Új hozzászólás Aktív témák

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz fattyu #20382 üzenetére

    azért az eredeti állítás valóban elég baromság. egy af rendszer automatizált, ezért nem árt nagyon ismerni a viselkedését, ha azt akarod, hogy azt csinálja, amit te szeretnél. de a pontosságának ehhez semmi köze, ő iszonyú pontosan fókuszál nem arra, amire te szeretnéd, esetleg (mert nem ott és úgy van a pd-af szenzor, ahol gondolod, például. vagy mert marha nagy a cd-af mező, és máshol találja meg a kontrasztkülönbséget).

    ezzel szemben csak kevés ideig volt a kezemben ugyan egy leica váz, de hát orrba szájba tekergetni kellett az obit, hogy lássam, hogy hogy vándorol a két képrészlet, mikor van pontosan egymáson. nem is látszott igazán 100%-ra, csak abból tudtam megállapítani, hogy ide-oda mozgattam, és figyeltem, hogy mennyi idő után mozdul ki, ergo kb. hol lehet középen.

    egyrészt. másrészt, ez így nagyon lassú, lemaradhatsz egy csomó dologról, amit az af villámgyorsan beránt.

    harmadrészt, a törőékes nikon f3 váz a bazinagy keresővel lényegesen precízebben működött nekem, mint a leica, de bevallom, hogy egyikkel sincs elég sok tapasztalatom.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Új hozzászólás Aktív témák