Hirdetés
- Bestbuy játékok
- Dune Awakening: Megjelenési dátumot kapott a PC-s kiadás
- Konzolokról KULTURÁLT módon
- PlayStation 5
- EA Sports WRC '23
- World of Tanks - MMO
- Call of Duty: Black Ops 6
- Hosszabb bemutatót kapott a Gothic Remake
- Fortnite - Battle Royale & Save the World (PC, XO, PS4, Switch, Mobil)
- Star Trek Online -=MMORPG=-
-
GAMEPOD.hu
Új hozzászólás Aktív témák
-
Nem feltétlenül. Az általam is linkelt MPC-HC tesztverzióval, DXVA dekóderrel, HD5850 Catalyst 11.02-vel (a CCC-t automatic deinterlace-n hagyva, minden más szart kikapcsolva) is 60fps megy ki a 60Hz-es monitorra, ha 1080i30 anyagot nézek. (És ilyenkor szinte mindent a GPU csinál.)
Mondjuk Reclock nélkül ilyenkor van egy dropped frame pár másodpercenként.[ Szerkesztve ]
-
válasz
WonderCSabo #14081 üzenetére
Hú, jut eszembe...
Azóta sem válaszoltál a privát üzeneteimre.
Át tudnád dobni a monitor drivered, amiben van 71,928 mód? (Az se baj, ha van mellette 75 isde elég ha 71,928-est kapok.)
-
Az én gépemen le lehet játszani a killa sample-t DXVA-val úgy, ha azt mondom a dekódernek, hogy hagyja ki a Level és RefFrame ellenőrzéseket. -> Ezen bukik el néhány újrakódolt cucc, de újabban azok is betartják már a hivatalos DXVA követelményeket.
VAG-nál szerintem leginkább a memória sebessége számít, de ha jól tudod, akkor minden DXVA kompatibilis kártyának bírnia kéne a szabványos HD tartalmakat. A nem szabványosaknál pedig inkább a videó dekóderük és a driver számít, hogy mennyire rugalmasak (illetve maga a dekóder).
@WonderCSabo
Az xvidvideo.ru-n SSE build-ok vannak, javaslom inkább innen beszerezni az exe-ket: http://xhmikosr.1f0.de/index.php?folder=bXBjLWhjNem csak azért, mert az SSE2 gyorsabb is egy picit, de mikor tegnap csináltam itthon egy SSE build-ot, akkor 146 figyelmeztetést is dobott a compiler, hogy az SSE miatt pontatlanok lesznek a számítások itt-ott-amott. Vagyis mióta áttértek SSE2-re, azóta el is kezdték kiaknázni az előnyeit, és ez idővel csak egyre rosszabb lesz a kényszerített SSE buildokra nézve. Kétlem, hogy Alex minden ilyen kis szarságot átjavít, de ha igen, az sem egy derűs dolog...
Persze lehet, hogy gyakorlati szempontból egy fikarcnyit sem számít, de minden esetre szerintem kerülendő az xvidvideo-s verzió, ha támogatja a CPU-d az SSE2-t.
De szerintem semmi olyat nem nyújtanak az új verziók, amikből a 2002 előtti gépek profitálnának, sőt...#14084) solidsnake
Én arra szavazok, hogy tegyél fel egy olyan lejátszót és/vagy kodeket, amivel le tudod játszani konvertálás nélkül.[ Szerkesztve ]
-
válasz
huskydog17 #14070 üzenetére
Pedig 10.10 előtt tuti nem lesz jó. Azt hiszem a 10.11akármilyen béta óta működik rendesen minden MPC-HC extra feature. (Szokott lenni AGP hotfix verzió mindenből, nem?)
Innen tettem fel az MSVC2010-es FFDShow-ot (a teszt kedvéért frissítettem egy pár hónap után): [link]
Betoltam a Resident Evil 5 BD verzióját (nem rip), betekertem a közepébe, és durván 5-8%-os CPU használattal vitte. De ezt már úgy, hogy az Arcsoft dekóder kicsomagolja a teljes DTS-HD MA sávot, nem csak a magot, és MPC nélkül is mocorog néha 1-2%-on a CPU a kis cackok miatt a háttérben.
Megnézem mennyire esne nehezemre csinálni egy SSE build-ot.
-
válasz
huskydog17 #14068 üzenetére
A CMS-hez kell egy monitor profil. Ezt vagy magadnak csinálod, esetleg csináltatod bérbe valakivel, egy kolori- vagy spektrométer segítségével, esetleg járt egy a monitorhoz a mellékelt driver CD-n, vagy letölthető a gyártó honlapjáról. (ICM a kiterjesztése, és általában csak pár Kb méretű).
Ha nincs ilyen, akkor nem érdemes bekapcsolni a CMS-t.A DXVA-val csak egyel kevesebb gond volt a sok közül (de amitt pl. több CPU-t evett a software dekóder, mert felesleges munkát csinált). De szerintem mostanra már semmi komoly problémája nincs a friss bétáknak (csak a kényelmi simítgatások).
Valószínűleg a driver lesz nálad a ludas. Tedd fel a 11.2 WHQL-t. Szerintem annak a VGA-nak is el kéne bírnia legalább a Half float módot.
És próbáld ki ezt (épp most fordítottam, miután átüttem még pár sort, és frissítettem a library packot): [link]
Static compile, de nem árt, ha a Visual Studio Redist Pack 2010 SP1 is fent van a gépen. A legfrissebb DirectX update pedig "kötelező". VC, DX -
válasz
huskydog17 #14063 üzenetére
Régen (pár héttel ezelőttig) jobb esetben NV12-t (pl software FFDShow-tól vagy bármely DXVA dekódertől), rosszabb esetben YUY2-t (a beépített software dekódertől) kapott a mixer, és RGB-t (elvileg vagy 8 vagy 10-bitet, de gyakorlatban mindig csak 8-at) köpött tovább a renderernek (vagy full vagy limited range-ben) úgy, hogy a 4:2:0 YCC felbontást csak egy irányban próbálta meg nagyítani 4:2:2-re, aztán ráküldött valami "blur"-t, hogy ne pixelesdjen annyira.
Közben kijavították a belső kodekek hibáját (átpriorizálták a pixel formátumokat ; ez nem bántotta a DXVA-t, csak a software módot, mert a DXVA mindenképp csak NV12-t képes produkálni).
Aztán kiderült, hogy a 10-bites RGB mixer kimenet hibás, úgy hogy most vagy 8, vagy 16, esetleg 32-bit RGB-t köp tovább a mixer a renderernek. (A 32-bit mátrixa kicsit le van kerekítve, de még mindig több adat megy át, mint 16 bit-tel, ami már önmagában elég lenne.) Viszont most már mindíg Full Range RGB jön ki, mert a Limited Range az hibás (microsoft bug majdnem mind, amit sorolok...), illetve most már egy irányban sincs felnagyítva vagy "blurrozva" a chroma térkép, marad 4:2:0-ban. (-> Na, ezt kell pillanatnyilag kézzel beállított shaderekkel orvosolni. És igen, folyamatban van, csak előbb a fentebb felsoroltakhoz hasonló csúnya dolgokat írtják ki, aztán jöhetnek a kényelmi szempontok.)
