Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz TayRol #1752 üzenetére

    Én meg a 16-50-et használom azokon a gyutávokon amik fel vannak rá írva (gondolom nem véletlenül csak ezek vannak bejelölve). 16mm, 23mm, 35mm és 50mm. Mondjuk nálam a legjellemzőbb az 50mm és a 23mm. Az meg kifejezetten tetszik, hogy 16mm-ről indul, aprónak tűnik az eltérés a 18mm-hez képest, de hatalmas a különbség. Az összes APS-C vázamon eddig 18mm volt a legszélesebb, de mostantól már nem fogok tudni 16mm nélkül élni. :D Azért UWA-ra szerencsére nincs szükségem, van Nikonra egy Sigma 10-20mm, de azt már túlzásnak érzem (jobban mondva én nem nagyon fotózom olyat ahova indokolt lenne, bár a csillagfotózást mindig is ki akartam próbálni).

    A JPEG zajszűrést én is -2 értékre állítottam. Szerintem a nullás érték is már sokkal erősebben szűr mint kéne. Mondjuk nem maszatol annyira, mint a Sony algoritmusa, de főleg a homogén felületeket eszi meg teljesen. A -2 meg teljesen jó, ha nagyon muszáj, akkor utólag szűrök (Noiseware plugin Photoshop/Lightroom alá szerintem elég jó, sokkal több részletet hagy meg, mint a PS saját zajszűrője).

Új hozzászólás Aktív témák