Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz emitter #925 üzenetére

    Az egyházfenntartói járulék micsoda? Ezt kötelező fizetni? Egyrészt megértem, hogy minden anyagi támogatásra szüksége van az egyháznak, másrészt viszont kicsit ellenszenves, ha az egyház pénzt kér. Bár nálunk is van hasonló, meg ugye a misén az adományok. Mondjuk ami református istentiszteleten voltam, az durva volt, a végén csak anyagiakról volt szó, hogy ki mennyit adományozott. És hogy tessék adakozni a templomból kifelé menet. Persze nálunk is láttam már olyan papot, aki gyerekmisén pénzügyekről beszélt, és elég furán vette ki magát. Na mindegy.

    Ami még érdekel, hogy mennyire azonosulsz a vallásod által hirdetettekkel? Mindent 100%-ban elfogadsz amit az egyházi vezetőid mondanak, tanítanak, vagy van, amiben saját elképzelésed van? Nem akarom előhozni a témát, csak református lelkésztől is halottam, hogy a Bibliában például a teremtést nem úgy értelmezik szó szerint, ahogy te. Vagy ez nem annyira kötött a reformátusoknál?

    Az istentisztelet pedig nálatok nagyon hasonlít a mi miséinkre. Szerintem nem sok különbség van. És itt is számít, hogy milyen szónoki képességekkel van megáldva az illető lelkész/pap. Mindkét oldalon láttam már nagyon jót és rosszat is. Úgy gondolom, elég közel állnak ezek a vallások egymáshoz.

    Az evangélikusokat viszont alig ismerem, nem nagyon tudom, hogy ők mit csinálnak másképp.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Új hozzászólás Aktív témák