Mindkét kodek csomag libavcodec-en alapszik. Most épp gyúrják azt is az MPC-ben is, de általános vélekedés, hogy bugosabb az MPC pakk, mint az FFDShow. (Na persze ez szerencse kérdése hogy ki melyiket találja meg.)
Lehet, hogy az FFDShow DXVA része jobban el van hanyagolva a software-eshez képest, nem tudom. (Egyébként melyik verzióval mérted? Lehet rápislantok nálam mi a téma...)
(Én jobban bízom a software dekóderekben, így inkább azt használom, hisz elbírja a CPU-m. Szóval single threaded libavcodec csámcsog nálam, és nem kell aggódni miatta.)FFDShow beállítása: Nem nyúlsz semmihez.
Van benne egy rakás szemellnezős és napszemcsis filter, de szerintem semmi ilyet nem érdemes használni. Az output fül érdekes lehet, de alapból is használhatóan van belőve.Én annyival járultam hozzá a dologhoz, hogy a CMS-t pofoztam ki. (Egyébként az első verzióját is egy magyar gyerek csinálta, én csak belenypiszkáltam, mert csak az "legyen elég jó, de csak éppen elég jó", és nem a "legyen inkább eltúlozva, mintsem véletlenül elnagyolva" szellemben dolgozott.)
Most azt mondom, ha be van lőve a Full Float mód, be van állítva a chroma shader és D3DFS-ben 10-bitet küldesz ki, majd hogy nem lehagytuk a madVR-t is minőségben (főleg ha még a resizet is shaderekkel csináltatod, csak az most még komplikált). És közben van még DXVA, éles felirat, több és kényelmesebb CMS funkció, miegymás (funkcionalitás és támogatás tekintetében jobb az lcms, mint az yCMS, a minőség pedig szerintem mindkettőnél elég. -> Bár a black point compensation-nel nem igazán vagyok megelégedve, csak szerencsére meg lehet kerülni a szükségességét).
Ezt pár hónappal ezelőtt sohasem hittem volna, hogy valaha bekövetkezik.[ Szerkesztve ]
-
válasz
TeeJay #14058 üzenetére
Úgy, hogy a DXVA-nak sok előkövetelménye van, nem csak az NV12-es pixel format.
A VGA memóriájába dolgozik a dekóder is, így a mixernek és renderernek is ott kell keresnie a dekódolt adatot (nem a rendszermemóriában, mint software-es dekódolásnál).
Sőt... még saját tömörítési eljárást is használ az adatok tárolásához.
A BSPlayer valószínűleg nincs erre felkészítve. (Főleg, ha nem is EVR-re van állítva.)Régen én is szerettem a BSPlayer-t, de mára elavult, és az MPC-HC sokat fejlődött.
Én azt mondom hogy tegyél fel egy friss FFDShow-ot (SVN build-ot, mert szökőévente frissül a stable), a DXVA filterben engedélyezd a HD formátumokat (ez azt hiszem ez eleve nem is támogat [még] SD-t, ami tényleg totál felesleges), és tiltsd le az MPC-HC dekódereit (az összeset, mert az audio dekódere is elég béna az FFDShow-hoz képest), hagyd meg az MPC-s source filtereket (vagy esetleg LAV splitter, ami szintén libavcodec alapú), és használj EVR-CP-t.
Vagy még egyszerűbb, ha az external filtersnél betallózod a 3 FFDShow kodeket, és sorbarakod, hogy a DXVA Video, software Video, és Audio aztán mind "Preferred".
-
válasz
TeeJay #14055 üzenetére
Az MPC-HC ugyan azt a libavcodec-et használja, mint az FDShow, a különbség annyi, hogy az MPC-HC belső kodekét sokkal ritkábban frissítik, és sokkal bugosabb, úgy hogy nem olyan rossz ötlet feltenni az FFDShow-ot (főleg, ha problémáid vannak, és a kodekre gyanakszol).
(#14048) huskydog17 - Lehet róla szó, ha átkerült minden az SVN-be (és a shadereket sem kézzel kell kapcsolgatni).
-
válasz
WonderCSabo #14046 üzenetére
Hát, csak visszaidéznélek téged:
Disabling desktop composition (aero) also resolves the problem.
Pipáld be a Presentation settings-nél, hogy tiltsa le az Aero-t, az amúgy is csak használhat a lejátszásnak, mint sem hogy ártson.
Esetleg álítsd be a Windows-nak, hogy mindig kapcsolja ki az Aero-t, ha fut az MPC-HC.Másik javaslatom, hogy használd a D3DFS módot, aminek egyébként további előnyei is vannak, és pl. könnyebben kivitelezhető vele a precíz V-sync is. Ez mindenképp újrainicializálja a display módot mikor átvált FS-be.
-
válasz
huskydog17 #14041 üzenetére
Nekem az rémlik, hogy az oldal tulajdonosa ragaszkodott a véleményéhez, hogy csak SSE-vel fordítsák le a kódot (hogy olyan gépeken is fusson, amik még nem támogatják az SSE2-t, ami kb. a 6-7 éves CPU-k kategóriája).
Az pedig a dev team-nek nem tetszett, hogy miután megszavazták az SSE2-t, az xvidvideo.ru-ra mégis úgy kerültek ki a build-ek, hogy a tulaj szépen átütötte az SSE2-t SSE-re (vagyis nem a hivatalos verziót tette ki, hanem egy egyénileg módosítottat, miközben eredetinek tűnt...).Ja, és közben a sourceforge botrány miatt épp költöznek át a Google-re. (Szerintem rossz ötlet, de nem az én dolgom.)
Itt érdemes nézelődni hivatalos verziók után: [link]
Itt pedig alpha tesztverziók után: [link] -
Nos, azt hiszem végeztem a Color Management tweakeléssel. (Talán érdekel valakit...)
Itt van az utolsó tesztverzió: x86 MSVC2010 SSE2Újdonságok:
- BPC (Black Point Compensation), hogy ne legyen black-crush (curve és lut profilokkal).
- CIECAM02-vel transzformált Invers-Encode TRC görbék (választható ; tesztelésre)
- "Pre-linearized input" opció azoknak, akik lineáris RGB színtérben ütyködő shadereket használnak
- White Point Adaptation State opció (csak az Absolute Colorimetric Rendering Intent-el működik ; a fehér színhőmérséklet korrekciójának mértékét szabályozza, ha egyébként túl erős lenne a white-crush vagy a kontraszt csökkenés)Változtatások:
- A Full Floating Point mód most már 32-bites dithertextúrát és 3dlut-ot használ
- Megnövelt alapértelmezett 3dlut méret (opcionálisan választható kisebb és nagyobb is, de ez leginkább csak az indulási időt befolyásolja)
- Apróbb módosítások, hogy kevesebb memória és CPU használat mellett is jobb minőséget érjen el a CMS.Felhasználási javaslat:
- Kalibráljuk a monitorunkat ArgyllCMS-el High Quality módban, Black Offset-el a kíván színhőmérsékletre és egy natívhoz közeli gamma értékre.
