Új hozzászólás Aktív témák

  • Kimmuriel

    aktív tag

    Sziasztok! Nem először durrantom be a kérdést ide a fórumba, de mivel több hónap után is csak vajúdok a döntéshozatallal, ezért újra bedobom a témát. Azóta már sok víz lefolyt a Dunán, hátha most sikerül jobban leszűkíteni a kört. Fotómasinát szeretnék, a következő igények merültek fel:

    - tájkép fotózásra keresek gépet, kifejezetten magashegyi körülmények között
    - a szélsőséges időjárás miatt nem árt egy strapabíró váz
    - nem túl valószínű, hogy egy rakat üveget magammal fogok cigölni a hegyre, és nekiállok obit cserélgetni a szakadó hóesésben, ezért nem feltétlenül ragaszkodnék a cserélhető objektíves géphez
    - a kis méret nagyon fontos, és a könnyű súly sem árt (itt nagyjából ki is lőttük az összes DSLR-t, úgyhogy abban a topikban nem is dobtam fel a kérdésem), mert nem hiányzik még a plusz ballaszt az amúgy is 10-15 kiló motyóm mellé
    - legyen rajta optikai kereső, mert erős napfényben úgysem látom a kijelzőt (nem lenne rossz, ha a kijelzőt ki is lehetne kapcsolni ilyenkor)
    - a gyors és könnyű kezelhetőség szintén fontos tényező, nem lesz időm turkálni egy 200 szintű almenüben egy szimpla beállításért
    - legyen bika az aksija, mert nagyon ritkán lesz alkalmam töltögetni
    - de a legfontosabb és elsődleges szempont a képminőség, ha kompromisszumot kell kötni, ebből vagyok a legkevésbé hajlandó engedni
    - 150-200k-t gondoltam rászánni (ahol a 200k-t nem feltétlenül kell kimaxolni!!! :DDD , inkább úgy mondanám, hogy ebben az ársávban keresném az igényeimnek leginkább megfelelő, legjobb ár/érték arányú gépet)

    Mivel nagyon szimpatikus, amit a Fuji háza táján művelnek, ezért egyből ide jöttem, hátha tudnátok nekem ajánlani pár gépet. A fentiek alapján ha jól sejtem a csúcskompaktok és a MILC-ek háza táján kellene a leginkább nézelődnöm. :U

Új hozzászólás Aktív témák