Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz tomcica #40099 üzenetére

    Tomcica, mit csinaljak a maraton elotti utolso 3 hetben?

    while (!sleep) sheep++;

  • tomcica

    Topikgazda

    válasz emvy #40101 üzenetére

    Latod a maratonhoz annyira nem ertek,de ket verzio letezik,egyentol fuggoen az egyik mukodik, a masik kontraproduktiv.
    Klasszikus verzio fokozatos TAPER (azaz csokkentes/frissites) de a minosegi resz (itt ugye tempo es a hosszu futas) maradjon bent!
    A masik ut,amikor a terheles vegig fent marad es csak az utolso 2-3napon kapod le,de akkor drasztikusan (ilyen napi 5km laza benne kis iramjatek).Nekem ez az utobbi mukodik.Probaltam tobbszor mindket verziot.
    A nagy atlagnal az A verzio a hagyomanyos.
    Celverseny elott 3-4 hettel egy 15-21km felmero edzoverseny menjen,az maratonos celtempon kontrollalt visszafogott.

    [ Szerkesztve ]

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

  • Agony

    aktív tag

    válasz inf3rno #40095 üzenetére

    inf3rno

    Igen a cél az lenne, hogy bemenjen 1:20 alá és szépen kúszik is lefelé az idő, de ahogy Tom már párszor elmondta, az 1:20 alatti időket nem adják csak úgy. Tényleg úgy érzem, hogy ahhoz képest, hogy most percekért/másodpercekért küzdök, az 5:00-ról 4:00-ra fejlődés klasszisokkal gyorsabban és könnyebben ment.

    A másik edzés amit Tom írt félmaratonra (1000/1000) az vasárnapokon megy több változatban. A legjobb a 3x1000M, ahol mindig az előző ezret kell tovább fokozni, na azok kellemesen levesznek a szögről. :D

    borbelyfer

    Szeptember végén szerettem volna futni egy versenyt felmérésnek, ahol rá lehetett volna próbálni a 3:50-es tempóra, de azt úgy eltüntették minden felületről, hogy gyanúsan elmarad. Az előző felmérés Szegeden volt 07.20-án, akkor 3:55 volt meghatározva célnak és az pontosan teljesült. Így most nincs különösebb célverseny, ha más nem akkor Szegeden lesz újra félmaraton december elején, ahol ha a fejlődés is úgy akarja akkor neki lehet menni az 1:20-nak.

    Start with a whisper, end with a scream!

  • borbelyfer

    csendes tag

    válasz Agony #40103 üzenetére

    hasonló célok vannak nekem is 1:20 alá, a szegedi versenyt néztem én is,hogy nem lenne rossz. lehet lopok az itt feltett edzésekből ha nem gond...

  • Agony

    aktív tag

    válasz borbelyfer #40104 üzenetére

    Minden edzés, infó Tomtól származik, ha visszaolvasol a fórumban akkor szinte minden távra adott már edzés tanácsot számtalan fórumozónak. Az én edzéseimet ő kifejezetten az én hiányosságaim ismeretében állította össze (pl. intervallok és hosszú futások teljes hiánya), úgyhogy ha leírod te hol tartasz a felkészülésbe meg miket futsz, elképzelhető, hogy teljesen másra van szükséged és ő tud rá releváns választ adni.

    Start with a whisper, end with a scream!

  • emvy

    nagyúr

    válasz tomcica #40102 üzenetére

    En azt tapasztaltam, hogy nagyon rapihenve (pl. 2 het minimal terheles) utan szarul megy. Amikor meg kb. csak ugy nekimentem pl. a felmaratonnak (faradtan, elozo hetvegen meg 25k, ilyesmi), akkor meg jobban megy.

    Most 3 het van, akkor a hetvegen szerinted fussak egy felmaratont maratonos celtempon? Milyen informaciot fog az adni?

    Most ott tartok, hogy egy 1:40 korul felmaraton kb. almombol felkelve is megy szerintem, 42:15-os 10kt futottam par hete. 40k korul futok egy heten atlagosan, mostanaban ez 2x20k. 3:30-as maraton az alom, 3:35 alatt muszaj lenne.

    while (!sleep) sheep++;

  • tomcica

    Topikgazda

    válasz emvy #40106 üzenetére

    Nos ha igy all,akkor a hosszukra kell fokuszalnod,az a hianyossag (leurites,ures testre futas).
    Hetvegen menjen egy ilyen: 10km konnyu futas 5:30-rol 5:00-ra(csak az utolso 2-3km legyen 5:00 addig jolesoen morzsolod),ihatsz mehet be egy banan/zsele/muzli (ez tortenhet egy mini kb. 5perces szunetben) WC ha kell es onnan fuss egy 1:45-os felmaratont.Ez igy mar nem lesz olyan almombol is felkeltenek feeling es maraton specifikus,utolso loketet ad az anyagcserenek is.
    Utana napokon extra laza regeneralo 2-3nap
    Teljes passziv piheno hetfon ne legyen,15-30p tempos seta v uszas mar eleg,vagy kocogas.
    40km/het? Azert az igen minimal megkozelitese a maratonnak :)

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

  • tomcica

    Topikgazda

    válasz borbelyfer #40104 üzenetére

    Barmit hasznalhatszkiserletezhetsz semmi gond.
    A fo csapasvonal az EGYENSULY legyen,ki kell a heti edzesciklusban egyensulyozni a gyors/lassu futasok aranyat,a rovid/hosszu futasok aranyat es a regeneralo/erot epito edzesek aranyat.
    Ha csak egy-ket edzest kiveszel valakitol es megcsinalod az okes,szabad is,de nek biztos h eleg a teljes kephez.
    (havi szinten az eros hetek/laza het egyensuly kell,eves szinten a lefutott km/verseny egyensuly kell...megfelelo pihenes/terheles egyensuly,megfelelo taplalek bevitel/megvonas egyensuly).
    Azt hiszem erted mire celzok.
    Egy nagy laboratorium a tested,tessek felfedezni mi az ami hatekonyan epiti es mikor kell valtoztatni.

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

  • emvy

    nagyúr

    válasz tomcica #40107 üzenetére

    > 40km/het? Azert az igen minimal megkozelitese a maratonnak :)

    Hat ez van. Tavaly ennyi se volt, ebben az evben toltam mar felfele. Probalok majd tobbet.

    > Hetvegen menjen egy ilyen: 10km konnyu futas 5:30-rol 5:00-ra(csak az utolso 2-3km legyen 5:00 addig jolesoen morzsolod),ihatsz mehet be egy banan/zsele/muzli (ez tortenhet egy mini kb. 5perces szunetben) WC ha kell es onnan fuss egy 1:45-os felmaratont.

    Oke, szoval ezt csinaljam ezen a hetvegen, es utana a kovetkezo 3 hetre mit javasolsz?

    Koszi!

    while (!sleep) sheep++;

  • tomcica

    Topikgazda

    válasz emvy #40109 üzenetére

    Ezt koveto heten menjen meg egy tempo edzes a hetvegen 10-12km ilyen 5:00-4:40 fokozo,vagy 2x 6-7km egyik lazabb 5:00-4:45 fokozo,masik 4:50-4:40.
    A maradek 2heten is legyen egy hosszu tempo edzes,akar ilyen darabolt 3x5km is okes,a heti km altali terhelesed is maradjon meg.
    Kulon resztavozas ide mar nem kell,tobbet er egy olyan kombo h egyik nap reggel laza 5km,delutan a tempod,es masnap reggel ures gyomorra 10-15km laza,utana ezt is regeneralod laza napokkal.Ezt a fajta urites az utolso heten mar ne csinald.
    A tempok alatt lehet gyakorolni az evest/ivast de csak a vegere tedd utolso 2km korul.
    A tempokat fejben mind ugy kell csinalni h megtanulj ellazulni benne,azt erezd h okes odalepsz,de orakig tudnad csinalni.Ezt a laza magabiztossagot kell atvinni a maratonra is,nekimenni 1:40-es elso felnek es utana meriteni a hosszu edzes adta tapasztalatbol.Menni-menni-menni ha elfogysz akkor is menno,igy a 3:25-27 foghato lesz.
    Fokozora ennyi heti km-el nem futnam,abbol csak a biztonsagi finish/teljesites lesz meg,ehhez kell egy kis mereszseg es orulet.

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

  • emvy

    nagyúr

    válasz tomcica #40110 üzenetére

    :R

    Tavaly ott csesztem el, hogy 4:30-as km-ekkel kezdtem, meg nem is volt jo napom, szoval 28 km-nel osszezuhantam. Nekem az elso 10 km meg az utolso 10k a kellemetlen, szoval megprobalom azt, hogy elso 10k 4:55, kovetkezo 10k 4:50 korul, aztan megint 4:55, vegul 5:00.

    [ Szerkesztve ]

    while (!sleep) sheep++;

  • tomcica

    Topikgazda

    válasz emvy #40111 üzenetére

    A kis mereszseg es a 4:30-as vakmeroseg kozott azert van par mp/km :)
    Amiket irtam faradt labra tempo illetve kombinalt dupla nap az mind a veget segiti.

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

  • borbelyfer

    csendes tag

    válasz tomcica #40108 üzenetére

    írtál már néhány tanácsot nekem, amit köszönök is abból fejlődtem is. most az 1:20 alá szeretnék bemenni ősszel félmaratonon. tavasszal már összejött 2 db 1:21 félmaraton.
    az utóbbi egy évben 290-310km amit havi szinten futok stabilan. heti 5-6x futok. az utóbbi 4hónapban úgy futok,hogy
    - 1 rekortán edzés, ami 600m vagy 800m vagy 1km 6-8 x ismétléssel és előtte 100-200m futás 5x, cca 11-12km
    - 1 edzés ami 4km 3km 2km 4:00 percen belüli km vagy 3x 4km 4:00 belüli ilyen 3:55 ezrek vagy erősen 7-10km,
    - 60-70 perces futás ami 14-16km környékén ilyen 4:15-4:20 (ha hajnali futás akkor inkább 4:25-4:30 környéken van úgy esik jól)
    - egy lassú futás 8-10km 4:45-4:50
    - egy hosszabb futás 18-24 km az változó tempóban nyáron kicsit lassabbak voltak. átlagban 4:30 inkabb felette egy kicsit

    bár szívesen futnék tavasszal a télből kijövett (márciusi maratonfüreden) egy 3órán belüli maratont de ahhoz szerintem decemberben át kellene állnom a hétvégi hosszúakra bár télen sokkal jobban mennek a 26-30km hétvégi hosszú futások.

    verseny az tavasszal szokott lenni 2db félmaraton + 10km verseny, nyár elején egy Békéscsaba - Arad - Békéscsaba (ezt nem pörgetjük maxon) utána agusztusban most egy ballószögi félmaraton(22,5km homokon) + ősszel 2 max 3 félmaraton + egy 7km verseny. ennyiből áll a szezon

    190cm/89-91kg párosul amit nem a legideálisabb(van egy kis pocak) étrend az nagyon gáz

  • tomcica

    Topikgazda

    válasz borbelyfer #40113 üzenetére

    Ez a mag igy jo ahogy van,nem kell gyorsitani es a minoseget novelni se.
    Ket dologmaradt,testsuly csokkentes es a heti laza km-eknovelese.

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

  • tomcica

    Topikgazda

    válasz tomcica #40114 üzenetére

    Ha idovel a maratonis jatszik,akkor a rekontan es tempo edzesedet minden masodik heten csinald csak (egyik het rekontan,masik het 3x4km v. 4-3-2km).A hosszu edzes pedig legyen fokozos az utolso 5km ilyen 4:15-10 (pl elso 5km 4:45-5km 4:35-5km 4:25 5km 4:15).Legyen egyik het 18- 20km ossz de elesebb a feltav utan akar 4:00-4:10-ig,masik het 22-25km de "csak" 4:15-4:20ig.
    A kivett rekontan v tempo helyett laza alap aerob 5:10-4:50 8-10km benne legyen 8-10x gyorsulo repulo (mozgasbol inditott) porges (sok kocogos pihenovel).

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz tomcica #40096 üzenetére

    Mennyivel verseny előtt szoktad tolni a felmérőt?

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz tomcica #40097 üzenetére

    Ilyen lett: [link].

    Bejött a jóslatom, hogy 4:30 körül fogyok el, de érdekes volt, mert olyan asztmás jellegű lett a légzésem, eléggé hörögve vettem a levegőt. Igazából eddig csak a fagyos hidegre jött elő komolyabban az asztma, azért meglepődtem egy kicsit. Ahogy megszokom az őszi hidegebb levegőt szerintem elmúlik majd. Ha mindent odateszek, akkor 4:00 körül lehetett volna a vége, de a 4:15 már kezdett erőlködős lenni, úgyhogy inkább elengedtem, és 4:24 lett az utolsó. Megint olyan 90% intenzitás volt a terv, és valahol 85% körül álltam meg, úgyhogy nagyjából teljesült.