- Profilozzuk a kalibrált kijelzőt egy "matrix + single gamma" profillal.
- Kapcsoljuk be a CMS-t a filmlejátszóban, és állítsuk be a lehető legjobb minőségre a presentation opciókat, amiket a VGA-nk elbír (Half vagy Full Floating point, esetleg 10-bit).
- Ha nem D65-re kalibráltunk, akkor válasszuk inkább az Absolute colorimetric rendering intent módot. Ha D65 volt a cél, akkor esetenként jobban járhatunk a Perceptual intent-el.
+ Örüljünk, hogy gyakorlatilag megütöttük a madVR-hez közeli minőséget, miközben nem kell trükközni a feliratokkal és még DXVA-t is használhatunk.Megjegyzés:
- Ebben a tesztverzióban még nincsenek integrálva a chroma upsample shaderek (ez nem az én reszortom), úgy hogy az ebben a pakkban található shadereket kell lefordítani az editorral, és egymás után sorbarakva használni a:
4÷2÷0 to 4÷2÷2 intermediate Catmull-Rom spline5 chroma up-sampling
4÷2÷2 Catmull-Rom spline5 chroma up-sampling for SD&HD video input
shadereket a "combine shaders" opcióval.Azt hiszem hogy ezzel ki lett hajtva az EVR-ből és lcms-ből, amit ki lehetett.
Kár, hogy szerintem még így sem lett az igazi, és személy szerint maradok inkább a madVR-nél az asztali gépen.[ Szerkesztve ]
-
válasz
Ł-IceRocK-Ł #14012 üzenetére
TSMuxer-el ki tudod belőle szedni a felesleges hangsávokat és feliratokat, úgy valamivel kisebb lesz.
Újrakódolni (minimális képromlás mellett) x264-el tudod, de nem javaslom hogy házilag végezd el, mert a kódolás egy időigényes művészet, nem next-next-finish (na persze úgy is lehet, csak jobban jársz, ha inkább egy eleve kisebb méretűre újrakódolt anyagot szerzel be, amit tapasztaltabb személy készített...) -
válasz
Ł-IceRocK-Ł #14002 üzenetére
Persze. Fizetős lejátszókkal menüvel, mindennel (bár azt hiszem pl. a PowerDVD-nek be kell mountolni daemon tools-al egy ISO-ból, hogy lemeznek lássa, a winyóról nem kajálja be - de ez is verziófüggő), az éj javaslatom pedig az MPC-HC.
Utóbbinál menü nincs, de ha találsz egy kifejezetten nagy filet a stream mappában, akkor az a film. Ha szét van vagdalva sok kisebb filera, akkor pedig a playlist mappában kell megkeresni a filet, ami a megfelelő sorrendben játsza le. -
Elvileg tudja a kártyád, és a Catalyst telepítőcsomagban is mellékelnek HD Audio Driver-t, azzal mennie kell. (Friss drivert telepíts, ne azt, amit a mellé csomagolt CD-n találsz, vagy "valahol linkelték 2 éve") pl
Rakj fel egy FFDSow-ot (frisset, pl. innen), és ott az audio decoder beállításainál az Output fülön pipáld be a bitstream formátumokat, amiket (elvileg) támogat minden kérdéses hardware-ed.
Aztán az MPC-HC-t is állítsd be úgy, hogy FFDShow-ot használjon az audio dekódoláshoz. (Vagy betallózod az external filters-nél, és azt mondod, hogy preferálja, vagy letiltod az internal filters-nél az audio cuccokat. -> Előbbi biztosabb, utóbbi csak akkor, ha nincs teleszemetelve a géped mindenféle codec pack-okkal..)
(Ja, és minden -kodekek, lejátszók- vagy x86 vagy x64 verzió legyen, ne keverd a kettőt...)
[ Szerkesztve ]
-
Nem tudom használja-e egyáltalán itt valaki az MCP-ben a color management-et, de azért berakom ide is: MPC-HC 2922 MSVC2010 x86 CMS Test v4
Próbáltam javítgatni a minőségen, és bedobtam pár új opciót a Color Management fül alá.
Az alapverzió hibája miatt csak Vista+ -
válasz
WonderCSabo #13672 üzenetére
Ez valószínűleg a "Full/Half Floating Point Processing" vagy "10-bit output" opciók miatt van (mint hogy ilyen formátumban nem nagyon lehet menteni, de pillanatnyilag nem is próbál ezzel okosan bánni a program screenshot készítéskor). Próbáld őket kikapcsolni (de hosszabb távon nem javaslom, csak míg fotózgatsz.)
-
Tesztelgettem egy kicsit:
Speciális MPC-HC teszt-build 32FP surface-el, 10-bites framebufferekkel és 10-bites display móddal, valamint letiltott belső dithereléssel (van egy parám, hogy a sok egymásrahalmozott ditherelés csak összezavarja egymást, de a 10-bit elég lesz, és akkor a monitorra van bízva...).
Valamint ebből a pakkból a
4÷2÷0 to 4÷2÷2 intermediate Catmull-Rom spline5 chroma up-sampling for SD&HD video input
illetve a
4÷2÷2 Catmull-Rom spline5 chroma up-sampling for SD&HD video input
shaderek értelem szerint ebben a sorrendben egymás után fűzve.Kicsit lágyabb a kép, mint madVR-el (cubic vagy spline resize) általában (na persze ott is van SoftCubic, csak az nekem már túl lágy, jobb szeretem az élesebb képet), viszont látványosan kevesebb a ditherelési zaj a fekete közeli szürkéken (amit egyébként csak tesztképeken szúrok ki, rendes filmeken nem igazán zavart, max a tudat, hogy ott van
), persze annak árán, hogy nincsenek annyira a helyet magaslatán azok a sötétszürkék (de ez inkább csak közelhajolva látható, vagy maxra húzott fényerővel szemlélhető meg).
Látványos felylődést értek el a hetekben, de még mindig nem érték be a madVR-t, és ez így persze csak 1080p-s forrásokkal faszanytos, SD tartalmaknál még mindig agyonveri ezt upscaleben a madVR. Bár arra is vannak shaderek a pakkban, még nem próbáltam...
Már csak Attilát kellene győzködnöm, hogy kevesebbet kéne spórolni azzal a CMS implementációval, mert a color management nem az erőforrásoptimalizálásról, hanem a képminőségről szól. Ha sikerülne kipofozni a CMS-t, akkor az XYZ-LUT alapú színkorrekcióval némi előnyre tehetne szert az yCMS-el szemben, ami alapvetően még mindig csak "mátrix+single curve" elven működik, és bár van már "mátrix+shaper" jellegű mód (3D-s szürkéket kér be, nem csak Y-t), de úgy tűnik még nem az igazi.
-
válasz
c41r0^ #12902 üzenetére
Nabbazz, tényleg.
Azért nem mondtam neked eddig okostoyáskodva, hogy "mért nem a 23Hz-et használod?", mert azt hittem az bugos.
Nekem nem is kell kézzel hozzáadni, most is ott van a 23Hz a listában, viszont ha kiválasztom, akkor utána mégis 24Hz jelenik meg helyette. Ha 24-ről is átrakom megint 23Hz-re, akkor is visszaugrik 24Hz-re.
