az ily módon kínált használt szoftvert a kalóz vagy lopott, azaz illegálisan megszerzett szoftvertől. Persze hátradőlhetnénk nyugodtan és mondhatnánk – fenti esetünket alapul véve – van számlám róla, kifizettem a szoftvert, miért ne használhatnám legálisan? Mondhatjuk, de akkor ezzel a lendülettel álltunk be Struccékhoz politikusnak, ami köztudottan népszerű, ám igen veszélyes szakma.

    Amit jutányos áron kaptunk a pénzünkért az egy úgynevezett "elektronikus licenc" vagy "ESD (Electronic Software Delivery) licenc", amely általában csak a telepítéshez szükséges termékkulcsot jelenti az eredetiség és származás igazolása nélkül. Az ilyen típusú licenceknek a nagy része hamisítási kockázatot hordoz! A szoftver jogszerű használatát ugyanis a felhasználónak tudnia kell igazolni a szoftver felhasználási szerződésével (licenc) még akkor is, ha a szoftver beszerzése nem első kézből történt. A szoftvert vásárlónak olyan licencdokumentációval kell rendelkeznie, amelyből kiderül, hogy kik voltak a licenc korábbi tulajdonosai, azaz láthatóvá válik ennek segítségével a licencek teljes származási története. Ez az úgynevezett transzparens joglánc elve, amely lehetővé teszi a felhasználónak, hogy hiteles módon tudja igazolni, hogy jogosult a szoftver használatára. Ezeken felül még arról is meg kell győződnie a vásárlónak, hogy a korábbi felhasználó már nem használja az adott licencet, ezért célszerű írásbeli nyilatkozatot kérni az eladótól. Önmagában a szoftver beszerzését igazoló bizonylat (a számla) nem elégséges a jogszerű felhasználás alátámasztásához, azonban számviteli szempontból szükséges, hisz ez szolgál alapul a szellemi termék vagy vagyoni értékű jog nyilvántartásba vételéhez."

    Forrás: [link]

    Amíg a Föld kerek, mindig lesznek quake-erek!

  • hiddenroth

    csendes tag

    válasz kammler #6301 üzenetére

    Bizonyos feltételek mellett igen, de kérdés az, a linkelt történet eleget tesz-e ennek, na meg amit sokan itt is árulnak. Szerintem nem. De leírhatnád mik azok a bizonyos feltételek, ha tudod.

    Amíg a Föld kerek, mindig lesznek quake-erek!

  • hiddenroth

    csendes tag

    válasz kammler #6303 üzenetére

    Igen, én értettem, amit írtál és hogy legális. És, ha ezek úgy árulják akkor legális lesz, de az általam adott linken és itt az oldalon biztosan nem így van.

    Nyilván értem az oldal miért teszi, mert pénzt kapnak a hirdetésekért. Persze nem tudom ez az összes bevétel mekkora százaléka. Szerintem ez így eléggé gáz dolog. Sajnos a csóró, mint én is, rá van kényszerülve, hogy használt dolgokat vegyen (nem szoftver).

    Amíg a Föld kerek, mindig lesznek quake-erek!

  • hiddenroth

    csendes tag

    válasz wwhy #6304 üzenetére

    Ott annyi a különbség, hogy nincs eredetinek beállítva, amit letöltesz. Bár tényleg manapság egy Windows-t meg lehet venni (géppel együtt, ahogy a kolléga írta) vagy egy vírusirtót, nem eget rengető összegek.

    Amíg a Föld kerek, mindig lesznek quake-erek!

  • hiddenroth

    csendes tag

    válasz kammler #6307 üzenetére

    Igen ez így tényleg abszolút jó vétel volt. Nekem is van egy Lenovo-m, amire még gyárilag Windows 8 volt hivatalosan. Szerencsére a Windows 10 telepítésnél gond nélkül aktiválja. Anno persze tudom, hogy volt lehetőség arra, hogy Win 10-re átterjen az ember, fe sok géppel a mai napig ezt megengedi egy teljesen új telepítésnél. És szerintem nem volt mindegyik aktiválva korábban Win 10-re. Azt gondolom a Microsoft hagyja, hisz neki csak jó, ha eltűnnek a régi Windows-ok, ami a 10 előtt volt.

    Amíg a Föld kerek, mindig lesznek quake-erek!

Új hozzászólás Aktív témák