    Közben esett le, hogy ez valami hasonló, mint a Conconi teszt, csak hosszabb a táv, és nem nagyon van itt igazán sík terep, úgyhogy nehezebb kimérni a pulzust. Azért nagyjából kijött. Csináltam diagramot, de túl kevés a pont laktát küszöb felett, mert hosszú a táv. Endomondo alapján 170 körül lehet, movescount adatok alapján 165 körül. Érdekes, hogy becslésre azt írják, hogy a max pulzus 85%-ánál van az anaerob küszöb, ami 169. Lol, most nézem, hogy a 4:45 kimaradt, és 5:00 után 4:37 a következő, amiből azt hittem, hogy 4:30-nál járok, és 4:15-el folytattam. :D Nem csoda, hogy kevés a pont anaerob küszöb felett. :D Ezek a 0:15-ös váltások egész jól belőhetőek amúgy ebben a 6:00-4:00 közötti pace tartományban, a 0:10 szerintem már inkább az 5:00 alatt működne csak.

    Majd csinálok még ilyesmit, de a következő inkább pulzus és nem pace alapon fog menni 400m-es rendes körpályán Veszprémben. Szerintem 2 hét múlva csütörtökön meg is ejtem. Azon max pulzusig el fogok menni, ha ez lehetséges 400m-en. Azt is újra akarom mérni. Néztem tegnap a nyugalmit is, az felment 54-re a 2-3 évvel ezelőtti 41-ről. Mondjuk nem alvásnál mértem, úgyhogy talán mehet még pár ütéssel lejjebb. Majd megnézem úgy is. Nem számít amúgy olyan sokat: (170-54)/(199-54) = 80%, (170-41)/(199-41) = 82%.

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz tomcica #40098 üzenetére

    Nekem akkor majd ez a 200/200 fog kelleni később. Decemberben tervezek kigyorsítani 8k-ra. Egy hónap szerintem elég lesz rá, nem várok csodákat, csak hogy normálisan lefussam ezt a fél távot a versenyen.

    Amit nem értek, hogy ez az anaerob küszöb hogy működik. Azt írják, hogyha átléped, akkor sebesség és időtartam függő is lesz a pulzus, tehát minél többet vagy abban a sebesség tartományban, annál jobban megnő. Én versenyeken teljesen mást tapasztalok.

    Van 3 elvileg anaerob küszöb feletti fokozatom: 169-176, 177-187, 188-199, mindegyik ritmus váltással jár, legalábbis tudom mikor melyikben vagyok, mert máshogy futom őket, cadence-en viszont csak annyi változás látszik, hogy 87-ről átmegyek 88-90 környékére, illetve a harmadikban a sprinteknél azért meg szokott ugrani az is. Inkább a tartásban, talaj érintésben, lábmunkában, ilyesmiben mások ezek a fokozatok, jobban előre tolom a csípőm, kevésbé engedem le a sarkam, és magasabbra emelem a lábam a második fokozatban és a harmadikban. Az elsővel félmaratont szoktam menni, de emelkedőkön átlógok a másodikba is, ha PB-re megyek, mert nem veszek vissza a sebességből. A másodikban 10k-val próbálkoztam legutóbb, de nem jött össze. Talán tartható azon a távon, ha jobban hozzá szokok, aztán lehet, hogy inkább 5k vagy valahol a kettő közötti távra lesz jó. A harmadikat csak sprinteknél szoktam látni, nem tudom, hogy meddig tudok benne maradni, nem próbáltam soha 1km-nél hosszabb távra, és az is nagyon odatesz. Igazából egy ideje nem nagyon erőltetem vagy maradok a tartomány alján 195 alatt, mert amikor legutóbb maxon résztávoztam, akkor mellkasi fájdalmam volt tőle, bár állítólag csak valami bordaközi izomgörcs vagy ilyesmi lehetett.

    Ami versenyeken előfordult már, hogy a verseny feléig semmi gond, megy a tervezett pace a tervezett tartományban. Néha felmegy a felső határáig a tartománynak, ha emelkedő van, vagy ha az elsőről van szó, akkor átengedem a másodikba egy darabig, de általában ebből nem szokott gond lenni. Aztán a verseny közepén hirtelen befigyel egy 190-es érték valahol, és onnantól elfogyok, és vagy visszaveszek, vagy teljesen elszáll a pulzus. Nem tudom mire vélni. Futottam már félmaratont 176-os átlaggal, és simán ment, PB lett. A következő évben lefutottam ugyanazt a félmaratont, a 176 nagyjából ott is stimmelt, aztán a felénél bejött a 190, és kénytelen voltam visszavenni 0:30-al, mert végem volt. Olyan mintha az első két tartomány jóval kevésbé függne az időtartamtól, mint a harmadik.

    Azért nem értem ezt, mert az ember azt várná, hogyha sok a pace és anaerobban van, akkor fokozatosan kúszik fel a pulzus, de nem ezt tapasztalom, hanem egy darabig stabilan ott van az adott tartományban a pulzus (főleg a 187 nálam az a korlát, amit nem szokott átlépni hosszú versenyen), aztán jön a fal, és onnantól elszállna 190 fölé, ha hagynám. Mit gondolsz mitől lehet ez?

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Agony #40103 üzenetére

    Azért az gondolom világos, hogy ezek a percek, másodpercek a pace-nél nem egyenesen arányosak a sebességgel és a mozgási energiával, és idővel egyre nehezebb lesz emiatt:

    4:30 - 5:00 = -0:30min/km
    13.33 - 12 = 1.33km/h
    480 - 388 = 92J (70kg)

    4:00 - 4:30 = -0:30min/km
    15 - 13.33 = 1.67km/h
    609 - 480 = 129J (70kg)

    3:30 - 4:00 = -0:30min/km
    17.14 - 15 = 2.14km/h
    793 - 609 = 184J (70kg)

    Pl az 5:00 -> 4:30 váltásnál csak fele annyi mozgási energiát teszel hozzá pluszban, mint a 4:00 -> 3:30 váltásnál. Na meg persze megvannak a fizikai korlátaid, és a tökéletes edzéstervet sem ismerjük, amivel teljesen kiaknázhatnád a lehetőségeidet.

    Összehasonlítva a világcsúcs 58:18 Abraham Kiptum. Súlyra sajna nem találtam adatokat, olyan 50-55kg-ra saccolom a fazont, de lehet még kevesebb, úgyhogy megnézzük 45-re is.