Viszont ennek ellenére tényleg 23.976Hz-en járatja ilyenkor a kijelzőt (mármint nálam a panel órajelén nem tud változtatni, de a video renderer most nálam is 23.976-ot jelez vissza, nem 24.000-t, mint ha eleve 24Hz-re állítanám a CCC-ben). -
Egyébként most azon gondolkodtam, hogy vajon kipróbálta-e már valaki, hogy 60Hz-re egy-egy fekete képkocka beszúrásával pakolja ki a képet:
1 ł 1 ł F ł 2 ł 2 ł F ł 3 ł 3 ł F ł 4 ł 4 ł F
Vagy a 60Hz, főleg az LCD válaszidővel ehhez túl kevés, és nagyon nevetséges eredményt szülne?És a másik ötletem lenne még, hogy az F helyére nem fekete, hanem egy interpolált képkockát kéne beszórni. Tehát nem ezt az idióta "frame doubler" dolgot csinálni (ami 24-ből 48-at csinál, amit aztán megint "trükkös" kirakni 60Hz-re...), és nem is zúzza agyaon az agyadat 48 interpolált képkockával a 24 eredeti mellé.
Előállhatna valami Avisynt és MAnalyse zseni, hogy kipróbáljuk ezeket.
-
válasz
WonderCSabo #12883 üzenetére
Én is tudok olyasmit produkálni. Csak át kell raknom EVR-CP-ről EVR-Sync-re.
És ezzel együtt rájöttem miért írta itt ki valakinek a 10-bit opcióval a "not supported" dumát. Hát azért, amiért most nekem is rajta van ezen a képen: [link]Ez az EVR-Sync már egy elavult és hasztalan dolog. A V-sync is jobb már az EVR-CP-ben, viszont nem támogatja za új feature-ököt, amiket csak a CP-be tesznek be.
-
Összehasonlításul nézzétek meg ezt a grafikont: [link]
-
válasz
Johnny Cage #12877 üzenetére
Kiterjesztésnél lementi az összes asztalt, az egymáshoz képesti egyedi elrendezésben. A legkisebb, asztalok köré illeszthető téglalap mérete lesz ellőve, és beillesztve.
Viszont a D3DExclusive felületek nem lesznek rajta. -
válasz
WonderCSabo #12806 üzenetére
Ha én pl. egy 50is adást nézek, akkor ez azt jelenti, h. a képpontjaim fele mindig az előző framet mutatja. Szted ez hihető?
Számomra olyannyira hihető, hogy pontosan megfogalmaztad az interlace lényegét.
1080i50-nél (ha nincs előtte "software-esen" deinterlacelve 25 vagy esetleg 50 progesszív képkockára) minden 1/50-ed másodpercben frissül minden második sor (persze felváltva).
Így kapsz szigorúan véve 25 progresszív képkockát, de lazábban fogva mégis 50 képkockányi mozgásinformációt (persze ha olyan az anyag is, hogy minden field frissítéshez az adott 1/50-ed másodpercről rögzített sorok tartoznak).* Amúgy nem olvastam vissza, csak kiragadtam a mondatod, de ezt most nem tudtam kihagyni.
-
válasz
WonderCSabo #12749 üzenetére
Nem az NTSC-t szidom, mert az még joggal törekedett a fekete-fehér kompatibilitásra, míg a HDTV már kevésbé az NTSC kompatibilitásra.
Ja... hát nyilván a BD ment a TV után, de nem is ezt mondtam, hanem hogy a HDTV ment vakon előre.
[ Szerkesztve ]
-
válasz
WonderCSabo #12747 üzenetére
Lehetne még vitatkozni, de tudjuk, hogy 0.001-es osztó a fekete-fehér TV-k kompatibilitása miatt kellett. Ebből kifolyóan pedig iszonyat idióta dolog továbbvinni ezeket a végtelen tizedes törtet okozó osztókat olyan technológiákba, ahol egyrészt semmi értelmük, másrészt a hardware képes lenne igazodni a dolgokhoz a visszafelé-kompatibilitást illetően. Ahelyett hogy kerek érték lenne a leggyakrabban használt névleges érték.
-
válasz
WonderCSabo #12744 üzenetére
A mostani TVk is NTSC rendszer szerint mennek, azért.
Ezzel jól megválaszoltad, hogy miért kellett áterőltetni a HDTV-kbe is az NTSC múltat.
Láttál már fekete-fehér analóg CRT HDTV-t? Naugye...
A plazmák és LCD-k járhatnának tetszőleges frekvencián a tartalomnak megfelelően (a technológia keretei közt)? Naugye...
A mozi 24 vagy 23.976? Naugye...
Jó ez nekünk...? Naugye...*** Szóval én 24fps-el kódoltatnám a BD-ket, nem 23.976-al.
[ Szerkesztve ]
-
válasz
c41r0^ #12739 üzenetére
Hát ja. Manapság a házimozi, főleg ha PC-ről tolod (de ha nem akkor inkább csak kevesebb dologba van beleszólásod/rálátásod, ami még persze nem garantálja a megfelelő eredmény) kicsit revers engineering, inkább csak empirikus úton próbálod visszafejteni, hogy mi lehetett az alkalmazott "szabvány".
Ilyen az is, hogy sok fejben ott van a "gamma 2.2", pedig ha mélyebbre mászik az ember, akkor azt véli felfedezni, hogy igazából 2.35-ös gammára kéne céloznia filmekhez.
Vagy épp, hogy találd ki mi történik, mikor az "XXX Hz-es TV"-t YY Hz-el eteted.
És a 24.000, 25.000 vs 24.000/0.001, 25/1.001
Már az is jó kérdés, hogy a pillanatnyi technológiai lehetőségek mellett minek vette át a HDTV és Blu-Ray a régi fekete-fehér TV-k kompatibilitását segítő 0.001-es osztót.).
De miért agyalnak mindig addig a VGA driver írói is, míg teljesen szétbasszák a kompatibilitást, és annyira lekorlátozzák a funkcionalitást a "felhasználóbarát = hülye barom ne turkálja amihez nem ért -> ne lehessen babrálni semmit" elvvel, hogy totális lesz a káosz.Én is épp azon agyaltam, hogy a 200Hz-es plazma ami max 60Hz-et fogad PC-ről, és a 96Hz mód csak extra funkció 1080p24-hez, az mégis mit kezd azzal a 60Hz-el?
Miért nem lehetett volna elmerészkedni addig, hogy 100Hz-et is fogad? Vagy ilyenkor értelem szerint 120Hz-re állítja magát? (Persze nem teszteltem még élőben, hogy mi a helyzet.)(#12741)
Szerintem nincs már driveres limitálás, hanem ugyan úgy kezeli őket a software-es oldal. Vagyis csak a felhegesztett (és ilyen szempontból néhol azonos, máshol eltérő) alkatrészeken múlik a minőség.A Reclockban még újra is mintavételezi. Bár mire a hangkártyából is kijut, már isten tudja mi lesz abból a 48080Hz-ből, és hasonlókból, de a 23.976->24fps szerintem működőképes dolog lehet, ha nincs lehetőség egyéni felbontásokat erőltetni.
