Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PuMbA

    titán

    válasz Reggie0 #65 üzenetére

    Igaz, de tudjuk, hogy ez nem megoldás. Akik anno az XP-ről mondták, hogy sose fognak váltani 7-re, azok sem XP-znek már :) Egyszer mindenki "megtörik", hiába állít mást. Akkor hinném el, hogy nem törik meg valaki, ha például Win 3.1-ről kommentelne ide a PH-ra.

    [ Szerkesztve ]

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Reggie0 #148 üzenetére

    Ez nem kognitív disszonancia?
    Sok Linuxosnak az van a fejében, hogy muszáj, hogy a Windows rosszabb legyen, mert ha nem akkor ő mivel a Linux mellett döntött, hibás döntést hozott. De ő nem hozhat hibás döntést, mert ő okos. Ergó a Windows a rosszabb választás és punktum.
    Ezzel szemben szerintem a helyes hozzáállás, hogy mindkettőnek van jó és rossz oldala. Bizonyos dolgokban az egyik jobb, másban a másik. A választásod attól függ, hogy neked mik a preferenciáid.
    Ha szereted nyüstölni a géped, és azt élvezed, hogy teljes mértékben testre szabhatod a gépet, akkor Linux. Ha érdektelennek tartod azt, hogy most milyen testreszabott animációval jellenek meg az ablakok, akkor Windows, mert max azt mondod neki, hogy animáció és téma kikapcs és legyen minden gyorsabb. Én kinőtem abból a korból, hogy órákat reszeljek a gépen, hogy használni tudjam. Élvezem azt, hogy nem kínszenvedés kirakni egy parancsikont az asztalra, hogy a NAS SMB megosztására mutasson. Az Excelt haladó szinten használom, makrózok, és nem mindegy, hogy Ms vagy Libre. Ha valaki nem tudja megérteni, hogy más miért dönt a Windows ökoszisztéma mellett, akkor az inkább az ő műveltségéről és empátiás képeségéről szól, semmint a Windowsról vagy a Linuxról. Ez fordítva is igaz. Ha nem tudom elképzelni, hogy lehet olyan, hogy a másiknak a Linux jobb, akkor empátia nélküli autista vagy nárcisztikus vagyok.
    A Windows önmagában is sokat tud, de nem árt, ha felraksz rá külső féltől származó programokat. Bárki is tud mondani olyan Linux disztribúciót amiben csak saját fejlesztésű programok vannak, és nem fordítják bele harmadik fél programját? Jah, és még használni is lehessen, mert az, hogy lefordítasz egy kernel, egy basht pár lib könyvtárat az nem sok, bár tegyük hozzá, hogy ezeket is lefordítod, és nem te írod…
    HEVC kódólóért fizetni kell? Mért? Linuxban nincs olyan amiért fizetni kell? Jah, hogy van, de lehet találni ingyenes alternatívákat. King Unique nem olyat linkelt be HEVC-re Windowsra?

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Reggie0 #154 üzenetére

    Boccs én úgy értelmeztem, hogy abba kötsz bele, hogy milyen már, hogy a Windowst kompletten kell megvenni/telepíteni a sok általad nem használt elemével.

    A HEVC tekintetnében, meg nem szép megoldás, de érthető és gyakori. Nyilván azt fogja mondani, hogy vedd meg csomagban a kettőt, az ingyenes meg a találati lista aljára kerül. Msnek is abból van sápja, cégnek is az éri meg jobban. A mikrotranzakciók világában meg az emberek többsége úgy is azt mondja, hogy az időm többet ér, mint az a 350Ft.

Új hozzászólás Aktív témák