Új hozzászólás Aktív témák

  • t.imi

    addikt

    Nagyon köszönöm mindenkinek a hasznos infókat :R

    t72killer: ezek biztos nagyon ütős obik lehetnek, de az áruk miatt rájuk sem merek nézni :) 3k nekem már minden felett van.
    12-60-at megnézem, tetszetősnek tűnik. A 3.5-5.6 természetesen :) Ezzel fölösleges lenne a KIT obi, 120mm már elég 1-2 célpontra.

    MrChris: Átnyálazva 1-2 tesztet, valóban szép rajza van a 12-32-nek. Egy két 18 / 2.8 obi mindenképpen szükséges lesz majd idővel.
    Egyenlőre portré, tájkép, város, amit enged az alapfelszerelés vagy egy 12-60, később makró esetleg madárfotózás általad írt 45-200 v 100-300 panával.
    40-150 volt anno a Pana GF6-hoz, verőfényben jó volt, felhős időben már nem voltunk olyan jóbarátok. Nem tudom, hogy ez a GF6 régi szenzora vagy az objektív hibája volt e.

    hibavissza: a 35-100-at mint lehetőséget érdeztem, valahol láttam ilyen dupla kittet is. Nagy ódákat nem írtak róla, ellenben nem egy deverbális jószág. Mondjuk pénzt nem adnék érte, ha "csak" a közepes szintet üti meg.
    Most egy Nikon 50 1.8 a legfényerősebb. Ha éppen beesik egy Sigma 19(?) 2.8, az szobában talán jó lehet, látoszögben mindenképp a 75mm-hez képest.

    Pár napja kaptam már jó tippeket tőletek fix obikra, használtan áruk sem mellbevágó. :R

    Annyit még hadd kérdezzek, a GX80-on is csak 4 vagy 5 szín van a "szín egy pontban" opciónál vagy megtoldották egy kicsivel?

Új hozzászólás Aktív témák