Hirdetés
The Technomancer és Outcast: Second Contact
A francia Spiders csapata hosszú évek óta az érdekes, de leginkább középszerű szerepjátékairól ismert, konzolokon is többször próbálkoztak már, több-kevesebb sikerrel. 2016-os játékuk, a The Technomancer sem rengette meg a világot, de mindenképp a stúdió csiszoltabb alkotásai közé tartozik, érdekes témával, más címekből átvett dizájnelemekkel, az eredmény pedig egy egészen élvezhető RPG, amely a három évvel korábbi Mars: War Logs spirituális utódjának is tekinthető.
Ezek után nyilván nem meglepő, hogy a Marson járunk, 200 évvel azután, hogy az emberiség kolonizálta a bolygót, és háborúzott is egyet az ott fellelhető vízért. A társadalmat gigacégek irányítják, és titkos rendőrség tartja félelemben, nem csoda, hogy új lázadás készül. Hősünk a fegyverek mellett afféle varázslatokra is képes, vele kell felvennünk a harcot ebben a sci-fi világban. A játékban felbukkannak más hasonló játékok (például a Mass Effect) bizonyos elemei, amitől viszont nem rosszabb, inkább egy egészen élvezhető játék válik belőle. Érdemes tenni vele egy próbát.
Aztán április második felétől is maradunk idegen világokon, ugyanis az 1999-es, igen népszerű sci-fi akciójáték, az Outcast 2017-es felújítása, az Outcast: Second Contact érkezik. Ez egy teljes értékű remake, vadonatúj grafikával, modernizált irányítással, de az eredeti nyílt világú játékmenettel és történettel. Mai szemmel egészen meglepő lehet, hogy már húsz évvel ezelőtt is létezett ilyen modern, nyílt világú, „élő-lélegző” játék, amely ráadásul kifejezetten sikeres is volt a maga idejében. Most a remake-kel tehetnek egy próbát ingyen a Gold előfizetők.
A játék főhőse Cutter Slade, egy igazi veterán katona, aki egy idegen világba érkezik. Látogatásának komoly oka van: amikor ugyanis az emberek egy szondát küldenek a párhuzamos univerzumban létező bolygóra, egy fekete lyuk keletkezik, amely magát a Földet fenyegeti. A szó szoros értelemben világmegmentő kaland több, mint 50 órányi szórakozást ígér, látványos harcokat, rengeteg fegyvert, és egy hatalmas, szabadon bejárható világot. Ennyi év után is érdemes lehet ide (vissza)látogatni.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!