    2:46min/km
    21.71km/h
    1000J (55kg)
    909J (50kg)
    818J (45kg)

    Érdekességként kiszámoltam tomcica régi félmaratoni eredményére, meg az én PB-mre is, és tök érdekes, hogy mennyivel kevesebb mozgási energiát tartunk fent futás közben, mint a világcsúcstartó. Tomcicának 571J lett (54kg-al számolva), nekem 433J (a 72kg megdobja, 54-el 325J lenne). Nyilván azért annyival kevesebb a miénk, mert jelentősen gyorsabb a kenyai. Az érdekesebb kérdés inkább az, hogy hogyan tart fent ekkora mozgási energiát? Számoltam légellenállást pár hónapja, és az jött le, hogy szélcsendben nem annyira számottevő a vele kapcsolatos veszteség, szóval valószínűleg nem azon múlik, hogy vékonyabb. Az energia nagy része a talajjal való súrlódásnál veszik el, és izommunkával pótoljuk, hogy fenntartsuk. A súrlódás múlik valamennyire a cipőn, de azért nekünk is elég jók a cipőink. A talaj sem annyira más. Szerintem a talaj fogási technikánk sem gyökeresen eltérő. Szóval én azt mondanám, hogy az izmokon múlik a dolog legnagyobb részt. Még a genetika is közrejátszhat, pl állítólag a kisebb vádli térfogat a négereknél azt jelenti, hogy kevesebb energiát pazarol el a vádli lengetésére, és emiatt több marad a futásra. A fazon egyébként tolja a doppingot is, legalábbis lebukott vele tavaly, és azt hiszem most eltiltáson van. Tényleg ennyit számítana a dopping, vagy van rá jobb magyarázat, hogy miért képes kétszer annyi energiát (vagy kétszer olyan hatékonyan) leadni?

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz inf3rno #40120 üzenetére

    Rossz a kérdés, sajna szerkeszteni már nem tudtam. Fáradt vagyok már így 5 fele. Nem feltétlen kell kétszer annyi energiát leadni ahhoz, hogy kétszer akkora mozgási energiát fenntartson valaki. Az egész energia leadást ki lehet számolni a súrlódási energia veszteségből és közegellenállásból az adott sebességen. Az izom által hozzáadott energia ezekkel kell, hogy egyenlő legyen ahhoz, hogy állandó maradjon a sebesség és a mozgási energia. A dupla mozgási energia csak azt jelenti, hogy kétszer annyi energiát kell belepumpálni, hogy verseny sebességére felgyorsuljon, és nagyobb terheléssel jár neki az irányváltás és a megállás majd újraindulás. Holnap megcsinálom, hogy mennyivel több izommunkát rak bele, most muszáj aludnom egy kicsit. Valszeg nem lesznek ekkora különbségek. A légellenállás a sebesség négyzetével arányos, de elég kicsi, ezért elhanyagolható, a súrlódásra meg így hirtelen azt találtam, hogy a tömeggel és a sebességgel arányos, de ez csak egy egyszerűsített modell a témában, Kíváncsi lennék ténylegesen mérési eredményekre. Kicsit azt hiszem megint túltoltam ezt a tudományoskodást. :D Most húzok aludni, talán egy 5 óra belefér.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • tomcica

    Topikgazda

    válasz inf3rno #40119 üzenetére

    Nincs neked rendesen beedzve a laktat uritesed ott a laktat kuszobnel.Ezert nem tudsz hosszabb tavot (5-10km es feljebb) magas zonaba egyenletesen lefutni.Nalam egy FM PB pulzus atlaga 184-185,egy 8-10k 186-188 (a most edzesen erintett max pulzus 196).
    175-os pulzussal lefutnam a maratont v 50k-t (es akkor ovatos voltam).
    Gyanus h nalad ahogy elkezd a laktat rohamosan halmozodni azt egy pontot nem tudja meg fokozatosan se uriteni a test (ugy ertem az uritest h visszaalakitja v atpakolja mas izomcsoporthoz)es veszfekkent feltolja a pulzust v egyeb modon megallitja a terhelesedet.
    Ezt fokozo tempokkal edzeni kell,kesobb pedig FM es picit lassabb iramok valtogatasaval,de erre fel kell a testet epiteni (mi egy 2:30perc kozepes es 30mp eros valtogatoval szoktuk ezt bevezetni,persze ez combos tavon 20-30km,de 8-10km-el mar mukodik).
    Ne kapkodj ezzel,ha rendes alapod van es raepited a hosszu fokozo tempot (8-12km) utana majd eloveszed a temat.

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

  • tomcica

    Topikgazda

    válasz inf3rno #40120 üzenetére

    3-5%-ot szamolj az EPO-ra tobbet nem dob,persze azon a szinten 1% is sok ha egyforman futtok.
    Ilyen vadli dolog se erdekes,ez brutal aerob alap,hatekonyan mozgatva.
    Szamold ki az utolso 800m-es PB-t 1:58:7 amit 40evesen futottam,az gyorsnak erzodott :P

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

  • Agony

    aktív tag

    válasz inf3rno #40120 üzenetére

    Persze, ez egyértelmű, ezért is írtam, hogy amilyen látványos volt a fejlődés 5 percről 4 percre, itt már annyira meg kell izzadni minden másodpercért.

    Valamennyi energia biztos megy el a légellenálláson is, biztos nem véletlen versenyeznek bolyban és szélárnyékoznak, nyilván a <3:00 -es tempónál ez már másodperceket jelenthet, de ilyen amatőr szinten szerintem a mozgásforma számít a legtöbbet, mert a földetéréssel/elrugaszkodással veszítünk a lendületből.

    Néztem Tom mozgását a UTT és ott is mondtam neki, hogy szinte a "föld felett fut" és tényleg csak egy villanásnyi időre érinti az előlába a talajt aztán olyan mintha elpattanna róla, így jóval kevesebb energiát veszít, mint én aki mondjuk a talp 2/3-adára érkezik és elrugaszkodik. Szerintem ezzel sokkal több energiát tud átmenteni egyik lépésből a másikba mint mondjuk én és ha megnéznénk egymás mellett futva 4 perces tempón, hiába ugyanaz a sebesség, amit én "erőből" próbálok fenntartani, az neki még csak nem is megterhelő, mert sokkal hatékonyabb. Kb. mint egy trabant amit nyél gázon kell nyomni hogy felmenjen az emelkedőn, míg egy mai modern autó kényelmesen felmegy és még a fogyasztása is alacsonyabb. ;]

    A Strydnak amúgy van egy érdekes mérőszáma. Benne vagyok egy Steve Palladino Power Project nevű csoportba, ahol az edzőt lehet kérdezni meg jó publikációkat oszt meg és ott szoktak lenni érdekességek. Például nekem egyértelműen a Running Effectiveness -ben kellene fejlődnöm a metrika alapján, mert 0.94 az érték, amit átlagos/átlag alatti és ez alátámasztja amit fent írtam, hogy én inkább kipréselem magamból a tempót, mert nyilván zéró atlétikai múltam van és sose tanultam.

