Új hozzászólás Aktív témák

  • flash-

    veterán

    sziasztok
    na meg is jött a cm800,így le is főztem 3 adagot :)
    gyári kalibrációval legfinomabb örlés mellett 15g kaffé 38sec alatt jött le(azt nem mértem hogy a portafilterbe mennyi jutott,-de kevesebb mint amennyi szemre az optimum-,nincs még barista mérlegem),és eltüntek a keserű ízjegyek.mintha kakaóport ennék :) persze jó értelemben.
    aztán a harmadik főzetnél erősebben tampereltem,ott egyből 54s kellett,de a vicc hogy ígysem rossz,ígysem erősen keserű mint a körkésesnél,hanem csak egy fokkal érezni az előtte lévő főzethez képest hogy más :)
    klassz hogy akkor feintek szerint még a "tűréshatár" is jobb, :) tehát kezdőknek is ajánlott szerintem :)
    ivás után még percekkel is a szájpadlásomon érzem a rátapadt finom kávé ízt, eléggé nagy ugrás egy ilyen daráló :)

    kérdés:
    ha tamperelés ellenére nem simul le a felülete,hanem rögös marad az csak tamperelési hiba vagy lehet nem elég finom őrlés miatt is? ilyenkor nyomom le többször a tampert(még a gyári dedica műanyag játékszer van) hiába nem simul le szépen, máskor van hogy alig nyomom és szép sima lesz.

    [ Szerkesztve ]

    "Embrace our fellow man, no longer vilified"

Új hozzászólás Aktív témák