De ha a TV mégis 23.976 többszörösén jár, szerintem még mindig nem megoldás 24Hz-el etetni, sőt, 24fps-el így talán rosszabb is lesz. Ha 24 többszörösén jár, akkor nyertél.[ Szerkesztve ]
-
válasz
WonderCSabo #12735 üzenetére
Valamelyik Audigy 2 és 4 talán lényegében azonos, de az Audigy 1 tudtommal még más.
Nekem pl. fapados "Audigy 4"-esem van, és szerintem ennek van egy Audigy 2 rokona, talán az "Audigy 2 Zs", de lehet hogy a Zs a 4 Pro testvére, passz. Mert létezik "Audigy 4 Pro" is, ahogy Audigy 2-ből is a Zs a drágább kivitel, de mint ha lenne valami lightosabb is.
Ezek szerintem mind ugyan azt a DPS-t kapták, csak a körítés változik, de az Audigy 1-en tudtommal még más (korábbi, butább) DSP van.
Sőt, szerintem mai driverekkel nincs is különbség a hangzásban, max extra szolgáltatásokban (amik Vista felett amúgy sem működnek).
De X-fiből is van már kétféle, az újabbik a natív PCI-E-es.[ Szerkesztve ]
-
Csak egy kis közvéleménykutatás:
A jelenlévők közül hányan használnak 2.35-ös (vagy 2.4-ös) gammát (erre az értékre állított/kalibrált kijelzőt, vagy valamilyen software-es korrekciót) a mozi és TV filmek lejátszásához?
-
-
válasz
Steelmanus #12656 üzenetére
MPC-HC jó lesz, csak ne az internal filtereket használd (a source filterek maradhatnak, csak a dekódereit nyomd ki ; legalább is az audio cuccokat...), hanem tegyél fel egy FFDShow-ot, az tud bitstreamelni mindent (HD-t is).
-
válasz
WonderCSabo #12644 üzenetére
FFA és AC3filter nem tudom mit keresnek egymás mellett
Az FFDShow Audo decoder szeret beállni intermediate filternek az előző dekóderből származó PCM-re, főleg ha engedélyezve van a RAW audio decoder. (Még maga mögé is, és kapsz két FFD Audio-t...)
Én az AC3 filetert szedném ki, és hagynám az FFDShow dekódereket.
Talán a VobSub-ot is kilőném, és az FFDShow subtitle rendererre bíznám, ha zavar a sok filter és inkább HD-t nézel, mint SD-t. -
válasz
prime77 #12620 üzenetére
Én sohasem szerettem a VLC-t és sohasem javasolnám senkinek, hogy azt használjon, de ettől függetlenül én most megvédeném: Nem a VLC a szar, csak egyszerűen nem bírja a CPU-d kiszolgálni a software-es dekóderét. (Pedig amúgy talán abban is van lehetőség valamiféle GPU-s gyorsításra.)
A TMT kodek elvileg minden istenfaszát be tud vetni a CUDA-tól a DXVA 1/2-n át az ATI-Strem-ig, hogy találjon elég erőforrást.
Egyébként a TMT2-es (vagy trükközéssel még a TMT3-as) dekódereket lehet MPC-HC-ben is használni. A 24-bites DTS-HD dekódolás miatt én is az Arcsoft Audio HD dekódert tolom MPC-HC-ben. (Video kodekből software-es FFDShow-ot, mert nekem közvetlen YV12 output kell.)(#12621) Johnny Cage
CG?
A szemeddel is lehet gond, nem csak a monitorral.[ Szerkesztve ]
-
válasz
WonderCSabo #12606 üzenetére
Gamer - Ez túl egyszerű volt, csak nézd a malac orrát.
Avatar - Ez meggyőzőbb, de kár, hogy mindkettő szar.
Itt most vagy a forrás nem DB, hanem már az is hibás recode, vagy szarul dekódoltad/renderelted.
Sőt, a 3. képpáron azért elég egyértelműen látható a különbség (még így hibásan is).
Book of Eli - Rögtön az első kép. A nő arcán gyönyörűen látszik, melyik a részletesebb (ahogy a fény visszatükröződik az pofazacsiról, és a szája körüli részek is máshogy kenődtek be). És nem néztem a többit, de az utolsón nézd a nő bal szemgolyóját, és váltogasd a képet.
In to Deep - Újajj. Nézd csak a faleveleket a háttérben (első kép).
The Social Network - Ez már döfi, de azért nem szúrja át, nézd a baloldalról belógó vállon a zakó mintázatát (első kép, többit nem néztem).
Tömören ennyi.
És akkor tegyük még hozzá, hogy szerintem több az EVR-es banding és hibás chroma upsample okozta eltérés, mint a források közti különbség. (Ergo a szarabbik is szebben nézne ki pl. madVR-el, mint itt a jobbik így EVR-el.)Ha neked nem tűnik fel, akkor csak megéri a felárat az U2410, vagy legalább is rá kéne ereszteni arra az U2311H-ra is spektrophotometert/colorimetert, hátha javul picit a gamma, ha Radeonod van és ditherelne neked.
[ Szerkesztve ]
-
-
Épp ezen elmélkedem (mármint hazahozni), így utánanéztem: [link]
(#12601) WonderCSabo
Elsiklottál felette! Rögtön imdb linkkel írtam be a film címét, amiből a jelenetet ecseteltem.(#12602) dezz
Sőt, én pl. Doctor Who-t szoktam csak nézni, ami európai adás, és azt úgy hirdetik a virágárusnál, hogy 1080i (hannibal), letöltöm, és progresszív 25fps, reklamálok, és lehülyéznek, hogy örüljek neki.[ Szerkesztve ]
-
Szerintem nagyobb probléma az, hogy 60Hz-re fixálják a legtöbb LCD panelt, vagy épp a 48vs96Hz-en fukarkodnak, és ezen kéne változtatni, nem a filmipart kéne ilyesmikkel zargatni.
Sok gyártó mint ha csak szándékosan nem akarná, hogy olyan egyszerűen nézhess 1080p24-et a megjelenítődön, és esetleg a prémium áras modellek hajlandók normálisan megjeleníteni az ilyesmit. (Persze van kivétel, de az is inkább csak a közelmúltból.) -
válasz
WonderCSabo #12579 üzenetére
Fasza! Ez tényleg szédítő.
Bár nem tudtam eldönteni, hogy ott valami encode vagy recode hiba is közrejátszik-e (HDTV-Rip volt, így még egy 1080p24->1080i50->1080p24 is elképzelhető), de én a Solaris elején figyeltem eddig meg a legjobban (a film elején a légzsilip kékrácsos üvegfala mentén/körlü oldalazó/forgó kameramozgás nagyon durva volt).