    RE [kg/N] = Speed [m/s] / Power [W/kg]

    Ez a mérőszám egyébként így alakulna:

    … < RE < 0.99 – below average
    0.99 < RE < 1.01 – near average
    1.01 < RE < 1.05 – good
    1.05 < RE < … – likely the realm of elite world class runners

    Ehhez hasonlóan mér a Stryd egy Form Power nevű mérőszámot is, hogy hány watt "veszik kárba" a futó mozgásommal és ha ezt elosztom a teljes teljesítményemmel az ad egy százalékot.

    Ha tötyögős futásom van, akkor mondjuk 250W a teljesítményem és 76W a forma fenntartása ami kb. 30%.
    Ha viszont 3:45-ön futok akkor a 317W-os teljesítményhez 72W-os forma társul ami 22%, szóval ott már sokkal hatékonyabb a mozgásom, a gond csak az hogy ez 20% alatt lenne jó. ;] :P

    Azért

    Start with a whisper, end with a scream!

  • mokalade

    tag

    Sziasztok! Tudtok valahol futáshoz baseball sapkát "tisztességes" méretben pl. 60-63cm fejkörméret? Decathlon csak a weboldalán árul ilyet tévesen, mert az áruházban már max 58cm-es méretűek ezek. Máshol sem jártam eddig nagy sikerrel. Köszönöm szépen!

  • oxox

    addikt

    válasz mokalade #40125 üzenetére

    nekem kifejezetten nagy fejem van, sportsshoesrol vettem egy inov8-as baseball sapkát...nagyon jól tereli az izzadságot (nem kell percenként a szememből kitörölni)

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz tomcica #40122 üzenetére

    Ezek szerint 187 körül le tudnék tolni idővel egy félmaratont, ha rendesen edzek. Egyelőre még bőven alap építés van, a decemberire egy kicsit kigyorsítok majd, de az is lehet, hogy hagyom úgy, ahogy van, és folytatom tovább a km gyűjtést inkább. Max 5k felett kicsit megrogyik a sebesség, de belefér az is a mostani formámnál. Régen, amikor atlétika szakkörre jártam sokkal jobban bírtam a magas pulzust, de akkor rendesen edzettünk is rá. Úgy látszik mostanra leépülhetett, mert elhanyagoltam. Szerintem sincs most még értelme komolyabban foglalkoznom vele, még az is lehet, hogy a decemberire sem fogok kigyorsítani, hanem lefutom azzal, amim van. Tavaly csak arra tellett, hogy lekocogjam, szóval idén kb. tökmindegy mit csinálok, akkor is jobb lesz, mint a tavalyi. Alapot építeni fontosabb. Amit viszont nem tudok, hogy 3,5,10k körüli versenyeket akarok jövőre vagy félmaratont, esetleg maratont. Nekem most inkább az első a szimpatikus, és hagynám a hosszabb távokat most 1-2 évre. Alapozásnál mennyiségekben ezek mit jelentenek? Gondolom jóval többet kell hosszabbakat futni, ha félmaratonra vagy maratonra készülsz...

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Agony #40124 üzenetére

    Ja lehet benne valami, hogy sok múlik azon, hogy a futó technikával mennyit vesztesz, és nem feltétlen csak azon múlik, hogy mennyit kell izomból belenyomni. Körülnézek majd, hogy csinált e bárki méréseket futásnál teljesítmény leadásra. Ez a hét sajnos elég sűrű, de talán ma vagy holnap este belefér egy kis kutakodás. Nem nagyon akarom megismételni ezt a hajnal 5-ig fennlétet, meg a futásnak sem tesz jót. Tegnap fájt a sarkam, mint atom, és ma se jobb.

    Mennyi egy Stryd? Megéri megvenni? Én azt se tudom, hogy tudnám e egyáltalán csatlakoztatni Sunnto-hoz. :S

    Hmm ha megnézed, ki lehet számolni, hogy nagyjából mennyit veszítesz ezen.

    RE [kg/N] = Speed [m/s] / Power [W/kg]

    4min/km = 15km/h = 4.17m/s
    Power [W/kg] = Speed [m/s] / RE [kg/N]
    4.17m/s / 0.94kg/N = 4.43W/kg

    Speed [m/s] = RE [kg/N] * Power [W/kg]
    1.10kg/N * 4.43W/kg = 4.88m/s
    4.88m/s = 17.55km/h = 3:25min/km

    Szóval 35 másodpercet veszítesz a futó technikán ha 4:00min/km-ről indulunk ki. Ez jó, mármint végre van valami kézzelfogható arról, hogy mennyit számít a futó technika. Ezek szerint ha ez a 4.43W/kg a max, amit le tudsz adni izomból egy félmaratonon, akkor 1:12h a legjobb idő, amit elérhetsz. Gondolom a 4.43-as érték növelhető edzéssel, fogyással és doppinggal.

    Ha ezt tudja a Stryd ilyen szinten, akkor én is veszek egyet. Kezdhetek gyűjteni. :-)

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • Agony

    aktív tag

    válasz inf3rno #40128 üzenetére

    Hát.. nem olcsó, de én szeretem. Persze futni ez se fog senki helyett és nem is lesz tőle gyorsabb, de aki szereti a statisztikákat meg elemezgetni a saját adatait annak elég sok újdonságra tud rávilágítani és most már vannak kifejezetten teljesítményre épített edzéstervek is mint a kerékpárosoknál. Igazából szerintem ez talán egy pár év múlva nyerhet nagyobb teret ha a gyártók végre valami közös algoritmus alapjá számítják a teljesítményt (már ha lesz ilyen valaha is :D), mert most Polar, Garmin, Stryd, stb... minden cég a saját módszerére esküszik. Akik igazán komolyan belemerültek ebbe a wattozásba, azok úgy láttam fórumokon hogy általában Stryddal meg Runscribe-al nyomulnak.

    A legjobb talán azoknak akik sokat futnak szintes terepen, mert ott nagyon sokat segít, hogy semmivel nem kell törődnöd csak van egy meghatározott watt célod mint a bringásoknak, aztán azt kell tartani és kb. garantált a siker, hacsak nem történik mondjuk egy sérülés. Rendszeresen kell futni felmérőket ami meghatározza a "critical powert", kvázi hogy mit bírsz kipréselni magadból, aztán ebből kell százalékosan számítani a verseny célt, amit befolyásol pl. a táv, időtartam, céltempó, hőmérséklet, edzettségi szint, stb.. Így mondjuk nekem 320 W volt legutóbb a critical powerem. Félmaratonra a critical power 94,9%-a a cél (303,7 W) ha nincs semmi extra (nagy szint, kánikula, stb..) és a szegedi 1:21-es félmaratonomon 304,7 W volt az átlag teljesítményem, de abban jó ha 1-2 másodperc tempó maradt, szóval elég reális célt adott, mert nem haltam meg a végére, de el is fogyott minden tartalék.

    Start with a whisper, end with a scream!

  • tomcica

    Topikgazda

    válasz inf3rno #40127 üzenetére

    3-5K-ra nem kell hetvegi nagyon hosszu futas,10K-ra mar hatareset,oda azert egy hetvegi 20km jol jon :K
    3-5nal a Vo2max munka erintve van egesz evben (valamilyen szinten) es a tempo rovidebb.

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

  • tomcica

    Topikgazda

    válasz Agony #40129 üzenetére

    amikor egy ilyen kombinalva lesz a nem invaziv laktat merovel + a legzes koeficiens (ez utobbi asszem mar van a Garminnal valamilyen szinten) + ver oxigen ellatottsaga (szinten van Garminnal) + kulso szenzor hore/paratartalomra (Garmin hore van) + stryd + emberes algoritmus ami ezekbol ertelmes dolgot szamol = veszek uj orat :P

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

  • borix

    őstag

    válasz inf3rno #40128 üzenetére

    229 EUR
    Kiakarod használni az adottságait akkor egy Fenix 5 nem ártana az Ambit 3 Run kevés, szegényes hozzá.
    tomcica előzőleg egy M400 most meg egy FR 230 (csövezik) mikor itt már javában Fenix 5 Plus , meg lassan Fenix 6 vagy Stryd wattmérővel szaladgálnak emberek és még sincsenek a közelében sem.
    Az új órákhoz képest deicide már elmaradottabb Fenix 3 futott 3 órás maratont úgy, hogy már nem a futásra koncentrált, bringára edzett.
    Szerintem ha megvan a viszonylag kiegyensúlyozott életkörülménye az embernek, beletesz éveket egy csomó munkát, és megvan a szakmai felkészültsége is és ahhoz tartja is magát pl kerülőútakón nem tévelyeg a nagy eszével akkor elérhet az ember arra a színtér még egy Ambit 3 Run órával is. ;]

  • Agony

    aktív tag

    válasz borix #40132 üzenetére

    Szerintem ez már párszor volt téma, de nagyon felesleges párhuzamot vonni a felszerelés és a tevékenység között. Ez egy hobbi amit mindenki olyan szinten és anyagi ráfordítással űz, amit jónak lát. Van aki nyaralásra költ, valaki iPhonere, valaki Fenixre és van aki elissza, de mindenkinek a saját döntése, a véleményről pedig már régóta tudjuk hogy olyan mint az anus.

    Én se a Strydtól, se a Fenixtől nem várom, hogy lefussa helyettem a távot és hozza a tempót amíg én a kanapén sorozatozok... egyszerűen szórakoztat, pont úgy mint mást egy videokártya, egy LCD TV vagy egy tengerparti nyaralás.

    Start with a whisper, end with a scream!

  • borix

    őstag

    válasz Agony #40133 üzenetére

    Az én véleményem nem sokat számít ellenben lassan a Fénix 6 Plus váltása esedékes lehet mondjuk úgy, hogy vétek lenne nem váltani. Ez most egy szerethetőbb komment érzékeny lelkületüeknek. ;]

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Agony #40129 üzenetére

    Azért a szél bele tud zavarni rendesen ebbe a wattozásba szerintem. Hacsak nem veszel fel valami szélsebesség mérő sapkát, elég nehéz kalkulálni vele... Nekem szimpatikus ez a Stryd így. Majd még olvasok a témában, ha lesz időm, nem életbevágó, mert még legalább le kell tolnom egy téli alapozást rendesen, hogy értelme legyen megvenni, ha nem kettőt...

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz tomcica #40130 üzenetére

    Elsőnek szerintem 3-5k lesz, be akarok végre menni 20 perces 5k alá. Jövőre szerintem csak erre fogok koncentrálni. Utána tolom fel csak 10k-ra, de az már csak 2 év múlva lesz szerintem. A félmaratont most kihagyom egy darabig, bőven lesz még időm rá később is, meg úgy érzem, hogy genetikám inkább ehhez van, mint a hosszabb távokhoz.

    Tudsz nekem későbbre valami edzéstervet mondani erre a 3-5k-ra? Csak úgy nagyjából kéne, hogy mire számítsak, semmi nagyon konkrét. Inkább az arányok érdekelnek, hogy mennyi laza nap van, mennyi erős, és mekkora mennyiséget kell futnom alapozásnál meg kigyorsításnál.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz borix #40132 üzenetére

    Nem hiszem, hogy valaha lesz Garmin órám, annyira nem szimpatikus nekem az a cég. Aztán majd még meglátjuk, hogy a konkurrencia alulmúlja magát, akkor lehet, hogy a következő mégis felső kategóriás Garmin lesz. Most egy jó darabig azért még marad ez a Suunto.

    Persze Ambit3Run is bőven elég. Igazából még a pulzusmérőm is bőven elég lenne óra nélkül rendesen beállítva a színkód zónákra...

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    nagyúr

    "Futókaland néven új spuri pont nyílik Veszprémben. Keressétek az Almádi út 19-ben!" - Állítólag. Már ideje volt, bár Nyúlcipőnek jobban örültem volna, Spuriban annyira nem szoktam nekem való cipőket találni.

    Buliban hasznos! =]

  • tomcica

    Topikgazda

    válasz inf3rno #40136 üzenetére

    3-5km = 50-70km/het eleg,a kigyorsitasnal inkabb 50km -> 400-ak celsebessegen,1000m-ek 8-10K sebessegen + egy "sprint" nap (ez lehet 100-200m-ek 800-1500-as sebessegen)
    felmerok v. edzoversenyek 2K es 3K tavon (2-3hettel a celverseny elott).

    Telen ha rakod az alapot oda viszont nem art 70-100km-re szepen felepiteni,es legyen benne hetvegi 15-20km hosszu laza (veget picit fel szabad kapni) + egy tempo nap 8-12km fokozos.Meg nem artana 2 hetente bedobni egy ilyen 30mp gyors 30mp laza valtogatot (10db) csak hogy porogjon a lab picit es a felso zona se kopjon ki teljesen.Persze heti 1x repulo gyorsitok es 1x rovid eles dombfutas (70-100m) az kotelezo vegig.

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

  • Agony

    aktív tag

    válasz borix #40134 üzenetére

    Lehet ha egy futó topicban egy-egy kommented nem véleményezés, kritika vagy célzás lenne akkor kevesebb érzékeny lelkületű emberrel lenne dolgod, de korábban már mondtam, hogy az én hozzászólásaimat nyugodtan hagyd figyelmen kívül, más a célközönség, te meg ugye sűrűn számold be futással kapcsolatos tapasztalataidról/eredményeidről így számomra se túl releváns. Köszönöm!

