Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    Üdv X-esek! :)

    Vaku terén jól értem hogy az EF-20 nem tud manuál módban működni (nincs is rajta módválasztó) - de vajon mit szól egy nem TTL-es kioldóhoz? Egy vezetéknélküli trigger elsüti, csak max fénnyel villan?

    szerk: Ja igen, mert vakukat nézegetek és EF-20 tűnik jó kompromisszumnak (az EF42 is nagyságrendekkel butább és bénább mint a nikonos YN468II-esem, akkor meg legalább foglaljon kis helyet meg ne legyen olyan nehéz a vázon sem) - de akik próbálgatták és van ellenérvük, szívesen veszem :R
    Egy ilyen lappal használnám elsősorban, függőlegesen.

    Egyébként párom egy X10-el, én meg X-E1-el léptem be a klubba :)
    Illetve nálam mindig van egy tesztidőszak hogy beváltja-e a hozzáfűzött reményeket, addig a régi rendszer pihen; de úgy vélem ezúttal a régi rendszer megy az apróra majd.

    Két dologban marad el a D5100amtól: Kevés fénynél, mivel a nagy gépben sokkal erősebb af fény van (enyje fuji, sokkal jobban is megoldottátok már párszor az af fényt! - kb a 23mm-es obihoz van mérve a fénye, úgyhogy ált kb 28mm-en, 3,2-vel tűrhető még a zoom obival) illetve ahol gyorsan változik a tárgytávolság -pl kutya- ott egy kicsit lassabb.
    Első nap (este) kicsit morcos voltam, mert elsőre az X10 is lepipálta kevés fénynél, majd rá kellett jönnöm hogy bizony az af lámpa fényéig nyújtózkodhatok csak... Ráadásul ha jól tudom a vakukon lévő af lámpát sem működteti a váz. (Jó alkalom lett volna az X rendszer bevezetése hogy pl nikon kompatibilis vakukra térjenek át).
    Null szériás OutOfCamera jpegek egyelőre, majd ezeket visszanézegetve próbálgatom a beállításokat, pl úgy néz ki az Astia ill Proneg film módok megérnek egy próbát :)

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák