Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz ScomComputer #318 üzenetére

    Az a helyzet, hogy tesztek alapján több helyen is 10%-ot ver a 7900 XTX-re a 4080-as.
    Ennél rosszabb talán sehol sem volt, néhol meg persze ez vert 10%-ot a 4080-ra, de az AMD-nek olcsóbbnak kell lennie, mert a driverei nem 100%-osak, random fekete képernyő, multimonitoros extra fogyi, stb.

    A 4080-as nem fogy a boltokból.

    A 7900 XTX pedig nagyjából ennyivel olcsóbb is nála, de az csak a ref kártya, ami throttlingol amint pici OC-t akarsz neki (egyik tesztben írták h egyből 100fok a hot spot), míg a 4080-asoknál gondolom nincsen ilyen probléma, lehet h ott is a legggagyibb kártya is simán bír mindennemű tunningot mint a 4090-eseknél. (ennek nem jártam utána)

    Ezek után 7900 XTX-ből custom kártyákat kellene venni, amik bírják a stabil OC-t, és akkor mindig tudja a kártya a 4080 szintjét (vagy többet), de így annyiba kerül mint a 4080 ÉS nincsen meg az AMD-kedvezmény.

    Látni, hogy a boltokból elkapkodták a 7900 XTX-eket (gondolom mindenki kíváncsi rá mint "csúcstermék"), de a bő 10%-al gyengébb 7900 XT már a kutyának sem kell, ahogy a 4080 sem, mert 4090-est vesznek akkor már az emberek.

    Szóval sztem Dead on Arrival az egész széria ilyen árak mellett.
    Az már csak hab a tortán, hogy már a reviewerek is beszéltek arról, hogy mekkora coil whine jött a kártyából :D (mint 6800/6800XT/6900XT)

    500ezer Ft-ért tudtam volna összehozni egy refit, de még azon is húztam a számat, mert nem adja ki a matek az 580ezer Ft-os 4080-ashoz képest.

    Ezek a kártyák 400-450ezer Ft-os sávnál többet nem érnek ÉS nem biztos h 500ezer Ft-ért bevállalnék egy custom kártyát, mert szimplán stabilabb konstrukció az nvidia (adapterei meg user-error miatt égnek le).

    Egy szó mint száz, most újdonság varázsa alapon a csúcsverziókat elkapkodták, de ez így olyan launch mint a 7xxx procik. Pár hónap és árcsökkentés lesz, mert ez így kuka.

    Én be is rendeltem egy msi suprim liquid x 4090-est az ünnepekre, AMD teszt így nem várható részemről.

Új hozzászólás Aktív témák