    Start with a whisper, end with a scream!

  • Agony

    aktív tag

    válasz inf3rno #40135 üzenetére

    Ami azt illeti a Stryd méri a szelet is. :)

    Start with a whisper, end with a scream!

  • borix

    őstag

    válasz Agony #40140 üzenetére

    Csak az igazságot írom nem a sok kegyes hazugságot amit a többség hallani szeret.
    Műtét nélkül számomra szerintem már a futás felejtős ez van(régi sérülés).
    Stryd egy csoda már mér szelet is?
    Oplivér komoly előadást is rittyentett neki milyen jó is már inkább vele edzeni nincs pulzus késés. Mikor meg elment terep ultrára stryd-t valahogy otthlon felejtette és nem zavarta annyira a pulzus késés.

    [ Szerkesztve ]

  • Agony

    aktív tag

    válasz borix #40142 üzenetére

    A csoda szót nem emlékszem, hogy bárhol is említettem volna, épp ellenkezőleg minden hozzászólásomban azt hangsúlyoztam, higy a technika semmit sem ér önmagában, csak a munka.

    Minden esetre ilyen szintű frusztrációval és segítőkész bölcsességként talált keserűséggel, szerintem tényleg ne Strydra költs, hanem egy szakemberre.

    Start with a whisper, end with a scream!

  • borix

    őstag

    válasz Agony #40143 üzenetére

    Szakmaitás?A Stryd egy kezdetleges még kiforratlan, watt érték becslésen alapul.Pontos lenne ha az lenne akkor sem biztos, hogy közel hozna akkora teljesítmény javulást mint kerékpár sportban.Madaraknak eladják üzletileg egy jól kitalált új dolog, ellenben a kerékpáros watt edzés már bizonyított.

  • Agony

    aktív tag

    válasz borix #40144 üzenetére

    Komolyan kezdek aggódni érted, szedsz valamit vagy ez a kényszeres szorongás pszichés eredetű?

    Sehol se hangzott el hogy ez csodaszer, de még csak az se hogy ez bizonyított technológia, sőt azt írtam ahány gyártó annyi algoritmusra esküsznek hogy az a tuti.. De ettől függetlenül sok érdekes metrikákat ad amik legtöbbször egybe csengenek a valósággal. Attól hogy van Strydom nem futok gyorsabban, nem kell kevesebb munkát belefektetni és még csak nem is teljesítmény alapú edzéstervet követek, hanem tempó és pulzus, de érdekel a technológia és kíváncsi leszek hol fog tartani 2-3-5 év múlva. Amíg nem a te pénzedet és idődet pazarlom rá, szerintem ne idegeskedj rajta ennyit, mert árt az egészségednek, örülj higy sok hozzám hasonló birka van aki kifizeti a gyártók fejlesztési költségeit a korai fázisban.

    Ha felé ennyi energiát fektetnél abba hogy a fórumozók önkéntes "képzése" helyett, inkább a többiekhez hasonlóan a futással kapcsolatos eredemenyeidet/tapasztalataidat írnad le, biztos mindenki hálás lenne érte.

    Start with a whisper, end with a scream!

  • borix

    őstag

    válasz Agony #40145 üzenetére

    Nem szóltam volna bele csak össze vissza bölcselkedtél majd a reakcióimra sértődötten terelsz össze vissza.
    Miről van itt szó valójában.
    Előzmény az írásaidból.
    Sehol se hangzott el hogy ez csodaszer, de még csak az se hogy ez bizonyított technológia, sőt azt írtam ahány gyártó annyi algoritmusra esküsznek hogy az a tuti.. De ettől függetlenül sok érdekes metrikákat ad amik legtöbbször egybe csengenek a valósággal.
    Attól hogy van Strydom nem futok gyorsabban, nem kell kevesebb munkát belefektetni és még csak nem is teljesítmény alapú edzéstervet követek, hanem tempó és pulzus, de érdekel a technológia és kíváncsi leszek hol fog tartani 2-3-5 év múlva.

    Ehhez hasonlóan mér a Stryd egy Form Power nevű mérőszámot is, hogy hány watt "veszik kárba" a futó mozgásommal és ha ezt elosztom a teljes teljesítményemmel az ad egy százalékot.
    Ha tötyögős futásom van, akkor mondjuk 250W a teljesítményem és 76W a forma fenntartása ami kb. 30%.
    Ha viszont 3:45-ön futok akkor a 317W-os teljesítményhez 72W-os forma társul ami 22%, szóval ott már sokkal hatékonyabb a mozgásom, a gond csak az hogy ez 20% alatt lenne jó.

    A legjobb talán azoknak akik sokat futnak szintes terepen, mert ott nagyon sokat segít, hogy semmivel nem kell törődnöd csak van egy meghatározott watt célod mint a bringásoknak, aztán azt kell tartani és kb. garantált a siker, hacsak nem történik mondjuk egy sérülés.

    Kezd el talán nézni 8:50 [link]ezt már linkeltem jó kis terepverseny mennyi Stryd-t látsz a cipőkön?Még pulzusmérő öv sincs sokan nem hogy wattmérővel bohóckodjanak.Ugyan ezt írtam Olivérre is ő is előadja mekkora jó dolog a wattmérés (neki üzlet arra is írnak edzéseket) mikor meg kiment terepultrára rólla is lemaradt beérte a jó öreg pulzusméréssel..
    Mikor az úszásban elterjedt a cápa úszódressz következő évben már mindenki abban úszott mert bizonyított. Futásban nemhogy az amatőr ultrások, terepfutások során sem terjedt el hanem a profik közt sem.Miért?Mert a futás más mint a kerékpározás futás során az egész test dolgozik másfajta munkavégzés folyik és ha tökéletesen fogja mérni a watt értéket valamilyen szerkezet akkor sem biztos, hogy dob olyan mértékben a futók részére mint a bringásoknál.
    Szóval miért kell itt hülyítened másokat? Vetted használd de ne prezentálj valótlan képzelgéseket.

    [ Szerkesztve ]

  • Agony

    aktív tag

    válasz borix #40146 üzenetére

    Esküszöm Borix elkezdtelek sajnálni. :) Hogy egy számodra közömbös, ismeretlen ember szokásai ilyen szintű frusztrációt generálnak benned, aminek még hangot is adsz... nagyon szomorú minden napjaid lehetnek.

    Nem bölcselkedtem sehol, még csak azt sem írtam, hogy ez a jövő még te magad is beidézed a hozzászólásodban, csak rossz részt emeltél ki:

    "Attól hogy van Strydom nem futok gyorsabban, nem kell kevesebb munkát belefektetni és még csak nem is teljesítmény alapú edzéstervet követek, hanem tempó és pulzus, de érdekel a technológia és kíváncsi leszek hol fog tartani 2-3-5 év múlva."