(#12585) WonderCSabo
De a VGA driver igen, és ha az kilövöd, akkor a Standard VGA adapter tuti nem lő be 72Hz-et.[ Szerkesztve ]
-
válasz
nfsu17 #12582 üzenetére
Ezzel nem lehet kinyírni. A legrosszabb, ami történhet (nem fog, csak ha mégis most volt napfogyatkozás, meg közel a világváge is, stb
), hogy elfeketedik a kijelző, mikor 72Hz-re váltasz, és kiír valamit, hogy "unsupported timing, please set a reported one" és hasonló bla-bla, és esetleg csökkentett módban kell letörölnöd a drivert.
Ha pedig pont akkor menne benne tönkre valami, ami egyébként is tönkre akart, csak így hozta a "szerencse", akkor sem garanciavesztés, mert nemigen naplózza el a hardware, hogy milyen input módban volt utoljára. -
Nem én csináltam, és tényleg nem a legjobb, csak első találat google-el.
De valami azért csak látszik abból, hacsak nem valaki direkt nem akarja észrevenni. -
Csak hogy kicsit objektívebben tesztelgessünk, itt egy kis judder-test:
23.976 łł 24.000 łł 25.000 łł 29.970 łł 59.940
Értelem szerint az adott videó neve a vonatkozó fps érték, illetve annak egész számú többszörösére állított frissítési frekvenciával illik folyamatosan, ugrálás és szakadás nélkül végigfutkosnia a csíkokban.
Érdemes viszonylag közel hajolni, kiszemelni egyetlen csíkot, az elején szemmel, majd a felén túl nyakból rámozdulva követni, és nézni a pereménél.
Persze a 24fps sem lesz lágy, mint a vaj, mert csak 24fps, de így nagyon jól látszik a 2:3-as villogtatás és a 25fps@60Hz még durvább tud lenni.Jó V-sync-el persze elviselhető, távolról nézve átlagos jelenetekben, de mégsem az igazi, ha nem passzol a többszörösbe.
És csak hogy tudjuk már, hogy mégis miről van szó, mikor azt mondjuk "Judder? Az mi? Nekem tökéletesen megy MINDEN 60Hz-en is!"[ Szerkesztve ]
-
válasz
WonderCSabo #12545 üzenetére
Semmi, és ugyan az, mint annak, amire válaszoltam.
Ő is csak azt mondta, hogy 1920x1080p24, és mondtam, hogy én is tudok olyat küldeni a monitorra, csak épp semmi értelme. És így az ő válaszának se, mert az is tuti, hogy nem 24Hz-en járatja a NeoPDP panelt, mert az azért már fája (meg amúgy se engedné). -
válasz
Sea Edge #12542 üzenetére
Na jó, akkor még egyszer...
Én is be tudom lőni a CCC-ben az 1080p24 módot gond nélkül, csak épp ugyan úgy 60Hz-en jár az LCD panel, és csak a belső elektronika játsza el, hogy felváltva kettessével-hármassával pakolgatja ki azt a 24 képkockát, amit be kell osztania 1 másodpercre és ezzel 60 frissítésre.
Sőt, mivel 24.000Hz-re áll be, így rosszabb is, mint ha 60Hz-en maradna, és finomabb lenne a V-sync.Mert a panasonic plazmák tudtommal alapbeállításban nekiállnak köztes képkockákat interpolálni, hogy ki tudják pakolni 100Hz-re. Vagy kérhetsz G10/20/25-ön 48Hz-es módot, V10/20-on pedig akár 96Hz-eset is, amibe kereken befér a 24 fps.
Neked hogy van beállítva a TV-d?De lehet, hogy én értettelek félre, és nem G20-as plazmád van?
Vagy ha ennyire nem ismerős a 48Hz beállítás, akkor gondolom nincs is bekapcsolva... -
válasz
Sea Edge #12534 üzenetére
És maga a TV hogy van beállítva?
Mert elvileg 1080p24 betáplálásnál is választhatsz hogy motion interpolation 100Hz-re, vagy 48Hz tisztán. Utóbbiról írják, hogy "flickering" bajos. A mozgásinterpolálásra pedig én vagyok parás (de amúgy is tudnám tolni software-esen is). -
válasz
Johnny Cage #12531 üzenetére
Valami "ravasz/kapcsoló(/trigger)" a driverben, hogy ha azt hiszi HDTV-t etetsz, akkor elkezd vele okoskodni (most azt sem tudom, hogy mindig 16-235-öt küld-e ki, mert azt hiszi a lejátszód nem nyúl hozzá, és ő sem akar, hanem a TV-re bízza ; vagy 0-255-be próbálja konvertálni a már eleve 0-255-nek a 16 és 235 közé eső részét, mert szerinte a lejátszó nem nyúl hozzá, de a TV azt vár egy PC-től... passz... a lényeg hogy sírás a vége), akármire állítod a pixel format-ot. Ha nem a HDTV felbontások közül választasz a felbontás fülön, akkor ez nem következik be, és aszerint jár el, amit a pixel format fülön lősz.
Ott mindig RGB-t használj (az YCC nem megy ki rendesen, oda-vissza konvertálgatja a kártya, és aztán még a TV is, mert az is RGB-s...). A limited (studio?) a 16-235, a full (PC?) a 0-255 (most nem ugrok be mit hogy nevez, de valami hasonló...).
Limited eleve csak akkor lehet jó, ha a TV is ilyen jelre számít, ha 0-255-re, akkor a full kell neki. De ha van rá lehetőség, inkább 0-255-el érdemes etetni, mert a panel tuti 0-255-ös, és annyi változhat, hogy a belső elektronika nyújtja szét. (De ahhoz tisztában kell lennie azzal, hogy 16-235-el etetik...)Ha tippelnem kéne, akkor a driver akar nyújtani. Ha így van, talán próbáld ki a HDTV módban hogy az MPC-ből 16-235-öt küldesz ki rá, és hagyd a drivert babrálni, így elvileg jó lehet (nem tökéletes, de legalább nem mos össze mindent 16 alatt és 235 felett).
De ha nem 48/96Hz-en, hanem 60/100Hz-en járatod a panelt, akkor ne HDTV felbontást használj, hanem a PC-s 60Hz-eset próbáld ki. Azzal nem lesznek level gondok (hacsak nem a TV van rosszul beállítva).
[ Szerkesztve ]
-
válasz
WonderCSabo #12524 üzenetére
Voltam moziban, de nem néztem még meg a Panasonig G20-asok 48Hz-es üzemmódját. Utóbbiról írták fórumokon, hogy "essentially unwatchable", de később azt is, hogy "olyan, mint moziban", bár azt is, hogy sok ember szerint nincs is különbség a 96 és 60Hz közt sem.
Mivel nem láttam, nem tudom engem zavarna-e, de így áthelyeződött a tekintetem a V10/V20-ra (azok 96Hz-en is ki tudják rakni a 24fps-t), csak arra még várnom kell kicsit hogy lentebb kússzon az áruk...
Én is kerestem, csak akkoriban még épp nem találtam. Főleg nem újféle IPS panellel, pedig erre voltam igazán ráizgulva, és ilyen szempontból tetszik is (meg a 10-bitre, amire máig vártam, és még ma sem az igazi az MPC CMS-e, ami nélkül még mindig nem nyert...). Egy plazma meggyőzhetne, de egy LCD-TV-re most ennyi pénzt kiadni csak a judder ellen, és közben megannyi dologról (pl 16:10) lemondani...
