Új hozzászólás Aktív témák

  • Jenne

    senior tag

    Sziasztok!

    A klíma kérdéshez pár gondolat még.
    Érdekesen egybefüggő, nagyon hasonló válaszokat kaptam. Ma jártam arra felé ahová vinni szoktam az autóinkat, így rászántam pár percet és bementem. (független, de jó hírű és korrekt szerviz)
    Ott kérdeztem rá a klímára, aztán még kettő helyi, de jó nevű, jó hírű profi autóklímára specializálódott szerviznél is kérdeztem és a Marso-nál is.
    Röviden és összegezve a válaszok, melyek nagyon hasonlóak voltak. Ha hűt a klíma és érzésre még megfelelő a hőmérséklet akkor szükségtelen a megbontás és az újratöltés/ellenőrzés. Ha van szivárgás a rendszerből akkor először a gáztöltés fogyogat el szép lassan, nem az olaj. Ha kezd fogyni a gáz akkor érezni, hogy már kevésbé hűt a klíma, ekkor kell megnézetni és ilyenkor van a klíma ellenőrzés, gáztöltet és olaj leeresztés, nitrogénes tisztítás, vákuumos ellenőrzés...stb---stb.
    Azért egy mérést megejtettem itthon, klíma beindítása után (alapjáraton járt a Fiesta dízel és belső levegő keringtetésen) másfél-két perccel már nyomta a 6-7 fokos levegőt.
    12 éves a kicsike. :K

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

Új hozzászólás Aktív témák