    Tehát még csak ajánlani se ajánlottam, csupán ÉRDEKEL.

    "még csak nem is teljesítmény alapú edzéstervet követek, hanem tempó és pulzus"

    Ezzel lényegében még egyszer nyomatékosítottam, hogy én Stryd felhasználóként SEM edzek teljesítmény alapon. De ezt a részt nem is értem miért emelted ki, ha valaki footpodot használ az nem edzhet tempóra és pulzusra? Segítek, hogy feldolgozd ezt az újabb traumát... én elsődlegesen arra használom a Strydot, hogy azonnali pacet lássak, ami pl. hasznos egy 100m emelkedőre sprintnél, hogy nem a táv végén tudom meg, hogy mi volt fél perccel ezelőtt. És igen, emellett a Stryd rögzíti a saját mérőszámait, amit EDZÉS UTÁN szeretek megnézni és ha van levonni a tanulságot, mint ahogy a szegedi félmaratonon is tettem. Megnéztem mennyi teljesítményt mért a Stryd, megnéztem mennyit ajánlott a race predictor és a VERSENY UTÁN összehasonlítottam, hogy mennyire fedi egymást a kettő, de ettől függetlenül a cél a 3:55-ös tempó volt és csak ez, a pulzus meg a táv volt kirakva az órára.

    "Szóval miért kell itt hülyítened másokat? Vetted használd de ne prezentálj valótlan képzelgéseket."

    Ahol lentebb a szintes terepfutást említem, ott is a TALÁN szóra hívnám fel a figyelmed, azt meg bízom benne, hogy nem kezded el vitatni, hogy egy előre belőtt cél legyen az watt/pulzus/tempó tartása a kívánt eredmény eléréséhez vezet.

    Én úgy látom, itt egyedül te képzelegsz vélt vagy valós ellenségképeket, mert ami nem egyezik a véleményeddel az nyilvánvalóan ellened irányuló támadás, de minimum eretnekség és bár még csak nem is neked ment a hozzászólás, kötelességednek érzed, hogy véleményezd. Vitatkozhatunk még 10 hozzászóláson keresztül, de sehol sem állítottam valótlanságot, sőt... nem állítottam semmit se óra, se Stryd kapcsán, hogy bármivel is jobb lesz annak aki ezekkel fut. Épp azt írtam, hogy mindenki arra költi a pénzét és abba fekteti az energiáit amibe jónak látja, a munkát egyik sem helyettesíti.

    Szerintem neked a Polar M400 is tökéletesen felesleges, mert minek? Jobb lesz tőle? Dehogy! Nézz rá otthon a fali órára amikor elindulsz meg amikor hazaérsz, aztán intézd el egy kivonással meg egy osztással, úgyse változtat semmin. Az GPS-es órák sajnos -még- nem hajlítják meg a teret, időutazásra sem alkalmasak és szemmel láthatóan nyugtató hatással se bírnak, hogy lent tartsák a pulzusod... nettó pénzkidobás, hisz vannak akik mezitláb futnak egy rövid gatyában és egy trikóban nálunk klasszisokkal jobban. Csere Gáspár is Tokióba készül 1:05 körüli félmaratonnal és egy Forerunner 945-öt használ, amit kicsit drágálok, lehet érdemes lenne szólnod neki, hogy ettől nem lesz jobb, na meg amúgy is... vannak 1:05-nél jobb félmaratonisták, kár is elindulni, csak kidobott pénz. :W

    Továbbra is azt mondom, ha ilyen lelkesedéssel és orgánummal számolnál be a futásaidról, eredményeidről, tapasztalataidról, azt mindenki szívesebben olvasná mint a kényszeres vélemény nyiválnításokat és a kezdő futók kérdéseire adott lekezelő válaszaidat.

    Utoljára válaszoltam, mert ez parttalan vitának tűnik és részemről moderálható is az egész, mert semmi futással kapcsolatos érdemi információt nem tartalmazott egyik fél részéről sem.

    [ Szerkesztve ]

    Start with a whisper, end with a scream!

  • Vertigo18

    addikt

    válasz Agony #40147 üzenetére

    :C :K

    Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

  • borix

    őstag

    válasz Agony #40147 üzenetére

    Stryd válaszod ismételten.
    A legjobb talán azoknak akik sokat futnak szintes terepen, mert ott nagyon sokat segít, hogy semmivel nem kell törődnöd csak van egy meghatározott watt célod mint a bringásoknak, aztán azt kell tartani és kb. ]garantált a siker, hacsak nem történik mondjuk egy sérülés.
    Erre írom, hogy nincs bizonyítva nem terjedt el nagy marketing áll eddig még csak mögötte te meg garantált sikerekről képzelegtél általa.
    Írtad hogy valaki drága sportórára költ valaki videokártyára vagy tv-re.
    Aki játszik annak szükséges a drágább videó kártya, hogy hozza a 60körüli FPS-t.Aki nagyrészt a nap tv előtt ül annak is jól jön egy jobb minőségű.
    Futáshoz nem szükséges 200E óra egy M400+ edzői segítséggel többre viheti és közben azt sem tudja mi a laktátküszöb és a vo2 max.
    Szóval hiába van Drága órád meg watt mérőd nem leszel előrébb nála mert ha levennéd simán elfutnád az egészet ez van.

    Nem mondom azt hogy ne vegyenek az emberek 200E órát vette király használja de meg is mondják lényegében elég volna számukra egy szerényebb képességű óra is megtetszett vágytak rá megvették ennyi.
    Te felcicomázod magad mint a karácsonyfát az ilyen véleményem meg sérti a nagy arcodat ego-dat nehogy már megmondják nekem meg beszólogassanak.
    Az igazság az, hogy leszednéd magadról a kütyüket elfutnád az egészet ez van ez aztán a nagy segítség.
    Valakinek eltörik a lába nem járni tanul meg rendesen utána hanem mankóval közlekedni. :C

    [ Szerkesztve ]

  • Agony

    aktív tag

    válasz borix #40149 üzenetére

    Rendben kedves Borix, ahogy írtam is részemről lezártam a témát és egyetértek veled, maximálisan elfogadom, hogy egy egoista ember vagyok aki nem tudja mit csinál és munka helyett drága eszközöktől várja, hogy fusson helyette. :R

    Azért bízom benne, hogy a továbbiakban sokkal több beszámolót hallunk tőled az edzéseid, versenyeid, eredményeid kapcsán, hogy gyarapodhasson a tudásunk és a hozzám hasonló lusta, ostoba emberek ráébredhessenek hiányosságaikra. :K

    Start with a whisper, end with a scream!

Új hozzászólás Aktív témák