Ne vesézd túl, szóvicc akart lenni (hogy mindenben real).
És nyugi, a többi debug nem neked szólt, hanem annak aki még kísérletezik vele.Amúgy ha régi madVR-t néztél még nem láttad, de az új automatikusan átáll D3D-be ha kirakod FS-be, és kilép, ha kattintgatni akarsz a GUI-ban. Vagy nem is látszik, vagy csak egy apró villanás az egész. De saját seek barja is van, így egy tekeréshez még ki sem kell lépnie, csak ha hangsávot vagy feliratot akarsz babrálni.
Az MPC-t is megcsinálhatnák ilyenre, csak lusták, mert úgy se használják sokan...[ Szerkesztve ]
-
(#12519) dezz
Ja, lehet, hogy Spyre szólt a driver csapatnak, mert épp a legutolsó társalgásunkat követő beta driver óra lett jó.(#12521) WonderCSabo
DerectX alatt nem megy másképp, csak az OpenGL tud windowed 10-bitet. Szóval ha az nem játszik, akkor várhatsz valahogy úgy... az idők végezetéig?, mert nem lesz egyhamar új DirectX.
De én szeretem a D3DFS módot. Persze lehetne ezt sokkal jobban is csinálni. A madVR gyakorlatilag észrevétlenül áll át D3D módba, és vissza. (Lehet hogy te észre se vetted, hogy abban van, csak egy apró villanás.
)
(#12522) Johnny Cage
Hát, nem tudom...
Lehet, hogy az nagyon belépőszintű cucc, és hardware-esen sem tudja a 10-bitet.Ja, egyébként ATI-nál bugos a HDMI. Ha HDTV módokat használsz (a felbontások közt nem PC-t), akkor elkezd kéretlenül is variálni a level-ekkel. Olvastam már így fórumon, hogy vesződnek vele az emberek, akiknek 1920x1080-as a TV-je/projector-a, hogy nem tudja emiatt rendesen belőni. Az nem rémlik, hogy volt-e megoldás.
Még valami:
Ki kell kapcsolni az összes biz-baszt a CCC-ben! Mármint az ilyen dinamic contrast, noise reduction, edge enchancement. (Egyébként is, de a 10-bitet is bántja.) -
válasz
WonderCSabo #12514 üzenetére
Mondjuk az vicces, h. a 10 bittel szórakozol és madVR-el, közben a judder nem zavar.
Hogy ne zavarna. Bár volt időm hozzászokni, és viszonylag alacsony válaszidő, valamint precíz V-sync mellett nem idegesít folyton, csak néha veszem észre.
Csak hát pillanatnyilag nincs rá számomra megfelelő megoldás.
Mondjuk az U2311H pont az után jelent meg, hogy megvettem az U2410-et, és még később derült ki róla, hogy tud 72Hz-en is járni.
De nagyon nem szeretnék 1920-as felbontás mellett lemenni 16:9-re (2560x1440-nnel lehetne róla szó), és vannak azért egyéb gyengéi annak a monitornak az U2410-hez mérve is.Ha átpislantasz a plazma TV topicba, épp nemrég elmélkedtem azon, hogy beállítok egyet PC monitornak, de mint kiderült, ott is csak a magasabb kategóriájú modellek tudják rendesen kirakni a 24fps-t, az olcsók nem 96, hanem 48Hz-en járnak ilyenkor, amitől (állítólag elviselhetetlenül) villódzik az egész (bár van, aki azt mondja hogy a moziban is pont olyan villódzó a vászon, szóval tényleg "real cinema" ; még nem néztem meg élőben).
Mert egy plazma is 16:9-es, de legalább ott lenne az alacsony válaszidő, és a magas kontraszt, szemben azzal hogy egy hasonló árú LCD-TV nem nagyon tudja ilyen mértékben űberelni a monitoromat. (Nekem a méret itt nem igazán számít, olyan közel vagy messzire ülök, ahogy akarok...) Így minden más hátrány (köztük az ára!) nem fedezi a judder-free cinema playback-et.
Vagy neked mennyire tűnik fel, hogy 60 vagy 72Hz-en jár a monitor 24fps videókhoz?
-
válasz
WonderCSabo #12514 üzenetére
Ja, 16-235 közt fut az YCbCr
PC monitorokhoz, de úgy bármihez (mert maguk a TV-k és projektorok is mind kezelik a 0-255-öt ilyen olyan okokból, pl. a PC kompatibilitás miatt, vagy mert elvileg amúgy is tudniuk kell kezelni a Blacker-than-black és Whiter-than-white-ot, mégha SD és HD videó tartalmakban nem nagyon van ilyen) meg kell valahol nyújtani 0-255-re. Ezt megteheti a renderer vagy a TV/projektor is, de minőség szempontjából akkor jársz jól, ha a PC-ből már eleve 0-255 megy ki, és korrekt munkát végez a renderer.
Vagy nem teszi meg semmi, de akkor nagyon csúnya, sötétszürke lesz minden a fekete helyett, és a gamma görbére sem a kellő helyen simulna így rá, amitől még szarabb lesz. -
-
válasz
WonderCSabo #12507 üzenetére
Számtalan dolog miatt. Bár lehet, hogy neked nem, csak akinek DeepColor kompatibilis a TV-je (esetleg a monitora, bár az elég ritka, de az enyém pl. ilyen).
A DVD-k és Blu-Ray-ek 8 bitesek, de még az eredeti BD forrásban is szükség van a chroma térkép átméretezésére. Az okosabb resize algoritmusok akár 16-bit floating point-ot is kiköphetnek (minél több, annál jobb... egy bizonyos fokig persze...). Aztán ott van még a 16-235->0-255 konvertálás, ezek mind magasabb bitmélységet igényelnek. Sőt, akkor még nem is beszéltünk Color Management-ről sem, ami megint csak durva többlet-precizitást igényel, ha komolyabb korrekciókat akarsz (és általában kell, mert sok LCD 2.2-es, netán még alacsonyabb gamma görbe körül cirkál, pedig mozifilmekhez olyan ~2.35 lenne az ideális).
Ha mindezeken túlestél, akkor vissza kell kerekíteni vagy ditherelni a képet a Display Mode-nak megfelelően. Ha ez 8 bit, és nincs ditherelés, akkor nem úszod meg látható kerekítési hibák nélkül. (A ditherelés pedig képzajként jelentkezik.) A 10-bit nem 256*256*256, hanem 1024*1024*1024, milliók helyett billió színárnyalatot képezhet, így egy átlagos embernek már kielégítő eredményt szolgáltat. (Az emberi szem tökéletes átveréséhez ~16 bit kéne, de már 10 is nagyságrendileg jobb, mint 8, és ugyebár a forrás amúgy is csak 8, ezért sem kell túlzába esni, mert csak a köztes korrekciókat kell fedezni a töblettel...)
/// Beszúrtam egy képet az első erről szóló HSZ-embe!
Sőt, ha nincs DeepColor, akkor a ditherelés jön jól. A madVR azt nagyon jól csinálja alapbeállításon is. Itt a 10-bit input opció felel érte. (Akár lősz mellé 10-bit output-ot, akár nem.)
