Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • petakpa1

    őstag

    válasz envagyok #68100 üzenetére

    Ez igaz. És szerintem akkoriban a X850 XT elég csúcs kártya volt, aki megengedhette magának az valszeg a komplett gépcserét K7 vagy P4-ről K8-ra is megengedhette magának...

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • KROK640

    veterán

    válasz envagyok #68100 üzenetére

    " aki komplett új gépet rakott össze, az 99%-ban PCIe lapot vett."
    nem feltétlenül. nem tudom ugyan az év melyik részére gondoltál, de 2005 májusában raktunk össze öcsémnek egy gépet, 125 ezer ft-ért újonnan, és az ezt tudta betakarni akkor :
    ASUS A7V8X-X, Athlon XP 2800+ (Thorton), ATi Radeon 9550 128MB, 160GB HDD, Combo drive, ház, valami minőségibb 400-as táp arra már annyira nem melékszem.
    eközben az én gépem akkor így nézett ki :
    ASUS A7V8X-X, Athlon XP 1700+ @ 2700+ (TbredB), GeForce 3 Ti500 128MB, 120+80GB HDD, DVD író, ház, Codegen 400W-os táp (igaz az enyém nem új volt hanem 2003-as, de jóval több pénzből épült korábban, és szinten volt tartva).

    De messzebb megyek, még 2006 nyarán is raktam össze nem egy, nem két Athlon XP-t, igaz azok javarészt már csúcs Bartonok / K7 alapú Sempronok voltak.
    2006 novemberében még azért vettem egy ASUS A7N8X-E DLX alaplapot, mert abszolút nem érte meg cserélnem újabbra a rendszert.

    Aztán 2006 novemberében találkoztam asszem először S939-es géppel (akkor rögtön X2-essel ráadásul), azt tudom, hogy S754-el, meg azután. Aztán itt a faluban népszerű olcsó gépek lettek a 754-esek. én meg röhögtem a markomba, ahogy a széttuningolt Athlon XPm ellen elvéreznek :D

    Igaz nekem sokáig az is a platform váltás ellen szólt, hogy ez jelentett nekem alaplap + CPU + RAM + VGA cserét fixen és ajánlottan táp + HDD cserét (SATAra) is. Ez pedig éppen kb a 10×-ese volt annak amit előtudtam húzni akkoriban pár havonta gépfejlesztésre.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák