Új hozzászólás Aktív témák

  • Viszlát

    addikt

    válasz Dalai Láma #930 üzenetére

    Nem tartozom egyházhoz, gyülekezethez tartozom. Ha kategorizálni kell, akkor a 'pünkösdi karizmatikus' vonalat képviseljük (nem EPK). Az anyagi rész nagyon egyszerűen működik, mivel tudjuk a Bibliából, hogy mindenünk amink van Istentől van, vagyis semmi sem a miénk, mert a tulajdonos Isten, mi pedig sáfárai vagyunk az Ő tulajdonának, ezért szintén a Bibliából tudjuk, hogy a jó sáfárság ott kezdődik, hogy a tizedet befizetjük. Természetesen ez nincs visszaellenőrizve, hogy befizette-e mindenki, mindenkinek a saját döntése kell, hogy legyen. Aki engedelmes életet akar élni, az ezt is megteszi, ez mindenkinek a saját felelőssége. Isten pedig gondoskodik a gyülekezetről ebből, soha semmiben nem szenvedtünk még hiányt, sőt :)

    Ezenfelül még két fajta adakozási módot ismerhetünk meg a Bibliából, az egyik a felajánlás a másik az adomány. A felajánlás szintén a gyülekezeti kasszába megy, nincs meghatározva milyen összeg lehet felajánlás, akár 1 forint is annak tekinthető, de ez megintcsak az illető és Isten magánügye, senkinek semmi köze hozzá. Tulajdonképpen míg a tized az az alap, tehát nincs olyan, hogy én felajánlok ennyit és ennyit, de nem fizetek tizedet, addig a felajánlást úgy is szoktuk hívni, hogy hálaáldozat. Régen ugye ezek a dolgok nem tűntek ennyire anyagiasságnak, mert az emberek vitték a tyúkot és a marhát, meg a veteményből is vittek hálaáldozatot, manapság meg már nem is rendelkezik az emberek nagy része ilyennel, meg nem is tud mit kezdeni vele a gyülekezet :) Bár volt már olyan, hogy az ellésből akartak hozni 3 borjút :) Az adomány pedig értelemszerűen az, amikor adsz a hajléktalannak, vagy alapítványnak, tehát bármi amivel másokon segítesz. Ez is lehet rendszeres, pl én havi 22000 forintból a Kelet-Európai Misszión keresztül 4 árva kisgyerek étkeztetésére adok. De ez sem kötelező és mindenkinek a hite szerinti mérték a mérvadó.

    Azt még szeretném hozzátenni, hogy maga a sáfárság és az ebből adódó tized, felajánlás, adomány dolog nem csak a pénzre vonatkozik. Vonatkozik időre, energiára, tulajdonképpen az egész életre kiterjed ez a szemlélet.

    A gyülekezeti életről... nos, alapvetően 3 fő tevékenységre osztható egy IT: dicsőítés, ima és Igehirdetés. Természetesen ezek mellett Úrvacsorázunk, de nem minden alkalommal, van lehetőség bizonyságot elmondani. De nem kötelező érvényű ez a rend, a SzSz vezetésén múlik. Van amikor csak dicsőítünk például. Aztán van amikor filmet nézünk, pl két hét múlva mozizós alkalmunk lesz, megnézzük a Da Vinci kódot, és tisztába tesszük a dolgokat:) Aztán van a hétközi tanítás, ami sokkal közvetlenebb, interaktívabb. Ez inkább iskolaszerű, szisztematikus Biblia tanulmányozás pl, a résztvevők bevonásával, tehát nem előadásszerű a dolog. Most így elsőre ennyi, de ha van kérdésed, szívesen válaszolok.

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Új hozzászólás Aktív témák