[ Szerkesztve ]
-
válasz
Johnny Cage #12506 üzenetére
10.12-es WHQL driver, legalább XP SP3 és legújabb DirectX és C++ redist pack, továbbá DislayPort vagy HDMI, esetleg Dual-link DVI kapcsolat, de ezek közül én még csak DisplayPort-on próbáltam, és a DVI az csak ilyen szabványon kívüli trükközés (vagy megy, vagy nem).
Megnézhetem neked HDMI-n, ha nem jön össze, és kiesett minden más. (Szerkesztettem a korábbi HSZ-t is, nézd meg a képet!) -
Na, végre összehozták a 10-bitet az MPC-HC-ben: [link]
Kipróbáltam, működik, jobb mint régen! De csak D3D Fullscreen módban megy, így kell hozzá beállítgatni az EVR-CP renderert: [link]
Ezzel azt hiszem visszaesett némileg a madVR fölénye.Már csak az hibádzik, hogy a Color Management rész használjon Black Point compensation-t. Talán futok majd érte még pár kört (egyszer konzultáltam már, de azt mondta a gyerek, hogy ő már így is elégedett vele.
)
[ Szerkesztve ]
-
válasz
WonderCSabo #12468 üzenetére
Pedig van valami, mert mindkét renderert bilinear resizerre állítva is homályosabbnak, álomszerűbbnek hat egy picit az EVR. Ez a "3D hatás" nem az én ötletem, ezt másvalaki jellemezte így korábban.
Sok kicsi sokra megy. Ennyi erővel mindenki hülye, aki 100k-nál többet költ a házimozi cuccra, mert annyiből is kijön "valami", ami akár "használható"-nak is nevezhető, csak hát mégse az igazi.
Az 500Ft-os villanyszámla többletért pedig megint csak menjen segéjért aki fél millát is el mer költeni egy HDTV-re. (Ez most úgy nem neked szól, csak...)
-
válasz
WonderCSabo #12463 üzenetére
A DXVA azért nem megy, mert az mindig NV12-t köp ki, miközben a DVD-k és BD-k mind YV12 formátumban vannak kódolva. Ezért nem fogad el mást a madVR, a Microsoft viszont az NV12 mellett tette le a voksát.
Szerintem felesleges a DXVA-n erőlködni, ha viszi a CPU is. De ha nem, vagy valakinek az a szíve vágya, akkor ott a CUDA és az ATI Stream gyorsította dekódolás is.
Illetve lehet, hogy az Arcsoft dekóder az ki tud köpni YV12-t DXVA módban is (oda-vissza konvertálással, de ez elvileg lehet losless, a madVR csak egyéb megfontolásokat is összevonva van ennyire lekorlátozva.)A "kérésre" alatt én is PM-re gondoltam.
Szerintem nem lehet mindent maradéktalanul kikapcsolni, de magában az EVR-ben is van minimális képmanipulálás (valami 3D-sebb hatást keltő, maszatolósdi).
A különbség pedig akkor éleződik ki igazán, ha használsz 3DLUT-okat, amiket a monitoron végzett mérések alapján állítasz össze. Ilyenkor 16 bites precizitással korrigálod a megjelenítőd és az ideális megjelenítő közti eltéréseket.
Vagy ha nem egyeznek a felbontások (pl. 720p vagy DVD film FullHD kijelzőn), mert FullHD kijelzőn a BD filmnél csak a színtérképet kell felnagyítani, a képélességet jobban befolyásoló fényerő térkép már 1920-ban van, tehát mindegy hogy milyen jó a luma sampling. A chroma sampling viszont olyankor is kell, és azt is sokkal szebben oldja meg, bár ahhoz talán tényleg közelebbről kell nézegetni, hogy észrevehető legyen.
De a V-sync is sokkal pontosabb (bár sok babrálással az EVR is belőhető az MPC-ben).[ Szerkesztve ]
-
válasz
Valdez #12456 üzenetére
Felirat:
Mára megfeledkezett róluk a világ, de vannak ám külön subtitle renderer filterek.
Én pl. az FFDShow subtitle renderer filterével tolom, mert amúgy is azzal dekódolok. (De az FFDSow megjelenhez intermediate filterként is, szóval elvileg használható belőle csak a subtitle render is (de vannak más hasonló filterek, amik jók erre).Erőforrászabálás:
Ha a CPU egyedül elég magára a dekódolásra, és a GPU izzad, akkor próbálj valami lazább beállítást, pl. bilinear resize, stb.
Ha nem elég a CPU a dekódoláshoz, akkor a CoreAVC támogat CUDA-t. Az Arcsoft decoder pedig elméletileg ATI Stream-et is.
(Utóbbit úgy lehet beüzemelni, hogy felraksz egy Arcsoft TMT2 trial verziót, és betallózod a kodeket MPC-HC-ben az internal filterekhez, és preferred-é teszed. - Vagy kérésre feldobhatok egy rar-t valahova a TMT3 filtereivel -> Nekem azért kellenek, mert dekódolnak DTS-HS MA-t is 24 biten).Ha valahogy össze tudod hozni a gépeden, szerintem erősen megéri, mert képminőségben agyonver mindent. (Még akkor is, ha butítasz rajta pár dolgot, mert legalább a VGA driverek képmolesztáló szarságait megkerüli.)
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
● A topicban tilos a warez mindennemű formája!
Ennek értelmében nemkívánatos témák:
- filmek, sorozatok torrent- és egyéb letöltőoldalakon való fellelhetősége
- ki, mit, hogyan, mikor, milyen minőségben warezolt magának
- a különféle release-ek, illetve az azokat készítők munkásságának kitárgyalása
- másolási és egyéb védelmek kikerülése, rip-készítés, letöltött tartalmak konvertálgatása, szerkesztése
- OTP Bank topic
- Okos Otthon / Smart Home
- Láncfűrész topik
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Asszociációs játék. :)
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- R.I.P. Aláírások
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Intel Core i3 / i5 / i7 / i9 10xxx "Comet Lake" és i3 / i5 / i7 / i9 11xxx "Rocket Lake" (LGA1200)
- Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- További aktív témák...
- Honor X7 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Új 2K Gamer PC Intel i9-12900F/RTX 3070 Ti 8Gb/500Gb M2 SSD/16-32Gb DDR4-DDR5 2-3 Év Gar (27% ÁFÁ-s)
- HP Laptop , 17,3" , R3 7320U , 512GB SSD , 8GB DDR5 , Radeon
- Olcsó PC , i5 6400 , 1050 Ti , 16GB DDR4 , 120GB SSD , 500GB HDD
- Apple iPhone 13 Mini 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Inno3D IChill GTX 1070 X3 8GB GDDR5
- Hibátlan állapotú Apple Watch Ultra 2 49 mm natúr titán színben 27 hónap garanciával, számlával!
- Playstation 5 Slim Lemezes (1TB) 22 hónap Garancia (PS5)
- Nania Cosmo 0-18 kg dönthető gyerekülés
- iPhone 16 Pro Max Natur Titanium 256Gb 2027.09.19-ig gari Media Markt vásárlás