Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lajti

    tag

    válasz maross #54047 üzenetére

    De hol fizette ki? Ha foxpost/vatera, stb. akkor tőlük kapom majd a linket, nem egy felhasználótól.

    Mindettől függetlenül értem a leírtakat, és kezdem érezni, hogy ennek be lehet dőlni, ha nem figyel az ember. Kicsit hamut kell szórnom a fejemre, mert sajnos egyszer én is áldozata voltam ilyennek, más témában, ahol engem tudtak megfogni, szóval megértem.
    Azt tanultam szép lassan ezekből, hogy kamu dolgoknál, mindegy, hogy az egy hirdetés adás/vétel, átutalás, egy beszélgetés vagy újságcikk, a legkönnyebben az ember az érzelmein keresztül manipulálható. Minél inkább érzelembe hozás, gyors döntésbe erőltetés van ("köll vagy nem köll de gyorsba ám!"), annál inkább gyanakodni kell. Ha azt érzed, hogy erőltetik, "minden szép és jó, utalj csak, én is így szoktam csinálni, á én nem vagyok olyan", jobb elengedni, mert sajnos valószínűbb, hogy kamu és csak a pénzünkre pályáznak.

    Kis kiegészítés, hátha nem ismeritek: bankkártya adatokat csak akkor szabad megadni, ha mi írtuk be a weboldal címét vagy egyértelműen ellenőriztük a kiinduló url-t (a címsorban látszódót tudják manipulálni/megtévesztőre írni). Firefox-nál (valszeg többi böngészőnél is) ha rátoljuk az egeret a linkre, kiírja, ha az eleje vagy vége nem egyértelmű, az egész kriksz-kraksz, tuti kamu, biztos kaptatok már ti is "A számlát nem fizették meg" e-maileket 2-3e forintos összeggel. A linkje egyértelműen kamu, egyszer kíváncsiságból rákattintottam privát ablakban, átirányította máshova, ahol már egy elég megtévesztő eon-osnak kinéző url lett a címsorban, a weboldalukat meg egy az egyben lemásolták.

    Bocs, ha erőltetettnek érzitek, én is érzelemből írtam, mert utálom a csalókat, szóval ne higgyetek nekem :D

    Hun_Sector: plus 1893 additional parts :))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák