Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bettina87

    csendes tag

    Sziasztok!

    Lenne egy kis problémám. Kicsit elcsúsztam a beadandómmal és legkésőbb holnap kéne leadnom. Jelenleg az elkezdéssel is bajaim vannak :S:(, szóval minden apró kis segítségért hálás lennék, mivel nem igazán tudom megcsinálni. :( Engem az itcafe-n már egyszer megmentettek, remélem most is így lesz. :) Előre is köszönöm:)

    A feladat:

    Írjon C++ programot éttermi menü és megrendelés kezeléséhez!

    Definiáljon egy tétel osztályt, ami egy étlap egy tételéről tartalmaz információkat ( étel
    vagy ital, neve, ára stb.).
    Definiáljon az osztályhoz konstruktort, beolvasó, kiíró, lekérdező és módosító műveleteket. Származtasson ebből egy angol nevű utód osztályt, amely az őshöz képest pluszként a a tétel angol nevét tartalmazza.
    Az osztály az ősosztály beolvasó és kiíró eljárását definiálja felül egy, a tétel angol nevét is kezelő résszel.
    A tétel és az utód osztály felhasználásával írjon programot, ami az osztályok minden műveletét teszteli, valamint egy vendég által kiválasztott tételek alapján kiszámolja a fizetendő összeget!
    Definiáljon a feladathoz egy bármilyen operátort és legyen a programban azt kipróbáló rész is!

Új hozzászólás Aktív témák