Új hozzászólás Aktív témák

  • cappa72

    nagyúr

    válasz jimmy5 #60094 üzenetére

    amikor felment az összes driver a windows 7 64bit-re
    és sikerült a Framaroot-al rootolni a telót
    utána engedte a MTKdoid tools rootolniés utána minden ablak aktívvá vált.
    csináltam róla egy nvram backupot és egy rendes backupot a rendszerről.
    Utána rányomtam arra hogy szedje le a kínai progikat a telóról és ennyi.

    Ez eddig jó.

    Ezután akartam a Flashtools-al is lementeni az eredeti romot.
    Ez csak úgy sikerült (VOLNA) ha az MTKdoiddal kinyert scatter file-t olvastattam be a Flashtools-al.

    Ez még eddig logikus.

    A Preloader és a cache nem volt kipipálva !
    Ha a scatter-t betallózod, akkor abban az esetben, ha a könyvtárában vannak a scatter-nek megfelelő fájlok, akkor azokat "behúzza". Ez pedig nem ROM mentés, hanem ROM flash-elés! Pont az ellenkezője. _Ha_ jól értem.

    Le is szedett egy 700 MB körüli romot, csak nem tudom hova mentette,mert amikor megjelent a zöld karika
    OK és nem találtam sehol ekkor rányomram a Read back gombra de nem adta fel a mentés másként.

    Honnan? Hova? Honnan tudod a méretét, ha nem találod sehol?

    Mivel a Preloader és a cache nem volt kipipálva figyelmeztetett hogy nemlesz teljes a mentés.
    Ha nem a readback fülön csináltad, akkor ez is azt támasztja alá, hogy nem mentettél, hanem valamit flash-eltél.
    Szerintem valamit féreolvastál, mert semmiféle mentésről nincs szó.
    Ilyesmi volt? Ne a bepipált fájlokat nézd ezen a képen, hanem a hibaüzenetet!

    Számomra ebből az derül ki, hogy a download gombot használtad. Jól gondolom?
    (Ez esetben felraktál valami romot, mégpedig azt próbáltad meg, ami a scatter fájl könyvtárában lévő fájlok tartalmaznak.)

    A readback opcióról itt olvashatsz.

    [ Szerkesztve ]

    Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Új hozzászólás Aktív témák