Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz zone #21211 üzenetére

    ...
    Tudom, korábban ezt a témát is felhoztam, még Jézus is imádkozott a felekezetek egyesüléséért. Ha van egy ilyen fantasztikus mindenható lény, a Bibliával elég szerencsétlen formátumot választott a kapcsolattartásra.

    Nem a felekezetek egyesüléséért imádkozott Jézus, hanem azért, hogy egyek legyenek - az egységért.
    A felekezetek létezése nem gátja önmagában az egységnek, mert az összes keresztény felekezet a bibliai alapigazságokban egységes.
    A Jézus az egység alatt nem egyformaságot ért, nem baj, ha a felekezetek nem egyformák... még a református gyülekezetek sem azok...

    De ha alapból olyan tulajdonsága van Istennek, hogy nem változtatja meg a szándékát, akkor az ima is azt kéri, ami egyébként is megtörténne. Így nincs is értelme kérni.
    Ennél ez összetettebb. Az imádság nem úgy működik, hogy én imádkozom, és Isten pedig szerződésben vállalt kötelezettségeként teljesíti, ha akarja, ha nem... mert ezt ígérte.
    A szuverenitás nem azt jelenti, hogy soha nem hallgatok másra, hanem azt, hogy eldönthetem, hogy mikor, kire hallgatok. Tehát Isten a kéréseket meghallgatja minden esetben, szerintem mindig reagál rá, és van olyan eset, hogy teljesíti... de megjegyzem, az imádság egy kisebb metszete a kérés, az imádság halmaza ennél gazdagabb jóval...

    Félreértettél. ezt nem feltételezem, hanem nagyon is valószínűnek tartom, mert számtalan példa bizonyítja. Az, hogy a moralitás fejlődik, nem jelenti azt, hogy pikk-pakk megszűnnek a háborúk. A terrorizmust felhozni elég rossz példa, a terroristák épp egy 1500 éves könyv morális tanításait követik
    Ezt mi alapján állítod?
    Abban egyetértünk, hogy változik a moralitás. De az érvelésed hasonlatos a dizájner érveihez, aki soha nem fogja azt mondani, hogy a korábbi formaterv jobb volt, mint a mostani, amit tervezett... mert hát akkor nem cserélte volna le.
    A mostani állapot más. Más az értékrend, mások a játékszabályok, de hogy melyik a jobb.... Te most azt mondod, a modern etikusokkal, hogy a mai jobb... mert ha nem lenne jobb, akkor nem kellett volna változtatni rajta.
    Mindenképpen jobbnak kell mutatni az aktuális kort a korábbiakénál... Pld a felvilágosodás eltúlozta a a középkor szörnyűségeit esetenként, hogy ezzel is igazolja a jobb kor születését... így került be a köztudatba pld az erényöv hoax. És nem ez az egyetlen. A lapos Föld elméletének középkorra erőltetése is vsz. újkori találmány...

    A legtöbb ország társadalma még ma is nagyobb részben hívő. Ez így nem igaz.... de úgy se igaz...

    Ha már felhoztad, szerinted van különbség a távgyógyítás és az Amerikában népszerű hitgyógyítás között?
    Nehéz ezt jól megválaszolni.
    A távgyógyítás egy része sima csalás, más része nem könnyen magyarázható tudományos úton... minimum elgondolkodtató.
    A karizmatikusok általi "hitgyógyítás" egy része illúzió, a másik része szintén nehezen magyarázható tudományosan...
    Ha így nézem, van hasonlóság...
    De hasonlóság van a zongora billentyűzetén keresztül megszólaltatott normál "A" húr és a zongorát rezonancia frekvencián keresztül megrezegtetett "A" húr hangja között, csak épp az eszköz más...
    A különbség a kettő között a megszólaltató személye lehet...

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák